Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    Melyik a legalkalmasabb DVB program, ami DLNA-n keresztül belső hálózaton tud adást (akár 20-30 mbit/s HD-t is) megjeleníteni Smart TV-n?

    Konkrétan adott egy asztali PC dvb-s2 tunerrel a manzárd szobában. A nappaliban egy DLNA képes Samu Smart TV LAN csatlakozással. A két eszköz azonos hálózatban van, azaz routerre van kötve. A PC-ről szeretnék adásfolyamot küldeni úgy a tévének, hogy az le tudja játszani, akár még csatornát is tudjak váltani vele, ha ez egyáltalán lehetséges. Ha jól tudom a DVBViewer Pro alkalmas lenne rá. Kérdés, hogy ez gyakorlatban mennyire működik, ill. van-e esetleg valami (nem robosztus több száz megás) ingyenes DVB alkalmazás, ami DLNA segítségével tud a tévének adást (streaming) szolgáltatni újrakódolás nélkül? A DVBViewer NetStreaming plugin nem jó, mert azt a tévé nem látja és elég instabil is. Korábban egy Popcorn médialejátszónak küldtem adásfolyamot és gyakran megállt. Fontos, hogy DLNA szerverként lássa a DVB alkalmazást a tévé. Plugin (pl. vplug) támogatás is előnyös lenne. Ha nincs ingyenes, de a DVBViewer Pro megbízhatóan megbirkózik a feladattal, akkor nekem 15 eurot még meg is érne. Most egy korábbi (kb. 4 éves) verziót használok, de az erre alkalmatlan.

Új hozzászólás Aktív témák