Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • májkimiki

    őstag

    válasz Frawly #6997 üzenetére

    Az igazat megvallva, az "ilyen" telepítő szkiriptek és installer helper-ek mutatják meg az igazi vanilla Arch miben létét. Ezek ismeretének hiányában, nem is tudtam volna ezek lehetőségéről.
    Régebben válaszoltam neked, hogy ha egy telepítő segéd eljuttat egy Xorg/Xfce rendszerig, onnantól én már révbe értem.
    Viszont egy pár hete neki fogtam egy Manjaro Architect telepítőnek. Hát nem is tudom, aki nem próbálta még, az tegyen vele egy próbát. Szerintem, beteges módon szét van dobva a rendszer konfigurálhatósága. Olyan, mint ha egy utolsó szériás VW Golf-ról kapnál egy robbantott összeszrelési rajzot, az utolsó csavarig.
    Ugyanolyan összekattingatós telepítő, mint az ArchLabs vagy a Magyarch telepítő, csak ezerszer nagyobb részletességgel.
    Abba is hagytam, mert lövésem sem volt az adott rendszer komponensek funkciójáról és függőségeiről.
    Ez kb. egy olyan svéd asztal, ahol a tyúkot is neked kell megkreálni, ahhoz, hogy egy főtt tojást le vegyél az asztalról. A többi telepítő készen kínálja a főtt tojást.
    Szóval ilyen mélyen nem akarom túrni a rendszert, mert ilyen mélységeiben nem is tudom.
    Az Arch-ot meg szeretem, mert rolling, mert friss és az Arch Wiki mindenben segít. :B

Új hozzászólás Aktív témák