Hirdetés

2019. március 22., péntek

Gyorskeresés

(#57351) NyxNyxNyx válasza whitezo88 (#57348) üzenetére

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

Shaman ellen brutál jó a dragon priest. Mostanában azzal játszottam. Ha jön a t1 wyrm, t2 wyrmrest, t3 3/5, akkor elég nehéz kikapni. Persze ez ritka, hogy így jön, de már akkor is jó ha csak pl. a 2/4 taunt jön fel.

Beast druidok és tempo mage-ek viszont szétszedtek. Warriorral nem is találkoztam.

Comparison is the thief of joy.

(#57352) ígyvanferi válasza zsuha (#57333) üzenetére

ígyvanferi
(PH! kedvence)

Gondolom manuálisan egy részét azért nem töri most, mert arra a világ összes ideje sem lenne elég. Már ha teszem azt az általad írt a lapok 80%-áról lenne szó.

(#57353) Kanczy válasza whitezo88 (#57348) üzenetére

Kanczy
(PH! kedvence)

Az ilyen álomhúzás 10-ből 1x jön össze, de amúgy igen, a priest is lehet erős :K

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#57354) micafighter válasza NyxNyxNyx (#57351) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Akkor most melyik is az undoritóbb on-curve deck, a dragon wari, vagy a dragon priest? :) Esetleg a wild secret pala? :)

Electronic Arts: You can't spell "steal" without an EA

(#57355) NyxNyxNyx válasza micafighter (#57354) üzenetére

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

Szvsz mindig a druid és esetleg a tempo mage a legundorítóbb ha kijön neki a curve, csak mondjuk a wild secretpalának nagyobb eséllyel lesz brutál curve-je.

Sajnos az Innervate egy lap. :N

[ Szerkesztve ]

(#57356) Kanczy válasza micafighter (#57354) üzenetére

Kanczy
(PH! kedvence)

Az összes... curvestone mocsadék köpedelem stb. stb. :U :P

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#57357) KaraDani válasza micafighter (#57354) üzenetére

KaraDani
(PH! addikt)

A CW, midnen körben on curve tankup lategameben pfejj gusztustalan ;]

(#57358) micafighter válasza KaraDani (#57357) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

:C

(#57359) micafighter

micafighter
(PH! nagyúr)

Egy vallomással tartozok.. Sose játszottam face deckkel, de most wildon (igaz csak r14-15 perpillanat) facehunterezek, eddig 9-2 és rég szórakoztam ilyen jól :DDD Utolsó meccs golden mage ellen: [link]

(#57360) KaraDani válasza micafighter (#57359) üzenetére

KaraDani
(PH! addikt)

Facedeck és T7 től indul a replay amikor mégmindketten 15 hp felett vagytok, valamit rosszul csinálsz :P :DDD

(#57361) micafighter: Sokat én se játszottam facedeckkel, de nekem is ez szokott lenni a legnagyobb hibám, hogy szerintem túl sokat tradelek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57361) micafighter válasza KaraDani (#57360) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Nem merem csak úgy leirni mert szégyellem, de bevallom tradeltem is :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57362) thesound válasza micafighter (#57361) üzenetére

thesound
(őstag)

Büntetésből 10x meghallgatni!

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#57363) micafighter válasza thesound (#57362) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Első dolgom volt a meccs után :R

(#57364) skitzoo

skitzoo
(senior tag)

Megvan a második. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#57365) tomazin válasza thesound (#57362) üzenetére

tomazin
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ki fogtok nevetni, de en ebbol tanultam meg facehunterezni, ui. addig a trade miatt veszitettem.

(#57366) micafighter

micafighter
(PH! nagyúr)

Kitaláltam egy új kártyát, mit gondoltok? :))

10 mana: play 2 random secret, clear the board, draw 7 cards, deal 13 dmg to the enemy hero.

(#57364) skitzoo:gratula :)

Csak egy gond van vele: már van ilyen kártya : [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#57367) Scale

Scale
(őstag)

80g-s questet cserélnék egy hasonlóan szép questre :K

(#57368) fogtunder válasza micafighter (#57366) üzenetére

fogtunder
(PH! nagyúr)

érdekes, hogy ki van akadva yoggon, miközben yogg druidot játszik :D

egyébként sokkal fairebb kártya lenne, ha yogg halálával, vagy asztalról való eltűnésével abbamaradnának a varázslatok.

a topikok témájához kapcsolódó kérdéseket kérlek a topikokban tedd fel, ne privátban!

(#57369) NyxNyxNyx válasza fogtunder (#57368) üzenetére

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

Nem tudom játszanák-e akkor. Inkább korlátozni kéne az általa elnyomott spellek számát. Bár nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#57370) micafighter válasza fogtunder (#57368) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Szerintem rossz ugy ahogy van, legalábbis a kompetitiv részét megöli a játéknak. Vagy ki kell venni, vagy maradjon de csináljanak egy RNG nélküli játékmódot.

(#57371) Sirandrish válasza micafighter (#57370) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

"csináljanak egy RNG nélküli játékmódot."

Tisztában vagy vele hogy ez egy kártyajáték? :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#57372) balisz válasza micafighter (#57370) üzenetére

balisz
(senior tag)

Teljesen RNG nélküli módot biztos nem fognak csinálni, de nem is lenne jó elmenni a másik végletbe, akkor minden meccs ugyan olyan lenne. Az ilyen random spell, random damage baromságokat kéne eliminálni, amik sokszor egymaguk meccseket döntenek el. Szívesen látnék például hasonló kártyahúzási lehetőségeket több kasztban is mint pl. a tracking. A discover hasonló, de akkor nem a deck-ből húzol, szóval kevesebb a stratégia a deck építésnél. Vagy például fel lehessen húzni egy már korábban meghalt miniont még egyszer. Persze erre kevés esélyt látok, a Blizzard 5 éves értelmi szintjén kezeli a játékosokat, félnének hogy ezek túl bonyolultak. Talán sajnos igazuk is van.

[ Szerkesztve ]

(#57373) micafighter válasza Sirandrish (#57371) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Yoggra gondoltam, meg a swashburglarra és a társaikra :)

(#57374) NyxNyxNyx válasza balisz (#57372) üzenetére

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

Valami olyan tacking jó lenne, ami nem discardol közben. Mármint agro/midrange deckeknek majdnem mindegy, hogy discardol vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#57375) Sirandrish válasza micafighter (#57373) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Teljesen mindegy hogy konkrét lapra gondoltál-e.
Még a magyar kártyában is van RNG, nemhogy ebben. :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#57376) K1nG HuNp

K1nG HuNp
(senior tag)

Engem jobban érdekel az, hogy a nem classic hősök mikor fognak rendes aranykeretet kapni? :((

The fact that I still procrastinate and still get things done is the reason I still procrastinate.

(#57377) Ozrych válasza Sirandrish (#57375) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Én szívesen megnéznék egy olyan tournamentet - pl. a nemrég rendezett Batstone-hoz hasonlót -, ahol minden rng lap tiltott. Nyilván az egyetlen rng a laphúzás lenne így. (Szerintem valami hasonlóra gondolt.) :)

[ Szerkesztve ]

(#57378) NyxNyxNyx válasza K1nG HuNp (#57376) üzenetére

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

:DDD

(#57379) micafighter válasza Sirandrish (#57375) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Nem mindegy, mert pl a sparepartok is RNG meg a secretek, de körbe lehet öket játszani mert nem 35 lapból kapott valamit az ellenfél, hanem szük a metszet és különböző módokon körbejátszhatóak. A secret arra késztet hogy gondolkozz és körbejátszd. A swashburglar arra késztet hogy játszd a kis saját játékodat, mert úgyse tudod mind a harminc valahány lehetőséget körbejátszani.

Nem a randommal van a gond, hanem a yogg meg a swashburglar féle rng-vel.

[ Szerkesztve ]

(#57380) Ozrych válasza micafighter (#57379) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Egyetértek veled, csak az a kérdés, hogy hol kell meghúzni a határt? A Discover mechanika pl. nagyon jó, de mennyire fér bele a kritériumba? Vagy nem mindegyik Discover kártya? Van pár olyan kártya, ami súrolja ezeket a határokat. Pl. Mulch. Meglehetősen hard random, viszont drawback, amit te vállalsz be, szóval lehet hogy belefér még.

(#57381) micafighter válasza Ozrych (#57380) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Hát igen ehhez a megoldáshoz kicsit gondolkodni is kéne a team 5-nek :N

(#57376) K1nG HuNp: 9nél több deckslotot se akartak bevezetni mert összezavarja az embereket, szerintem ugyanez lesz a gond :N Majd pár év mulva, mikor már elég érettek leszünk rá ;) Amugy PS-ben pár perc lenne megcsinálni :))

[ Szerkesztve ]

(#57382) balisz válasza NyxNyxNyx (#57374) üzenetére

balisz
(senior tag)

Igen, én is hasonlóra gondoltam. Meg lehetne több olyan kártya amit vissza lehetne keverni a pakliba, és akkor talán normális, összetett taktikákat is ki lehetne dolgozni, nem olyanokat hogy kihúzom az arany majmot, aztán reménykedek hogy jó lapokat adjon meg hasonlók. Sajnos jelenleg nagyon sekélyes a pakliépítés.

A swashburglar-ra: mostanában valamelyik ismert streamer (talán Amaz) játszott egy olyan aréna meccset ahol az ellenfél háromszor játszotta ki a swashburglar-t (egyszer shadowstep-el), sorrendben a kártyák amiket kapott, és ki is játszott: Tirion, Tirion, Rag Lightlord. Az ilyeneket nem kéne hagyni szerintem, mert bár külső szemlélőként jópofa, de ha kupákat akarnak építeni a játékra akkor komolyan vehetetlen. A legrosszabb az hogy gyakorlatilag nincs a kártyának hátránya, legrosszabb esetben kombó kezdőnek jó, és akkor is egy 1/1-es minion, legfeljebb nem játszod ki a kártyát amit kaptál. A mulch ezzel szemben lehet kétélű, ezért szerintem sokkal jobb, mert mérlegelni kell hogy játszod-e vagy nem. De aminek nincs hátránya azt ész nélkül lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#57383) KTony

KTony
(tag)

Sziasztok ha valakinek lenne szivesen cserélnék 80 goldos questet

(#57384) KTony válasza KTony (#57383) üzenetére

KTony
(tag)

elkelt

(#57385) h3lios válasza NyxNyxNyx (#57374) üzenetére

h3lios
(PH! addikt)

Akarod mondani Ponder:
[link]

Én amikor játszottam imádtam ezt a lapot... Ha szarul húztál volna a kövi 3 körben akkor kaptál 1 második esélyt, hogy ne floodolj / halj manát a kövi körökben. Ha meg jól álltál akkor csak simán tudtál készülni az ellenfeled lépéseire. Imádtam... És ha szar lett volna mind a 3 lap (mint a discovernél), akkor meg csak simán lekeverted az egészet. A mostani Discovernél ezt úgy lehetne behozni, hogy pl. Discover an X cost spell. És ha lenne 1 4. opció, ahol semmit nem választasz és akkor kapsz 1 teljesen random 4. lehetőséget a feltételeknek megfelelően.

Mtg-ben sok ilyen és ehhez hasonló lap van. Reynad is konkrétan ezt a lapot hozta fel, hogy milyen irányba kellene elmenni. A tracking 1 konkrétan sz.r lap, mert discardol... Elég arra gondolni, hogy egy Yogg Hunter-ben, ha felajánlotta Yogg-ot kb. muszáj voltál kivenni, akár a Call of the Wild mellől is, mert amúgy meg nem volt winconditon..

A többi kasztnak de főleg a Priestnek kellenének ilyenek. Mage-nél OP lenne, már csak azért is, mert tudnád időzíteni a Burst spelleket, ha úgy adódik. De a reaktív kasztoknak szerintem 1 ilyen úgy kellene már, mint 1 falat kenyér.

Egyébként az olyan kasztoknak adnék ilyen lapokat, ahol eleve kevés card drawl lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#57386) gbela

gbela
(senior tag)

80g-s quest cserére jelentkezem én is.

Balkezes Deathadder elado: https://goo.gl/zKocVP

(#57387) micafighter válasza salaam (#57308) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Most próbálgatom, tényleg jó deck, nekem is megtetszett :)

(#57388) hyperspace válasza gbela (#57386) üzenetére

hyperspace
(őstag)

Fura ez a csere nekem. Ha én kapok, felajánlom, aztán kész. Lehet bennem van a hiba.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#57389) DaveNo1 válasza hyperspace (#57388) üzenetére

DaveNo1
(PH! kedvence)

Megy a goldfelhalmozás, két és fél hónap múlva itt az új nagy kiegészítő ;]

You are not prepared.

(#57390) whitezo88 válasza h3lios (#57385) üzenetére

whitezo88
(Topikgazda)

A Scry is hasonló ehhez. Megnézed a felső X-et, ha nem tetszik megy a deck aljára, ami jó azt meg úgy rakod vissza ahogy tetszik. Sőt ugye, aki mulliganelt (és ezáltal kevesebb lapja van már), az is kap játék elején +1 scryt. Sok okos dolog van MTG-ben.

Too bad she won't live... but then again, who does?

(#57391) F-ECT$ válasza hyperspace (#57388) üzenetére

F-ECT$
(Jómunkásember)

Eleinte én is ezt csináltam, de sokkal többször adtam, mint kaptam, így gondoltam hogy akkor olyannak adom, aki vissza tudja adni. 80g majdnem 1 pack, nem mindegy, mert pár 5$-os akción kívül full free 2 playben nyomom a hs-t.

Dive ever, work never.

(#57392) rocket válasza F-ECT$ (#57391) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

Van benne valami, de pl. en utoljara augusztus 31-en kaptam play friend questet, de nem felejtem el kinek tartozok meg ;)

Miota "veletlen" elromlott a Karazhan megjelenes korul es csak 40G questeket adott ,azota sokkal surubbek a 40G questek, es miota elindult play friend is volt hetente 1x legalabb, most meg 4 hete nem kaptam.
Volt olyan 40G-s questem, amit nem jatszottam ki igy 4x tudtam cserelni, es 40G-s jott folyamatosan helyette, mig a "veletlen" hiba elott foleg cserenel adott nagy aranyban tobb G questeket.

Tenyleg kene irja mindenki maganak 1 honapig (mondjuk oktober 1-tol) milyen questet kap es ha nem jatssza ki mit kapott helyette cserenel, aztan november elsejen belehetne irni a topikba, elfog ferni, bar konkluziot ugyse lehet levonni belole, csak erdekessegbol lehetne, eppen kit szeret a quest RNG :D

Ha ezzel a trukozessel a Blizz naponta megsporol atlagosan 10G-t jatekosonkent, az novelheti majd a beveteleit az uj kiegeszito megjelenesekor, mert kevesebb kartyat fognak tudni venni, es esetleg kenytelenek lesznek kolteni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#57393) balisz válasza rocket (#57392) üzenetére

balisz
(senior tag)

Én kapok bőven más questet több szerveren is, egyáltalán nem érzem sűrűbbnek a 40-es questek-et mint előtte. Kivéve persze az említett időszakot. Sőt, a 80g-os quest miatt szerintem jobb is az általános helyzet mint régebben. Szerintem nem kell azért mindenben az összeesküvést keresni. :) A welcome bundle meg valószínűleg jót tett a bevételeknek, meg aligha érné meg a játék jó hírét kockáztatni ilyen dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#57394) rocket válasza rocket (#57392) üzenetére

rocket
(PH! nagyúr)

"mert kevesebb kartyat fognak tudni venni, es esetleg kenytelenek lesznek kolteni."

kartyat=packot, keso van mar :D

(#57395) micafighter válasza rocket (#57392) üzenetére

micafighter
(PH! nagyúr)

Szerintem felesleges lenne ezzel trükközni. Aki nem akar a játékra költeni az igy se fog, aki meg hajlandó az úgyis fog. Inkább a következő kiegen dolgozzanak mint ilyen hülyeségeken, mert ha a következő kieget is elrontják (yogg és tsai) akkor nem tudom mi fog maradni a hsböl. Kripp azt mondta szerinte akkor annyi a hsnek, de azt is mondta hogy ettől nem tart mert szerinte nem fogja elrontani a blizzard.

(#57396) NyxNyxNyx

NyxNyxNyx
(PH! addikt)

Nekem sem ad mostanában 60-as questet, de a 6+ zsinórban még lehet balszerencse.

(#57397) saen válasza balisz (#57393) üzenetére

saen
(PH! kedvence)

Én abban biztos vagyok, hogy amikor kijött a 80-as quest, akkor be volt állítva, hogy sűrűbben jöjjön, aztán egy idő után visszavették. Ekkor rontották el a questeket amit később kijavítottak. Mostmár sokkal ritkább a 80g, de van, mint ahogy a 60g-sek is vannak.

(#57398) hyperspace válasza F-ECT$ (#57391) üzenetére

hyperspace
(őstag)

Az ingyenes része ugyanez nekem. Ezt a mostani 10 paklit vettem meg, meg a mage hero-t, mert ment a sok kicsi állatnak :DDD

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#57399) Ozrych válasza saen (#57397) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Nálam pont fordítva volt. Mikor kijött a 80-as quest, azon a héten kaptam egyet, aztán kb. egy hónapig nem láttam. Az utóbbi két hétben pedig azt hiszem hármat is kaptam.

(#57400) rocket

rocket
(PH! nagyúr)

Ujabb bug, Paladinnal Barnesbol kaptam Murloc Warleadert, es 2 masikat is kijatszottam, mind kimult.
Aztan par korrel kesobb kiraktam Anyfint, next T trade es kiraktam 2. Anyfint igy 6 Murloc Warleaderem lett a boardon 3x 13/8-al, 3x 13/x-el, (nem nyomott concedet :) ), 2x Aldor Peacekeepert jatszott ki, de 1 attack helyett, 11 attack lett a 2 Warleadernel.
Szerencsere a vegeredmenyt nem befolyasolta a bug, igyis-ugyis nyertem volna :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.