Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave0825

    őstag

    válasz zka67 #843 üzenetére

    Úgy is rajzoltam be (mondjuk látom, hogy nem úgy írtam le, bocs :B), hogy 10k-s ellenálláson keresztül megy a +5V-ra, azt értettem, hogy így kell, csak azt nem, hogy miért, de akkor kihagyom.
    Tehát, összeállítom a ledes mátrixot (ellenállásokkal), majd a tranzisztorokat a képen látható módon a portok elé kötöm, a GND-t és a +5V-ot pedig az Arduino-ról veszem le (gondolom). Nagyon szépen köszönök mindent! Sokat segítettél! :R

    (#844) gyapo11: gondoltam rá, hogy egy potit is beiktatok, fényerőszabályzásnak, csak én úgy tudtam, hogy azt csak PWM-en lehet, de 3 láb kell a nyomógomboknak, a maradék 11 meg pont elfogy a ledes mátrixhoz, tehát úgy nem tudom, hogy csak PWM-re kötöm a ledeket. Vagy van valami más megoldás is a fényerőszabályzáshoz? Vagy úgy érted, hogy a +5V-ot nem az 5V-os lábról, hanem egy PWM-lábról levenni? És akkor egy potival már lehetne vezérelni a fényerőt. Viszont még mindig az a baj, hogy nincs szabad PWM-es láb. :F

    [ Szerkesztve ]

    Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

Új hozzászólás Aktív témák