- Honor 400 Pro - gép a képben
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Külföldi SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- Nem nyílnak a Foldok?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Jack Oneill #45616 üzenetére
Nem!
Szerintem ez egy magician "feature", ott csak annyit ír, hogy: mindig a friss legyen fent ha elérhető, ha jól emlékszem
-
Jack Oneill
veterán
válasz
Jack Oneill #45615 üzenetére
Lefrissult volna a hatterben? De arrol csak tudnek.
-
válasz
Jack Oneill #45613 üzenetére
sak ugye mert a magician végzi el.
Mi a ssd pontos típusa?Ja de amúgy te most arról beszélsz, h amikor indítod a magician progit, akkor feldobja ezt az üzit?
-
válasz
Jack Oneill #45611 üzenetére
Van ott egy olyan alul, h update. Nyilván ezt megtaláltad.
-
Jack Oneill
veterán
válasz
Jack Oneill #45553 üzenetére
Tudom, lehet számolgatni, korábban írtátok is, csak kíváncsi vagyok, ez a menüpont az vagy nem az.
-
Lewzke
őstag
válasz
Jack Oneill #45350 üzenetére
Igen, ezek már bírják a gyűrődést mert 3 dimenziós nandok, azért is vállalták be QLC 4 bitet. Én is most vettem egy 860 PRO-t és az elkopásért főleg nem aggódom, de nagyon kicsi eséllyel elhasalhat a vezérlő vagy az elekronika többi része ami persze aligha történik meg. Extended smart self test a Magicianben nem árt egy új meghajtónak, írást úgyis kap az elején: Windows meg a többi adat.
-
Lewzke
őstag
válasz
Jack Oneill #45346 üzenetére
% élettartamot tudsz számolni ha megnézed mennyi TBW-re garantálja az adott kapacitásra a Samsung és mennyi írás van jelenleg benne. Vagy Sentinelt raksz fel de az sem mindig pontos ebből a szempontból. A 45 fok még teljesen rendben van, azért nem kell stresszeld magad. A Magicianben a cache az a RAPID mód, a RAM-ból hasít le szeletet magának és azzal gyorsítja a rendszer működést, de nem nagyon használja ezt senki mert csak benchmarkokban előnyös, mindennapokban aligha. Bekapcsolhatod ha 16GB RAM-od van, de ha 8 inkább ne. Adatvesztést is eredményezhet ha nincs akksid vagy szünetmentesed. Szóval off, kivéve ha laptopod van jó akksival és 16GB+ RAM-od.
-
tasiadam
veterán
válasz
Jack Oneill #45346 üzenetére
A QVO az nem cacheless (dramless), és SLC cache van benne?
-
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #40896 üzenetére
Itt röviden arról van szó, hogy a 2004-es verziónál a meghajtóoptimalizáló jelenleg (vsz hamarosan javítva lesz) nem menti a státuszt és a futtatás idejét, ezért szükség esetén gyakrabban futtatja az optimalizálást. Ahol Windows 8 óta SSD-knél az optimalizálás = TRIM futtatása, ha manuálisan elindítod, akkor látszik is, hogy trimmelés történik ilyenkor, vagyis ezzel nincsen semmi gond. Ami esetleg problémás lehet egy másik cikk alapján az az, hogy állítólag (?) havi egyszer futhat valami intelligens defrag is, ami nem teljesen egyenlő a HDD-knél lévő standard töredezettségmentesítéssel, ami most az előbbi hiba miatt elvileg gyakrabban lefuthat. De azért tönkrevágni az SSD-t nyilván nem fogja, max. esetleg hosszabb távon lehet gond a + írás, de amennyit kibírnak manapság az SSD-k (akár TBW többszöröse, több 100 TB / több PB), még úgy sem feltétlen, meg addigra lehet a garancia is már lejárna.
-
Bodz
nagyúr
válasz
Jack Oneill #39754 üzenetére
Gyorsan utánaolvasva viszonylag hasznosnak tűnik (azt nem tudom valójában mennyit ér), de amúgy szard le. Azért vetted az ssd-t, hogy használd.
-
válasz
Jack Oneill #39524 üzenetére
Nem baj az, félreértés volt, tisztáztuk! Életszerű ez így.
A lényeg, hogy úgy jó, ahogyan csinálod, én megmondom neked nyíltan, tényleg arra gondoltam, hogy félreteszel helyet, az ugye nem azt jelenti, hogy a fiókba teszed, hanem azt, hogy particionálatlanul hagyod. Ez okozhatta a félreértést! De ez legyen a legnagyobb gond ebben az évben.
Na de akkor a végkövetkeztetést csak leírom újra, a 7% a minimum, ami kell az overprovisioningnak, nem 10%, így aztán ha teleírod az összes helyedet, akkor is marad üresen 7% gyárilag lefoglalt hely. Ezt azért még zárásként le kellett írnom. Ennyi.
-
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #39499 üzenetére
Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikk 3. pont. Vagyis általánosan 10-15%, vagy ha gyárilag már el van különítve a OP célra egy rész, akkor 3-5%. Plusz ha rendszermeghajtóról van szó és Windows van rajta, akkor amúgy is javasolt kellő szabad területet hagyni a C-n a megfelelő működéshez. Vagyis nem, nyilván nem semennyit... Ha esetedben 110 GB szabad a 480-ból jelenleg és előreláthatóan marad is kb. ennyi, akkor az bőven jó.
-
válasz
Jack Oneill #39512 üzenetére
Naná, hogy emlékszem, az A400 nem sokkal előtte eléggé felkavarta a kedélyeket, de amúgy sem sokan írnak mostanában, hogy milyen SSD-t vettek, ez kb olyan nálam, mint amikor tudom a fórumtársakról, ki milyen oprendszert használ. Ja és nem Winról van szó, mert ott 2 választás van kb.
(az is igaz, hogy a saját ma meglévő oprendszereimet nem tudnám megmondani pontosan, max azt, mit kellett leszednem infóhiány miatt)
Tényleg nincs mitől tartanod, tuti nem a helyfelhasználástól lesz kampeca az SSD-d. De remélem még jó ideig semmitől sem lesz az!
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #39499 üzenetére
480 gigás meghajtón kb. 30 GB, azaz 27,93 GiB, szabad hely maradjon. Az egész meghajtóra vetítve legyen annyi. Tehát az nem baj, ha az egyik partíción már ennél is kevesebb a hely, ha mondjuk egy másik partíción lévő szabad hely ezt kompenzálja. Az SSD vezérlője az össz-szabad helyet nézi, nem lát se partíciókat, se fájlrendszereket, csak low level blokkokat, meg firmware szinten emulált LBA szektorokat. Emiatt nem érdekli, hogy hányfelé particionálod, milyen OS alatt, meg hogy hány mappa meg fájl van rajta, milyen fájlrendszerrel, illetve GPT, MBR-rel sem foglalkozik, ezek mind már a szoftveres rétegbe tartoznak, nem a low level fizikai-hardveres rétegben.
Egy fontos dolog, ha nem NVMe SSD-ről van szó, hogy az AHCI mód és a TRIM menjen. Meg SATA és NVMe SSD-re egyaránt igaz, hogy ne olyan ősi OS-sel legyen particionálva, mint az XP és társai, amik még nem 1024K-s eltolással particionálnak. De ha kicsit is modern rendszerrel particionálod, Win7-8-10, vagy MacOS, vagy modern Linux, akkor ezzel nem lesz baj. Sőt, NVMe-nél főleg nem, mert ezeket az SSD-ket nem is tudod már olyan régi OS alatt használni, amik még HDD-s CHS szektoreltolást használtak, mivel azok annyira régiek, hogy nem támogatják az NVMe-t úgy se.
Egyébként nem kell tartani az SSD-től, ugyanúgy lehet használni, mintha HDD lenne, csak annál sokkal gyorsabb, főleg random lemezműveleteknél.
-
válasz
Jack Oneill #39501 üzenetére
Nem baj ha kicsit parázol, abból nagy baj nem lehet! Első SSD-nél én is annyira paráztam, hogy nem raktam rá egy fia Windowst sem.
(bár a későbbiekre sem)
Speciel az overprovisioning miatt 480GB-os SSD esetén nem kell paráznod, az tuti! Ha mégis parázol kicsit, felrakhatsz 8 darab desktop Linuxot, az pluszban lefoglal neked még egy csomó helyet a fájlrendszerével.
-
Dragon3000
nagyúr
válasz
Jack Oneill #39499 üzenetére
Ha rendszerhez használod úgyis kell szabad helynek maradnia, különben a rendszer el kezd hisztizni, 10% már bőven elég. Ha tárolásra használod, akkor meg nem kell vele foglalkozni, mert úgyse írsz rá sokat.
-
válasz
Jack Oneill #39501 üzenetére
Használd! :) De már sokszor mondtuk
-
válasz
Jack Oneill #39499 üzenetére
Szia! Semennyi, mivel az 512GB-ból a 7%-ot már eleve nem is tudod használatba venni.
Amúgy meg minden szabadon maradó helyet hasznosít a vezérlő, ha particionáltad, ha nem.
(most ezt ne bonyolítsuk a valós GiB és a gyártó által megadott GB értékekkel, a lényegen nem változtat)
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #39447 üzenetére
Feladatkezelőben tudod nézni mennyit ír fel az SSD-re. De játékok eleve nem szoktak valami sokat. De ezt nem is néhány óránként meg 1 naponta kell nézni, hanem egy hosszabb időszak átlagában, a HDS tudja mutatni az írásmennyiséget grafikonon, hogy hogyan alakult, vagy írod magadnak havonta.
Az indexelés, rendszer-visszaállítás, hibernálás kikapcsolása semmit nem kímél az SSD-n. Inkább az igények döntik el, hogy szükséged van-e ilyen funkciókra. Az indexelésnek kevés értelme van SSD-n, de írni sem ír viszont sokat rá, úgyhogy akár maradhat is. A másik kettő meg tényleg olyan, hogy használod-e. Ha nem szoktál rendszert visszaállítani, nem volt még rá szükséged, és nem hibernálsz, letilthatod, de az SSD nem lesz tőle hosszabb élettartamú.
-
válasz
Jack Oneill #39445 üzenetére
Biztosan nem akarod inkább eltenni a fiókba azt a halálraítélt SSD-t?
Egyébként meg ezt is megnézheted, valamelyik módszer jó lesz neked is, ez talán az egyetlen eset, mikor Win használónak is adhatok tippet.
-
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #39425 üzenetére
Igen, ezek kikapcsolása is teljesen felesleges az SSD életének vélt meghosszabbításáért...
Ráadásul a rendszer-visszaállítás is eleve hasznos dolog, szükség esetén jól jöhet, ha vannak visszaállítási pontok.
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #39148 üzenetére
A fél óra sem hivatalos érték, csak hasraütésszerűen írtam, hogy ez az a reálisnak tűnő minimum nagyságrend, amiért van értelme lekapcsolni. Meg ez nem azt jelenti, hogy ha egyszer 5 perc alatt feléleszted, akkor annyi lesz neki. A hosszú távú statisztika számít, hogy egy HDD a sok ezer óra üzemideje alatt összesen hányszor van felélesztve, azaz egy hosszú távú átlag.
De ugyanez igaz az SSD által kezelt írásmennyiségre és szabad területre. A hosszú távú átlag számít. Tehát az meg sem kottyan neki, ha néhány napig teljesen be van telve, meg vannak olyan napok, amikor akár közel 1 tera írást is felcsapatsz rá. Ezek a nagy egyedi kilenségek bele tudnak simulni egy nagyobb, hosszú távú átlagba. Épp ezért nem győzöm hangsúlyozni az új SSD-seknek, mikor az első néhány napban jönnek megijedve, hogy hű, 500-1000 giga írás van rajta pár nap alatt, ilyen ütemben milyen hama' tönkre fog menni. Aztán ahogy használják egy hosszabb időt, 20-30 GB/nap írásra be szokott állni az átlag Win10 alatt, más OS-eken akár még ezalatt jóval.
(#39150) Doky586: ezt megint nem tudod általánosítani. Függ az abszolút hőnigástól, meg az érintett hardverelemek hővezető képességétől, hogy mekkora az a hőingás, ami árthat neki. Egy normál üzemő HDD 50 fok alatt van terhelésen, lekapcsolva sem hűl a környezete miatt 20-30 fok alá, ez olyan kicsi hőingás általában, hogy meg se kottyan neki.
-
Doky586
félisten
válasz
Jack Oneill #39148 üzenetére
Ugyanúgy káros az 5 perces mint a 30 perces non stop ki be kapcsolgatás..
Az állandó hőingás (ki be kapcsolás) károsítjhata a lemezek felületét.Menjenek inkább állandóan a hdd-k asztali gépben, sose kapcsoljanak le amíg a gép be van kapcsolva.
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #39136 üzenetére
Az egymagában nem baj, hogy lekapcsolja, nézni kell azt is, hogy lekapcsolás után mennyit pihen a drive. Az állandó leállítás-felpörgés akkor felesleges, ha 5 perc alatt elalszik a drive, de 5 percre rá valami mindig feléleszti. Na, ilyenkor tényleg káros hosszú távon, hogy ilyen leáll-indul-leáll-indul végtelen ciklusba van beragadva, és óránként átlagosan 6-szor van felélesztve.
De ha pl. leállás után pihen fél-egy órát, akkor az már nem volt felesleges, mert kímélődött a meghajtó, igaz, hogy fel kellett éleszteni, de addig sem kopott mechanikailag, nem fáradt annyira a vezérlő, stb.. Itt egy nagyobb összképet kell nézni, nem csak a leállás-felélesztés tényét. Jól írja uby itt felettem, a mérnökök azért lőtték be x időre hardveresen a lekapcsolást, mert pontosan tudták, hogy a drive-nak ez az optimális. Csak nagyon szélsőséges esetben, spéci felhasználásánál illik náluk is jobban tudni.
-
válasz
Jack Oneill #39136 üzenetére
Több helyen olvastam, hogy ez nem jó, így kikapcsoltam inkább ezt a funkciót.
Jól tetted, ha lekapcsoltad, elvégre több helyen írták, hogy az nem jó. Nyilván ezeken a helyeken csak tudják, mi jó a HDD-nek!
A birka Western Digitalos mérnökök téged nem fognak megviccelni.
Ha ennek érzel némi vicces élét, az nem véletlen. Múltkor röviden próbáltam érinteni, hogy buta dolog arról beszélni, mi jó a HDD-nek, mert igen sok területen teljesen eltérő felhasználási profillal készülnek merevlemezek, sok esetben még a profik is hibáznak abban, mely területre mi lenne a legmegfelelőbb. Szinte mindenki WD Purple-t említene, ha biztonsági rendszerekhez kell telepíteni, de van, aki megnézi milyen területen működik a megfigyelő rendszer.......de ez itt off.
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #39131 üzenetére
Erről nemrég vitáztunk itt a topikban, mi a túl gyakori leállás egy HDD-nek. HDD-nél még könnyű ezt leszabályozni, hogy OS-től függetlenül, saját szakállra se kapcsolja ki vagy csak nagyon hosszú idő után, a linuxos sudo hdparm -S paranccsal (-S mint spin down time). De ezzel óvatosan játssz, haladóknak való program, nem felhasználóbarát, parancssorban kell gépelgetni hozzá, firmware-szintű módosításokat végez a drive-on, ha valamit félreírsz, rossz értéket adsz meg, gallyra lehet vele vágni a meghajtót, javíthatatlanul, úgy, hogy garancia sem terjed ki ennek a cseréjére. Csak saját felelősségre próbálkozz ilyennel, olvass utána.
SSD-n ezt tudtommal nem lehet. Ott DIPM-nek (néha HIPM-nek) nevezik ezt a feature-t. Windows alatt van rá valami registry hack, amivel állítólag nem csinálja, de ez sem biztos, hogy ajánlott, újabb Crucial SSD-ken nagyobb melegedésről számoltak be, ha nem volt kikapcsolva. Már pedig az SSD kikapcsol, csak azért nem tapasztaltad, mert olyan gyorsan feléled, meg annyira nincs hangja, hogy azt hiszed végig ment.
-
csubuka
addikt
válasz
Jack Oneill #39076 üzenetére
Akkor oké. Csicskulnak a gyártók és gondolom minusz 0.1 cent, ha a menetet nem korrekten vágják be csak bekezdik. :-) Arra kellett vigyázni, hogy legalább merőlegesen vágja a menetet
MaCS_70: A vicc, az, hogy az egyik a négyből jól bement, szóval nem lehez rossz a menet ez esetben. De jó tudni, hogy össze vissza gyártóról gyártóra cserélik a menetet még azonos méreten belül is. Korábban ilyennel nem szenvedtem, de pl az Intel 520-ban öntvény részbe megy a menet szépen. Itt meg kb. Már lemez vastagságú a rész és félkész a menet. No de más pénz volt pár éve egy kisebb SSD ára.
-
válasz
Jack Oneill #39039 üzenetére
Igen ingyenes, de korlátozott működésű.
Számtalan program található meg.
-
válasz
Jack Oneill #38994 üzenetére
Egy HDD főleg két ponton tud "kopni": a lemezegység csapágyazásánál és a fejmozgatásnál/parkoltatásnál.
Mivel, amint az könnyen belátható, a kettő pont ellentétes üzemben van igénybevételnek kitéve, az igazság a két érték egybevetésénél keresendő.
Régebbről volt egy grafikonom görbesereggel, ami pont erről szólt, mármint arról, hogy milyen esetekben, mennyi idő után érdemes leállítani a HDD-ket.
Úgy emlékszem, hogy a legalacsonyabb időtartam is 2-3 óra között volt.
SSD-k felpörgési, csapágyazási paramétereire nem emlékszem.
MaCS
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #38994 üzenetére
Nem, nem beszélek. Pont azt mondom, hogy az állandó üzem nem tesz neki jót, de engem személy szerint EZ nem érdekel, nincs türelmem ahhoz, hogy mindig kelljen várni a felpörgésre. Inkább működjön néhány évvel kevesebbet, meg cseréljem le előbb, minthogy az időmet rabolja. Ezért írtam, hogy EGYÉNI preferencia kérdése, példának hoztam elő az enyémet, ami eleve egy múltbéli példa már. Mindenkinek mások a szempontjai.
Nem azért van gépem, hogy a hardvereket kíméljem benne, meg azoknak „feleljek meg”. Azért vannak, hogy használva legyenek, meg kiszolgáljanak, ha ez azzal jár, hogy jobban kopnak, akkor legyen. Sőt, ezért használok Linuxot, és nem Windowst meg MacOS-t, ott egy multi cég dönti el helyettem, hogy hogy állíthatom be a rendszerem, hogy és mikor frissítsem, mikor mi fusson a háttérben, mikor milyen telemetriát meg egyéb baromságokat küldjön a tudtom vagy akaratom nélkül, meg próbálnak megvédeni önnöm magamtól, feltételezve, hogy biztosan ECDL Mancika vagyok és nem értek hozzá, ők tudják jobban, hogy nekem mire is van tulajdonképpen szükségem. Kicsit olyan most már, mintha ezeknek a cégeknek venné az ember a gépet, nem saját magának.
-
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #38988 üzenetére
Attól függ mi a cél, meg itt inkább a HDD-k a téma, nem pedig az SSD, bár annak, a rendszermeghajtó működésére is hatással lehet.
Ha nem cél energiatakarossági okokból a meghajtók állandó járatása, hanem pont az, hogy üresjáratban lekapcsoljanak X idő után, akkor akár maradhat is, vagy igény szerinti más értéket beállítva. Ahol az utóbbinál nagyobbat célszerű, ha nem akarod, hogy 20 perc üresjárat után pl. alvó módba váltson a rendszer/gép, mivel a rendszermeghajtót is érintheti. A HDD-k élettartamára nézve meg egyrészt attól, hogy pl. 20 perc után leállnak és tartósan alvó módban maradnak, még nem gond. Max. az, ha túl gyakran felpörögnek és leállnak, de azt sem feltétlen kell annyira túllihegni, lásd pl. az alábbi 75 ezres példát. Vagyis attól még nyilván nem fognak tönkremenni, ha néhányszor leállnak-felpörögnek. Max. attól, ha ez túl gyakori, extrém sok az indulások/leállások száma, az lehet élettartam-rövidítő tényező.
Ha asztali PC és nem cél az energiatakarékosság, üresjáratban a HDD-k leállítása, akkor beállítható a 0-s/soha érték, hogy ne álljanak le, legalábbis a gép használata, OS működése közben ne. Valamint a folyamatos üzem a HDD mechanikájára nézve is kedvezőbb lehet, mint a gyakori indulás/leállás. Viszont ez nem feltétlen jelenti azt, hogy tiltva a leállítást biztosan annyival hosszabb lesz az élettartam is, mert lehet ugyanúgy tönkremegy X idő után egyéb okból, pláne egy silányabb, konzumer modell... -
Doky586
félisten
válasz
Jack Oneill #38988 üzenetére
Állítsd 0-ra vagy soha-ra hogy sose állítsa le a hddket mert ez csak csökkenti az élettartamát, ssd-re nincs hatással..
-
Frawly
veterán
válasz
Jack Oneill #38912 üzenetére
A játékok nem nagyon írnak futás közben, max. csak mentéseket, de még azokat is általában felhőbe, online accountra. A 3 GB adatot vélhetően nem a játék írta fel, hanem a Windows szolgáltatásai a háttérben. De 3 GB írás amúgy sem sok.
-
válasz
Jack Oneill #38923 üzenetére
Segítenék szívesen, ha egy rendes oprendszert használnál, de, bár valószínűleg ugyanígy működne, nem kontárkodom Winx-en futó dolgokba.
kb ilyennek kéne lennie:
Firefox cache RAM-ba bekezdésMás módszerek is vannak, de ezt ismerem platformfüggetlennek.
-
Laccoss
addikt
válasz
Jack Oneill #38923 üzenetére
Google-ben rákeresel, találsz sok megoldást rá.
-
válasz
Jack Oneill #38917 üzenetére
Azért remélem, azzal nem csináltam hulyeseget, hogy Firefoxban a parancsorban atallitottam a diskcache helyet másik lemezre?
Ha viszont memóriába küldted volna a cache-t, akkor lenne az igazi, az ugyanis sokkal gyorsabb.
-
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #38911 üzenetére
Valamivel lassabb, de ha nagyobb adatsűrűségű lemeztányérokkal szerelt 7200-as HDD, az még vállalható ilyen téren. Egyébként újfent folytatva az előző gondolatmenetet és csatlakozva más véleményéhez, ezért vetted azt az SSD-t, hogy használd, nem pedig azért, hogy feleslegesen tutujgasd. A másik topikban lévő hozzászólásod alapján ha 480 GB-os A400-at vettél, akkor annál az adatlapon 160 TBW van megadva és 3 év a gyártói garancia. Vagyis átszámolva ennek eléréséhez a 3 év alatt SI szerint max. kb. 146 GB-ot, IEC szerint meg kb. 149 GB-ot lehetne rá naponta írni. Plusz ez még mindig csak a garanciában foglalt íráslimit, ellenben maga az SSD ennek a többszörösét is kibírhatja. Te jelenleg hol is tartasz, mennyit írsz rá naponta?
Gyanítom, hogy ennek a töredékét, vagy annyit sem, szóval ennyire van értelme feleslegesen túlkímélni az SSD-t, ami már többször le volt írva itt és más topikban is... Remélem most már csak átmegy.
-
varmi2
nagyúr
válasz
Jack Oneill #38917 üzenetére
Azért van az ssd, hogy használd, semmi értelme cacht bárhova máshova állítani. Hagy írjanak rá a programok, hisz azért van.
-
varmi2
nagyúr
válasz
Jack Oneill #38912 üzenetére
Ne pörögj ezen. Legyen az ssd-n a rendszer, és a programok is, a játékok is. Az a dolga hogy írogasson magának, ne foglalkozz ezzel, hamarabb jár le a garancia, minthogy eléred az ssd írás limitét, valószínübb, hogy hamarabb megadja magát a vezérlő rajta, mint a nand chippek az írás miatt.
-
Jack Oneill
veterán
válasz
Jack Oneill #38911 üzenetére
Egyébként ha játék az SSD lemezen van és játszom pl, akkor történik írás a lemezre? Én úgy tudom, hogy nem, mert a kellő adat már ott van rajta.
Azért kérdezem, mert játszottam és 3 GB adat iras történt. -
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #38906 üzenetére
Hacsak nem lesz az SSD extrém nagy írásterhelésnek kitéve, akkor totál felesleges ezzel, az agyonkíméléssel foglalkozni. Meg normál használat mellett vsz az adatlapon feltüntetett TBW-t sem fogod túllépni a garanciaidő alatt. Ráadásul az ott megadott íráslimit rendszerint csak a garanciára vonatkozik, nem az SSD tényleges élettartamára, amit az alábbi kérdésre adott válasz is jól szemléltet. Másrészt azért is felesleges az írással annyira spórolni, mert ha kevésbé jól sikerült széria, tönkre akar menni az az SSD, akkor tönkre is fog, hiába kímélgetik, írnak rá minimálisat. Ami az A400 esetében ráadásul aktuális lehet, nem feltétlen a legjobban sikerült sorozat, ha visszaolvasol.
-
King Unique
titán
válasz
Jack Oneill #38904 üzenetére
Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
Vagyis alapesetben semmit nem létszükséglet a Windowsban babrálni, max. a cikkben lévő dolgokat ellenőrizni, de normál azok eleve rendben vannak.
Erről amúgy szintén volt szó a másik topikokban, az ott linkelt hozzászólásban.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Megújult a PROHARDVER!
- Hegesztés topic
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- 3D nyomtatás
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Nyaralás topik
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- NBA és kosárlabda topic
- További aktív témák...
- SKhynix PC811 2TB NVMe SSD! 7000-6500MB/s
- Kingston NV1 500GB M.2 2280 NVMe SSD
- Lexar NM790 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- Toshiba Enterprise Capacity MG09 18TB - 512MB, 7200rpm, SATA3 - 100/100 -as - Eladó!
- Szuper ár! 480GB Ipari Minőségű, Sata SSD-k, kevés írt adattal! PC-be és Laptopba is kiváló!
- BLUESUMMERS NVMe SSD adapter
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E5550 - i3-5GEN I 8GB I 128GB SSD I 15,6" HD I W10 I HDMI I Cam I Gari!
- LG 48C2 - 48" OLED EVO - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen5 CPU
- Eladó szép állapotban levő Apple iPhone 15 256GB / 12 hó jótállás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest