- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- MIUI / HyperOS topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- iPhone topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Én azt mondom, hogy 75-80 fok már azért rendesen vágja a centit a BGA-nak... De ilyen hőfokokkal csak olyan notik működnek, amikben elég ványadt hardver van; U-s proci, meg valami kis 128 bites GPU. (bár megoldják a gyártók, hogy ezek is elfossák magukat: minap láttam valami kis SOC-al szerelt notit amire képesek voltak hűtés gyanánt egy tenyérnyi alu lemezet tenni)
Sajnos azt kell, hogy mondjam, manapság nem kapni olyan notebook-ot aminek olyan hűtése lenne amire azt mondanám, hogy a világ vége meg 3 nap. Talán utoljára a harmadik generációs procival szerelt gépekben voltak olyan hardverek amik rendesen hűtve voltak; emlékszem, hogy még a kis 14-es G46-as Asus-omban is rendesen hűtve volt a 3820QM a GTX660 mellett. -
matyee
őstag
Eléggé gusztus dolga, de ezek magasak, de ha 200W a 2080 (szerintem 150W) akkor akár még jónak is mondható, mert 775tm1 200W-tal elmegy 91ig. Igazából attól függ hány wattot hűtesz, nincs általános igazság, de szerintem 80 alja még teljesen jó full terhelésnél bármilyen is a vas, de érdemes ezeket kategóriánként nézni.
-
RM007
addikt
Szerintem mind a kettő qurva magas hőmérsékletű. Nem egészséges. A normális, ugyancsak szerintem a cpu 80-85 fok max a gpu 70-75 fok maxnak kellene lennie. De még lehet hogy sokat mondtam. Igaz ezek a hőfokok mostanában sajnos általánosak egyre inkább, én nem fogadom el, így nem használnám a gépet. Egy vélemény.
-
-
khalox
őstag
Az újabbra mennék (M2000M). Igaz, hogy csak 640, nem 1152, de az órajel magasabb, és ami a leglényegesebb egy laptop esetén - "csak" 50-60 W vs 100-110-hoz képest + az újabb compute ezt szépen kompenzálja. És akkor a proci is újabb generációs mellette (akár gyorsabb, vagy ha nem is, akkor legalább kevesebbet eszik).
De akármit is választasz, normális garancia az legyen rajta legalább 6 hónap. Ha jól vettem ki, akkor eléggé árérzékeny vagy (amivel semmi baj nincs), csak azok szoktak a legnagyobbat szívni, akik gar. nélkül vesznek valamit. (Ilyen tipikus - és_akkor_ráteszem_a_kést_a_saját_torkomra - eladótól...)
(Ws-ön akár játszani is szépen lehet, egy 5000-es quadro kb. egy 980-as szintjén van, de legalább le is hűti - valószínűleg - nesze neked gamer laptop
... )
-
Muerte
Topikgazda
Figyelj én már látom mostmár,hogy az itt a legnagyobb probléma,hogy te magad sem tudod mit akarsz...
Először kezdted,max 200 megbízható gép munkára kell,most már 250 vagy felette és hobbi célra.Először 1050Ti környéke teljesítmény,azóta már 1060-nál tartunk.Ezek nagyon nem mindegy dolgok mert ha teljesítményben nézzük,akkor 1050Ti=100% ---> 980M= ~125%---> 1060= ~150%
Ebből így lehet ajánlani 50 gépet minimum 200-350-ig,abból 10-nek se lesz makulátlan a hűtése ha komoly munkára van fogva,de hobbira meg pont jó.
Szóval csak futjuk itt a végtelenségig a felesleges köröket... -
Raymond
titán
-
Mr Bond 007
őstag
"Nem a gyűjtés ami hátráltat, hanem csak annyi, hogy nem akarok kiadni több pénzt egy laptopért."
Sajnos a legtöbb esetben ez nem vezet sehova, csak saját magad cumiztatásába. (már bocs hogy így fogalmazok) Eszközt (esetünkben gépet) a feladatra veszünk, és nem fordítva. Főleg melóra.
Telefonnál azért más a dolog mert a 25 ezres készüléken is el tudod rebegni amit akarsz ha csak arra kell, de egy laptopnál már számít x idő alatt mennyit tud elvégezni, és mindezt milyen körülmények közt. (idő pénz, meg ilyesmi dolgok) A telefonnál se sajnálnád a pénzt, ha az olcsóbbal 3x annyi ideig tartana elmondani a hívott félnek amit akarsz, mint a 2x drágábbal. De ezt neked kell eldönteni. Viszont szarból nem lehet várat.. Minden 3. vevőm úgy jön be hogy a legjobbat akarja, de legyen olcsóbb a legolcsóbbnál.Na ilyen nincs.
Persze ha belefér hogy lassan végzed el a munkát, és azt is darabosan, akkor nincs gond. Egy idő után elég finom brainf--ot lehet ettől kapni.
-
-
-
#45687808
törölt tag
A legolcsóbb, amit találtam 1050Ti-vel:
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-7-a715-72g-56e9-fekete-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nhgxceu004_ssd128/10054/#tabspec
A memóriát később tudod bővíteni ha szükséges, de összességében sajnos így sem úszod meg 300k alatt.
Valamit valamiért. -
RM007
addikt
Nézd, lehet olyantól venni akit valamennyire ismerek és lehet olyan az illető akiről semmit sem tudok. Vad idegen esetén sokkal körültekintőbb volnék. A másik gond pedig az...feltehetnénk a kérdést vajon mennyire volt az használva, lehasználva? Nem tudhatjuk. Jó sok minden lehet, gondolom még megnézve sem biztosan lehet teljes diagnózist felállítani. Kicsit lehet túlzásokba mentem, de most már, nem úgy ahogy indultam pár éve a mostani első gamer laptopommal, már sokkal elővigyázatosabb volnék. Ez a topik rám hozza a frászt mostanság.
(#34724) bandras54: Javítottam, de érted hogy gondolom. Egyébként ott csak újat, a használt sokszor többe jön ki, de téged nem ismerlek, mindig vannak kivételek. A környezetemben látottak mondatták velem ezt a megtámadható zagyvaságot amiben nem is vagyok otthon.
-
Raymond
titán
i5-8300 es 1050Ti konfiguraciot meg talan talalsz is ujat 250e kornyeken vagy picivel dragabban, de az a helyzet hogy ezekben alltalaban 8GB RAM lesz mert beleposzint igy meg kell hozza +8GB amit te raksz bele. Nezted milyen meret johetne egyaltalan szoba? Mert az se mindegy.
-
RM007
addikt
Én használtan csak úgy mernék venni laptopot, ha előtte megnézetném valakivel, aki akár szét is szerelné mint egy használt autó vásárlás esetén(nem szó szerint értem) mit rejt a valóság belül. Milyen formában van. Vagyis vad idegentől biztos nem egyedül. Az elhasználódás és rejtett hibák szándékos vagy sem eltitkolása.......és mondom ezt úgy hogy nagy eséllyel a költségek miatt lehet használt lesz a következőm, de vagy mert 250e környéke szóba sem jöhet nálam, bukni meg nem akarok kicsit sem. Vagy lesz minőségi az elvárt tudás mellett, vagy semmilyen. Ha pedig ki lóg a lóláb valahol vagy orvosolható vagy sem, arról is tudni akarok. Saját véleményem.
-
#45687808
törölt tag
Ez sajnos a jövendőmondás kategória. Egyetlen műszaki termék esetén sem lehet megmondani, mikor, milyen problémák fognak előjönni. Például, nekem anno volt egy ASUS G750JZ, illetve van még egy G752VY. Rengeteg fórumon, hazai és külföldin olvastam, hogy az akkumulátor biztos, hogy 2 év (tehát a garancia lejárta) után meg fogja adni magát. Nekem speciel a G752VY (3 éves kb.) akkumulátora tökéletesen működik még, illetve ismerős akinél a G750JZ van, se panaszkodott. Ha ez ASUS gépek esetében kivételes, akkor lehet nekem volt szerencsém, nem tudom.
Én ha 200k+-t költök egy műszaki termékre, akkor legtöbb esetben az új mellett döntök, mégpedig a teljes garancia idő miatt. Játékos laptop esetében pláne.
-
#45687808
törölt tag
Vizsgáljuk meg a dolgot máshogy: Mi lenne, ha minden fórumtárs azt írná le, hogy az általuk választott gép hibátlan? Mi lenne, ha a fórumban csak azok az információk lennének leírva, amelyek pozitívak? Valaki elolvassa a hozzászólásokat, esetleg az alapján vesz is egy gamer notebookot, majd 1-2 hét után előjönnek a hibák (rossz anyaghasználat, túlmelegedés, borzasztó support stb.), ő meg vakarja a fejét, mert ugye a fórumban mindenki szépet és jót írt le. Természetesen butaság lenne, csak egy fórum alapján eldönteni, hogy mit veszünk, de a fórumok azért vannak, hogy a termék tulajok megosszák a tapasztalataikat, még ha az többségében negatív is, ezzel esetleg segítve másokat vásárlásban. Amik a fórumban le vannak írva, azok tények.
Én amikor az ASUS ROG után Acer Predatorra váltottam, szintén ezen a fórumon (is) kutakodtam, és én megkaptam a szükséges válaszokat a kérdéseimre. De értelemszerűen az ember nem egy forrás alapján választ terméket.
Mivel ez egy gaming notebook fórum, teljesítményorientált gépek esetében az alábbi gyártók jönnek nálam szóba: Acer (Predator), Dell (Alienware), MSI (GT széria), ASUS (ROG G széria), illetve Clevo.
250k-ért elég necces lesz a leírtaknak megfelelő gépet találni, még használtan is. Ezt találtam egyelőre:
https://www.acershop.hu/acer-laptop-termekek/acer-laptop/acer-aspire-7-a715-72g-52hu-fekete-matt-kijelzo-mar-2-ev-garanciaval-nhgxbeu004/9841/
Memória + SSD-vel lehet később bővíteni.
-
Muerte
Topikgazda
Azért nincs összefoglaló,meg nem is lesz részemről,mert kb.havonta jönnek ki új és újabb konstrukciók,ember nincs aki ezt kövesse és naprakészen tartsa.
De ha van benned annyi ambíció hogy kb.8 évre visszamenőleg összegyűjts minden infót,mindegyik "gaming" gépről,megírhatod,örülni fogunk nekiÉn nem tudok 250-ért értelmes gépet 1060-nal,még használtban sem,vagy ha létezik akkor ott valahol nagyon kilóg a lóláb,vagy hűtésben,vagy anyaghasználatban.A többiek ha tudnak majd fognak segíteni remélem.
-
gyépés
aktív tag
Amiket Muerte ajánlott nagyon jó gépek szerintem. Én a helyedben elindulnék azon a vonalon.
Szoftverfejlesztő vagyok, asztali géppel dolgozok. Napi szinten sokszor kevés a 4 mag és a 16 GB ram. Főleg magból volna jó minél több. Szóval ha rendszeresen munkára használnád érdemes kb. innen indulni. Nyilván én csak a procit terhelem egész nap, valszeg te más szoftvereket használsz... -
gyépés
aktív tag
Sajnos azért ilyen kicsit negatív itt a légkör főleg az olcsóbb gépek esetén, mert nagyon szór a minőségük. Általában egy nagy szerencsejáték az egész, hogy éppen milyen procit fogsz ki, éppen hogy sikerült összerakni az adott példányban a hűtést. Egyszerűen nincs olyan gép az újabb generációkban, amit nyugodtan lehet ajánlani és mondjuk 800k alatt van. Azért kapsz csak ilyen válaszokat. Nekem ócsó gépem van, a teljesítmény, hűtés jó, az anyagminőség szar. 2 hónaposan már pillanatragasztóztam. Ilyenek ezek a mai, főleg az olcsóbb gamer gépek. Zsákbamacska. MaxxDamage tudna erről mesélni, meg Darth_Revan... Pedig ők nem is ilyen olcsóbb gépekben utaznak. Ezek után mit merne ajánlani az ember, ha nem akar kitolni senkivel? Nyilván azt a szintet, ahol már azért csak nem jönnek elő ezek a minőségi problémák ezek meg mostanság sajnos 800k környékén kezdődnek, és ott sem mind megbízható. Ha nézegeted a belinkelgetett videókat, milyen árú gépek hogy szerepelnek, ezt te is észreveszed.
A szükséges komponenseket tudod, azokkal keresel egy gépet, aztán vagy keményen zsebbe nyúlsz, vagy pörgetsz a szerencsekerékkel. -
echterion
nagyúr
Ahogy matyee is írja. Azért elég sok sarokpont van, ami alapján lehet ajánlani. Ha valóban követted a topikot, akkor láthattad, hogy ha voltak konkrétumok, amik alapján be lehet lőni az illető igényét, akkor ment ajánlás, de arra, hogy "Melyik gyártó laptopjai ajánlottak megbízhatóság, anyaghasználat szempontjából?", nincs adekvált válasz, mivel mindegyiknek van szar modellje, de kevésnek van igazán jó. Az árról nem is beszélve, mert általában 300k az a határ, amit az emberek belőnek maguknak, de ennyiért jó i7-es gépet nem lehet ajánlani újonnan, mert nincs rajtuk megfelelő hűtés és amikor ezzel szembesülnek és mondjuk nekik, hogy x2, akkor az nem szokott öröm lenni. Ezért fontos szempont, hogy mennyi a keret rá. De mint említettem is, az ajánlós topikban le van írva, hogy mik azok a sarokpontok, amik alapján jó szívvel lehet ajánlani gépet. Itt nincs ilyen összeszedve, mert ez még mindig nem ajánlós topik, hanem általában már meglévő gépekkel foglalkozunk itt.
-
matyee
őstag
Én szívesen állok konstruktívan hozzá, de ennél azért bővebben ki kellene fejtened mit is keresel. Tudunk mondani jó gépet, de alulról fogja karcolni az egy milliót. Határozd meg kb milyen sarokpontjaid vannak gép ternén, kb milyen összegben gondolkodsz, és szerintem többen is adnak tanácsot. Amúgy pedig általában az ilyen topicokba az emberek a problémákkal jönnek, kevesen írják hosszú oldalakon keresztül milyen jó a gép, de ha visszaolvasol azért akad ilyen is. Röviden, írd le miben gondolkodsz, és nagyobb szerencsével kapsz tanácsot.
-
-
KFORboy
senior tag
Pfff... Inkább nem rakok most be GIF-et, mindenki ide tudja képzelni...
Figy, mi ilyen pénzpazarló emberek vagyunk akik urihuncutságból szeretnek olvadó tejfölös dobozzal a fridzsiderben kuporogva teljesítmény teszteket futtatni és itt a fórumon butaságokat fröcsögni... Ennyi...
Problem ?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● A topikban hirdetni TILOS!
- Milyen processzort vegyek?
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Milyen notebookot vegyek?
- Autós topik
- Facebook és Messenger
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Battlefield 6
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H)
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO LOQ 15APH8 15 notebook - R7 7840HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 6GB WIN11
- BESZÁMÍTÁS! ASUS TUF A15 FA507NV 15 notebook - R7 7735HS 32GB DDR5 512GB SSD 1TB SSD RTX 4060 6GB W
- BESZÁMÍTÁS! HP 15S-FQ1045NH 15 FHD notebook - i5 1035G1 16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics WIN10
- Lenovo ThinkPad P15 Tervező Vágó Laptop -50% 15,6" i7-10750H 32/512 QUADRO T1000 4GB
- Új MSI Katana 15 Gamer FHD IPS 144Hz i7-13620H 10mag 16GB 512GB Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- Bezámítás! Asus ROG STRIX G15 G513IH Gamer notebook - R7 4800H 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1650 4GB W11
- MikroTik CCR1009-7G-1C-1S+ Cloud Router
- Samsung Galaxy S23 Ultra / 8RAM 256GB / Gyárifüggetlen / 12 Hó Garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W10 I Cam I Gari!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest