- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Gyűjtögeti a Xiaomi 16 az engedélyeket
- Magisk
- Yettel topik
- A holnap határán: itt van minden új Galaxy promóképe
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Mobil flották
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Milyen okostelefont vegyek?
Aktív témák
-
janos666
nagyúr
De mi okozhatja ezt? Mert ha állandó körülmények között 3x megismétlem ugyan azt a tesztet, és a kirajzolt grafikonok semmi rokonságot nem mutatnak, akkor alapvetően rossz valami.
Mármint bármiféle mérésre igaz, akár talajtömörséget, akár feszültséget, vagy épp FPS-t, vagy bármit mérünk, ilyenkor vagy a mérőműszerrel (itt nem valószinű), akár a mérési modellel (jelen esetben ez se valószinű) van a gond, vagy ha ezeken túlléptünk, akkor a mért tulajdonság mutat anomális viselkedést.
Kb mintha behalt volna a GPU-ban az órajelgenerátor, és 600-800 Mhz közt mászkálna véletlenszerűen. De megint csak valószinűbb, hogy a driverre, és nem a hardware-re vezethető vissza a dolog. Nade ott mi alakítja ki a szeszélyes időjárást?
Ha belevesszük, hogy a 4850 stabilabb, akkor a GDDR5 memóriára lehetne tippelni. (A GPU azonos, akkor ez marad, vagy a feszültségszabályzás, de az inkább látható hibákat okozna)
A GDDR5 elvileg használ beépített hibakereső és javító eljárásokat. Lehet hibázik össze-vissza, csak nem látjuk, mert korrigálja magát, emiatt ugrál a memória írás/olvasás sebessége? De akkor nem fordulna elő, hogy X Mhz-ig emelve az órajelét láthatóan hibázni kezd. (vagy ott hal be a hibakereső?)Érdekes téma az biztos, ha lenne nálam többféle kártya (2 ATI meg 2 Nv) rajzoltatnék pár grafikont.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Sajnos pontos infók és doksik nincsenek a HUB-ról. De azt írták a Beyond-on, hogy elég komoly 250-300 GB/sec körüli belső sávszélessége van.
janos666: A STALKER Clear Sky is DX10.1-es, és észrevehető képminőség különbség van. A Far Cry 2 másképp használja a DX10.1-et. Külön fázisokban futtat mindent. Ezzel a Radeon-ok több munkát végez. Persze a 8.12-es driverben már javítottak pár hibát is, így képminőségük is jobb lett, csak nehéz észrevenni.
A Tesszellátort meglehetősen nehéz lett volna eddig támogatni, mivel nincs is kész a Tessellation SDK. Elvileg márciusra éri el a végső állapotot. Akkor majd elkezdik nézegetni a lehetőségeket. Nyilván az xBox360-os fejlesztéseknek előny lesz az új SDK, mert könnyebben lehet majd paraméterezni a rendszert a PC-n. Az eredményeket persze át lehet ültetni a Xenos egységére, mivel a rendszer gyakorlatilag ugyanaz, mint az R6xx/R7xx családnál.
Azt nem mondhatom el, hogy mely játékok érkeznek DX10.1 támogatással, de azt elárulhatom, hogy kik jelenleg az AMD partnerek: NHN, Phenomic, The Creative Assembly, Techland, GSC Game World, Blizzard, Valve ... nem kiemelt partnerek Bioware, Ironclad Games, Codemasters, Ascaron Entertainment, Eden Games. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy csak tőlük várható DX10.1 gama, mert van olyan is aki valószínűleg azért alkalmazta, mert egyszerűen kell a technika az AA-hoz és a gyors árnyékoláshoz. A cégek közül a Phenomic és The Creative Assembly nyilatkozhat a játékairól, mert azoknak a megjelenése közeleg. A többieknek hivatalból kussolni kell.rollins: a DICE-nak szerződése van az NV-vel, így Frostbite motort nem fogják használni PC-re. Amikor készült, akkor a Xenos miatt nagyon együtt dolgoztak az AMD-vel. Volt anno a motorrol egy nem hivatalos teljesítményteszt ... csak nem tom hol van majd megkeresem.
-
janos666
nagyúr
Próbáld megizzasztani 1920x1200-ban, ott már örülsz majd ha AA nélkül simán viszi a dolgokat. Sok játékban ha nem lenne deferrend rendering, AA miatt már 2 darab kéne belőle.
Jó, olcsóbb lett a 260, valóban így éri meg jobban, de lapozd át a főoldalról a tesztet, jobban megy mint a 4870. A call of juarez-en (ha egyet kiszabad dobni, hát ez az, mert szubjektív véleményem szerint játéknak egy hulladék, max techdemó) és a Rainbow Sixen kívül (ez is 5 percig volt a gépemen, szaggatott is kicsit a bevezetőben, aztán besétáltam egy raktárba, és összesstem [beszívott haverom ezen olyat visított, hogy én is elsírtam magam], mondom oké, ha normálon ez van mi megy experten, holtan spawnolsz 5 AWM elé? uninstall, nem kell kiírni havernak se
) vastagon, vagy vékonyabban, de mindíg a 4870 előtt jár a GTX-260. És ebbe még nem vettük bele, hogy a geforceban könnyen 4-5x annyi tuning van mint a radeonban (utóbbinál még jobban is hangolható, mert külön van választva a shader és rop-domain órajel, de mindkettő tovább megy %-osan...)
Driverek: most is itt a GTA4 nevű kódhulladék. A geforceokon legalább moderáltan elszaggat, de ha én merem átlépni az 512Mb-os limitet azzal, hogy 1920-ba rakom, akkor eltűnik a textúrák 70%-a, ha aláviszem a memóriaszámlálót a textúrák megvannak, csak szar a kép és ugyanúgy szaggat....
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem teljesen ... A Hub a logikai és központosított vezérlő. A Crossbar esetén minden csatornának van egy külön partícióvezérlője is. Az RV770 ábráknál is ott a HUB az MC partíciók közt. Csak nem fért oda a rajzon.
De ettől a nyilakkal jelezték, hogy a HUD a ROP és az MC között van.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Azé a sebesség nem minden. A Crossbar partícióalapú memóriavezérlés, tehát streaming texturing mellett előfordulhat, hogy több memóriapartíció is ugyanazt az adatot tárolja. Lásd a GeForce karik gyors memóriaelfogyása.
A Ringbus és a Hub az globális vezérlésű, tehát a teljes memóriát tekinti a rendszer a partíciónak, így sose lesz egy adat többször a memóriába. -
Bluegene
addikt
Bluegene: az 1 nVidia SP = 5 ATI SP "egyenlet" egy teljesen véletlen egybeesés, ami sokban múlik a kártya egyéb elemein (pl. ROP-ok). ha monduk a 3870-et és a 9800GTX+-t hasonlítod így össze, akkor messze nem ilyen összefüggés fog kijönni. asszem a guru3d-ben írták, nagyjából így van azonos órajelen, ez betudható h az nv shaderei mások illetve sokkal magasabb órajelen működnek meg sok másnak, ez csak egy támpont
-
hát, a ROP-ra nem tudok jó magyar kifejezést
amúgy a ROP sok mindennel foglalkozik - megkapja a beszínezett pixeleket a shaderektől, és utána már ő foglalkozik velük (egymás mögötti pixelek, (részleges) átlátszóság kezelése,stb.). ha ez megvan, akkor a postprocessing (utófeldolgozás) effekteket is vezérli (AA, HDR, motion blur, megatöbbi), és ha minden kész, akkor kitolja a szanaszét számolt pixelt a backbufferbe (az a képernyő, amire rajzol a VGA, de nem látod - ha kész a kép, akkor belőle lesz a front buffer).
a shader utilizáció semmi más, mint amit szó szerint jelent - meglepne, ha a HD4870 1200GFlops-nyi számítási kapacitásából akár csak a fele ki lenne használva.
triangle setup: mielőtt a képet felépítő háromszögeket vadul elkezdené a VGA textúrázni, megvilágítani, stb., azelőtt megnézi, hogy ki lehet-e szórni néhányat közülük - tipikusan azokat dobja ki először, amik nem kerülnek a látható képernyőre, ill. amiket nem szemből, hanem hátulról látunk, meg még biztos egy csomó szempontja van. a kidobott háromszögek mennyisége tipikusan több, mint ami a képre kerül - akár 3-5-ször annyi is lehet.
de amúgy tudom javasolni, hogy a fogalmaknak olvassatok utána - sokkal részletesebben le vannak ezek a dolgok írva 100 helyen, mint amilyen hosszú válasz egy fórumon valaha is várható
Aktív témák
Hirdetés
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Core V21 Enermax 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest