Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JozsBiker

    aktív tag

    Időközben (én is) szanaszét szívattam magam. A tapasztaltabbak biztos mosolyognak, de hátha valaki okul belőle.
    Nemrég rendeltem egy HC-06 bluetooth modult, és persze szerettem volna ki is próbálni. Kerestem egy szájbarágós videót ami alapján életre tudom kelteni, ezt találtam:

    [link]

    Összeraktam eszerint a kapcsolást, feltettem az appot, összelőttem, és ... sehogy sem akart rendesen működni. Utánakeresgéltem a neten, és először akkor izzadtam le mikor azt írták, hogy a BT modul Rx ágának bizony túl sok az 5 V -os szint amit az UNO panel ad, hanem le kell osztani 3,3 V -ra. Na, gondoltam, el is küldtem az újdonsült BT modulomat. De kiderült hogy kibírta. ( Sőt, azóta már láttam több példában is közvetlenül összekötve, szóval nem tudom mi az igazság. )
    No akkor mi lehet a gond, hiszen mindent úgy csináltam ahogy a videóban van, ill. a benne hivatkozott oldalon. Furán villogott a 13 -as pin -en levő led amikor 1 -et küldtem, és a vett adatban is duplán szerepelt a "LED: on". De miért ? Aztán mikor a kiküldött adatot egyszerűen visszafordítottam a vételbe és a soros monitor ablakon megláttam, megvilágosodott. Ezt láttam:

    42
    49
    50
    124
    57
    57
    124
    57
    57
    124
    49
    35

    Vagyis amikor én azt hittem hogy egy 49 -es ASCII kódú '1' megy ki, akkor a fenti számsort kapta a panel. Nosza, nézzük meg mi van ha 0 -t küldök:

    42
    49
    50
    124
    57
    57
    124
    57
    57
    124
    48
    35

    Látható, hogy benne van a 48, azaz a 0 ASCII kódja, node a videóban szereplő rövidke program ezt a kódsort gyakorlatilag nem kezeli le, szinte csak a véletlen műve hogy működik a led kapcsolgatás.
    A korrekt Arduino kódot itt

    [link]

    lehet megtalálni. Pöttyet összetettebb azért.

Új hozzászólás Aktív témák