- Mobil flották
- Poco X6 Pro - ötös alá
- A OnePlus Nord 5 sem sokkal marad le akkuméretben
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Google Pixel 7a - venni vagy nem venni?
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Átlépi végre az iPhone az 5000 mAh-t?
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
Új hozzászólás Aktív témák
-
kpityu2
addikt
Nekem a blender simán elfut egy intel J4125-ön 16GB rammal IGP-n. Nem hiszem, hogy magához a modellezéshez a 3DSMax többet igényelne. De a rendereléshez ajánlott a dedikált RTX kártya. Ha nem akarsz renderelni akkor egy passzív dedikált kártya is elég lehet. Az erős proci is zajos ha meghajtod.
-
eldoble
aktív tag
"Bekapcsoltam, de nem változtatott semmit."
Kipróbáltam én is, változik, mert onnantól ha megadod pl. a vonal hosszát, azonnal kiteszi a méretnyilat, mintha külön kiraknád."meg szerintem átgondolatlanabb."
Hát, ennek így kell működni, a Creo-ban is ez a paraméterezés az alapelv.
Minden paraméteres CAD-ben a tervezett objektumokat matematikai kapcsolatokkal, méretekkel és szabályokkal definiálják, amelyek könnyen módosíthatók, ez a lényege.
Nagyon az elején akadsz meg, mennyire ismerted meg a Creo-t? -
kpityu2
addikt
Az az értelme, hogy nagyjából méretarányos legyen a rajzod amikor csinálod. De az csak egy rajzi segédlet, a végső méretet és helyzetet a felrakott méretek és kényszerek határozzák meg. És ha azokat változtatod, azt követi a rajzobjektum mérete. Mint a műszaki rajzban. Nem az számít, hogy a rajzoló mekkorának rajzolta a vonalat, hanem az, hogy milyen méretet írt rá. Csak itt a rajz utólag követi a felrakott méretet. De ha nincs felrakva kényszer (a méretvonalas méretmegadás is kényszerezésnek számít, ugyanúgy mint a többi amit felsoroltam), akkor szabad változó, ami változhat a többi kényszer hatására. Azt hiszem be lehet kapcsolni amúgy, hogy amikor rajzoláskor megadod a méretet a paraméterablakban és nyomsz egy Entert akkor automatikusa felrakja a méret kényszert is.
Egyszerűen más a koncepció. Elkezdesz rajzolni és közben felrakod a méret és egyéb kényszereket, amelyek meghatározzák a geometriát. Ezért nem kell kiadódó vonalak hosszát (mondjuk egy derékszögű háromszög átlójának a hosszát) kiszámolnod, mert elég megadnod a két befogó méretét és ráteszed a befogókra a merőleges kényszert. Ezzel az átfogó hossza is meghatározottá válik.
Lépésről lépésre meg kell csinálni az első pár oktatóleckét nem csak átfutni rajta és akkor érteni fogod. -
Kicsipampam
tag
Van egy SW sajátosság (ha zavar ki lehet kapcsolni), ha egy alakzatot rajzolsz, majd ráteszed az első méretet akkor az egészet hozzá nagyítja-kicsinyíti, tehát az alakzatot megtartja. Van egy pár öntanító a YT-n, a sketch témakörben. Nagyon AutoCad gondolkodásmódot érzek rajtad.
-
kpityu2
addikt
Parametrikus rendszerekben a felrakott méret a mértékadó, nem amire szerkesztetted. És ha változtatod a felrakott méret értékét akkor az objektum is változik annak megfelelően. ha fixálni akarod, akkor zárolni kell, általában kis lakat ikonnal. Ezen kívül vannak még a geometriai kényszerek amelyeket vagy automatikusan felrak, vagy kézzel felrakhatsz (érintőleges, merőleges, egyközpontú stb.). Tehát az AutoCAD és társaíitól eltérően nem kell készre szerkesztened, hanem csak nagyjából felskicceled és utólag adod meg a méreteket és kényszereket.
-
Kicsipampam
tag
Tegnap "elszórakoztam a témával", de mivel angolul kicsit értek csak, így nem tudom pontosan elmondani miért van ez így?
Mégpedig:
Amennyiben a végigvezetni kívánt profil le van kötve (mérettel, stb), abban az esetben csak akkor végzi el a műveletet, ha kis egyeneseket iktat be az ember, amik tangenciálisak ill. merőlegesek a Guide profilnál.
Ha nincs lekötve a profil, akkor mindent lehet, illetve érdemes utoljára definiálni.
Hogy ez miért van Így, nekem egyenlőre homály? (lehet a sok tizedes pontosság miatt) -
soldi3r
veterán
Kiegeszitovel probaltad? Ezzel lesz a legegyszerubb, ha mukodik. 30 napig ingyenes.
-
soldi3r
veterán
Latni kellene, de azzal nem minden esetben oldhato meg a dolog, mert az nyujtja az alakzatot. Meg igazabol a 2006-ot sem nagyon ismerem. En a SCALE paranccsal probalkoznek, de szerintem elobb blokkositani kell az vonalakat, ugy lehet 1 iranyban aranyosan novelni.
Vagy kiegeszitovel, Egy kis segitseg.
-
Parson
addikt
Hidd el, rendszerfüggő is. Én pl a mai napig nem értem miért van, az hogy a SolidWorks 'találomra' engedi a sketchen belüli túlkényszerezést. sokszor fáj a fejem miatta, mert sokkal nehezebb igy megtalálni egy hibát, főleg összetett sketcheknél...
Amúgy senki nem eröltet rád semmit, a döntés a te kezedben van.
-
#06658560
törölt tag
Az, hogy A rendszerben sokat szívtál vele, egy pont, lehet B rendszer sokkal kényelmesebb megoldásokat tud adni rá. Valamint ha az új rendszerben elejétől építed fel az egészet, akkor kis módosítások eszközlésekor is jobban jársz, mert tudod milyen hatásra hogy reagál. Ha korán fekteted bele a plusz erőfeszítést, akkor később hatványozottan fogod megúszni a szopásoknál.
-
kpityu2
addikt
Annyira már nem ismerem a Catia-t, hogy megmondjam hova kattints. Van sok videó a neten, nézd le. Az alapeljárás minden szoftverben ugyanaz: berakod a szerkesztősíkba háttérként a nézeteket, majd segédletként használva lemodellezed. Vannak automatizmusok is, de csak mókusvakításra jók. Ennek oka, hogy a kézi rajzok, sőt, az Autocad rajzok sem méretarányosak. Akkor működik csak, ha 3D modellből egy szoftver generálta a nézeteket. Pl. a díler legenerálta modellből, majd a bemutatón persze pikkpakk újra modellt csinál belőle.
-
kpityu2
addikt
-
Aske
aktív tag
Letörésnél a választható opciókon kívül más megoldásról nem tudok, azaz kézzel kell beírnod a megfelelő értéket. (esetleg parametrizálható a letörés mérete úgy, hogy már meglévő mérethez kapcsolod, de ennek nem látom sok értelmét)
A megrajzolt vázlatot el lehet menteni .sec kiterjesztésű fájlként, majd a vázlat rajzolásakor ugyanúgy be lehet illeszteni. Hogy pontosan melyik menü azt most nem tudom, mert ezen a gépen nincs Pro/E.
-
Aske
aktív tag
Ha jól értelmezem, a feature infot, open section-t ír, ami jelen esetben nem jó. (megvan minden feature-höz, hogy teljesen zártnak, meglévő élekhez csatlakozónak vagy nyitottnak szabad lennie az adott vázlatnak)
Anyag kihúzásakor zárt vázlatra van szükség, ahol a geometriai elemek folytonos zárt görbét alkotnak.
Rámész a vázlatra, edit definition aztán átvizsgálod hol a hiba. -
Aske
aktív tag
Akkor a hibaüzenetet kéne mutatnod amit solid üzemmódban ad. Fogalmam sincs miért nem húzza ki, nemlehet, hogy esetleg az előtte lévő style tool miatt van gond? Milyen felületet modelleztél előtte, mert ezen így ránézésre felületi modellezés igénye nem látszik. Görgesd esetleg vissza az elé a modellt és úgy próbáld.
Az extrude-hoz meg célszerű internal sketch-et használni, amit a funkció megnyomása után jobb gombbal tudsz behozni, így a vázlat csak az adott freature-höz lesz elérhető, nem úgy mint külön sketch a modellfában.
-
Parson
addikt
Poénból gondolkoztam még a dolgon és találtam egy sokkal jobb megoldást. 3 datum sikkal és 3 kihuzással kapásból megkapható a végeredmény solidban. semmi mást nem kell észrevenni, csak azt, hogy a szabályos tetraéder egyenlő oldalai végett pont beleilleszkedik egy kockába, igy csak a kocka felesleges részeit kell külön-külön levágni a felülnézeti lapátlók irányában.
[link]
egyedül annyit kell még megtenni, hogy a kezdő lépésként létrehozott kocka extrudálásában a sketchelésnél a lapátlót kell beméretezni, majd az extrudálás hosszát egy relációval kell megadni, ahol ez a magasság = a lapátlónak ( vagyis a tetraéder élhosszának) az ''1/gyök(2)'' -szerese.
kicsit gyorsabb és talán jobb megoldás mint az előző
[Szerkesztve] -
Parson
addikt
kényszerrel tedd az ujonnan rajzolt egyenes végpontját a meglévő görbe végpontjára... nekem rádobja...
vagy
mivel az előző eljárás 'ideiglenes' - le tudod huzni róla véletlenül is, ezért:
sketch térben dobj fel a meglévő curve végpontján átmenő vizszintes és függőleges tengelyeket (kényszerezd őket hozzá), és utána ezekhez kényszerezd az uj curve végpontját... igy már lehuzni se lehet róla, csak ha törlöd a megjelent kényszereket.
[Szerkesztve] -
Parson
addikt
üdv gaben,
ha jól emlékszem ez egy tetraéder. ennek a legegyszerűbben a szabályos formája miatt egy paraméterrel (élhossz értéke) állitható modelljét görbék létrehozásával állithatod elő.
1. egyik alapsikra rajzolsz egy háromszöget (szimmetrikusan az egyik alapsikra) aminek mindegyik oldala egyenlő hosszu - kényszerekkel, egyik oldala pedig be van méretezve.
2. létrehozol egy sikot, ami keresztül megy az egyik sarokponton és merőleges a sarokponttal szembeni élre
3. létrehozol egy axis-t a sik és a szimmetriasik segitségével
4. a 2. pontban létrehozott sikon csinálsz egy sketch-elt curve-t, ami átmegy a sarokponton és rajta van a tengelyen, hossza van beméretezve
5. mivel ez oldalak egyenlő hosszuságuak, létrehozol egy relációt (tools/relations ablakban) és megadod egy szimpla egyenletben, hogy a második élnek a mérete legyen egyenlő az elsőével
6. szimpla curve opcióval összekötöd a maradék sarokpontokat.
7. az igy létrejött drótvázra sikokat fektetsz, azokon edit/fill opcióval felületeket generálsz
8. felületeket merge-eled majd edit/fill opcióval kitöltöd testé
9. layer tree-ben letiltod a felesleges elemek láthatóságát.
sztem ez egy nagyon jó megoldás arra, hogy egy paraméterrel lehessen állitgatni egy szabályos tetraéder alakzat méretét. sok sikert!
[Szerkesztve] -
Ja no
aktív tag
Nekem ilyen bonyolultságú még ment normálisan SE alatt egy 2,4-es, Celeronos, Low-end laptopon. (512 RAM-mal, alaplapi, valami extreme graphic vidoval)
Mondjuk ennél bonyolultabbat már nem volt vele célszerű előállítani.
Szerintem ha találsz olyat au általad megjelölt pénzért, aminek nem shared a vid.memója, akkor nagyon nem foghatsz mellé.
Egy másik topicban azt írták, hogy az ATI-nak nem erőssége az OpenGL, ami ugye szokott kelleni a 3d-s rendszerekhez. (tudja, csak nem az erőssége) -
G@ben
addikt
Kaptam screenshotot, ilyneket csinál: Bővebben: link
Szóval ezt kell tudni a gépnek, a kérdés továbbra is az, hogy milyen VGA, proci kell bele, hogy ez szépen menjen. -
Ja no
aktív tag
Ez most kb olyan kérdés hogy milyen kocsival lehet lemenni a tengerpartra...
Én voltam annó trabanttal is. Nem ajánlom senkinek, de le lehet vele menni :)
De ha megpróbálod jobban behatárolni,( pl egy fotóval, amit már azért szeretnél vele zökkenőmentesen megoldani) akkor biztos kapsz egyértelmű választ is. -
domotor
csendes tag
''Graphic Adapter: a graphic adapter with 3D OpenGL accelerator is required. Note that graphic performance on local transformations (panning, zooming, rotating model) will depend on the selected graphic adapter. The graphic adapter should have the following capabilities:
* 24 bits, true color, double buffered visual
* 24 bits Z-buffer
* Stencil buffer
* minimum supported resolution is 800x600; a resolution of 1280x1024 is recommended for usability reasons.'' -
domotor
csendes tag
Parancsolj:
Bővebben: link
Hangsúlyozom, hogy a minimumon elindul ugyan, de egy dobókockánál bonyolultabb alkatrésznél szaggat, akad, lassú, idegesítő, munkára használhatatlan. Szerintem.
domotor -
domotor
csendes tag
Szerintem mindegy, hogy 1 GB-vel veszed, vagy utólag rakod bele, mindenesetre kell bele. Valószínűleg elindul a CATIA 512 MB-n is, de nem lesz gyors, sőt...
Az a kérdés, hogy a havernak mire kell a CAD a notin? Tanulni? Dolgozni? Ha igen, mit?
Egy-két kis alkatrész, vagy kis összeállítás, vagy pedig komplex dolgok? Pl. olyan noti szerintem a világon nincs, amin egy komoly összeállításban (párszáz különböző alkatrész) egy ütközésvizsgálatot vagy egy optimalizálást le lehet futtatni.
A unixos gépeinkben asszem 8 GB van...
domotor -
buci
tag
Az Autocad nem nagy gépigényű, nekem a kis 850-es Duron procimon,
egy GF 2-vel, 256 mega rammal simán ment.
De a cégnél nyomtam még még Savage 4-gyel is. Hát az sem egy mai darab.
A CATIA-t nem ismerem, pontosabban csak 1 előadást láttam.
Hardverről nem nagyon volt szó, de ha jól emlékszem 1giga rammal ajánlották.
Persze a felével is megy, csak ha sok alkatrész van akkor kell a ram.
A prociról és a video kariról inkább nem nyilatkoznék.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Házimozi haladó szinten
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Okos Otthon / Smart Home
- Autós topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Mobil flották
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Poco X6 Pro - ötös alá
- A OnePlus Nord 5 sem sokkal marad le akkuméretben
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A23/Samsung Galaxy A25/Samsung Galaxy A05s
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest