- Okosóra és okoskiegészítő topik
- 2 az 1-ben töltőkábel a OnePlustól
- Ford SYNC 3 infotainment rendszer teszt
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Macrodroid
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Lewzke #45644 üzenetére
Dehogy dramatizálom én túl, de mint látod a többi fórumtárs bejegyzését is, eléggé megoszlanak a vélemények.
Az igazság mindig középen van és ez szinte pontosan egyezik a gyártói ajánlással, de nyilván nem kell ezt patikamérlegen kimérni, én se foglalkozom ilyenekkel, igaz nálam több partició van és az ottani üres helyek simán biztosítják az optimális helyzetet és az is igaz, hogy egy csak írásra/másolásra használd meghajtónak sem lesz semmi baja, ha nagyon tele van, úgyis jelzi valami csodaprogram.
(mondjuk QLC-re még nem is láttam gyártói ajánlást, de kb ugyanaz lehet, mint a többinél, ez a 7-28% elég rugalmas)
A lényeg, hogy a kérdező fórumtárs kapott válaszokat a kérdésére, amikből kb már el fog igazodni szépen.
-
-
-FreaK-
veterán
válasz
Lewzke #45407 üzenetére
Csak memtest, okés így akkor.
#45408 Pyttawrx
Okés, köszi, sejtettem én is, csak nem tudtam pontosan mi a normális üzemi hőmérsékletIgen sajna, közbe sikerült telefonnal felvennem a hibaüzenetet kékhalálkor, WHEA uncorrectable error, ami gyak. bármi hardver hiba lehet.
Másik topicban is próbálnak segíteni, lehet alaplap, cpu, ssd.Megpróbálom majd kizárni valamelyiket, csak kellene szerezzek csere alkatrészeket.
Köszi a segítséget!
-
-
-
-
Lewzke
őstag
válasz
Lewzke #45193 üzenetére
Azt írja az ADATA hogy az SU900 discontinued, ezért nem tudnak firmwarert küldeni. Dehát azt kérem tőlük, ami kb 2019 végétől jelent meg erre a modellre. Biztos Jin barátunk kitörölte véletlenül.
Gondolom kapnék egy TLC-s SU800-at garanciában... Na ez.
"The particular model SSD you have is a discontinued model hence firmware update is no longer available. Should you believe that your SSD is not operating normally, we would be glad to replace it for you under warranty. Please advise should you wish to proceed to do so."
-
Lewzke
őstag
válasz
Lewzke #45192 üzenetére
Közben válaszolt az Adata az SU900 anomáliás ügyemre, azt mondták nincs újabb firmware amikor több adatbázis szerint is van újabb (smarthdd, cpu-z jelentésekben) Nem értem, miért ráznak le ezzel, de úgy látom kezd elfogyni a türelmem velük, a terméktámogatásuk messze nem ok. Az ssd tooljuk nem működik update-hez, a support leráz és még a hibalehetőséget sem zárhatom ki ezzel, hogy felrakok egy más firmwarert. Még várok pár hónapot, de át fog kerülni más gépbe, ezek után nem ajánlom az ADATA-t.
-
-
PROTRON
addikt
válasz
Lewzke #45146 üzenetére
A 8200-as kapott egy nagyon nagy és csúnya fekete pontot, az Adata (miután Te is észrevetted hogy nem mindig jár el korrekten az a gyártó) fogta és a legfontosabb alkatrészét kicserélte egészen más típusra, ami miatt újratesztelve 1-1 fontos paraméter terén nagy mértékben csökkent az eredménye.
Szóval DRAM vagy nem, nem erre savaznék.
-
King Unique
titán
válasz
Lewzke #45127 üzenetére
Eleve 120 GB-os SSD-ről volt szó, amin pláne elférhet a 64 bites W10 is és nem létszükséglet a 32 bites, sőt az előbbi kissé kicentizve még akár 32 GB-oson is mint a linkelt példa világosan szemlélteti, + a specifikációban lévő hivatalos követelmény is 32 GB. Ahogyan az is linkelve lett, hogy létezik lemezkarbantartó és Tárterületsegéd a felesleges rendszerfájlok törléséhez, utóbbi működése automatizálható is 1 kattintással, automatikus karbantartást maga a Windows 10 is végez időközönként és automatikusan törli ezzel + lemezterület felszabadítva pl. a felesleges visszaállítási pontokat és Windows.old mappát is build upgrade után, stb, az hogy a user szükség esetén nem használja az előbbieket, az már egyéni probléma és hiányosság. Az utólag telepített 3rd party programok, játékok, C-n tárolt egyéb fájlok stb. meg az egyéni felhasználói szokások, igények függvénye és semmi köze ahhoz, hogy magának a rendszernek (W10) alapesetben mekkora tárterület szükséges, mekkora elég. + Ehhez kapcsolódóan ha a user a saját - nem alapjáraton a rendszer - tárolási szükségleteihez mérten alulméretezte a rendszermeghajtó tárolókapacitását és kisebbet vett mint amire valójában szüksége lenne, akkor az már értelemszerűen szintén egyéni probléma.
-
#63718632
törölt tag
válasz
Lewzke #45123 üzenetére
Lessz mellé 500-as vinyó usb házban. Egyébként pont szerepcsere lessz. Az usb házas ssd lessz system lemez, a vinyó meg repül a külső házba.
Tudom, hogy necces a Win10-nek a 120-as SSD, de így nem annyira. Meg most gyorsan kell cselekedni, mert mint általában. Már tegnapra jó lett volna megoldani mindent.
Ha kevés lessz, később nagyobb SSD, átklónozok mindent. A show meg megy tovább. -
King Unique
titán
válasz
Lewzke #45123 üzenetére
Ha a Windows 10 hivatalos rendszerkövetelménye a 64 bites verziónál 32 GB-os háttértár (1903 óta) és el is fér akár akkorán (példa), akkor nem világos miért nem elég a majd 4x akkora 120 GB-os SSD és miért kellene okvetlenül 32 biteset telepíteni, amely utóbbit már amúgy is mellőzni kellene, már a W11-nél is dobták a támogatását...
májkimiki:
Nem, nyilván nem necces a 64 bites W10-nek a 120 GB-os SSD, hanem bőven elég lehet, lásd a linkelt példát, + pl. nekem is van olyanon W10 & Linux dual boot közös adatpartícióval és mindegyik partíción van még szabad hely. Akiknél nem elég, ott az utólag telepített programok, játékok, C-n tárolt egyéb fájlok mérete miatt nem elég, de az nyilván nem egyenlő azzal mennyit foglal alapjáraton a rendszer néhány általános programmal, tévedésben élnek akik az ellenkezőjét hirdetik, meg nincsenek tisztában olyan alapvető dolgokkal mint szükség esetén pl. a lemezkarbantartó és Tárterületsegéd használata... -
-
Raymond
titán
válasz
Lewzke #45092 üzenetére
A SATA controller milyen modban van? Mert akkor is szokott a firmware update-el problema lenni ha nem a standard MS driver van hasznalva es/vagy ha a BIOS-ban nem AHCI mod van hanem a RAID meg ha csak egy meghajto van akkor is. Szokott lenni olyan hogy ez az alapbeallitas egy-egy laposnal es akkor az Intel Storage meghajtoval megy Windows alatt es problemazik a firmware update-nel.
-
King Unique
titán
válasz
Lewzke #45086 üzenetére
Miért mutat más program más %-os kondíciót az SSD-mre, mint a Hard Disk Sentinel?
Lásd a linkelt választ, + adott a lehetőség rákérdezni a program eleve magyar fejlesztőjénél, mint ahogyan mások is tették (példa).
A 99%-os kondíció meg ugye nem téma, lásd az alábbi bejegyzésben leírtakat.
Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
(#45071) Tothgera30:
Ilyenkor adja magát a különféle teszteket lefuttatni, + az SSD gyártójának saját diagnosztikai szoftverével is ránézni az SSD állapotára, + az előbb linkelt (példa) mintájára szükség esetén rákérdezni a fejlesztőnél. -
Raymond
titán
válasz
Lewzke #45068 üzenetére
Az SSD firmware tudja hogy a hely foglalt vagy nem attol fuggetlenul hogy particionalt vagy nem. Sajat haztartast vezet ilyen szempontbol. Az hogy a particiok teljes merete egy SSD-n valamivel kisebb mint az SSD merete arra jo hogy biztos legyen valamennyi ures ahol az SSD firmware dolgozhat mert ha nem particionalt akkor nem tudod veletlen se teleirni az SSD-t.
Tehat teljesen jol ertetted meg
-
-
Frawly
veterán
válasz
Lewzke #28708 üzenetére
Az elejének fuss neki még egyszer. Nem értem mi akartál mondani, zavarosra sikerült a fogalmazás. Eddig nem használtál SSD-t, vagy használtál, de nem rendszermeghajtónak?
Egyébként beszoptad te is a régi cikkben hangoztatott babonákat. Ha újabb cikket nézel, azt hiszem Bodor cikke, ami a windowsos beállításokról szól, ott le van írva, hogy semmilyen kímélő intézkedésre nincs szükség. Ha igényli a meghajtó, az alignálás legyen rendben (új Windowsok telepítőivel és Lemezkezelőivel, modern particionálóprogiknál ez automatikus), ha támogatja, legyen bekapcsolva a TRIM (automatikusan megtörténik), meg legyen a SATA vezérlő AHCI módban (ez HDD-knél is ajánlott, de megy IDE módban is).
Hibernálást, rendszer-visszaállítást akkor kell kikapcsolni, ha NEM használod őket, vagy annyira kicsi SSD-ről van szó (64 giga és az alatt). A prefetcht, indexelést, egyebeket ne kapcsold ki, nem okoznak sok írást, és azért vannak, hogy gyorsítsanak.
Tegnap szembesültem vele, hogy a defragot sem kell kikapcsolni. Ugyanis egy HDD-s Win10-rendszert klónoztam át az új SSD-mre a játszós gépen, és ugyebár emiatt bekapcsolva maradt az autodefrag, de ahogy néztem, nem engedett defragot lefuttatni a Win10, mert a meghajtónál kiírta, hogy solid state drive, és le volt tiltva a defrag gomb. Tehát emiatt is felesleges aggódni, ha bekapcsolva is marad klónozáskor, akkor sem fut le, és ha nem klónozod, hanem eleve SSD-re telepíted a Windowst, akkor meg automatikan letiltódik az autodefrag is.
Az íráslimitet normál felhasználásnál nem hogy 4 vagy 5 év alatt nem éred el, de talán 10 év alatt sem, inkább 20 év lesz az. HD Sentinellel ellenőrizd, hogy mennyi írás történt a meghajtón, és nézd meg, hogy mikor szerelted a gépbe az SSD, és osszad le napokra számológépben. Az üzemidőt ne a HD Sentinelben nézd, mert csalóka, csak a bekapcsolva töltött időt mutatja, úgy meg becsapós a statisztika. Ha a rendesen kiszámolt statisztikát kivetíted a jövőre, akkor látni fogod, hogy 10-20 év múlva éred el a meghajtódra megadott íráslimitet, és még a limit elérése után sem fog a meghajtó tönkremenni, csak garancia nem lesz már rá.
Régen a linuxosok is felültek ezeknek a kezdeti rémhírterjesztéseknek, hogy jajj, az SSD nem bír sok írást, és ők is tiltottak le egy csomó mindent feleslegesen. Pedig a linuxok sokkal kevesebbet írnak a lemezre alapból a windowsoknál, mégis kikapcsolta sok ember a fájlelérési idők naplózását, meg áttették a böngészőcache-t, logokat, swap-ot másik meghajtóra, mikor ezek nem jelentenek sok írást. Linux alatt eleve nincs autodefrag, defrag is csak akkor, ha a fájlrendszer támogatja, és kézzel lefuttatod, vagy saját magad ütemezed be. Indexelés van, ha a disztró támogatja, de nem érdemes ott sem kikapcsolni. TRIM legyen, vagy discard mount TRIM vagy kézzel/ütemezve lefuttatott fstrim, a kettő egyszerre felesleges, elég az egyik.
Szóval jó lenne egy új cikk a PH-ra, ami a régi tévhiteket eloszlatja, vagy régi cikkek elején fel kéne tüntetni vastaggal szedve, hogy már nem érvényesek az ott leírtak, a régi SSD-kre sem, és a törzsszövegből
áthúzássallehetne jelölni az elavult vagy szakmailag nem helytálló részeket, mert túl sok embert vezetnek félre még mindig. Ebben a topikban is szinte minden második hozzászólás a kímélési paranoiáról szól.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- Lenovo magyar laptop billentyűzetre van szükséged? Akármelyik verzióban segítünk!
- Honor 400 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- HPE Apollo 4200 Gen9 2U rack szerver, 1x E5-2620v4, 64GB RAM, 24x3.5" 2U-ban! ÁFA-s számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest