Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bnorci71

    addikt

    válasz bteebi #55720 üzenetére

    köszi a doksikat igaz nem pont ez a típus, de a kezelők ugyan úgy vannak rajta, én minden áron a WH-208-t kerestem, de az sehol nincs
    azért a CF gombra egy frekvencia értéket nyomhattak volna
    és érdekes tényleg elég kicsi vagy még nem jól állítgattam be, de a Genius nagyobbat szólt :U
    cserélve biztos nem lesz jó darabig, a nejem kivágna :)
    kel a 2,5mm-es mert rohadt hosszú madzag kel szerencsére befér az erőlködő csiptetőjébe
    bi wire kábel már úton van nem volt drágább mint ha 2,5mm-es újat vettem volna kipróbáljuk milyen legalább össze tudom hasonlítani

    ELADÓ Nissan Note 1,5b 2008 "If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  • MasterMark

    titán

    válasz bteebi #55744 üzenetére

    Az android 9.0 tengelyen vagy a bluetooth 4.0 X tengelyen? :D

    Illetve ez valójában egy vonaldiagram meg egy oszlopdiagram egyben. De a tengelyeket akkor se értem, és hogy milyen kapcsolatban állnak egymással. :D

    Switch Tax

  • joydrv

    tag

    válasz bteebi #55744 üzenetére

    "#55740: Pedig ez ilyen. NUC/irodai gépek nem jók médialejátszásra, legalábbis 4K-hoz már nem. Nálam egy i5 4590-nel, IGP-vel a 4K videók (HDR x265) biza' szaggatnak, miközben az LG V30-am vígan viszi, VLC itt is, ott is. A kulcs?"

    A kulcs:
    4. generációs procival nem is fog menni. Ahogy többször is le lett írva, min 7. generációs i3 kell, legalább i3-7100. De még jobb, ha 8. generációs i3 vagy i5... Az Intel leírta az oldalain, hogy ezek kellenek a 4K-hoz. Egy kicsit utána kellene olvasgatni.
    További, sokszor, sok helyen elhangzott tájékoztatás az Inteltől az is, hogy a munka mellett már kifejezetten házimozizáshoz is fejleszti a NUC-ot. [link]

    Nem véletlenül használják már fejlesztők is.
    Egyébként volt egy link ezzel kapcsolatban a fenti hozzászólásomban is, amire reagáltál, csak úgy látom azt se olvastad.
    De biztos jobban szereted nézegetni a színes kis kínai diagrammokat :)

    Csak zárójelben még egy apróság. :)
    (A VLC is teljesen rossz választás házimozihoz. Nem ajánlott kategória.)

    [ Szerkesztve ]

  • joydrv

    tag

    válasz bteebi #55747 üzenetére

    Most igazából nem tudom eldönteni szerinted mi a baj a NUC-kal. Vagy azt írod, hogy drága, vagy azt, hogy nem lehet szétszedni, vagy "csak" :)
    DE!
    Miért drága egy 95 ezres 8. generációs I5-ös NUC? Ha belegondolsz, kapsz egy mini házba készen egy alaplapot, i5-ös procit, wifit, bluetootht, hűtést, egyéb kivezetéseket, tényleg csak egy ssd meg 8-16 Gb Ram kell. Ha külön raknád össze ezeket egy gépbe, akkor se jön ki olcsóbban. Szétszedni meg minek? Ha elromlik van rá gari, majd kicserélik.
    Azt írod jobb egy SFF PC. Ez is elég vicces. Jobb egy 2-3. generációs procit futtató gép, egy 8-10. generációsnál? Ráadásul használtan... Ugyan már!
    Na mindegy, lapozzunk...

    Ellenben az általam ajánlott s905x3-as meg pont azért nem jó, mert túl olcsó :) Ki érti ezt? :)
    13 ezerből megnézném melyikőtök, milyen új htpc-t hoz össze. Egyáltalán, akár 100 ezerből is olyat, ami megközelíti ennek a kis doboznak a tudását...
    Amúgy az általad írt s905x4 csak annyiban különbözik, hogy ugyanazt a 4 magot 1,9-ről 2,0 Ghz-re húzták és kapott a feature listába egy AV1-es támogatást. Elárulnád ezt mire is fogod használni?
    Azt még nem árt hozzátenni, hogy első körben csak Mecool dobott ilyet piacra. Erről a gyártóról nem árt tudni, hogy korábbi csalás miatt a Netflix a teljes termékpalettáját letiltotta.
    A másik, általad említett, s922-es procival szerelt boxok 55-65 ezres sávban játszanak. Ez meg gondolom azért lesz jó, mert ugye drágább :)
    Valójában egy dolog miatt lehet egyet-kettőt említeni, ez pedig a Dolby Vision támogatás, ha majd lesz OS, ami kiszolgálja.(Minix U22-XJ, Ugoos AM6 Plus).
    Lapozzunk...

    Arra már tényleg ki sem térek, hogy egy alapból teljesen fapados VLC nálad minőségi lejátszónak számít... Mondjuk filmeket nézni rajta lehet, ez tény.
    Lapozzunk...

    Persze az, hogy kinek mennyi pénzt érnek meg ezek a kütyük, az egyéni kérdés. Én pl. már egy ideje tv-cserén gondolkodom. Egy LG OLED 65"-os volt az első körben a kiszemelt. De nekem se a HDR, se a DV nem sokat számít. Ezért lehet, hogy inkább az árából egy kétszer akkora nano LED lesz inkább.

    Mindenkinek más szempontok játszanak. Ez van!

    [ Szerkesztve ]

  • joydrv

    tag

    válasz bteebi #55761 üzenetére

    Már leesett közben, hogy miért beszélünk el egymás mellett. Azt hittem te a pc-det használod htpc-nek és a képét tükrözöd valamilyen módon a rendes tv-re. De nem, látom már, hogy a pc monitorát használod filmezni. Azon nem is fogsz semmit észrevenni. Oda jó a VLC. Amikor én is letöltök valamit és belenézek ellenőrizni hangsávokat, ezt-azt, én is a VLC-t használom, az a legegyszerűbb. De ténylegesen a filmeket, én a kanapén elnyúlva, NAS-ról lejátszva a kis boxon (CE/Kodi), a nagyképernyős laposon nézem, a hang meg kimegy az erősítőre, hangfalakra. A házimozinak ez lenne a lényege valahol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés