-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Graphics
Jómunkásember
-
Graphics
Jómunkásember
válasz attiati #45597 üzenetére
Nincs másik gép esetleg a közelben, bármi egyéb, laptop, amibe bele tudod tenni?
Nincs ismert probléma, mennie kellene, ha az SSD működőképes, gondolom úgy vetted
Bármilyen témában szívesen segítek, SSD, Robotporszívó, Xiaomi, Poco mobilok ,de 2025-ben már csak és kizárólag privátban leszek elérhető. :)
-
King Unique
titán
válasz attiati #43970 üzenetére
Ja hogy használtam vetted az SSD-t, az más. Ahol ha az előző tulaj már particionálta + formázta de nem törölte eladás előtt (akkor lehet a rajta lévő adatokat sem ), illetve az utóbbi olyan fájlrendszerre történt amit a Windows nem kezel natívan, akkor reális, hogy csak a törlés és a súgó opció aktív a menüben, lásd a macOS példát. Az viszont már nem éppen normális, ha nem jelenik meg a lemezkezelőben a meghajtó és ehhez másik gépen, másik OS alatt kell megejteni a törlést + újraparticionálást + újraformázást.
[ Szerkesztve ]
-
Graphics
Jómunkásember
-
King Unique
titán
válasz attiati #43967 üzenetére
Mondjuk ez így nem teljesen kerek, mert formázni értelemszerűen csak meglévő kötetet (partíciót) lehet, meg normál esetben egy új, gyárilag particionálatlan SSD-nél az első használatbavételnél nyilván működik az inicializálás-particionálás-formázás törlés nélkül is, de mindegy.
Ha HDD-ről másolsz a külső SSD-re, akkor meg igen, az előbbi, annak lassabb olvasási sebessége lesz a szűk keresztmetszet. + Ha csak USB 3.0 portok vannak a PC-n, akkor részben az is, mivel az ORICO M2PF-C3 elvileg USB 3.1 Gen 2 külső ház. Legalábbis a JMS580 chip eleve olyan amit megad a gyártó, bár az érdekes, hogy akkor miért írnak USB 3.1 Gen 1-et (USB 3.0) és 5 Gb/s értéket - ami a JMS578-nál lenne reális - , ezek szerint nem tudják melyik melyik, vagy lehet csak elírták...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz attiati #43952 üzenetére
Értelemszerűen meg kell jelenni az eszköznek az eszközkezelőben és ha ott nincsen hibakód, akkor a lemezkezelőben is, vagy ha esetleg az utóbbinál nem, akkor a tárolóhelyeknél. Majd az új belső SSD-t a használatbavétel előtt értelemszerűen inicializálni, particionálni és formázni (nyilván nem szimplán csak formázni) kell a külső házban USB-n, lásd az alábbi útmutatót. Illetve normál esetben nyilván nem kell ehhez előtte SATA-n csatlakoztatni, meg másik asztali PC-be tenni vagy laptophoz csatlakoztatni, stb., mehet USB-n az éppen aktuális PC-nél.
+ Egy ilyen eszköz eleve PnP (Plug and Play), vagyis csak csatlakoztatni kell és működik, nem igényli külön illesztőprogram manuális letöltését és telepítését. Max. a legelső csatlakoztatásnál megtörténik az eszközbeállítás, automatikusan telepít hozzá a Windows egy eszközillesztőt, de ez minden.[ Szerkesztve ]
-
janos666
nagyúr
válasz attiati #3888 üzenetére
Hát akkor vegyél gyorsan egy SSD-t az asztali gépedbe.
Bár ne ezt, ezt legfeljebb épp egy ilyen közepesen-kevéssé használt laptopba tenném bele, és való igaz, hogy arra a célra nem feltétlenül ér ennyit. Esetleg próbálj még alkudni az árából a képességeire hivatkozva.TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."
-
Balázs1986
addikt
válasz attiati #3886 üzenetére
Szia!
1. Én is így találtam csak infót róla. De nem baj, a lényeg kiszűréséhez (lásd lent) lehet, hogy elég is volt az infó.
2. A 95% teljesen normális, nem kell félni, bírják ezek. Az én Force GT-m 59 napos működési idővel (263 bekapcsolás mellett), 1.1Tb írással (és 670Gb olvasással) még 100%. Úgyhogy még csak durva becslést sem tudnék mondani, meddig fogja bírni. Sokáig (kopp-kopp)
3. Nehéz kérdés. Hardverapro-n találni kb. ennyiért vagy kicsivel drágábbért normális (indoklás: lásd lent) ssd-ket.
4. Elvileg bármivel, ami S.M.A.R.T.-ot tud olvasni, és nem bénázik az adott meghajtóval. Itt leginkább az SSDOK-ot ajánlják, teljesen jogosan. Korrekt, átgondolt elrendezésű, a lényeg egyből kiszűrhető. Kérdés, hogy az adatbázisába bekerült-e már ez a (szerintem kicsit ritka) típus, vagy ha nem, akkor fogod-e tudni olvasni a S.M.A.R.T.-ot. Erre Fire/SOUL/CD tud majd válaszolni, ő fejleszti az alkalmazást. No meg te is meg tudod válaszolni, ha kipróbálod
5. Ha annak gyári tartozéka, akkor laptoppal egyben visszaküldve biztosan. Magát az SSD-t külön beadva kb. kizárt, hogy foglalkoznak vele.A kis méretű fájlok olvasási / írási sebességét is elég jól lehet érezni SSD vs. HDD összehasonlításban. Akár a boot idő (főleg Win alatt), akár egy-egy alkalmazás (be)töltési ideje megmutatja a differenciát. Pl. GIMP HDD-ről nálam vagy fél percig töltögette indításkor a moduljait. Most 4-5 másodperc. Office 2010 alkalmazások azonnal nyílnak, szinte ki sem rajzolják az indítóképernyőt, már el is tűnik...nem hogy még a kis zöld sávval is piszmogjon. Persze szinte akármelyik általam használt terjedelmesebb méretű vagy sok modulból álló programot mondhatnám, most csak 1-2 közismert példát akartam idebiggyeszteni (konfig: Toshiba L850-13Q notebook @8Gb 1333MHz RAM + a fent említett SSD).
Na és végére a lényeg, amire már 2x céloztam: SSD-t, ha rendszermeghajtónak akarod használni, szerintem megéri venni. Akkor is kihasználod a sebességét, amikor épp talán nem is tudsz róla (pl. ha kevés RAM-od van, a lapozófájl kezelése gyorsabb). Viszont konkrétan az a típus, amit kinéztél, messze nem hozza azt a teljesítményt, amit az SSD-k általában hozni szoktak. Főleg épp az általad említett kisméretű fájl írás / olvasás sebessége a lassú (4K, ill. 4KQD32 -utóbbi talán a fontosabb). Először azt gondoltam, a konfigban, driver-ben, vagy a beállításokban van a hiba, de szétnézve google testvérrel hasonlóan gyenge eredményeket kaptam. Emlegettek firmware frissítést, de egyrészt nem tudom, orvosol-e valamit a lassúságon, másrészt a Samsung honlapján nem találtam (bár lehet, hogy a Dell-nél, az adott notebook frissítéseinél is meg kellene nézni).
Általános célú, otthoni adattárnak -ha a rendszer nem arról fut- már nem feltétlenül éri meg SSD-t venni.
Ezzel a mondattal nem tudtam mit kezdeni: De valójában nem igazán használnám ki az SSD-t sem (havi 2-3 nap használat (netezés, filmnézés), nyáron mondjuk a duplája). Ha úgy értetted, hogy magát a gépet annyiszor kapcsolod be, vagy nem rendszer lesz a meghajtón és kb. arra használnád, hogy havonta letölts rá és megnézz egy filmet, akkor szerintem a HDD is jó (és jóval olcsóbb) megoldás.De kérdezz rá a Milyen SSD-t vegyek? topikban is, hátha mondanak okosat is a fenti zagyvaság mellé...no meg végül ez inkább oda illő kérdés.
(Szerk.: most látom, ott is rákérdeztél.)[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Tőzsde és gazdaság
- Autós topik
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Politika
- Mobilarena észrevételek, hibák, javaslatok
- További aktív témák...
- WD Black SN850X Game Drive NVMe PCIe Gen4 x4 SSD 1TB - PS5 kompatibilis eladó - 3 év garancia
- Garanciális! Samsung 990 PRO 1TB M.2 NVMe SSD
- Western Digital 8TB RED Plus - SATA3, 5640 Rpm, 256MB - Gari 2026.05.19. -ig - Eladó!
- 4TB CRUCIAL P3! GARANCIÁVAL/SZÁMLÁVAL, ÁRON ALUL! 0 óra, 0 GB!
- Bomba ár ! 2TB SanDisk Extreme Portable külső SSD - USB 3.2 Gen2, 1050MB/s ( Elkelt )
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest