Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz @chain #2 üzenetére

    Kinek a másodregje vagy? ;]

    Majd időnként mi buta gyúrósok is belesünk ide, hadd olvassunk sok okosságot ;]

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Jim-Y

    veterán

    válasz @chain #2 üzenetére

    Az enyém, bár neked nem kell bemutatnom :DDD [link]

    Estére ki kéne találnom egy WOD-ot (Workout Of the Day) korlátozott eszközökből, ugrálókötél, haskerék, és asszem ennyi, meg van egy szabad falfelület. Meg kéne már tanulnom rendesen a DU-t (Double Under - duplatekerés ugrálókötéllel), és akkor azt bele tudnám építeni a WOD-ba :U

    [ Szerkesztve ]

  • natran

    csendes tag

    válasz @chain #56 üzenetére

    Szia, köszi a választ! Sajna rosszul fejeztem ki magam, nem célom az izomtömeg növelés, vagyis de:) de nem azért ragadtam belleket, vagy TRX-t. Pont ma csináltam egy burpee tesztet, ami annyit takar, hogy mennyi idő alatt tudod véghez vinni az 50 négyüteműt. És majdnem sikerült 3 perc alatt, ez KB előtt nem sikerült volna, sőőt. Ebből látom, hogy hozza az állóképességet az a heti/napi több száz swing és snatch, mert használható állóképességre teszek szert vele. Ezért szerettem bele a TRX-be azon belül is az atomic pushup-ba, nem sok olyan gyakorlatot tudok mondani, ami ennyire gallyra vágja az embert. Ha ennél menne egyszerre, akár a harminc is már nagyon örülnék.
    Azt egyébként jól láttad, hogy amikor lement rólam az a pár kiló nagyon rosszul táplálkoztam, sajna ez nem sokban változott most sem, de azért pár fokkal jobb a helyzet. Mindenesetre biztos, hogy nem is izomból ment le, mert az sem volt rajtam:)
    syl5: köszi, ezt az alapszabályt még nem ismertem :R

  • Fred23

    nagyúr

    válasz @chain #92 üzenetére

    Én meg szerintem több hangsúlyt fektetek a maximális relatív erő fejlesztésére, mint a legtöbb CF-es. Igen, nem írtam talán sehol, de emelek súlyokat is; többnyire csak nagyobb darab köveket, vagy felvágósan: kisebb sziklákat. Tatabányán pl. nem esett nehezemre felállítani a várban azt a földön fekvő kő szökőkutat, és ez régebben volt. Mikor kezdtem, egyszerűen a városban lévő beton virágágyásokat döntöttem meg az egyik végén kezdve, és igyekeztem szinte a szemközti élére állítani. Elég jó alapot ad szerintem ez a gyakszi, és nem is halsz bele, ha nem télen csinálod, mikor kicsit oda is van fagyva. Mondjuk sokak szerint illetlen dolog az utcán ilyesmit csinálni, kaptam már rosszalló pillantásokat is, de senkinek se ártok vele, és szerintem egyszerűen azt nem bírják az emberek -főleg a nagyon gyenge emberek-, ha valaki "erősködik" előttük -bármivel. Szóval ez az " úgynevezett funkcionális mozgásminta szűrés" a számomra egyszerűen lehúzásnak tűnik. Megnéztem a hozzá használt gyakszikat, és kábé olyanok, amiket beteg nagymamák teszteléséhez talán ideálisak is, de nem valók több éve változatosan sportoló, egészséges férfiakhoz. Főként az a helyzet, hogy mindenki meg akar élni valahogy, és így kénytelen lehúzni másokat sokszor teljesen haszontalan dolgokkal, illetve nem hozzá passzoló dolgokkal. Vagy másként: szerintem ha ingyen csinálják kezdő sportolóknak ezt az FMS-t, akkor lehet létjogosultsága, de ha már ezért valaki pénzt is kér, az szerintem gáz. Nem hiszek abban sem, hogy szakember nélkül nem lehet valakiből jó sportoló, illetve szuper fizikumú ember; ne már, akkor miért vagyok sokkal jobb kondiban és erőnlétben minden szakértő nélkül, mint az emberek zöme, és hozzám hasonlóan még sokan, akiknek vagy nem futja szakértőre, vagy szimplán lehúzásnak tartják?! Persze, jó is az, ha megcsinálok ilyen meg olyan kurzust sok pénzért, és ha millióim lennének, talán meg is néznék egyet, de: erre nekem nem futja, ez nem az én világom, és mégis CF-szerűen szeretnék sportolni, és jó nekem a youtube is, ha valamelyik gyakorlat érdekel, és nem félek úgy megtanulni ingyen.
    Runner_fxr: a kajálásban teljesen igazad van, csak én éppen diétázni szeretnék, illetve elvileg abban lennék. Ahogy befejezem, emelek 200-at a napi kalóriámon, talán többet is. Most viszont az a nehéz cél, hogy tartva az erőm, fogyjak még egy kicsit. Most lesz 10-én a Biotech-ben 15% kedvezmény ( Outlet Day ), akkor sztem veszek egy jobb vitamint, de fehérjére sajnos egyszerűen nem futja már ebben a hónapban.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz @chain #103 üzenetére

    Mondjuk ebben igazat adok, én biztos nem vágnék bele a Crossfit-be edző nélkül, annak ellenére nem, hogy jó pár évet súlyzóztam.
    Ezt már kérdeztem itt, de szerinted a TRX-hez is ugyan úgy szükséges az edző mint mondjuk a CF-hez?

  • desert_camo

    tag

    válasz @chain #133 üzenetére

    Volt már szerencsém nézegetni a HITS honlapját, regeltem, de az árak elrettentettek. Miben más a "cross training", és a crossfit? Jól sejtem, hogy ugyanazt csinálják, csak nincs róla papírjuk? Vagy nincs olyan komoly eszközkínálat?

    desert_camo

  • desert_camo

    tag

    válasz @chain #134 üzenetére

    És mennyien szoktatok lenni egy-egy edzésen? Egy nap csak egy edzés van, vagy van több csoport is? Mindenki ugyanazt csinálja, amit az edző mond aznapra, vagy olyan, mint egy konditerem, hogy lemész, egész nap nyitva van, és csinálod, amit aznapra gondolsz? Mármint nem az elején, hanem később, mikor már bérleted van.

    desert_camo

Új hozzászólás Aktív témák