- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
- Mobil flották
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
-
Kernel
nagyúr
válasz
Kecuhun #9940 üzenetére
MinDigTV, m1, 4 GB üres pendrive, 1óra 27 perc:
A kép egy asztali vevőboxról készült, annak kompozitjelét dugtam rá a számítógép analóg tunerjének bemenetére, azért ilyen minőségű. Az ne zavarjon meg, hogy pont akkor nem HD-műsor volt, hanem csak felkonvertált, mivel fix sávszélen megy az adás.
Készült akkoriban egy másik kép is:
-
Watt25
veterán
válasz
Kecuhun #9940 üzenetére
Számláshoz egy kis adathalmaz.
(Persze, ha ki tudod egészíteni gyakorlati tapasztalati adatokkal, azt megköszönném. Pl.: az is jó, ha elmondod, hogy felvettél x perc felvételt és az hány MB lett.) -
azbest
félisten
válasz
Kecuhun #9940 üzenetére
Ez attol fugg milyen savszelesseggel sugarozzak az adast. Ha megvan, hogy hany megabites, akkor elosztod nyolccal es megkapod hogy hany megabajtot foglal egy masodperc. Egy ora 3600 masodperc.
Szerk: (most már gépról. ékezettel) ha a mindigtv adás 8Mbit-es, akkor 3600MBájtot foglal egy órája. Kábelen mpeg2 formátumban nagyobb sávszélességet használnak, így az ennek többszöröse is lehet. -
zhagyma
őstag
válasz
Kecuhun #9254 üzenetére
Még meg lehet nézni az STB-t 576p beállítás mellett. Ekkor az STB csinálja a váltotott soros kép progresszívre konvertálását a TV meg a felskálázást. Ha így sem jobb, akkor vélhetően a PC-ről kitett 1080p 60 Hz-s képre a médialejátszó program jobban csinálja a felskálázást mint a TV. Például az MPCHC-ben egész jó a felskálázó algoritmus ...
Ui.: Azért okozhat különbséget az MPEG dekóder is, ami "legyártja" a deinterlace / felskálázás algorimusoknak a váltott soros "alapanyagot".
-
zhagyma
őstag
válasz
Kecuhun #9252 üzenetére
Samsung TV esetén a távirányító "info" gombját megnyomva kiírja az aktuálisan fogadott jel típusát (ami a HDMI-n jön): például 1080i, 1080p, 576i, 576p. Az STB által HDMI-n kiadott jelet fogadja a TV, amit meg is "beszélnek" a HDMI link felépülése során. Állítsd az STB-t 576i kimenőjelre, akkor a HDMI-n 576i megy ki és a TV fogja elvégezni (általában ez a jobb megoldás) a deinterlace-t.
-
azbest
félisten
válasz
Kecuhun #9240 üzenetére
Még régebben észrevettem, hogy a wayteq cx90 1080i módban mintha csak fele függőleges felbontást mutatna (cakkos a hd csatornákon a logók íve, pl: duna 2). Sokkal jobb és egyenletes ívet kaptam, ha 720p módra állítottam át. Én fullhd monitorhoz kötve tudtam ezt legjobban reprodukálni.
Egyik kínai média lejátszónál is láttam már hasonló hibát. [link]
-
GBogyó
tag
válasz
Kecuhun #8287 üzenetére
Ebben az esetben két válaszom van:
- bármilyen antenna,
- erősítő nélkül.Komolyra fordítva a szót, szerintem ilyen vételi körülményekhez nincs szükséged erősítőre, az csak rontani fog a dolgon. Ha kültérre felszereled, akkor fontos lehet a méret, ha nem szempont, akkor:
- olcsó megoldás a nagylepke (A0028) (ilyenem van)
- sokan szeretjük a háromágúakat (A2682, A2670) (A2680-asom van, és nagyon jó)
- és sok jót olvastam az A3380-ról.Az elsővel is szerintem kellően stabil lesz a képed, az utóbbi kettő nem annyira olcsó, de atomstabil megoldás. További kérdés, hogy osztod-e többfelé a házon belül a jelet? Ha igen, akkor az utóbbi megoldások javasoltak.
(még elfelejtettem, ott még a szlovák adások vételére is jó esélyed lehet, de hozzájuk függőleges polarizációra is szerelhető antenna kell). De az ráér második antennának később ;-)
-
GBogyó
tag
válasz
Kecuhun #8281 üzenetére
Azért így nagyon általános a kérdés. Mondhatnám azt is, hogy nézz körül az Ostelsatnál, és itt szinte bármelyik erősítős megtenné.
De, nagyon függ a vételi helyedtől, és az egyéb szempontoktól. Kültérre biztosan kell az erősítő neked?
Nyugodt szívvel tudom ajánlani a fentiek közül az A2675-öst, én ilyet használok erősítő nélkül. Ha nincs nagy távolság, és kicsi a hely, jó lehet a nagylepke is: A0024, A0029, A0034 is, de helyi vételre kollégám nagy megelégedéssel használja az A6040-est. De nagyon sokan osztjuk azt a véleményt, hogy ha lehet, ne erősíts. Megoldás lehet még egy passzív antenna, és hozzá külön erősítő vásárlása is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus TUF Gaming A17 - 17.3"FHD IPS 144Hz - Ryzen 7 6800H - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 3050 Ti - HUN
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB 100% Akku Újszerű Kártyafüggetlen,Dobozos,Tartozékaival. 1 Év Garanciá
- Samsung Galaxy S23 Ultra 8/256GB Újszerű,Dobozos,Tartozékaival. 1 Év Garanciával!
- Lian Li O11 mini snow edition // SFX 750W // 6x Deepcool argb venti
- Eladó LG OLED42C31LA 120Hz (garanciális, hibátlan állapotban)
- AKCIÓ! Asus ROG STRIX Z490-G Gaming WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Garmin Heart Rate Monitor HRM-Tri eladó (2db is van)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2247
- Nintendo Switch Oled Zelda Edition
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest