Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz parandroid #36913 üzenetére

    Csengőből ez a fajta semmit sem ér: [link]. Ilyesmit vegyél: [link], ezek elég hangosak, meg mindenki hátrafordul rájuk, hogy mi a franc volt ez...

    Én ennyire nem vagyok biztos, a részeg biciklis elméletedben. Csak én személy szerint 2 bringás életét mentettem meg eddig, mert aki az ő sávjukban jött nem volt hajlandó lassítani. Nekem eddig 2x nem adták meg az elsőbbséget kikanyarodásnál, amire emlékszem, aztán majdnem felkenődtem a kocsira, teherautóra, csúsztam rendesen satu fékkel. Olyan is volt, hogy 30 körüli tempóval tekertem, aztán a polgárőr elkezdett fékezgetni előttem, aztán ennek vékony gumin ugye elég szar a fékútja, arra is majdnem felkenődtem. Nem tudom szórakozásból csinálta, vagy csak mert ennyi esze van, mindegy. Olyan is volt, hogy ledudáltak az útról, mert nem tudtak megelőzni a szembeforgalomtól. A leggyakoribb mégis, hogy 100 felett elrongyolnak mellettem 5-10 centikre. Ha behúzódok az út közepére, mert zavar, akkor szembesávban is megcsinálják úgy, hogy jön közben szembe a forgalom. Tipikusan BMW-sek, tudod azon a fék pedálra a reflektor meg a duda van kötve... Na az ilyesmiket már nem is számolom, mert több tucat volt. A legbiztonságosabb itt helyben a 4 sávos főút, mert ott hiába mennek gyorsan, van helyük kikerülni. A féket nem ismeri itthon senki, ahogy a türelem is ismeretlen fogalom, egy ember élete, meg kevesebb, mint 20Ft lehet, mert fél perc veszteség vagy fél deci benzin, amit a fékezéssel vesztenek már fontosabb.

    Nem azt mondom, hogy én tökéletes vagyok, a fentieket én is elkövettem már, és idő kellett, mire beletanultam, hogy hogyan is kellene ezt, mert mindenre oktatnak tanfolyamon, csak a közlekedésre nem, meg alapból én is idegbeteg módon vezettem. A másik oldal meg, hogy az ilyen helyzetekből fakadó halálos gázolásokat, frontális ütközéseket, stb. balesetnek könyvelik el, pedig a legtöbbnek semmi köze a véletlenhez, hanem amiatt vannak, mert egyesek rosszul döntenek. Példa erre egyik ismerős, aki megunta, hogy a busz mögött kell mennie a városban, elkezdte előzni, aztán frontálisan belerongyolt a szembe jövőbe. Páran meg is haltak, nem emlékszem mennyien. Börtönbe sosem került, elvették a jogsiját néhány évre, meg azt hiszem kapott valamennyi felfüggesztettet. És ő még a normálisabbja. Itt van olyan fazon, aki részegen már kinyírt valakit, aztán ugyanúgy a kocsmába kocsival jár jogsi nélkül és áthajt a járda melletti sövényen, mert annyira be van állva. Ha arra sétál valaki, azon is áthajt, mert annyira nem érdekli. Aztán van olyan is, hogy egy itteni politikusról - akit még józanul nem láttam - dumálnak a rendőrök, hogy te az xy részegen szokott vezetni. De nyilván egyiknek sincs meg a töke hozzá, hogy lekapcsolja. Na kb. ezek az itthoni állapotok. A kátyúkról először azt hittem, hogy rossz dolog, tegnap jöttem rá, hogy az meg a fekvő rendőr az egyetlen, ami lassításra készteti a többséget, úgyhogy kezdem egy kicsit átértékelni a dolgokat...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák