Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    Üdv!
    Kaptam egy One Touch Pop 7 tabletet azzal a hibaüzenettel, hogy "egyszer csak lefagyott".
    A kezdeti bootloop-ot megoldottam azzal, hogy a gyári recovery-ből töröltem a /cache partíciót.

    Ezután sikeresen elindult, de a kijelző feloldását követően sorra dobálja a force close üziket - többnyire gyári appok állnak le folyamatosan: play szolgáltatások, gapps, telefon, stb. Olyan gyorsan jönnek az "ezmegazleállt" jelzések, hogy semmit nem lehet csinálni. A beállításokat se tudom megnyitni, mert egyből leáll, pedig nem ártana engedélyezni az USB hibakeresést, mert így az adb sem működik.

    A problémát részben szerintem az okozza, hogy nincs elég hely a belső SD-n, mert a viber is jelzi, hogy a kevés tárhely miatt nem tud elindulni (pedig nem is akarom, hogy elinduljon).

    Próbáltam recovery-ben factory resetelni. Ki is írja, hogy wájpolta a /data-t meg a /cache-t, de újraindítás után még van 3rd party app a launcherben, szóval mintha nem csinált volna semmit.

    fastboot devices látja, de a fastboot erase data / cache, illetve a fastboot -w parancsok se működnek.
    erasing 'userdata'... mehet akár negyed óráig is, de nem csinál semmit.

    A gyári recoveryben van egy "apply update from ADB" opció. adb devices fel is ismeri sideload módban, de nem találtam egyetlen olyan .zip-et sem, ami a tablet-hez való vagy bármi köze lenne hozzá. Próbáltam olyan updater-script-et írni, ami törli a /data-t meg a /cache-t, de Installation aborted üzivel kidob.

    Szintén a recovery-ben van egy "Enable ADB" menüpont. Ez kiírja, hogy starting adb, de adb devices ugyanúgy nem látja.

    Ha bárkinek van bármilyen ötlete, akkor szívesen fogadom.

    tl;dr: Kerüld az Alcatel felirattal fémjelzett készülékeket, ha jót akarsz magadnak. :)

Új hozzászólás Aktív témák