Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    Sziasztok!
    Nem rég csatlakoztam én is, a funkcionális edzést végzők, népes táborába.
    Régebben súlyzós edzéseket végeztem, elég jó szintre eljutottam, magamhoz képest, de sajnos régebbi sportsérüléseim már nem teszik lehetővé, hogy nagyobb súlyokkal edzek.
    Próbálkoztam többször is az utóbbi időben, hogy visszatérek a bodyhoz, de mindig közbeszólt valami fájdalom. Leginkább a kerékpár maradt meg, azt jól bírom.
    Kb fél éve találkoztam először a TRX nevű eszközzel egy edzőteremben. Nagyon megtetszett és gondoltam beszerzek egyet. Amikor neten megláttam, hogy 55 ezer ft, akkor eltántorodtam. Aztán eltelt pár hónap és jobban végig gondoltam, annyi előnye van ennek a cuccnak, hogy még ha drága is, de teszek egy próbát. Az is igaz, hogy mivel elég primitív az eszköz, akár házilag is el lehetne készíteni, valószínű az eredeti ár töredékéért. Én még is inkább megvettem az eredetit boltban. Egy Force Kit-et, ráadásul 65 ezer ft volt. Sokan hülyének néztek, de ha jobban belegondolunk, fél év edzőterem bérlet ára, viszont ez jóval tovább tart mit fél év, és bárhova vihetem magammal. Illetve ott van az online edzésterv, meg a 12 hetes, force kit hez járó, külön edzésterv is. 1 hónapja használom és idáig nagyon jónak tűnik. Végre olyan izomlázam volt, amit már nagyon régóta nem éreztem. Próbálok minden gyakorlatot a legszabályosabban végezni, bár egyszer megfájdult a derekam, még az elején. De azóta jobban figyelek. TRX edzésen még nem voltam, de gondolkozok, hogy el kéne azért menni pár edzésre. Egyenlőre nem érzem azt, hogy edzőre lenne szükségem. Használ még itt valaki TRX-et? Fontos az edző az elején?

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #5 üzenetére

    Jól láttam, hogy 150 kilót emel fel ez a csajszi? :) Hát ebből a nőből ezt biztos nem nézném ki. Nem az a tipikus súlyemelő alkat.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz syl5 #48 üzenetére

    Persze értem én amit mondasz, nem becsülöm le a funkcionális edzést a bodyhoz képest, sőt, sokkal keményebbnek tartom. Ilyet egy body-s nem csinál meg az biztos.
    A body azért jó alap volt arra, hogy megtanuljak edzeni és megismerjem a testem. 5 évet edzettem teremben és ez alatt 28 kilót szedtem fel (60-ról 88-ra.) Ami nem víz és zsír volt. Ez nyilván nem ment volna normális étrend és táplálékkiegészítő nélkül.
    Sajnos az élet közbeszólt és síelés közben eltörtem mindkét lábam, plusz elszakadt minkét térdemben a hátsó keresztszalag, azóta nem nagyon megy a guggolás nagy súllyal. Ezenkívül még elszenvedtem egy könyök törést is, részleges szalagszakadással.
    A könyökömben már van egy kis porckopás is. Porcerősítőt az folyamatosan szedem.
    Viszont nem bírom ki erő edzés nélkül és az is elszomorít, hogy a 88 kilós testsúlyomból maradt 75 kiló. Nekem azért tetszett meg a TRX mert hasonlít a gyógytornára. Az a tervem, hogy TRX-el megerősítem a könyököm és a térdem, majd utána a súlyzós edzések is visszatérnek és a TRX + body együtt fog menni. Nem akarok én Hulk Hogan lenni, de azért egy 83-85 kilóra vissza akarok menni, persze nem zsírban meg vízben. 178 centi magasságomhoz az pont ideális. Persze a TRX-nek nem az izomtömeg növelés a célja, hanem a mély izmok erősítése. Pont ez az, amire most szükségem van és ezt nem lehet bodyval, ezért vettem a TRX-et. Meglátjuk, egyenlőre jól megy. Ismerem már annyira a testem és a képességeim, hogy hülyeséget nem csinálok, rendesen bemelegítek és abszolút a kezdő edzéstervtől indulok és szép nyugis tempóban haladok előre. Nicoflexet is szoktam használni a bemelegítéshez, persze csak azokon a helyeken ahol sérülés volt, térd és könyök. Nagyon jó cucc.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #51 üzenetére

    Említettem volna a fegyencet? Amúgy csináltam egy ideig, de azt úgy éreztem, hogy kiegészítésnek jó. A TRX-et összességében egy jobb edzésmódszernek tartom mint a fegyencet, viszont pl a fegyenc edzésből a mai napig használom bemelegítésnek azt a gyakorlatot, amikor a falnak támaszkodva csinálsz karhajlításokat. Az nagyon jól bemelegíti a könyököm.
    Én sem úgy gondolok a TRX-re, mint egy olyan edzésre, ami minden mást kivált. Ez egy kiegészítő sport, egy stabil alapot tud adni más sportokhoz, illetve a rehabilitációban van szerintem jelentős szerepe, mivel nagyon finoman lehet vele növelni a terhelést, sokkal kíméletesebben tudsz vele edzeni mint pl egy súlyzóval. Persze lehet vele gyilkosan is edzeni, próbáltam már pár gyakorlatot meredekebb szögben végezni és elég kemény, meg az egy lábas guggolások is adnak a combnak. De ott is tök jó, hogy tudod azt szabályozni, hogy mennyire segítesz be karral, így a térded annyi terhelés kap amennyit jónak érzel.
    Persze 1 hónap használat után még nem akarom elkiabálni, de egyenlőre nagyon tetszik és úgy érzem, hogy ez nagyon jót fog tenni.
    Tegnap átvittem a TRX-et egy haveromhoz, ő csak súlyzózik. Nem is nagyon ismer el más sportot, szerinte a a body legjobb. Izomnövelés szempontjából, látványra, valóban az a legjobb, de ha a funkcionális izomzatot nézzük, meg a rehabilitációt, akkor már egészen más a helyzet.
    Szóval átvittem a cuccot, röhögött is, hogy mi a fenét akarok azzal a 2 kötéllel. Kipróbálta egyből jó meredek szögben a Low Row gyakorlatot. Láttam is a fején, hogy meglepődött, mivel alig bírta szabályosan felhúzni magát. Mondta is, hogy bazzeg ez nagyon jó, súlyzókkal ilyet nem érzett, ez teljesen más. És valóban, olyan izomakt dolgoztat meg, amit amúgy nem nagyon tudsz.
    Persze szeretnék még súlyzózni is, mert az is kell, de a TRX, az innentől kezdve már rendszeres szereplője az életemnek. Egyenlőre heti 4 szer, de ha elkezdek súlyzózni akkor heti 2 body és 2 TRX edzés lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz natran #53 üzenetére

    Szia! Nekem nagyon tetszik ez a TRX féle edzés. Rengeteg jó gyakorlat van. Én most nem a TRX force-hoz járó programmal kezdtem az edzést, hanem azzal a 12 napos programmal, ami a fideo nevű oldalon elérhető, a TRX vásárlói klub regisztráció után. Ott is van egy kezdő és egy haladó edzésterv. Én majd ha ezekkel végeztem, akkor kezdem el a force-hoz járó speciális tervet, mivel az komolyabbnak tűnt.
    Persze ez is alkati dolog, nem mindenki egyforma. Én nagyon óvatos vagyok, a sérüléseim miatt is és azért is, mert ebben a fajta edzésben, teljesen rutintalan és edzetlen vagyok.
    A végtagjaim nem gyengék, de a derék környéki izmok, meg a gerinc merevítő izmom nagyon el van gyengülve, ezt pedig nagyon igénybe veszi a TRX. Szóval én óvatosabban haladok mint ahogy elő van írva, az első napi edzést pl, nem egyszer csináltam meg hanem 4 szer. Tehát a 12 napos edzés terv nekem 12 hét lesz. Hetenként lépek egy szintet nem edzésenként. Heti 4 edzést csinálok.
    Én amikor súlyzóztam, azért viszonylag elég jó szintre eljutottam. Majdnem 30 kiló izmot szedtem fel. Szóval elég jól megismertem a testem, azt is tudom milyen étrendet kell követnem ahhoz, hogy fejlődjek. A TRX meg kettlebell valóban nem az izomnövelésről szól, de azért egészen biztos, hogy lehet tőle izmosodni. Ehhez az is kell, hogy megfelelő mennyiségű szénhidrátot és proteint egyél. Táplálékkiegészítő sem árt. Ha izmosodni szeretnél, akkor erre mindenképpen figyelj. Az is igaz, hogy a tükör a lényeg és nem a mérleg, de ez is alkati kérdés. Nálam pl úgy működött, hogy ha többet mutatott a mérleg, akkor izmosabb is lettem, de nem vagyok egy hízékony alkat, amit felszedek az általában minőségi izomban jön fel és nem víz meg zsír. De van olyan ember is, aki könnyen hízik, viszont nem jó minőségben. Ott meg inkább a testsúlycsökkenés fog jobb kinézetet eredményezni. Azt kell eldöntened, hogy mi a célod. A TRX az nem arra van, hogy 45-ös pajszert növesszél, meg 70-es combokat. Az testépítés, ahhoz súlyzós edzés kell és testépítő étrend. A TRX egész más. Ez inkább olyan sportolóknak hasznos, akiknél a robbanékonyság, erő, állóképesség a fontos, nem az izomtömeg. Pl egy küzdő sportot űző embernél. Illetve az ízületek erősítése. Persze ha a testalkatodnak megfelelő étrendet követsz, akkor biztos vagyok benne, hogy a TRX edzésnek is meglesz a gyümölcse izomzat szempontjából, ha nem is testépítő jellegű, de minden esetre jó izomzat. Én személy szerint azért vettem ezt az eszközt és azért csinálom, mert úgy olvastam és úgy is gondolom, hogy ez a lehető legjobb az ízületeim erősítésére. A kettlebell-en is gondolkodtam, de nekem a TRX szimpatikusabb. Az én igényeimnek ez megfelel. Izmosodást majd inkább a súlyzózástól várom, de az még odébb van, most előbb a TRX-el erősítek. Viszont ha te elsősorban hízni szeretnél, izomtömegben, akkor nem a TRX a te sportod. Kiegészítésnek persze nagyon jó, de súlyzók nélkül valószínű nem fog menni az az izomnövekedés amit szeretnél. Ráadásul ha az a 8 kiló nem zsírból meg vízből ment le rólad, hanem húsból, azaz izomtömegből, akkor egészen biztos, hogy nagyon nem jól táplálkoztál.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz natran #57 üzenetére

    Ha még nagyon vékonyka vagy, akkor egészen biztos, hogy tudsz azért izmosodni a TRX-től és a kettlebell-től is. Viszont az étrended rázd gatyába, mert ez nem csak azért kell, hogy izmosodj, hanem, hogy a szervezeted optimálisan működjön, regenerálódjon.
    Ha sportolsz, akkor azt az étrend is kövesse, mert különben korai elhasználódás lehet az eredménye. Ha a szervezeted csak gyötröd, de nincs megfelelő táplálék, akkor egy folyamatos hiány lesz, vitaminokból, szénhidrátból, fehérjéből, mindenből. Ez nem jó hosszútávon. Az átlag embernél jóval több tápanyagra és vitaminra van szükséged, ha kemény edzéseket végzel. Folyadékból is többet kell fogyasztani, az előírt napi 2 liternél jóval többet, 3-4 litert simán megihatsz. Pláne nyáron. Legjobb a szénsavmentes ásványvíz. Ha nem tudsz eleget enni, mert vagy időd nincs rá a munka miatt, vagy egyszerűen az étvágyad nem elég jó, akkor vegyél valami proteint. Ha nem vagy hízékony, akkor tömegnöveléshez nyugodtan vehetsz valami 20%-ost. (20% fehérje 80% szénhidrát)
    Ha hajlamos vagy zsírosodni, akkor ne ilyet, hanem legalább 50 vagy 70%-ost.
    Bár ha nem vagy hízékony akkor sem árt egy magasabb fehérje tartalmút és egy alacsony fehérje tartalmút is használni. Pl iszol napi egy tömegnövelőt, meg napi egy magas fehérje tartalmút. Ne tejjel csináld a turmixot, hanem szénsavmentes vízzel, akkor sokkal hamarabb megemészted és a gyomrod sem terheli annyira, hamarabb tudsz enni is. E mellé még egy multivitamin és egy porcerősítő sem árt. A Vitamint az folyamatosan, a porcerősítőt azt csak időnként, pl 3 hónapig szeded aztán 3 hónapig nem. Én a porcerősítőt is folyamatosan szedem, de nekem már van kopás, de akinek még nincs, annak sem árt, megelőzés céljából. Én csinálnék egy edzésnaplót is a helyedben, nem kell túlbonyolítani, csak leméred a méreteid és a testsúlyod mondjuk havonta 1 szer. 1 év múlva visszanézed és akkor látod, hogy mennyit fejlődtél. De leírhatod részletsebben is a gyakorlatokat, ahogy tetszik. Kezdőknél hasznos lehet egy ilyen.

    Az atomic push up nekem is nagyon tetszik, de egyenlőre óvatosan csinálom, mert a könyököm azt azért megérzi. Sajnos elég csúnyán hazavágtam a jobb könyököm, bár az orvosok szerint nyugodtan edzhetek vele, én egy kicsit aggódok az mri vizsgálat eredménye miatt, a kezdődő porckopás és nagyfokú hegesedés meg degenaratio szavak hallatán felkaptam a fejem. :) De csinálom, mert csak az edzés tudja meggyógyítani, semmi más.
    Az előírt 10 ismétlésből csak 5 nél csinálok fekvőtámaszt, a többinél csak a láb behúzása van. Ez egy nehezített fekvőtámasz, nagyon jó tényleg, de egyenlőre sok a könyökömnek.
    A hagyományos fekvőtámaszt azt jól bírja, abból akár 50-et is megcsinálok. Bár otthon a TRX előtt is sűrűn fekvőtámaszoztam.
    Amiket még szeretek nagyon (bár még biztos lesz rengeteg gyakorlat amit megkedvelek) az a Power Pull nevű gyakorlat, ami az egykezes felhúzás és a Single Leg Squat, az egylábas guggolás. Ezek igazán remek gyakorlatok.
    A Power Pull-t így is lehet csinálni! :) Ez már azért nem viccel.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #64 üzenetére

    Ezek a crossfit-es arcok is doppingolnak? Csak kíváncsiságból kérdezem, mert némelyik tényleg úgy néz ki, hogy besz@rás. Ugye ez elvileg nagyon az egészséges életmódról szól és azt elve kizárja, ha szteroidhoz nyúl valaki. Pl az a csaj is, aki itt a topik elején linkelt videóban150 kilót felkap, hát szóval nehezen tudom elképzelni, hogy ez menne anyag nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #61 üzenetére

    Részben igaz, tényleg sok csaj bukik a kidolgozott fizikumra, de hosszútávon biztos nem ezért marad veled.

    Ja még valami, a kockás has az szinte kizárólag a kaján múlik, meg persze a testalkattól is. Szóval ha olyat szeretnél az leginkább nem a kemény edzéseken fog múlni, hanem a szigorú étrenden. Persze kell rá edzeni, de inkább a kaján dől el.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #67 üzenetére

    Biztos van aki naturálba nyomja, de számomra ez felfoghatatlan, hogy egy nő naturálba csak úgy 150 kilót felkap a feje fölé. :)

    Egyébként nekem ebben a CF edzésben az nem szimpatikus, hogy olyan kapkodva edzenek. Nekem ez azért furcsa, mert világ életemben a klasszikus testépítés jelentette számomra az erőedzést, ahol lassú és megfontolt, szabályos gyakorlatok vannak.
    Ez meg kicsit olyan ízület gyilkos sportnak tűnik.
    A TRX, az bejön, de az pont azért, mert az egy nagyon jól kontrollálható edzés, akárcsak a body. Összességében a funkcionális edzés nagyon jó dolog, de ez a CF már túlzásnak tűnik.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #69 üzenetére

    Hát nem tudom, hogy te konkrétan melyik videóra gondoltál, de itt nekem úgy tűnik, hogy ez egy szabványos 20 kilós rúd, 2db 20 kilós és 6db 15 kilós tárcsával. Az annyi mint 150kg.
    A 68 kiló az természetesen hihető, de itt én ezt több mint 2 szer ennyinek látom.

    Egyébként pont a leggyilkosabb súlyemlő gyakorlatokat vették ki a bodyból, ezek voltak azok, amiket a legritkábban csináltam, mert mindig éreztem, hogy na ezek azok a gyakorlatok amik olyat adnak a derekamnak meg a térdemnek, hogy az nem biztos, hogy jó lesz nekem hosszútávon. Persze aki bírja, hát csinálja. Én úgy vagyok vele, hogy lehet ésszel is edzeni. Persze nem azt mondom, hogy a body a király és a többi nem sport. :) Bevallom őszintén, volt idő amikor így gondoltam, de mára azért már én is jobban megértettem, hogy az az jó ha többféle sportot is csinálunk.
    Például a keringési rendszer karbantartására, edzésére a legjobb a kerékpár. Még a futásnál is jobb, mert kíméli a térdízületet. Izomzat növeléséhez a legjobb a body és funkcionális edzésnek, illetve erőedzésnek meg ott van a TRX. Jelenleg csak a TRX-et használom és bicajozom, de hamarosan újra csatlakozik a body is. Az ilyen gyilkos gyakorlatok, hogy felhúzás, meg szakítás, azok kimaradnak. A leggyilkosabb gyakorlat amit csinálok, az a t-rudas evezés, azt nagyon szeretem, de azt is övvel és nagyon odafigyelve. Én nem hiszem, hogy ebbe a CF-be valaha is belekezdenék. És azt is bevallom őszintén, hogy hiányzik a 45-ös pajszer, ami megvolt pár éve. :) CF-el az soha nem jönne vissza, ezért is kell a body.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #71 üzenetére

    Ja értem, oké, így minden tiszta. Ránézésre ez pont úgy néz ki mint 150 kiló. Az mondjuk igaz, hogy a rúdnak meg kéne kicsit hajolnia, amikor felemeli, ha az valóban annyi lenne.
    150 kilót pakoltam már fel rúdra, sőt 190-et is, csak azt nem én nyomtam ki, hanem egy elvetemült, kokszos edzőtársam. :) Én 6 X 8-at vagy 8 X 8-at szoktam csinálni és legjobb formámban ez 100 kilóval ment fekve. Csúcsban 130 körül nyomtam és annyival is guggoltam, de ilyen csúcs próbálkozások ritkán voltak. A lábtoló géppel viszont elég kemény súlyt megmozgattam, akkor másnak nem jutott súly a lábterembe. :) Az 300 közelében volt.
    Ekkor viszont 68-70-es combom volt, 45-os karok és 88 kiló körül voltam. Ja és 178 centis magasság mellett.

    A pajszer az a felkar izomzat, azaz a bicepsz és tricepsz, testépítő körökben. :) Legalább is mi így hívtuk.
    Érdekességképpen leírok még valamit. Már javában nyomtam a body-t amikor egyszer elkezdett járni hozzánk egy bűnöző kinézetű srác. Később amúgy nagyon jól összehaverkodtunk és valóban egy elég komoly éjszakai figura volt, de most itt nem is ez a lényeg, hanem az ahogy kinézett. Illetve az, hogy 186 centi magas volt, 86-88 kiló között, mindemellett 46-os mega brutál szálkás karral, hatalmas, Arnold mellekkel, akkora derékkal mint egy kis csajnak és olyan hassal amilyet élőben azóta nem láttam. Akkora volt egy kocka mint az öklöm és ha ellazulva állt akkor is ott voltak azok a puklik a hasán. A háta olyan volt mint egy fonott kalács, ereket láttunk a hátán. Gondoltuk is, na ebben is lehet anyag keményen, meg nem tegnap kezdte a body-t. Aztán kiderült, hogy ő tulajdonképpen csak kiegészítő edzésként gyúr. 20 éve küzdő sportokkal foglalkozik, kempo, thaibox. Ezenkívül fekvőtámasz meg húzódzkodás. Ekkor találkoztam először olyan emberrel, aki komolyabban nézett ki mint egy body-s de ő tulajdonképpen alapvetően nem a bodytól nézett ki úgy ahogy kinézett. Vele kezdtem el először saját súlyos edzéseket csinálni. Mutatta miket csináltak a böribe, ugyanis 6 évet kellett lehúzni bent. Ekkor még híre nem volt a fegyenc edzésnek, ugyan is ez a story jóval régebbi, de nagyjából hasonló edzést csinált. Ezenkívül még bringázott és úszott is, szóval tényleg mindent.
    Tulajdonképpen azért írtam ezt le, mert ez volt az a pillanat amikor el kezdtem érdeklődni más sportok iránt is mint a body. Amikor megláttunk, hogy milyen erős, akkor meg pláne. 165 kilót kinyomott fekve 86 kilós testsúly mellett. Azt hiszem ez igen szép eredmény. Mondanom sem kell, hogy egy 86 kilós gyúrós nem csinálta utána teremben, de még a 100 kilósak se nagyon. A haverom 190-et kinyomta, de az mindig tele volt anyaggal és kb 115-120 kilós testsúlya volt. Mindig faggatunk, hogy mi a titka, hogy így néz ki, de azért volt benne egy szerencsés genetika is, meg a változatos edzés. Nekem annyit mondott, testépítő étrend, testépítés, saját súlyos edzés és a bunyó, földharcok. Nagyjából ez volt a receptje. Én azóta nem ismertem nála keményebb és jobb fizikumú embert.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #73 üzenetére

    Hát ez a szteroid kérdés eléggé összetett, mert nagyon nem mind1, hogy mit szedsz, mennyit és mennyi ideig, illetve, hogy milyen testi adottságokkal rendelkezel, illetve személy szerint a te szervezeted ,hogy reagál az adott szerre.
    Volt szerencsém doppingszerhez. :) Körülöttem mindenki kokszlolt, aztán végül én is beadtam a derekam. Szóval saját tapasztalatokról tudok írni.
    Én igen vékony alkat voltam, kb 59-60 kiló a 178cm-hez. Naturálba ment az első 2 év edzés, kb 70-72 kilóig mentem így fel. Itt teljesen lecövekeltem, ment egy darabig az egy helyben toporgás. Majd ekkor következett az első kúra. Sokan szedtek tablettákat, naposim meg szájon át szedhető tesztoszteron volt a sláger, ezekről engem gyorsan lebeszéltek az öreg kokszosok, mondták, hogy nagyon károsak és nem is hoznak sokat, meg vizesítenek is eléggé. Inkább a szurit ajánlották. Tesztoszteron propionát és testolent nevű orosz készítményt vásároltam. Egyébként ezek meglepően jó cuccok voltak. A propionát 25mg-os volt a testolent 100mg-os, az egész kúra kb 2500mg-ra jött ki és 4-5 hétig tartott, a végén hcg injekcióval levezetve, hogy hamar visszaálljon a normál tesztoszteron termelés és így több izom marad rajtad a kúra után. Nos a hatása azonnal érezhető volt mivel a propionát már pár óra után dolgozik benned. Brutális étvágy és eszméletlen edzéskedv, hatalmas erőnövekedés volt hamarosan. 4-5 hét alatt pontosan 10 kilót szedtem fel, úgy, hogy semmi fölösleges víz vagy zsír nem jött rám. Eres voltam és 82 kiló lett a testsúlyom. Ebből 8kg maradt meg, 80-ra fogytam vissza. Olyan 36 körül volt a karom 72 kilósan és 41-es lett 82 kilósan, tehát 5cm-t nőtt! Utána egy jó évig naturálba ment az edzés, úgy 82 kilóig felmentem, 42 körül volt a bickó. Ez alatt az év alatt minőségben is sokat fejlődtem, bár a súlyom alig változott. Na ekkor jött a második kúra, ami már picit komolyabb volt, 10db 250mg-os orosz sustanon, ez 4 féle tesztoszteront tartalmazott. Ez egy igazi sláger cucc volt még a profi versenyzők között is. Ezt kiegészítve szintén 10db 200mg-os holland deca durabolinnal. Ez a kúra is hozott 10 kilót, bár itt később indult el a fejlődés és ugye minél nagyobb a testsúlyod, annál nehezebben jönnek már a kilók, szóval itt a 10 kiló nagyon jónak számított. 92 kilóra mentem fel és 46-47 körül volt a karom. Ezt már a bőröm kevésbé tolerálta, eléggé szétrepedt a mellemen és a karomon. Ennyi hátránya volt az egésznek, amúgy baromi jó fazonom volt és szerencsére a szervezetem jól tűrte, semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Meg voltam elégedve. Persze itt sem marad meg minden, szép lassan visszamentem 88-89-re kb és olyan 45 körül volt a karom. Ekkor voltam úgy, hogy nekem nem kell több cucc, ennél nagyobb nem akarok lenni, max még formálódni. És itt jött a sajnálatos síbaleset, amikor mind a két lábszáram eltört és hátsó keresztszalag szakadást is elszenvedtem, mindkét térdemben. Ez sajnos betett az egész edzésnek. Aztán jött még később a könyök sérülés is box edzésen, szóval, azóta vigyáznom kell, de bízom benne, hogy vissza tudok térni majd a normális súlyokhoz, a sportkórházban a doki is azt mondta, hogy szépen meggyógyult a könyököm meg a lábam is. Azért sajnos nem 100%-ban olyan mint előtte, de egész jól összeszedtem magam. A lábam szerencsére egész jól van, a könyököm többet rakoncátlankodik, de azt meg remélem a trx helyre rakja.

    Volt olyan haverom aki tablettázott, megevett vagy 300 szem naposimet, tiszta pattanás lett, hízott vagy 2-3 kilót vízben, szóval kb semmi értelme nem volt.
    Nem véletlenül beszéltek le engem is arról. Tehát lehet idiótán is szteroidot használni, meg ésszel is. Az is egy alapszabály, hogy ha zsíros vagy, akkor nem szabad kokszolni mert könnyen még zsírosabb lehetsz, aminek szintén semmi értelme nincs. Csak viszonylag száraz, izmos alkattal érdemes egy kokszolásba belevágni.
    Ilyen srác is volt a terembe, akinek ezt nem lehetett megmagyarázni és bekokszolt úgy, hogy egy dagadt disznó volt tulajdonképpen. Még nagyobb koca lett belőle. Pedig jó cuccot tolt.
    Nos a szálkásításhoz egész más jellegű cuccokat szoktak használni, ugye vannak a vízhajtók amiket főleg verseny előtt tolnak, meg vannak az olyan cuccok mint például a winstrol. A winstrol nem olajos alapú mint a tömegnöveléshez használatos tesztoszteron, hanem vizes alapú, vízben van oldva, ilyen tejszínű a lötty az ampullában. Ez elég hatásos, ha versenyre készülsz és tényleg nagyon száraz izmot akarsz. Van aki egy tömegnövelő kúrába is becsempész egy kis winstrolt, bár az tömeget nem igen hoz, csak segít abban, hogy szárazabban fejlődjél. Szóval, +5-6 centit is jöhetsz karban egy jó kúrától, és akár 10-12 kilót is hízhatsz 1-2 hónap alatt. Azért arra is figyelni kell, hogy egy jó alapod legyen előtte, mert a nagy erőnövekedéshez edzett ízületek kellenek.
    Én már nem hiszem, hogy még egyszer cucchoz nyúlnék, ami naturálba visszajön az lesz, aztán kész. Szerintem egy 85-re vissza tudok menni, és olyan 42-43-as bicepsz meglesz. Most én is erre a kockás has dologra akarok rámenni. :) De ehhez nagyon komolyan oda kell figyelni a kajára, mert csak így lehetséges. Edzhetsz te akármennyit hasra meg bárhova, ha nem tartasz egy szigorú diétát, az életben nem fognak tisztességesen látszódni azok a kockák a hasadon. Persze vannak nagyon szerencsés alkatok, akik diéta nélkül is olyan szárazak mintha megnyúzták volna őket, de ha te nem tartozol ebbe az ektomorf kategóriába (mint ahogy az emberek jelentős része nem), akkor bizony csak a diéta marad.

  • Runner_fxr

    Ármester

    Sőt inkább úgy mondanám, hogy ekto-mezomorf. Szerintem az a legszerencsésebb testalkat. Azok viszonylag jól fejlődnek izomzatban, de mindemellett nagyon szálkásak is maradnak és szinte bármit ehetnek, soha nem híznak el. Ez nagyon ritka testalkat. Ilyen volt az a thaibox-os srác, akiről fentebb beszéltem.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz spammer #76 üzenetére

    Bár látatlanban nehéz bármit is mondani, az elmondásod alapján te aligha lehetsz ekto-mezomorf. Egy ekto-mezomorf picit sem zsírosodik sehol sem, csak izmosodik ha edz.
    És viszonylag elég jól izmosodik. Akire nagyon nehezen jönnek a kilók az a klasszikus ektomorf, de az meg pláne az életbe nem kezd el zsírosodni.
    És egyébként azért zsírosodsz a hasadon, melleden és derekadon, mert ott van a legtöbb zsírsejt. Általában a legtöbb ember ezeken a részeken zsírosodik. Te az elmondás alapján inkább endomorf vagy. Pont az ellentéte annak amiről én beszéltem.
    Viszont ez nem jelent semmit, ha az ember keményen edz és betartja a testalkatának megfelelő étrendet, akkor átalakíthatjuk a testalkatunk. Pl egy endomorfból is lehet mezomorf csak tenni kell érte.
    Jó dolog a body, én annak idején amikor toltam a tesztót és fejlődtem mint a gomba, nem nagyon akartam más sportról hallani se. :) Viszont az évek alatt rájöttem, hogy a body önmagában nem elég. Jó sport, de mindenképpen kell mást is csinálni. Ha csak gyúrsz, akkor eléggé be fogsz merevedni, hiába nyújtasz, ez a body velejárója, ha már elég izmos vagy le is merevedsz. Ezenkívül a keringési rendszert, szívet, nem tudja úgy edzeni, mint egy aerob sport, például a kerékpározás vagy futás. Ezért az egészség szempontjából mindenképpen kell ilyen jellegű sportot végezni a body mellett. A TRX is egy remek találmány. Egyre több profi testépítő is használja, nyilván nem véletlenül. Ha igazán egészséges és jó fizikumot akarsz, akkor ne csak bodyban gondolkodj. Illetve egy TRX úgy megedzi az ízületeid, amit a bodyval nem tudsz megtenni. Persze a masszához kell a body. :) Ha valakinek fontos az, hogy izomtömege is legyen, akkor meg kell pakolni a rudat rendesen. :) Jó dolog a kockás has, meg szálkás szép test, de izomtömeg nélkül nem elég férfias, én is így gondolom.

    Az évek alatt pedig magától is átalakulhat a testalkatunk és ha nem edzünk akkor általában rosszabbodik a helyzet. 30 éves kor után a legtöbb férfi sokkal könnyebben hízik mint előtte. Én most 31 vagyok. 30 éves korom előtt, soha egy gramm zsír nem jött rám, akármit ehettem és akármennyit. Most észrevettem, hogy na nem nagyon, de egy pár kiló feljött a hasamra.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #79 üzenetére

    A sok kávé károsítja a szívet és a keringési rendszert, szóval nem javaslom ,hogy ilyen módszerekkel kísérletezz. Azt a gondolatmenetet sem értem, hogy gyorsan akarsz regenerálódni, de saját bevallásod szerint is sz@rul étkezel.
    Én valamit alaposan megtanultam a bodys évek alatt. A fejlődés 3 tényezőn múlik, megfelelő mennyiségű edzés, megfelelő mennyiségű táplálék és megfelelő mennyiségű pihenés.
    Ennyi! Ha valamelyik tényező csorbát szenved, akkor az rányomja a bélyegét az egész kinézetedre, fejlődésedre.
    Én amikor besétálok egy edzőterembe és végignézek az embereken, szinte ránézésre megmondom ki tartja be ezt a 3 tényezőt. Mert hiába edz valaki sokat, hiába használ valaki például szteroidot, azzal nem lehet kiváltani sem a helyes táplálkozást sem a pihenést. Ha átlagon felül akarsz kinézni, akkor ehhez átlagon felül is kell élni. Ha átlagosan élsz, átlagosan is fogsz kinézni. Azt meg kell érteni, hogy nagyon sok minden a konyhában dől el, nem az edzőteremben. Persze fontos az edzés is, de egy jó fizikum nem csak az edzésről szól, hanem egy életvitelről is. És ha fontos neked az, hogy viszonylag gyorsan elérd azt a fizikumot amit kitűztél célul magadnak, akkor lehet jobban járnál ha inkább a hagyományos testépítésre koncentrálnál, mint erre a CF edzésre. Persze biztos jó az is, de szerintem egy alap masszát hamarabb szedsz fel a bodyval mint ezzel a CF-el. Én szerintem egy jó bodys múlttal több értelme van belevágni ebbe a CF-be. Egy alapvetően vékony embernek nem hiszem, hogy ez lenne a jó, hogy ilyen brutális gyakorlatokkal kezdje el gyötörni magát ,amik például ebben a CF féle edzésmódszerben vannak. Engem egyedül a TRX fogott meg mint újdonság, ebben tényleg sok potenciált látok, de amúgy abszolút a body mellett vagyok, ha az izomzat fejlesztése a cél. Ennek a CF-nek még alig van múltja, az is lehet néhány év múlva kiderül, hogy túlterheli az ízületeket, egyébként nem lepődnék meg ezen. Ne érts félre nem tartom hülyeségnek, de szerintem nem kezdőknek való edzésmódszer.
    Persze ez az én véleményem, nem kell egyetérteni velem és a te testedet te ismered, ez is fontos dolog, hogy érezd mi az ami még jó és nem sok a te testednek, ez nagyon fontos.

    Egyébként 1 év alatt az a 3 kiló izomnövekedés nem egy nagy dolog. Ha ennyi nem tudsz fejlődni úgy, hogy még ha jól értem 75 kiló se vagy, akkor ott komoly problémák vannak az említett 3 tényező valamelyikével, vagy akár több tényezővel is. Ha megalszod a napi 8 órát és eszel eleget, meg persze edzel is rendszeresen minimum heti 3-at vagy 4-et, akkor 1 év alatt 8-10 kilót is lehet fejlődni szteroid nélkül is. Azért én sem voltam szent, sok hibát elkövettem, például sokat jártam bulizni, ami nem tett túl jót az edzésnek. :)
    És arra is rá kellett jönnöm, hogy a sok csajozás, meg szex bizony nagyon vissza tudja vetni a fejlődést. Talán ez az a dolog amit a legnehezebb betartani. :) De erre tisztán emlékszem, hogy amikor megparancsoltam magamnak, hogy heti egy ,de maximum két szex lehet, akkor robbanásszerűen el kezdtem fejlődni. Ezt a kúrák alatt is nagyon szigorúan alkalmaztam. Volt például olyan is, amikor 2 kedves barátom összehozott egy eléggé nimfomániás csajjal, tudván, hogy már régóta "cölibátust" fogadtam. 2-3 hétig nagyjából minden nap szex volt és nem is akármilyen. :) Pontosan 5 kiló ment le rólam mindössze pár hét alatt! Amikor ráálltam a mérlegre, majdnem infarktust kaptam. Szóval oda kell erre is figyelni ha nehezen megy a fejlődés.
    Tehát áldozatokat kell hozni a cél érdekében, de szerintem megéri, mert csodás érzés egy jó fizikum, ezt szerencsére tapasztalatból tudom mondani.

    spammer: Hát a konyhában sok minden eldől. :) Nyáron nyilván senkinek nincs olyan jó étvágya mint hűvösebb időben, de a nyár az nem is annyira a tömegnövelésről szól. Edzeni sem tanácsos annyit mint normál hőmérséklet mellett. Rengeteget kell inni az a lényeg, aztán amikor jön a kellemesebb hőmérséklet, meg a hideg, akkor lehet keményen fejlődni, edzeni. Én azt észrevettem, hogy a nagy dózisú vitamin, különösen a B vitaminok, étvágyat növelnek.

    A testalkatról: látatlanban nyilván nem tudom neked milyen a testalkatod, de ha zsírosodsz, pláne fiatalon és vékonyak a végtagjaid, akkor annak a testalkatnak nem sok köze van az ektomorfhoz, de a mezomorfhoz se. Viszont nem is érdemes ezen sokat agyalni, bárkinek lehet jó fizikuma ha betartja szükséges szabályokat és elég kitartó.
    Egyébként szerintem a leg atletikusabb test az az ekto-mezomorf. Klasszikus ekto-mezomorf például Frank Zane, Flex Wheeler

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #83 üzenetére

    Attól függ mihez viszonyítod magad. Ha egy átlag, edzetlen emberhez, akkor persze, nem vagy vékony, jó fizikumod van, de ha body-s mércével nézzük, akkor már meglehetősen vékony vagy.
    Én megmondom neked őszintén, ennyire tudományosan soha nem bonyolódtam bele ezekbe a regeneráció dolgokba, de azt tudom, hogy ha túl sokat edz valaki, de mellé nem eszik eleget, akkor túledzheti magát. A túledzés például abban is megnyilvánul, hogy nem fejlődsz. Egyszerűen beégnek az izmaid a nagy súlyoktól, rengeteg edzéstől. Ez az állapot nagyon nem szerencsés, Arnold Schwarzenegger szerint, ez még talán károsabb tud lenni a szervezetre nézve, mint a semmittevés. Tulajdonképpen túlhajszolod a szervezeted, ami semmiképpen nem szerencsés. Kicsit gondold át ezt az egészet, vegyél vissza a tempóból és egyél rendesen. Egyáltalán fogyasztasz te táplálék kiegészítőt? Gondolok itt a fehérje turmixokra. Napi 3 turmixot kéne meginnod és legalább 3-4 szilárd étkezés kéne, ha keményen edzel.

    Én a helyedben megpróbálnám kicsit a klasszikus testépítést is, mert ezzel a CF-el inkább csak agyon gyötröd magad. Mondjuk fele fele arányban.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #83 üzenetére

    Szerencsére nekem az étvággyal soha nem volt gondom, annyit tudok enni mint egy ló, inkább úgy kell már visszafognom magam.
    Amikor komolyan elkezdtem fejlődni, tényleg rengeteget ettem, ettől elég jól fejlődtem, aminek következtében még sokkal jobban tudtam edzeni és még többet tudtam enni. Most úgy érzed erős vagy, de ha sokkal többet ennél, sokkal jobban fejlődnél és sokkal erősebb is lennél mint most.
    Ez a szemét kaja dolog is nézőpont kérdése, kinek mi a szemét kaja. Általában a hamburgerre és a pizzára szokták ezt mondani. Na most tény, hogy rengeteg szemét hamburger és pizza van az éttermekben, viszont én nagyon szeretem a hamburgert és a pizzát is. Éppen ezért magam készítem, illetve pár bodys haverral együtt, hétvégéken. Emlékszem azokra tömegnövelő hétvégékre. :D Összeültünk egy cimboránál 3-4en.
    Vettünk fejenként 1 kiló szín marhahúst, ledaráltattuk. Vettünk friss zöldségeket és otthon kisütöttünk a 25 dekás húspogácsákat. Fejenként 4db 25 dekás hamburger lett, ami tele volt friss és minőségi alapanyagokkal. Erre mondja bárki, hogy szemét kaja. Egy ilyen szombati délután elfogyasztottuk a hamburgereket, pár liter protein turmix kíséretében, amibe friss gyümölcs volt darálva. Pumpig Iront néztünk, vagy valamilyen újabb Mr Olympia videót.
    Egy ilyen hétvége után, volt hogy 1,5-2 kilóval nehezebb lettem.
    Én mindig mindent magamnak készítettem, a pizzát is, megtanultam elkészíteni a tésztáját, eredeti olasz recept szerint. A pizza általában grillezett tengeri hallal volt elkészítve.
    Hétköznap inkább csirke mellet ettem, de a kedvencem az a hal és a marhahús, úgy vettem észre hatásosabb is mint a csirke. Heti 2kg 50%-os proteint ittam meg, ez kb napi 3 turmixot jelentett. Szilárd étkezés pedig minimum 4.
    Azt mondanom sem kell, hogy szinte minden pénzem erre ment, ez bizony nem olcsó mulatság, a testépítés drága sport. Nem a szteroid a drága, az lófütty a kaja és a tápkieg árához képest. Persze profi szinten, ahol már a növekedési hormon a menő, na ott már más a helyzet, ott röpködnek a milliók a cuccra, de az már egy más világ.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #87 üzenetére

    Fred23 hozzászólásaiból ezt szűrtem le, még azt is írta, hogy versenyen is akar indulni, mármint CF versenyen. Most még is mi a bánatra kellett volna gondolnom?
    Miért ne tudnám, hogy mi az a CF? Azért nem űrhajózásról van szó. :) Az összes gyakorlatot nyilván nem ismerem, de saját szememmel láttam, ahogy edzettek, mivel a terembe ahová jártam, ilyen edzések is voltak. A TRX-et is itt láttam először. Illetve youtube-on is rengeteg videó van. Ráadásul magam is végeztem jó pár gyakorlatot ezek közül. Ez alapján azért már kialakul az emberben egy vélemény, pláne ha van jó pár éves múltja a súlyzós edzésben. Én nem gondolom, hogy rossz ,de a véleményem most is az, hogy nem kezdőnek való edzésmódszer.

    Fred23: Azért ez egy elég szélsőséges példa, volt, eleve ott kezdődik, hogy egy kb 12 éves gyerek kezébe nem igazán való súlyzó. 16 éves kor alatt nem javasolt, addig is lehet sportolni, de nem súlyzós edzéseket. Azt az eladót, két nagy pofon kíséretében kéne elzavarni onnan, jó messzire.

    Persze függ a testsúlytól, hogy a fenébe ne függne, hogy menyi fehérjére van szükséged az optimális fejlődéshez. Csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy egy felnőtt embernek, aki keményen edz és izmosodni akar, jóval többet kell ennie mint egy átlag embernek, szerintem ez nincs túllihegve. Nézd én abszolút saját tapasztalatokat írtam le, nem azt szajkózom amiről semmi tapasztalatom nincs. Akkor fejlődtem igazán amikor sokat ettem, bár mint írtam volt dolgom szteroiddal is, de az sem ért volna semmit, ha nem lett volna egy jó étrend mellette. Én testsúly kilogrammonként 2-3g fehérjét ettem meg, inkább 3-at. Szóval ha vagy 75 kiló, akkor minimum a napi 150g fehérje, de az se baj, ha 200-220g-ot megeszel. Természetesen megpróbálhatod csak szilárd kajából is, de mivel az embereknek általában sok egyéb dolga is van, mint az edzés, meg a kaja készítés, ezért a tápkieg szükséges, hogy kiegészítsd vele a szilárd kaját.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Jim-Y #96 üzenetére

    Ez egy olyan téma, ami örök vitákat szül, szóval tényleg nem érdemes ezen sokat vitázni. Én önmagában az erős ember gyakorlatokat, a súlyemelést, nem tartom egy túl egészséges sportnak. A nem kezdőnek valót úgy értettem, hogy szerintem aki csak ismerkedik még a súlyzós edzéssel, az talán ne a súlyemelő gyakorlatokkal kezdje az edzést.
    A hagyományos body szerintem jó alapot tud adni és amikor már van egy kis massza is, megfelelően erős gerincmerevítő izom stb, akkor próbálkozni a szakítással, felhúzással és hasonló súlyemlő gyakorlatokkal.
    Azt viszont mindenki maga érzi, illetve kell, hogy érezze, hogy a saját testének mi az ami még nem túl megerőltető. Mert például ami az egyik embernek már sok, az lehet a másiknak még kevés is, még akkor is ha mind a ketten kezdők.
    Amúgy meg tényleg inkább menjen mindenki edzeni! :D

    Fred: Fogyni is és hízni is nem lehet egyszerre! Bár sokan szeretnék, hogy szálkásodjanak és nőjön az izomzatuk is egyszerre, de az elég ritkán jön össze.
    Előbb az egyik aztán a másik. Ha most diétázol, akkor ne várj izomgyarapodást, inkább fogyás lesz, lehetőleg izomból minél kevesebbet. Arra kell koncentrálni, hogy ne egyél semmi olyat ami vizesít vagy hizlal. Amúgy a diétát sokan szeretik összekeverni azzal, hogy alig eszünk valamit. :) A diéta is napi 6 étkezés és nem kanári adagok, de gondolom ezzel tisztában vagy. Azt én megértem, ha nincs rá pénz, akkor nincs rá pénz és kész, de akkor tényleg el kell fogadni azt, hogy a fejlődés is nagyon lassú lesz és arra is gondolni kell, hogy ha tudod, hogy nem táplálkoztál megfelelően, akkor nem gyötröd agyon magad, a kevesebb néha több.
    Ezt úgy is el lehet képzelni mint például egy autó motorját, ha mindig a legolcsóbb tesco-s olajat öntöd bele és azt sem cseréled ki időben, de ugyanakkor még hajtod is az autót, akkor jóval hamarabb elkopik az a motor, mintha megveszed bele a legjobb castrolt és 10.000km után ki is cseréled. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Runner_fxr #99 üzenetére

    Bár én 75 kilósan még biztos nem kezdenék el diétázni, pláne akkor ha amúgy se vagy túl zsíros. Tudom, hogy most ez a kockahas nagy divat lett, persze jól is néz ki, semmi kétség, de összességében kell egy massza is. 75 kilósan szálkásítani nem sok értelme van, leszel mondjuk 72 vagy 70 szálkásan, kockás hassal. Én inkább felmennék 85-re és akkor kezdenék el diétázni és mondjuk 80 kilóra lefogyasztani kockás hasal. Mindjárt más. :)

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz @chain #103 üzenetére

    Mondjuk ebben igazat adok, én biztos nem vágnék bele a Crossfit-be edző nélkül, annak ellenére nem, hogy jó pár évet súlyzóztam.
    Ezt már kérdeztem itt, de szerinted a TRX-hez is ugyan úgy szükséges az edző mint mondjuk a CF-hez?

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #110 üzenetére

    Derékig érő vízbe ugrottál fejest? Vagy mi?
    Egyébként meg szerintem menj el egy orvoshoz és nézesd azért meg.
    Unokatesóm még pár éve ráesett a gerincére amikor egy kerítésen másztak át este, valahogy beakadt a lába és leesett a kerítésről, rá a hátára.
    Na most felkelt, fájlalta, de úgy gondolta nagy baj nem történt, hazament, majd fájdogált még pár napig otthon, majd 3. nap azért elment vele orvoshoz. Megállapították, hogy eltört az egyik csigolya és azonnal tették rá a merevítőt és 1 hónapig fel sem kelhetett az ágyból.
    Azt mondta neki a doki, bármikor lebénulhatott volna, egy rossz emelésnél, vagy rossz mozdulatnál. persze valószínű neked nincs ilyen sérülés, de azért én megnézetném.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #112 üzenetére

    Persze, jó dolog az önbizalom és minden sz@rral nem kell orvoshoz rohangálni, de azért a sérüléseket jobb megnézetni. Bármilyen jó edzésben vagy, nem vagy terminátor, bárki megsérülhet. Pláne úgy, hogy tulajdonképpen ilyen "parasztba" edzel. :) Amivel nincs baj, ha bírod, persze csináld, csak azért lényegesen nagyobb az esélye egy sérülésnek, mint mondjuk amikor egy szabályos gyakorlatot végzel egy súlyzóval.
    Egy tapasztalt sportorvos véleménye nem mindig hülyeség ám!
    Én is ilyen voltam, az istennek se mentem volna el semmivel se orvoshoz, ennek köszönhetem, hogy az egyik könyököm szétb@sztam.
    Azt hittem rándulás, meg is gyógyult magától, majd csak évekkel később derült ki, egy mri vizsgálat után, amikor kezdett gond lenni vele, hogy ez bizony nem rándulás volt, hanem törés és részleges szalag szakadás.
    Ez tulajdonképpen meggyógyult, de mivel nem mentem vele a sérülést követően orvoshoz, nem jártam gyógytornára, sőt a doki szerint nincs kizárva hogy 2 csavarral rögíztették volna a letört csontvégeket, hogy rendesen forrjon össze, ezért nem 100%-os, a porc kissé megkopott és bizonyos mozdulatoknál szúró fájdalmat érzek, ami már az életben nem fog tökéletesen meggyógyulni, bár a dokik szerint edzhetek azért vele és szerintük a körülményekhez képest szépen meggyógyult, de ez engem nem vigasztal, mert a másik kezem sokkal erősebb.
    Most ezt nem csak a hát sérülésed miatt írtam, csak úgy általánosságban mondom, hogy inkább menj el úgy dokihoz, hogy csak vak lárma és azt mondja, ne izguljon csak egy rándulás pihentesse, mint, hogy valami komolyabb sérülést kihordasz lábon, tapasztalatból mondom, hogy az tökéletesen nem mindig gyógyul meg magától!

    Amúgy azt sem értem, hogy ha neked ez a kinézet ennyire fontos, akkor miért nem mész el súlyzózni egy konditerembe? Ha ilyen fazont akarsz, ahhoz szerintem kevés lesz a virágágyás, úszás, futás, kerékpár stb. Ehhez súlyzós edzés is kell. No meg egy nagyon f@sza étrend, különben csak álom marad.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Fred23 #114 üzenetére

    Persze előfordulhat, jó orvost sem könnyű találni.

    Ahogy érzed, de a testépítést nem véletlenül hívják testépítésnek. A súlyzózásnál hatékonyabbat nem fogsz találni az izomzat növelésére, az egészen biztos. Ettől függetlenül kell mást is csinálni, én is azt vallom, nem jó a body csak magába, de ha igazán jó fazont akarsz, akkor a súlyzózást nem nagyon lehet megkerülni. :)
    Használtan veszel egy fekve nyomó padot, meg súlyzókat, aztán otthon edzel. Az is egy megoldás. Nem egy olyan elvetemült összeg.
    Ezenkívül a kaja sem olcsó meg a táplálékkiegészítő, azt meg mindenképpen meg kell venni, mert sz@rból nem lehet várat építeni! :)

Új hozzászólás Aktív témák