Hirdetés
-
Mobilarena
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. november
Új hozzászólás Aktív témák
-
hasab
csendes tag
válasz
Cartman023
#40591
üzenetére
Üdv.
A Wayteq xtab 70dci-t elég sokan használják, és dicsérik sok helyen (ha nem épp egy gyári hibás darabot fogtak ki), de a kétmagosok már kifutóban vannak.
A wayteq xtab 70qci-t inkább szidják, mint dicsérik, sajnos gagyi procit raktak bele, és grafikusan sem túl jó.
Én a helyedben körülnéznék még a concordetablet.com-on és az alcordigital.hu-n, elég jó cuccokat árulnak, jó a szerviz-háttér (a concorde támogatása egyenesen kiváló, nagyon segítőkészek, és azon vannak, hogy a vásárló maximálisan elégedett legyen a kapott cuccal), és árban is közel vannak az általad felsorolt készülékekhez.
Ha most vásárolsz tabletet, ne vegyél 2 magosat. Most kezdenek bejönni az új, 4 magos tabletek, azok közül válassz inkább.A 3 legfontosabb dolog, amit a tablet kiválasztáskor meg kell vizsgálni, az alábbiak:
1., Szerviz és támogatás: nagyon meg kell nézni, van-e egyáltalán magyarországi szervize a tabletnek, mennyire könnyen közelíthető meg, mennyire segítőkészek, van-e fórumuk a neten, van-e letölthető tartalom a kiválasztott tablethez, milyen gyakran frissítik a ROM-okat, és így tovább. Ezeket a kifutott és éppen futó tabletek használóinak leírásai alapján elég jól fel lehet térképezni.
2., A processzor típusa, gyorsasága (Központi (CPU) és grafikus (GPU)):
- Rockchip RK3188 (4x1600MHz) / Mali400MP4 -- OK;
- Allwinner A31 (4x1200MHz) / PowerVR SGX544MP2 -- OK;
- Actions ATM7029 (4x1500MHz) -- gagyi;
- Mediatek, AMLogic, stb... -- gagyi.3., Kijelző típusa, felbontása: mindenképpen el kell kerülni a sima TFT kijelzőt. Ha lehetséges, inkább az IPS vagy a Retina kijelzőt kell keresni, még ha kicsit drágább is, de hosszú távon megéri.
TFT: olcsó; általában alacsony felbontású (800x600, 800x480 vagy még alacsonyabb), 7 colon is jól látható nagy pixelek; kevés a fényereje; a betekintési szöge elég kicsi: ha egy kicsit jobban megdönti az ember, már torzulnak a színek, sötétedik a kép.
IPS: drágább; magas felbontású (1024x768, 1024x600), 7-8 colon alig láthatók a pixelek; magas betekintési szög: bármennyire megdöntve megtartja a színeket, nem sötétedik; magasabb fényerő.
Retina (IPS-technológia extra nagy felbontással): olyan magas a pixel-sűrűség,hogy szabad szemmel nem láthatók a pixelek; tűéles kép; magas fényerő; színhűség minden betekintési szögnél.Mielőtt megvásárolod, érdemes kipróbálni, megtapogatni a kiválasztott készüléket, akár a bemutatóteremben, akár egy hipermarketben kiállított darabot: jó-e az összeszerelés minősége, elég gyors-e a működése, mennek-e rajta a kedvenc játékaid (vidd magaddal MicroSD-kártyán vagy pendrájvon OTG-kábellel), programjaid, stb...
Remélem segítettem.
Üdv,
hasab -
bel6
tag
válasz
Cartman023
#40591
üzenetére
ha még rádobnál 3e-et akkor:
Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0, IPS, 2 év gari -
Bozek
nagyúr
válasz
Cartman023
#39507
üzenetére
Akkor úgy mondom, hogy a gyengébb laptop (amit vennél mellé) se tudna jobban fel- és letölteni, illetve streamelni. Na meg azon még a HD vagy FullHD videók lejátszása is kérdéses. Persze nem kínai ilyen-olyan olcsó tablet-et kell venni, bár azok között is akadhat jó.
-
Bozek
nagyúr
válasz
Cartman023
#39504
üzenetére
A laptop se nagyon bírná akkuról jobban. Szóval szerintem mindegy. Kell venni egy bővíthetőt, bele egy memóriakártyát és már tölthetsz is lefele.

-
Bozek
nagyúr
válasz
Cartman023
#39502
üzenetére
Akkor minek egyáltalán laptop? Elég szerintem egy sima tablet is erre a célra. Létezik hozzá billentyűzetes tok és bluetooth-os egér, amivel már meg is van oldva az esetleges gépelési és kezelési nehézség.
Új hozzászólás Aktív témák
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- LEGO klub
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Gitáros topic
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- iPad 7 32GB Wifi Megkímélt/1 hónap gar./Akku 83%/p4562
- APPLE IPAD 10.GEN 64GB Wifi , Pink szinben, Üzletből, 27% ÁFÁS
- ThinkPad X1 Tablet 2. Gen 12" 2K Touch Win11 Tablet i5-7Y57, 8GB/256GB, billentyűzet, üzletből, gari
- "ÚJ ÁLLAPOT" iPad Pro 12.9 + Apple Pencil 2 + Smart Folio tok
- Honor Pad X8 / 4/64GB / Wi-Fi / 12 Hó Garancia
- Apple iPhone XR / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / 95% Akku
- Acer TravelMate P214 i3-1115G4 12GB 256GB 14" FHD 1év garancia
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3285
- Apple iPhone 14 pro 128GB,Újszerű,Dobozával, 12 hónap garanciával
- NVIDIA Quadro P5000 GPU 16GB GDDR5X memóriával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Dr.NX

