- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Csíkszélességben verné az Exynos 2600 a Snapdragon 8 Elite 2-t
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
Új hozzászólás Aktív témák
-
harry
veterán
válasz
premete #15573 üzenetére
Ja. Az első három esetnél igen, de az enyémnél ez már szerintem több, mint az átlag. És a panel az komolyabb hiba, a többi pedig csak nevetséges, hogy egyáltalán, hogy lehet ilyen (kopó festék, lejövő gumiláb, mi ez már, egy sokszázezres üzleti gépnél
).
De a NexBusinessDay OnSite garancia nagyon kényelmesNagyon nem szívesen vennék gépet enélkül. Persze, külföldre küldözgetni, meg heteket várni, cipelgetni magammal, áh, na nem, ráadásul addig gép nélkül, nem játszik.
-
McLaca
őstag
válasz
premete #15466 üzenetére
Nem kell, mert az assisted gps-nél lehetőség az "a", a helymeghatározás gyorsítására, de nem kötelező része.
Egyébként az AGPS nem így működik. Nem a GSM tornyok helyzetéből állapítja meg a pozíciót, hanem letölti a műholdak aktuális időre vonatkozó ephemeris és almanac adatait a netről (E)GPRS-en, és innentől már elég a műholdak jelét érzékelnie a GPS egységnek, máris kiszámolható a helyzet. AGPS nélkül az említett adatokat a műholdak által sugárzott jelből kell kibányásznia az egységnek, ez eléggé körülményes, ezért akár percekig is tarthat a letöltésük, minél erősebb egy műholdjel, annál gyorsabban megvan.qantum: ha lakásban próbáltad, ezen ne nagyon csodálkozz. Főleg, ha bele sincs rakva a gépbe a GPS modul.
CoolBoy323: win7 sajátosság...? A Vostro 1400-asom is játszotta ezt eleinte. Az összes hivatalos Dell driver (vistához) felrakása után megjavult. Nővéremnek is 1015-öse van, nála is játszotta, hogy a leállításba "belefagyott", valójában nem fagyott le, csak nem lépett tovább egy ponton. Úgy néztem, a Wif kikapcsolásánál akadt meg (a wifi állapotjelző LED-ből ítélve). Mióta felraktam a Dell-féle (1015-höz már van win7 is) wifi drivert, azóta jó. Szerintem töltsd le a support.dell.com-ról a legfrissebb win7 drivereket, és a win7 frissítéseit is.
kisapa: abszolút rendben van az a hőmérséklet. Milyen proci? Nekem egy C2D T7250-esem van. Win7 alatt folyamatosan megy a ventilátor a Vostro 1400-asomban (bekapcs. után 3-5 perccel be is indul), igaz, 3000RPM körül, vagy alatta alapjáraton, ami ennél a gépnél annyira halk, hogy csak a hűtőrácshoz hajolva hallom.
Maximális terhelés mellett 70-80°C-ig normális a hőmérséklet, terhelés nélkül 50-60°C közt jellemző. Nővérem 1015-ös Vostrójában is 55°C körül áll meg a venti, terhelés nélkül 50-60°C a proci, terhelve 75 körül áll meg. Ha nem pörköli le a gép egyik része sem a kezed/lábad, akkor nem rendellenes a túlmelegedés. Előző notimban egy Dothan magos proci volt, az 45°C-on járt alapjáraton (itt állt a venti), meghajtva felment 75°C-ig. Mivel az egy műanyagkasztnis Clevo volt, ami most van nekem, az meg fémkasztnis, nővéremé szintén műanyag, így szerintem reprezentatív a példa ahhoz, hogy ne görcsölj ezen.Üdv!
-
válasz
premete #15457 üzenetére
Ki beszélt az olvasóról? Én szoftverről beszéltem... azért ennyire nem nézhetsz hülyének.
Azt mondtam csak, hogy alapból az nem fog menni, hogy beteszed a kártyádat és megy csak akkor, ha úgy veszed a lapost, hogy jár hozzá a megfelelő szoftver... de itthon talán nem is lehet ilyen vásárlást ejteni... ez szerintem nem hülyeség, ahogy írod, kell hozzá a WWAN és a megfelelő előfizetés, szóval pont azt, amit én is. Az lehet, hogy nem voltam teljesen világos, de a gyorsolvasás sem vezet mindig előre.
-
-
Barcaxavi
csendes tag
-
Barcaxavi
csendes tag
válasz
premete #15384 üzenetére
Sajnos eddig nem figyeltem, hogy milyen van benne, most pedig nincs előttem a leírás (szerintem is Creative Labs lehet). De az eszközkezelőben két helyen is hibát mutatott tegnap. Az egyiket az USB portoknál, a másik eszköznek pedig a típusát sem ismerte (valószínű, hogy ez a webcamera) - mindkettőnél sárga felkiáltójel.
Fizikai sérülés biztos, hogy nem érhette, mert az asztalon volt az eset közben. Hardver ügyileg nem szívesen bütykölném. Ha szoftveresen nem sikerül megoldani, akkor irány a szerviz.
Tegnap égre földre kerestem a driverét, de valószínűleg akkor én kerestem rossz helyen. Ha be tudnád rakni a linkjét, azt nagyon megköszönném, és este egyből le tudnám csekkolni. És az eddigiekért is köszi!
-
Barcaxavi
csendes tag
válasz
premete #15382 üzenetére
Lemezt én is kaptam hozzá, de valami nagyon gyatra dolog. Olyan instrukciókat és útvonalakat adott meg, amik nem is léteznek. A webcam central-lal is próbálkoztam, de csak annyit írt, hogy csatlakoztassam a kamerát.
Remélem azért valahogy csak sikerül majd. Emiatt nem szívesen telepíteném újra, vagy adnám be szervizbe.
-
ribery22
tag
válasz
premete #15305 üzenetére
Megnéztem és van egy WWAN felirat az alaplapon, fekete alap és rajta van ez fehér betűkkel, a fekete gondolom maga a cucc, de a win7 nem akarja felismerni, csak egyszerű PCI kommunikációs eszközt ír felkiáltó jellel, ha pedig a gyári modemdrivert rakom fel, akkor nem tudja elindítani
-
mexel
veterán
válasz
premete #15237 üzenetére
Köszi, Ezt tegnap linkelték, már leszedtem, és ma reggel máshogyan én is ezt találtam meg, de most be van dobozolva a gép mert vinnem kell az új tulajának. Utána még nálam lesz telepítgetni, ki fogom próbálni ezt a drivert is. Nembiztos hogy ott lesz netem, lehet hogy csak kedden leszek újra onlány
Remélem valóban van bt a gépben, igencsak baj lenne ha nem volna. Addig is köszönöm a segítségeket!
(ennek a drivernek jónak kellene lennie, ha ez sem akkor valami más gond lesz) -
mexel
veterán
válasz
premete #15234 üzenetére
A típus szerint kellene... Az eszközkezelőben azt írja, hogy van egy usb eszköz amit még telepíteni kellene. A Biosban is be van kapcsolva. Ha nem lenne akkor gondolom nem kellene telepíteni. Egy everestet néztem, ott nem írt ki ilyet. Hogyan tudom kideríteni?
Ha beírom a service tag-ját a dellhez akkor vista driverként felajánlja a "Wireless 355 bluetooth Module (Bluetooth 2.0 Module + EDR)" hez való drivert. Xp-hez nem ajánl semmi bt drivert.
Ha nem lenne benne BT akkor is ajánlana drivert? (Vostro 1015-5 a típus) -
Danaf
csendes tag
válasz
premete #15218 üzenetére
Eddig én is csak ott találtam, választék van bőven:
[D410 zsanér]
Ez a legolcsóbb, fuvarral együtt megvan 5.000 Ft-ból: [legolcsóbb]
A Humansoft még nem válaszolt, de kíváncsi leszek az árajánlatukra. -
mexel
veterán
válasz
premete #15221 üzenetére
Én is sokat olvastam vásárlás előtt (gyakorlatilag az összes fellelhető tesztet, fórumokat), de erről nem olvastam csak akkor amikor célirányosan arra kerestem, hogy bt driver xp vostro. Akkor derült ki pár fórumon hogy nincs driver hozzá. Arról pedig nem nagyon írtak, hogy a hangja több mint pocsék. Mindenhol csak jókat mondtak róla. Nekem semlyik bt driverrel amik más dellekhez vannak nem indult el. Konkrét drivert nemtud valaki amit feltehetnék hozzá?
-
Vhunter
tag
válasz
premete #15200 üzenetére
Szeptemberben lesz két éves a gép. Nagyon minimálisat használom akksiról. Koliban vagyok, kb amikor véletlen kihúzódik a tápkábel, vagy átugrok egy másik szobába. De kb 90-95%-ban tápról megy. eredetileg 57 Wh volt, most már csak 42-t í a PassMark BatteryMon is.
Sajnos arra már nem emlékszem mennyit bírt eredetileg.
Az, h. ki kell szedni ha tápról megy szerintem nem igaz, mert ilyenkor nem tölt egyáltalán. Miután feltöltött ki is alszik a tápkábelnél a led, és nem tölt (ha kiveszem és megfogom az kksit egyáltlaán nem meleg) Plusz még arra is figyel, h. ha kicsit lemerül nem kezdi el egyből tölteni (ha kimozdul a kábel, de azonnal visszadugom, akkor nem tölti egyből, csak ha majd leljebb merül)
Na mind1, csak furcsa volt számomra... De akkor nincs semmi 5let rá, h. mitől lehet.
Köszi. -
radamsky
senior tag
válasz
premete #15096 üzenetére
köszönöm akkor megprobáljuk este
bár ahogy nézem a slot in közepén van egy ilyen záro lemez. Azt nyugodtan feszitsem le??? nézetem azt hiszem elefele tudom nyomni
Ez nem tálcás ilyen lukacska sajnos nincs
Jo kis gép nem hiába tartottam meg, de kezdek rájönni ez a felbontás nekem nem jó
filoztam hogy elcserélem, de ... az a baj tul jol müködik és nincs szivem beleugrani az ismeretlenbe -
-
Psychonaut
veterán
-
cshabee
csendes tag
válasz
premete #15035 üzenetére
Hát igen azt elfelejtettem mondani, ebay-en már találtam, de inkább szeretném megvenni magyarországon személyesen, ha lehetséges, ha nem, akkor még gondolkodom rajta egy kicsit :-) Esetleg olyan helyet nem tudsz itthon, ahol lehetne kapni ilyent?
Köszi a segítséget, és elnézést, hogy nem volt teljesen pontos a problémafelvetésem.
Üdv -
-
MarQs
senior tag
válasz
premete #14876 üzenetére
Nem vagyok egy vér pacifista, de jobb a békesség! Meg a lónak is négy lába van...Amúgy, ha az az "állítólag" tényleg megtörtént, akkor az még egy jó pont!
A T5300-as TDP-je (Thermal Design Power) csontra megegyezik a korábbiakban kiszemelt T5600-as, de az izmosabb T7600-as (!) értékeivel is!
És mind a három említett proci csak 4 W többlet energiát igényel a mostani Celeron maghoz képest normál állapotban (34 W), csutkára pörgetve pedig 8 W többlet hőt kell elvezetnie a hűtésnek (53.3 W). Szerintem ez még belefér, az utóbbi esetnek pedig szerintem nem is lesz nagyon alkalma előállnia... vagy csak igen rövid időre.
A takarékos "low-power" állapotok előnyeit pedig még nem is taglaltam!Hasznos volt! Ide is megy egy NAGY köszönöm!
-
válasz
premete #14870 üzenetére
Én nem barkácsról beszéltem, hanem azokról, amiket kapni lehet összeszerelve.
A SU meg a Txxx és Pxxx mellett gyenge (ha nem markot nézünk, egy-két erősebb program megfogja nagyon), azért került az "ésatöbbi" kategóriába.
Eszembe se jutott, hogy a kolléga szerelni akar... benéztem volna?
-
Berzso
tag
válasz
premete #14708 üzenetére
Most gondolkodom E4300 vásárlásán, ezzel a konfiggal: Latitude E4300 Black notebook - Intel Core 2 Duo SP9600 2.53GHz / 6MB / 1066MHz, 4GB DDR3 1066MHz, 13.3" WXGA (1280x800) LED TFT, 250GB 7200rpm SATA HDD (FFS) olvastam a véleményedet is visszamenőleg, ezért kiváncsi lennék hogy szerinted ezzel a CPU-val ismered-e a gépet és hogy a 13.3" WXGA (1280x800) LED TFT felbontása ebben a méretben elegendő-e? Nem sikerült találnom ilyet, amit meg is nézhettem volna... Nem szetnék nagyobb gépet, mert sokat kell vinnem, viszont - később - majd dokkolóval ki tehető normál méretű monitorra is. kicsit tartok a CPU-tól, hogy nem lesz-e lassú... képszerkesztés (PS) amire hsználnám, játék nem! kösz előre
-
nkmedve
őstag
válasz
premete #14777 üzenetére
Te tudod, hogy tényleg megéri-e lecserélni az amúgy szuper E4200-at egy csatlakozó miatt (bár nem tudom nálad mennyire létkérdés a BT, nálam nem az). Nekem egy kicsit hirtelen felindulásbol elkövetett dolognak tűnik. Persze nem tudom megitélni a helyzetedet, mert én az E6400-at nagyon olcsón vettem és ahoz képest elégedett lehetek vele (igy annyira nem is zavarna ha szervizproblémák lennének). Te ha kifizettél csomó pénzt a gépért akkor elvárhatod hogy ne legyenek alkatrész gondok.
Mennyit kérsz az E4200-ért?mexel: Ez tényleg nehéz helyzet, Nemrég én is kellett vegyek barátnőmnek gépet. Ott is ilyesmi volt a keret és notebook kellett volna. Őt szerencsére rá tudtam beszélni az asztalira, másképp még most sem lenne gépe és az én notimat használná (ami nem egy jó dolog mert munkára használom, sose lehet tudni mi tud történni egy notival).
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Latitude 5530 27% 15.6" FHD IPS i7-1265U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- Precision 5550 15.6" 4K+ IPS érintő i7-10750H Quadro T1000 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- Latitude 5550 15.6" FHD IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjolv IR kam gar
- Olcsó laptop! Lenovo Ideapad R3 3250U / 8GB RAM / 128Gb SSD!
- Dell Latitude 5530 15.6" FHD IPS i5-1235U 16GB 512GB NVMe gar
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest