Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpeter84

    senior tag

    válasz krisztianAMG #2850 üzenetére

    Analógot viszonylag egyszerű, vannak rá kész/félkész kapcsolások, de a digitálissal meggyűlt a bajom... jópár mikrokontroller alapú kapcsolást kipróbáltam már, de valahogy egyik sem bizonyult stabilnak - mindenki az otthon található szemeteiből, bontott alkatrészeiből építkezik (főleg induktivitás) és neki véletlenül működik a talált értékeivel, de csak totózik hogy mit is használ és valahogy nekem eddig semmi nem ment... :( Nyilván nem lehetetlen, és nem is töltöttem a fél életemet a kísérletezéssel csak pár sikertelen nekifutás elkedvetlenített, de én is szeretnék már majd végre valami ilyesmit, mert a jóféle 1 csatornás labortápokat is súlyos tízezrekben mérik, én meg ha elkezdenék építeni tuti nem állnék meg a 3-5 csatorna alatt, mert sokszor jól jönne ha lenne mihez nyúlni...

    Vannak kész buck-boost konverter kapcsolások, ezekből is vannak analóg és digitálisak is és nem is megfizethetetlen egyik sem - kérdés hogy a digit mennyire precízen szabályozható/szabályozza magát... Most ezzel szemezek - kiderítettem a gyártója elérhetőségét és próbálok utánajárni, hogy a kijelzője melletti Rx/Tx lábsoron nem vezérelhető e kívülről - ha még ezt is tudná, szuper lenne, de mondjuk pár-10 mA-es szabályzásra lehet nem képes, arra lehet valami kisebb cucc kellene...

    Neked párszáz mA-hez valami jóval kisebb is elég - csak az ilyen boost meg buck-boost konvertereknél kérdéses hogy a kimenet mennyire stabil - ez csipp és kapcsolásfüggő is - szóval lehet kísérletezni is kell kicsit... Tele van az ebay ilyen cuccokkal, érdemes nézelődni kicsit!

  • tvamos

    nagyúr

    válasz krisztianAMG #2850 üzenetére

    Végy LED drivert. [link]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • gyapo11

    őstag

    válasz krisztianAMG #2850 üzenetére

    szabályozható áramkorlátos tápot hogyan lehetne megvalósítani?

    Ezt is műveleti erősítővel. A terhelés és a föld közé teszel egy ellenállást, ezen át fog folyni az áram, és esik rajta az áramnak megfelelő feszültség. Ez megy a műveleti erősítő pozitív bementére, a kívánt maximális áramnak megfelelő feszültség meg a negatív bemenetére. Ha az áram átlépi a beállított értéket, akkor a pozitív bemeneten magasabb lesz a feszültség, és a műveleti erősítő kimenete pozitív irányba mozdul, ezzel a jellel kell szabályozni a táp kimenő áramát. Kell a műveleti erősítőre negatív visszacsatolás is, hogy ne legyen túl durva a szabályzás.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák