Új hozzászólás Aktív témák
-
liksoft
nagyúr
válasz
Wiz Khalifa #36604 üzenetére
Szia!
NEM! Mármint nem a Sentinel vacakol. Nem a firmware. Ez felület, csatlakozók, vagy egyéb drive hiba. Ilyen drive használata nem ajánlott.
Csak halkan jegyzem meg, ha az előző tulaj hibás tápegység melletti használatakor gyűjtötte be a drive a hibákat, akkor lehet esetleg esélyed hibátlan működésre. Viszont ilyen esetben az elektronika is kap, hiszen a tápfeszültségre rakódó "tüskék" okozzák a rögzítéskori hibát, viszont ezek az elektronikát is öregítik.
Én visszautalnám az eladónak.
-
liksoft
nagyúr
válasz
kriszwells #36576 üzenetére
Aki mentendő tárolóra szeretne írni, mert azt hiszi úgy jobb lesz, az sem túlzottan. Viszont dicséretes, hogy előtte megkérdezted, jobb lesz-e úgy?
-
liksoft
nagyúr
válasz
kriszwells #36574 üzenetére
Szia!
Talán nem kéne formázni! Azzal felülírsz információkat! Vissza kéne tenni az eredeti helyre, és a telefonból menteni. Ha viszont azért adták oda mert ott sem olvasható, akkor adatmentéses szakembernek kéne odaadni.
-
liksoft
nagyúr
válasz
GBotond #36475 üzenetére
Szia!
Sajnos nincs. Sőt, jó lenne összegyűjteni ezeket a dokkolókat, és listába szedni. Egyeztetek Sentinellel.
FONTOS kérésem, hogy alaplapi SATA porton melyik dokkolóban formázott lemez látható? Ugyanis az fogja standard módban kezelni a drive-ot, míg az amelyik esetében formázatlan lesz a drive alaplapon, a valós fizikai 4k szektorméretet használja. Kérlek ellenőrizd le, és dobj majd egy privit is az eredményről. Előre is köszi!
-
liksoft
nagyúr
válasz
Saltwater #36387 üzenetére
De ha a TV MBR-t kezel, akkor a drive MAXIMUM 2TB-ig kezelhető standard módban. Egyes külső USB házak a szektor méretét megemelik 4k-ra, így MBR esetén is használható 16TB-ig a címzés, de ezzel a TV nem fog tudni mit kezdeni szerintem. Így csak az 512 szabványos érték használandó, és MBR esetén mindegy mennyibe osztod, csak 2TB lesz. GPT-t a TV nem szereti, ott lehet 2TB fölé menni. Ha meg megerőszakolod, és MBR után a boot szektorokban használsz 2*1,5TB-ot akkor először is inkompabibilitás jön létre, másodsor a TV nem csak az első partíciót fogja kezelni automatikusan, hanem a másodikat is. Ha véletlenül mégis elfogadná akár OS akár TV a 2*1,5TB-ot, akkor is ott a TV esetén a várható 2TB-os címzési túlcsordulás, így a második partíció automatikus használata esetén nagy eséllyel a drive elejét, első partíciót vágja haza.
Lépjünk tovább, mert TV-hez 2TB plafont célszerű használni MBR formátummal. Minden más esetleges, adatvesztést is okozhat. Sőt, nem minden TV tud 2TB-ot, van amelyik csak 1-et! Így a TV leírása alapján célszerű a maximumig használni, utána vakrepülés.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Saltwater #36374 üzenetére
Sandard 512 byte/sector mérettel az MBR adminisztrációs része (4 byte) elfogy, így 2TB fölött nem tud területet címezni. Nem mérettel, CÍMMEL van a gond. Hiába veszed ketté, a második 1,5TB területének két harmada a nem címezhető területen van, ami visszafordul, és a drive elejére ír! Baromira nagy buli amikor az első partíciót telerakják családi cuccokkal, a másodikra elkezdik a letöltött filmeket tölteni, majd a következő bekapcsoláskor nincs családi kép és video.
-
liksoft
nagyúr
válasz
kalixx1 #36229 üzenetére
Szia!
Vagy a táp kevés neki. Nem írtad le a teljes konfigurációt, és nem az alaplap az ami a legtöbbet eszi. Tuning van-e, valamint milyen idős a tápegység. Gyakorlatilag minden műszaki adat kell a hibakereséshez.
U.i.: Nem én fogok válaszolni, mert a terhelési értékeket nem ismerem, ebben nincs gyakorlatom, de azt tudom, mi hiányzik egy közelítő válaszhoz.
-
liksoft
nagyúr
válasz
sanyek2 #36194 üzenetére
Amennyiben egy Hitachi így lassan halt meg, abból programmal legtöbbször nem lehet semmit kinyerni. Mechanikus gondok szoktak lenni. Ha viszont a képek szupertitkosak, akkor három eset szokott lenni. Vagy családi ruhátlan képek, vagy nem legális (vagy legális) úton szerzett képek (esetleg nyomozás), vagy tiltott fiatalkorú képek. Az elsőt megértem, és így járt. A második esetben gondosabb is lehetett volna, míg a harmadik nem szokott megállni az adatmentés szintjén, tehát jogos a félelme.
Mivel adatmentéssel foglalkozom, az első kettő nyugodtan leadható szakirányú cégnél, a harmadik meg sehol. Igen, bizalmi munka, titoktartási kötelezettséggel, ami alól csak egyértelmű bűnelkövetés mentesít, az is csak a megfelelő irányba! Döntse el mije van, és mit akar!
-
liksoft
nagyúr
válasz
beldeczki #36039 üzenetére
Ez a drive firmware gondja. Sajnos van mikor 1 szektort vizsgálat alá von, valamiért a SMART táblát nullázza, de bent marad a vizsgált szektor. A következő lépésben kiderül, hogy jó az a szektor, és csökkenti a 2byte tartalmú nulla értékű mezőt. Így az decimálisan 65535 értéket vesz fel. Ez az alulcsordulás, melynek nem lenne szabad előfordulnia, de bizonyos Seagate drive-ok esetében megtörténik. A 65500 fölötti értékek így hamisak, ha a felületteszt nem mutat hibát.
-
liksoft
nagyúr
válasz
maxika2004 #36034 üzenetére
Szia!
Bizonyos USB-s chip-ek az ilyen HDD-ket valós 4kB-os szektormérettel kezelik. A gépbe téve meg a rendszer 512B-os transzlált mérettel kezeli. Ez is okozhat gondot, de nem biztos, hogy Nálad ez a hiba.
-
liksoft
nagyúr
válasz
GrooveHero #35980 üzenetére
A táp esetén célszerű megnézni a névleges leadható / a gép terhelése értéket. Legyen benne tartalék jócskán, mert mindent alul méreteznek a gyártók (nincs kivétel, csak az arány más). Ezen kívül az elemek (táp, alaplap, stb...) kora is kérdéses, mert idővel a szűrés romlik, így egy új tápegység régi alaplap mellett már csak a névleges 75%-át hozza (nem pontosan, csak érzékeltetés)! Nem feszültségben, hanem szűrésben. A drive-ok halálát meg nem a 0,1-0,3V ingadozás, hanem az ugyanilyen mértékű zaj okozza.
-
liksoft
nagyúr
válasz
GrooveHero #35973 üzenetére
Szia!
Van ott másik döglődő HDD is. Hibás tápszűrésre, tápellátásra gyanakszom. Túlterhelt tápegység, vagy kiszáradt kondenzátorok. Persze érintkezési hiba is lehet, főleg toldó használatakor.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Mezga Aladár #35975 üzenetére
Szia!
WD esetén szériafüggő, senki sem fogja pontosan megmondani előre a Tiéd milyen lesz.
-
liksoft
nagyúr
válasz
tupacamaru #35960 üzenetére
Valóban, ezt nem célszerű tovább használni. Alapvetően elektronikai hibája van.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Milgram1 #35857 üzenetére
A töredezettség az OS "feladata", minden drive-on ugyanazt hozza össze! Ha a kondíció romlik, az már más. Az a drive-ra vonatkozik. A hangja meg olyan, mint egy HDD-nek. Hallgatnád a tizen évvel ezelőttieket! Régen az ST4096-nak a hangja olyan volt mint egy cséplőgépé! Sőt, ezeket server-be rakták sokszor, és ha nem süppedős vagy tapadós talajra tették a toronyházat, az képes volt elmászni!
Ha nagyon zavar, a teljesítmény rovására az akusztikai menedzsmenten keresztül halkíthatsz rajta, ha a drive firmware-e is engedi.
-
liksoft
nagyúr
válasz
khron78 #35766 üzenetére
Bontott drive hivatalosan nem garanciális. Kérdés, látható-e a bontás.
Sajnos fontos információ hiányzik. Az szinte biztos, hogy a 0-ás fej olvas, mert a többi elektronikánál nem kattog, ott elolvasta a különbséget a felületről, és nem akar emiatt dolgozni. Az eredetinél meg vagy a panel a hibás, vagy az 1-es fej olvasásakor kezd kattogni. Így lehet ez elektronika, meg mechanika is. -
liksoft
nagyúr
válasz
Allmegvalto #35652 üzenetére
Ezt hívják úgy, hogy "letapadt". Vagyis a fejek adatterületen álltak meg, hozzátapadtak a felülethez. Olyan ez, mint amikor az üveges a táblákat cipeli a tappancsokkal. Igen, 10-ből 1 esetben járható út (régi HDD-k esetében volt ez 50%-os arány is, de a miniatürizálással egyre érzékenyebbek), így szerencséd volt. A többi 9-nél valamelyik fej leszakad vagy kifordul, így a felületet szétkaristolja. Ilyen esetben profi adatmentő is csak széttárja a kezét, mert nem tud már segíteni. Vagyis, nagyon kockázatos amit csináltál, ráadásul szerencséd volt, hogy a tapadás helyén nem volt mentendő kép. Ugyanis a tapadás helyén bármilyen finoman dolgozol, a felület sérül, a fej felette bebilleg, és további sérülést okoz. A művelet olyan mint régen a parasztbácsika mikor a bicskájával végezte a hályogműtéteket mindaddig, míg valaki elmagyarázta neki pontosan mit is csinál.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Allmegvalto #35621 üzenetére
Az előbb is írtam, az kuka. Ha valaki rácsap egy laptopra, akkor szerinted a légpárnával mi lesz? A fej és a felület közötti távolság annyira kicsi, hogy 50-80 ezer fér el 1mm-ben! Ezek után elektronikai, vagy mechanikai hiba várható? Ráadásul az elektronika cseréjét csak a drive-ok 10-15%-a viseli el ha azonos a firmware is bennük, mert a többi gyári számra van párosítva a mechanikához. Újabb gond. Sok sikert.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Allmegvalto #35616 üzenetére
Az kuka.
-
liksoft
nagyúr
válasz
baloghzr2 #35598 üzenetére
Szia!
Nem. A legjobb, ha valamilyen adatmentő programmal kimented a partíciók tartalmát, és utána törlöd, újra létrehozod. Nem lehet tudni, hogy kompatibilitási vagy védelmi okok miatt miért nem kezeli korrekt módon, de hasonló később is történhet vele. Így a legjobb menteni, és "0-ról" kezdeni. Tudom, macerás. Viszont így a biztonságosabb. Ha sikerül "bevarázsolni" de rosszul, és utána lesz még nagyobb baj, akkor lehet, már profi sem tud majd segíteni.
-
liksoft
nagyúr
válasz
djculture #35561 üzenetére
Stimmel, a kiskerekben is kapható "általános" méreteket gyűjtöttem csokorba. Ebbe azokat sem vettem bele, mikor OEM drive-ok 0-5%-al kisebbre készültek, így akár csak 1-2 mega vagy giga hiányzik a kiskerben kapható standard testvérhez képest. Hiszen ilyennél akár egy típuson belül 3-4 variáns is lehet.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Iomega #35509 üzenetére
Mert a háttérben az USB elektronika ha kéred, ha nem, titkosítva rögzíti az adatokat. Alapban valóban nem kell, de ha egyszer is piszkáltad a titkosítási részt, akkor addig míg nincs "feloldva" a drive, nem éred el. Ha a titkosítás nem kell, akkor ne is próbálgasd, mert ha az adatok vagy a kulcs elszáll a felületről, semmi adat nem menthető róla. Ha nem piszkálod, akkor még egyes verzióknál profi cég esetleg tud adatot menteni, de ez is típusfüggő! (Egyedi kulcsot generál, így ha az megsérült, a jelszó ismeretében tudtommal egy újabb titkosítás létrehozása sem segít. Az adatok elvesznek ilyen esetben!)
Vagyis, az adatok biztonságos cipelésére találták ki ezt a külső drive-ot, NEM A TÁROLÁSUKRA! Ezt jó, ha a használatánál figyelembe veszed.
Nem akarom piszkálni a drive-ot, nem az a célom, hanem a használatát említem csak meg, amire kitalálták. (Hiszen más biztonsági szintet kell tudnia egy fixen használt eszköznek, és egy mobil, könnyen elhagyható vagy ellophatónak.)
-
liksoft
nagyúr
válasz
koshmar #35473 üzenetére
Ha az adat fontos, akkor miért kötöd össze a garanciával?
A tápegység meghibásodik és túlfeszt küld egy 3 hónapos hibátlan drive-ra, akkor mit csinálsz? Nem volt előre jelezve, hogy a drive kinyiffan! Mégis megtörténik, adatok a lecsóban, gari ugrik, mert nem a drive volt a hibás.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Csabi1984 #35382 üzenetére
Hehe. Csak épp a Hita az, aki a tápellátásra, és a mechanikai igénybevételre (szállítás, pottyantás, rugdosás) a legérzékenyebb. Kicsi hazánkban meg ugye ilyen összetevőkből fokozott az ellátás.
(Sz@r táp, troli végén a padlón zacsiban hazaszállított winyó, meg társai
)
Ezen kívül a folyamatos, meg a heti 8*3 órai üzem sem azonos terhelés.
Így a folyamatosan menő óvott és ultrastabil tápellátású környezetben menő drive-ok statisztikája már megvan, csak a többire kell várni.
A rossz egyébként a 7200.11 1,5TB széria, ami tudjuk....
(Statisztikát is tudni kell készíteni)
-
liksoft
nagyúr
válasz
raskolnikoff #35346 üzenetére
Nekem ez így kevés. Sajnos nem futtatok ilyent, így a leírtak alapján nincs több ötletem. Talán szervizesnek lesz hozzászólása, vagy iránymutatása további hibakereséshez.
-
liksoft
nagyúr
válasz
raskolnikoff #35336 üzenetére
Szia!
Lehet, hogy az SSD "csuklott" egyet amit még ő sem vett észre (vagy nem akart), és így a SMART-ba nem jegyezte be. Vagy memória környékén történt hiba és vissza is írt az SSD-re hibás adatokat, vagy rossz helyre (felülírás).
-
-
liksoft
nagyúr
Szia!
A külső ház nem tud 2TB-nál nagyobb HDD-t kezelni. Így mikor sikerült ekkorára formázni, az OS nem tudta ezt a hibát, és a 2TB fölé címzett írással. A külső ház elektronikája "túlcsordul", így a drive elejére ír, hiszen a legfelső címbitet "kidobja az ablakon". Vagyis a drive eleje felül lett írva.
Csak adatmentéses programokkal, módszerekkel lehet bármit visszahozni róla.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Csabi1984 #34960 üzenetére
Szia!
Igen, ha a drive a SMART-ot nem aktualizálja. Vagyis ha a SMART nincs aktívan kezelve a drive-on belül, akkor bármi lehet. Jó lenne mindent lementeni róla, mert kezdődő halál is lehet. Ugyanis ha nehezen de időhatáron belül még beolvas a drive, akkor is adhat ilyeneket. Viszont hamar eljöhet az idő, mikor már nem fog olvasni. Feltételezés, de ....
-
liksoft
nagyúr
válasz
djculture #34942 üzenetére
Akadni nem akadhat meg semmiben. Akkor ugyanis servo-t veszt, és ilyenkor reseteli magát. Hibakorrekció miatt (nehezen olvasható szektoroknál) végez dinamikus sávra állást (szomszédos sávokra ugrál és úgy próbál visszaugorva olvasni, mert a dinamikus de nem pontosan sávra írt jeleket így olvassa - legtöbbször íráskor táphiba lépett fel), ilyenkor adhat sípolás szerű hangot. Viszont ez nem lehet olyan erős, hogy szobán keresztül hallja, ha a ház nem rezonál, erősít, vagy a tulaj vájtfülű. Persze SSD mellett a körömreszelő is flex-nek hathat.
-
liksoft
nagyúr
válasz
djculture #34940 üzenetére
195 és 202 amire gondolsz? Lehet, de akkor meg is kellett főznie a winyót. Fejből nem tudom mekkora lehetett a legmagasabb, de 50 fölé is mehetett ha jól látom. Sentinel mondaná pontosan, és ahhoz a Samu +2-től +6-ig értékét hozzáadva sok lehetett.
Szerk: De azt a hangot főleg, hogy szobával odébb is hallható, én még winyóból nem hallottam. Ha meg igen, akkor már a lemez is darabos volt, nem 100-as! Így itt valami turpisság még lehet.
-
liksoft
nagyúr
válasz
Peterson_ #34925 üzenetére
Sajnos hibakeresésben a "gondolom" meg a "biztos ismert és gyakori" nem meghatározás. Egyébként számomra sok winyó után sem ismert, és gyakori. A HDD-nek van egy ehhez hasonló hangja induláskor, de ez sem jellemző, valamint házon kívül nem hallható. Amire tudok még gondolni, hogy a két HDD rezonál, és a ház valahol beremeg tőle.
Vagyis, tudni KELL a hang pontos forrását, és a jelenség idő és térbeni helyét, környezetét. Máskülönben ritka a gyors megoldás.
-
liksoft
nagyúr
Ha úgy jobb, akkor azt mondom, nincs összedrótozva. Hiszen túlterhelés esetén hogyan tudna lekapcsolni csak az az egy USB port? Ha fizikailag is egy vezetéken lennének, a tápegységnek kéne lekapcsolnia. Az meg ugye nem lenne egészséges munka közben, ha egy hibás pendrive kerülne csak a gépbe.
-
liksoft
nagyúr
Igen. Névleges! Pontosan fogalmaztál.
Mivel áramerősség mérése minden esetben egy terhelésen esett feszültség mérésének segítségével történik, így NINCS galvanikus kapcsolatban a belső 5V és az USB táppontja. A kettő között van alkatrész, mely bármilyen kis értékű, meghamisítja a mérést. Valamint induktív és kapacitív tulajdonságok miatt a zaj mérésére sem használható.
A fentiektől függetlenül még ha teljesen galvanikusan érintkezne mindegyik pont mindegyikkel, akkor sem helyettesítené egyik a másikat. Ennek oka, hogy a tápegységtől külön vezetéken vannak (még akkor is, ha a nyomtatott panelban vastagok), így dinamikus terhelés esetén más mérhető a különböző pontokon.
Két példa az alkatrészek érzékenységére, mely két különböző környezetben történt.
1. Analóg erősítőt sikerült készíteni középiskolásként (elektronikai szakközép, nem kertészeti
), mely alacsony frekvencián gerjedt. A földelése az erősáramú ponton történt a panel közepén, ahol ónnal is vastagított közel 3-4 nmm-es keresztmetszetű vezető volt. Vagyis elvileg 12cm-en nem eshet feszültség. Mégis a gerjedés az előerősítő földelése után szűnt meg. Így a panelra 2 vastag földelés kellett a tápegységtől, holott galvanikusan mindenütt ugyanaz volt mérhető.
2. Régi számítógép építésekor (Homelab 2) a képernyőn egy pontban szemét jelent meg. Ahogy rácsodálkoztam és közelebb hajoltam, elkezdett sokasodni egymás mellett. Visszaülve megint csak egy volt. A scroll során az eredeti szöveg ment feljebb, így nagyon nem értettük a kollégámmal a hibát. Elkezdtük kimérni az összes vezetéket, és kiderült, a video RAM (2 * 2114 ha emlékem nem csal) chip select vezetéke volt szakadt. A két vezetékvég kapacitívan elviselte az írás és olvasás fázisokat, de a képszerkesztéskor (más terhelés és más bitkombináció a közelben) hibázott.
Végszó: Ott mérek ahol érdekel a jel. Máshol hamis eredményt kaphatok.
-
liksoft
nagyúr
válasz
peti_s #34886 üzenetére
Az USB ágon van egy áramkorlátozó áramkör. Így köszönő viszonyban sincs az USB feszültség a belső valós 5V-al. Ezen kívül a multiméter nem képes kimutatni a tápfeszültségre ülő zajt (tápegység szűrési hibája), márpedig legtöbbször ez a zaj öli meg a drive-okat. (Jó minőségű szűrőkondenzátoron spórolni lehet.)
-
liksoft
nagyúr
válasz
Tutti-amigo #34855 üzenetére
Szia!
Az USB cucc titkosít, így csak abban a külső házban lesznek meg az adatok. Ha az eszköz ára nagyobb mint az adatoké, akkor bárhogy lehet használni, ahogy akarod. Ha viszont értékes, pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor adatmentéses céget tudok javasolni, ahol a titkosítást ismerik, és ha a drive nem veszítette el a titkosítási kulcsot, akkor meg tudják oldani a mentést.
-
liksoft
nagyúr
válasz
ferkoboy #34850 üzenetére
Szia!
Persze! Van olyan program mely megmondja mit kap a HDD. Igaz, kell hozzá kiegészítő áramkör is.
-
liksoft
nagyúr
válasz
werszomjas #34672 üzenetére
Gyári tesztprogramot neki, és a hibakódot mellékelve vidd vissza. Talán úgy gyorsabb lesz a gari.
-
liksoft
nagyúr
válasz
werszomjas #34666 üzenetére
Elméletileg nem zavarhatja.
-
liksoft
nagyúr
válasz
werszomjas #34654 üzenetére
A teljes felület írás/olvasás tesztjét célszerű elvégezni. Ezt a gyártói tesztprogrammal, vagy egyéb gyártóéval tudod megtenni. Az OS csak olvassa a felületet, így a SMART automatikus hibakorrekcióját (ami csak íráskor működik) nem aktivizálja. Ezért kell másik tesztprogramot használni. Vásárolt Sentinel (Pro) is jó.
-
liksoft
nagyúr
válasz
werszomjas #34652 üzenetére
Get Data Back talán segíthet, legalább az eldöntésében. Viszont jó lenne az érintkezőket előtte tisztítani, a tápellátását ellenőrizni.
Garanciálissá akkor válik, ha a Sentinel program 0%-ot ír rá (vagyis a SMART átlépte a küszöböt), ezzel azonos mikor az alaplapi BIOS is szól a hiba miatt, vagy a gyártói tesztprogram hibakódot ad, és jelzi a garanciális jogosultságot.
-
liksoft
nagyúr
válasz
werszomjas #34649 üzenetére
Stimmel. Viszont ha nem teszed hozzá, akkor olyan tanácsokat fogsz itt kapni, ami a drive további használatára vonatkozik, nem az adatokéra. Hiba esetén EL KELL DÖNTENI, hogy az adat vagy a drive a fontosabb. Ugyanis a drive esetén az adatok halála árán az eszközt próbálja megmenteni az ember, míg az adatok fontossága sokszor a drive halálával végződik. Ezen kívül olyan sincs, hogy ma 5, holnap 10000, holnapután meg akár több százezer forintot is ér az adat. Az az első pillanattól ér annyit! Ugyanis adatmentéskor sem mindegy, milyen módszert, utat választ a szakember, és ez bizony a pénztől függ! Ha meg olcsóként tovább romlott, drágaként sem lehet már semmit menteni róla.
Döntsd el, a kérdésed hova tartozik, ott folytatjuk.
-
liksoft
nagyúr
-
liksoft
nagyúr
válasz
Livius #34626 üzenetére
Szia!
HDD nem javítható. Ha igen, akkor is egy új árával vetekszik, kivétel ha van mellette több azonos hulladék, és azokból egy összerakható. Sajnos ez is csak akkor éri meg, ha magának csinálja valaki, mert a munkadíja annyi egy ilyen "szöszmötölésnek", hogy az is egy új drive ára. És ugye ez az eset nem a többséget teszi ki.
-
liksoft
nagyúr
válasz
jolti05 #34555 üzenetére
A teljesítmény nem a kondíció. A Sentinel a környezetet és az ahhoz való alkalmazkodást (teljesítmény) külön veszi a drive fizikai állapotától (kondíció). Vagyis átviteli sebességben lehet esetleg gond, ami kábelra, portra, driverre, de akár a drive kommunikációs portjára is utalhat. Lehet kompatibilitási probléma is akár. Jó lenne tudni, miért csökkent a teljesítmény, nem csak az összegző százalékot figyelni.
-
liksoft
nagyúr
válasz
PumpkinSeed #34531 üzenetére
Igen, jó esélyed van rá, hogy a hosszabbító nem túl egészséges megoldás. 2-es pontot olvasd el.
-
liksoft
nagyúr
1. Elektronikai műszerészként alkatrész és gyártmány vizsgáló osztályon dolgoztam több éven keresztül vegyészekkel és laboránsokkal együtt. Annak a csoportnak ahol voltam, az egyedi mérőműszerek készítése volt a feladata. Sajnos kénytelenek voltunk kicsit belelátni az ő munkájukba is, hiszen nekik készítettük a műszereket. "Pici" klímaszekrény is volt, melyben extrém körülményeket lehetett létrehozni. Ha emlékem nem csal, -20-tól +100 fokig percenként 1 fokos átlagos változást tudott akkora méretben, hogy a "Kispolákot" a hátsójára téve belefért volna. Ja, és sav és lúgálló, rozsdamentes anyagból. Vagyis csak piciben játszadoztunk. - Ha nem tudsz megtisztítani egy csatlakozót műszerész létedre, akkor nagyon csodálkozom! Egyébként a többször kihúzom, visszadugom és alkoholos ecsettel vagy fültisztító pálcikával letakarítom, is járható út (ez sem ráspoly).
Szerk: Igen, kiabáltam. Mert időben szerettem volna jelezni a kérdezőnek is, ha olyan kontakt spray-t használ megy maradék anyagot hagy, annak csúnya következménye lesz. SATA kábelt is lehet alkohollal, ki/be huzogatással tisztítani, de ha az oxidálódott, akkor a belső roppantott kábeles csatlakozása is olyan. Azt nem lehet takarítani, csak az egész kábelt cserélni.
2. Igen, felpörgéskor és íráskor kér nagyobb áramot. Pont a Samu volt az nálam amelyik képes volt felpörögni, majd a ráíráskor hibázott. Hátsó de szimpla csatlakozót használtam hosszabbítóval. Azt hittem, a minőségi alkatrészek jók lesznek. Tévedtem! Spirálisan beleírt a felületbe, mert a sávon tartó rendszere hibbant meg, így a puffert kiírta, de sávot elhagyott. Sajnos olyan servo és szektorazonosító területet is megsértett, hogy a drive kuka lett, mert nem lehetett kitiltani a SMART segítségével. Alkatrésznek elhasználtam adatmentéshez. Vagyis a kezem között hibázott, pedig hibátlannak tűnt. Ennyit a tápellátásról HDD esetében.
U.i.: Már többedszer nem azonos a véleményünk. Ez nem baj, mert elgondolkodtatja a kérdezőt, és hamarabb eredményre jut. Viszont nagyon máshogy látjuk a világot. Én a régi megjavítom szemléletet szeretem még akkor is, ha sokkal több munkával jár mint a kicseréljük, egy ideig jó lesz. Lehet, mára már elavult, és felesleges, mert nem termelékeny. Szeretném lezárni beszélgetéseinket. Ígérem, legközelebb csak akkor írok Neked, ha nagyon-nagyon hibásnak találom írásod.
Békés, Boldog Karácsonyt és Új Évet Kívánok!
János
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Steam Deck
- 3D nyomtatás
- Hobby elektronika
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Autós topik
- További aktív témák...
- 35" ASUS ROG Swift PG35VQ curved GAMER monitor
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- Bitcoin Miner Eladó Bitmain Antminer S19 JPro 104 Th 3150 watt
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest