Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JAGER 10

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom ez a megfelelő topic-e számomra, de mivel Arduino-val szeretnék kommunikálni, ezért ide írom.

    Van egy Arduino Mega 2560 lapom, egy RFID olvasóm, egy RS232-TTL átalakítóm és egy vonalkód olvasóm.
    Az RFID olvasó és a vonalkód olvasó RS232 interfésszel rendelkezik. Az RFID olvasó Tx oldalán -7V-ot, a vonalkód olvasó Tx oldalán pedig -6,7V-ot mérek. Ez eddig rendben van.

    Ha az RS232-TTL átalakító RS232 felőli oldalára semmit sem kötök, akkor a TTL felőli Tx oldalán 0V van, a Tx LED világít. Gondolom ezzel még nincs probléma.

    Ha az RS232-TTL átalakítóra az RFID olvasó kimenetét kötöm, akkor az átalakító TTL felőli Tx oldalon +5V-ot mérek. A kommunikáció működik. Ez a rész rendben.

    Ha viszont az RS232-TTL átalakítóra a vonalkód olvasó kimenetét kötöm, akkor az átalakító TTL felőli Tx oldalán marad a 0V és a Tx LED is világít.

    A +12V egy "normális" tápegységgel van előállítva. A +5V-ot az átalakítónak és a vonalkód olvasónak egy LM7805C típusú feszültség stabilizátorral állítottam elő. A GND pontokat fizikailag összekötöttem.
    Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma?
    Esetleg a stabilizátor?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák