-
Mobilarena
Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
-
footy
addikt
Erre valaki?
Sziasztok!
Adott 2 Coreelec (single boot) eszkoz(mindketto S905X) amin 9.2.8 futott MMCrol.
Csinaltam egy SD kartyat amin a legujabb 19.5 verzio van ezzel bootol mindket eszkoz, viszon az MMCre iras egyiknel sem sikerul.
ceemmc -x parancs lefut, de ha kiveszem az SD kartyat akkor nem bootol egyik sem.
Valaki tud erre megoldast?
koszi -
innen veggyél 2.hónapja vettem erről a linkről, és valóban ASX
-
Beni2360
félisten
Én is belefutottam egy másik eladónál ugyan ilyen szituba de legalább müxik a ce alatt. Azóta is azon lóg a box.
Droidon alatt nem megy fel sem ismeri.
50 % visszatérítést ítélt meg az Ali. -
blakey
titán
Csatlakoztasd a gépedhez, a tulajdonságokról, ahol látható, hogy Realtek csinálj egy képernyőmentést, az általuk leírtakól is majd küldd el nekik, hogy bizony a géped nem ismeri fel gigabites eszköznek és nem is az ami a leírásukban szerepel így szeretnél valamilyen megoldást találni, nekem is volt hasonló szitum, fotókkal mellékelve a második válasznál kaptam 50%-os kedvezményt és az eszközt is megtarthattam, bármikor jó lehet 100Mbps-ig.
Ugreen adapterek jók, de nem olcsó. -
footy
addikt
Most tesztelgettem még a libreeleckel és kiderült ha letiltom a LAN interfészt és engedélyezem a Wifit, akkor WLANon keresztül minden rendben működik.
Kipróbáltam egy másik switchportot is és semmilyen változást nem látok, úgyhogy az adott port hibáját kizárom. Rádugtam megint az USB-s LAN adaptert és azzal is ugyanaz a helyzet mintha a beépített adaptert használnám. DHCP-n elsőre nem kap IP címet. Ha statikus címet állítok be, akkor sem lesz gyorsabb. Mihelyt engedélyezve van a vezetékes(LAN) kapcsolat, 5-8percesek lesznek a bootolások és egy random idő után elveszti a hálózati kapcsolatot.
Valakinek ötlet?
A gyári droid visszarakását még nem tudtam kipróbálni, mert nem találom az USB A-A kábelem. -
cof
veterán
HW - hardveres, fizikai meghibásodás/probléma
SW szoftveres, rendszer, egyéb szoftver/esetleg kompatibilitási problémaElőször én tennék rá egy gyári droidot, aztán megnézném másik switch/routeren is, dtb-t nem tudom melyiket használod.
Mondjuk ahogy olvasom USB-LAN-al is voltak problémák, tényleg nem a switch-el lehet gond? Másik LAN port a switch-en? És nem tudom, hogy milyen géped van csak annyit, hogy Mini m8s. S905X vagy sima? Memória/tárhely?
-
cof
veterán
Ugyanarra a Cisco switchre van dugva mind3 amlogic box es a masik kettonek semmi problemaja vele. (a port konfiguracio azonos)
blakey vagy Junkpod-nál volt ilyen switch összeférhetetlenség probléma. Az mindegy, hogy 2 eszközöd megy rendesen, nekem is megy másik S905 dobozom rendesen, de egy nem, másik routerrel viszont jó.
blakey-nél volt switch probléma: [link]
Azt tudom hogy android alatt le kellett tiltanom a WIFIt mert egyebkent a LAN nem mukodott.
Ez már utalhat nem teljesen kompatibilis Androidra, elsődleges mindig a LAN, vagy egyszerre kettő kapcsolatot is fenn tud tartani, box-tól függ.
-
cof
veterán
Próbáltad már azt, hogy várakozás a hálózatra? LE beállításokban van ilyen kapcsoló, 10 másodperc elég kell legyen, indulásnál.
Esetleg a routereddel akad össze, (az én egyik boxom S905 100Mbit helyett csak 30 körül tud, nagyon ingadozó a sebessége, direkt PC-vel összekötve meg stabilan 100Mbit, másik routerrel is jó).
De ahogy Droidmester is írta, rátenném első körben a gyári Android-ot vissza, lehet, hogy nem megfelelő volt rajta előtte, és örökölte a betegségeit.
-
-
footy
addikt
Droidmester
erre van ötleted?:
Most megnéztem, droid már nincs rajta, csak libreelec 8.2.3.1 és ott működik az idő kijelzése, viszont ott is rengeteget vár a hálózatra és nem kap elsőre IP, csak ha rányomok a frissítésre.
Lehet hogy hálózati baja van a boxnak? Mondjuk az az érdekes, hogy kipróbáltam tegnap egy USBs lan adapterrel és azzal sem volt jobb a helyzet. -
-
M_AND_Ms
veterán
"Egyebkent meg lehet oldani hogy csak az egyik boxot cserelem es a masikra TVheadenddel csak streamelem az adast?"
Egyik boxban van a tuner, erre rakod a TvHeadend szervert (backend). Mindkét boxra felrakod a TvHeadend klienst (frontend). Mindkettőt ugyanarra a backendre állítod és kész. Ennyi. A kötöttség csak annyi, hogy egyszerre csak egy boxon nézheted.
Frontend-et drioidra is rakhatsz és akkor azzal is nyomulhatsz, felvételt állíthatsz be,stb -
csubyy
tag
A kérdéseidet közben a kollégák nagyrészt megválaszolták, a maradékra annyit, hogy az egyiket elég lecserélni és vegyél 912-es procival szereltet (kIII pro), ott már gigabites a lan, kellően erős a proci is, a ram meg több mint elég.
A CE repóból ráteszed a tvheadend szerver és klienst, iletve az oscamot és hálózaton keresztül konfigolod. A másik boxra az iptv simple kliesbe beteszed a tuneres box m3u listáját, epg elérést és happy vagy. -
rooney8
aktív tag
Ha droid nem kell, akkor szerintem a teljesítmény nem fő szempont, mert LE/CE alá még a gyengébb SOC is bőven elég. Teljesítményben meg S905X=S905D (csak az utóbbiban van tuner ill. gigabites lan)
Én azért döntöttem a KI PRO mellett, mert kellett 5ghz wifi, gigabites lan, tuner, 4k támogatottság és LE/CE támogatottság. Mikor én vettem, akkor az S912 még nem volt az igazi LE/CE-n, így maradtam az S905D-nél, mely a fenti felsorolásból mindent tudott.
Nálam TVHeadend teszi rendesen a dolgát, csatornaváltás nem lassú, EPG megy jól, szóval én elégedett vagyok vele.
Hálózatról játszom le filmeket, ezért kellett az 5ghz wifi támogatás, bár sajnos a 4k-t már nem bírja el wifin, de hamarosan kábelezéssel megoldom azt is (szintén 4k-hoz kell a gigabites lan), így viszont FHD még szépen megy wifin keresztül.
Streamelős kérdésre nem tudom a választ, elvileg lehet streamelni TVHeadend-del, de én még sosem próbáltam. -
rooney8
aktív tag
A KII PRO csak sima S905-ös SOC.
Többünknek KI PRO van, ez S905D. Én elégedett vagyok vele, bár én DVB-C-t használok, de tudja a DVB-S2-t is. CE megy rajta jól, tuner részével sincs bajom, és még az android is egész jól ment rajta, miután be lett állítva pár dolog.
KIII PRO (S912) az erősebb hardver és már a CE is jól megy vele, lehet inkább azt lenne érdemesebb már venni.
Egyébként 4pda-n egész jól össze van gyűjtve, hogy mit kell tudni erről a boxról (van egy összehasonlító táblázatuk is a K családról). -
csubyy
tag
Attól függ, hogy mire akarod használni.
Nekem K1Plus van, CE-Headend-Oscam hármassal tökéletes, kicsit a melegedését kellett orvosolni.
Alap dolgokra jó, én hálózatból nem játszom filmeket és max FHD tartalmat nézek.
Gondolom a több memória azért jobb lehet, illetve a gigabites támogatás is ha kell.
A lényeg, hogy legyen rá CE, mert droiddal tényleg csak kompromisszumokkal használhatóak. -
Truman
senior tag
Köszi a választ! Megpróbálom.
Nézd már meg légyszíves, hogy jól értem-e a leírást.
Tehát azt szeretném a BOX 2 KODI -jának filmek menüjében elérném BOX 1 által megosztott Samba -n megosztott USB vinyót.A BOX 2 Configfiles mappájában létrehozok egy autostart.sh fájlt, ha még nem létezik.
A tartalma a következő lesz:
#!/bin/sh (sleep 30; mount -t cifs -o username=user,rw //BOX1_IP_cím/movies merevlemez_elérési_út_a_BOX1en; )&A felhasználónév mi lesz? anonymus?
-
M_AND_Ms
veterán
-
Marci6
tag
Leteszteltem, az iperf teszt 185Mbps eredménye ellenére felületről mountolva már a 100Mbps jellyfish is akadt, a Te módszereddel viszont a 200-as is simán ment, a 250-es kezdett beszaggatni.
Erre mégis hogyan jöttél rá? Már azt kezdtem keresgélni, milyen gigabites boxot vegyek, de így megúsztam.
Köszi! -
dugesz77
őstag
Erre az iAGL addon alkalmas.
-
footy
addikt
Kozben tovabb csekkoltam a dolgot, a mysql mukodik, nem blokkolja semmi a kommunikaciot sem:
LibreELEC-HT:~ # telnet 192.168.1.101 3306
S
5.5.59-0+deb7u1+|OU=p?(?u6HJw;\Al!Z$mysql_native_password^C
Console escape. Commands are:
l go to line mode
c go to character mode
z suspend telnet
e exit telnetViszont igy csak az marad, hogy a LE kliens nem kuldi az adatokat...
Ha valakinek van otlete, azt szivesen fogadom
-
blakey
titán
Itt mire gondolsz?
Arra gondolok, hogy újra csatolnod kell Kodi alá a megfelelő könyvtárakat, azaz a Médiatárat látre kell hoznod.
Van, a korabbi Kodi kliensek ugyanezzel a userrel irtak az adatbazisba.
Nem a MySQL adatbázsra gondolok hanem a Kodinak van-e írási jogosultsága? - mert a MySQL kevés, az csak az adatbázishoz ad hozzáférést. -
korcsi
veterán
Források a régivel megegyezőre vannak beállítva?
(#32825) blakey " Újra létre kell hozni egy boxszal és működni fog, nálam működik." hogyan és mit kell újra létrehozni? A tapasztalatom, hogy az újabb mindig konvertál régiről, és abba dolgozik, a régiek nem látják a változásokat az újabb alatti változásokat és viszont. Belépve mysql-be listázhatók a táblák, vagy például a HeidiSQL is hasznos lehet erre a célra vagy az adatbázis szerkesztésére.
-
blakey
titán
-
blakey
titán
Profi módba lesz.
Kodi Playback -
blakey
titán
Nem, ha bekapcsolod akkor nem lesz kadenciahelyes a lejátszás és fix 60Hz-en fogja lejátszani, a felette lévő legyen Induláskor/Leálláskor állásban.
Adjust display refresh rate to match video - Ez felel a kadenciahelyes lejátszásért.(#31448) divan
Ne vezesd félre, annak semmi köze a kadenciahelyes lejátszáshoz ráadásul minden hangot PCM fog kiadni, akkor jó ha direktbe a tv-re van kötve, nincs semmilyen hangrendszer és a megjelenítő nem tud kadenciahelyes lejátszást megjeleníteni. -
footy
addikt
-
Pelican
őstag
LE 7.0.3.012l--lel kifogástalan. Ha 8-as kell, akkor a testing1 innen: https://github.com/amillogical/LibreELEC.tv/releases
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Nintendo Switch 2
- Yettel topik
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Mielőbb díjat rakatnának a görögök az olcsó csomagokra az EU-ban
- Delta Force (2024)
- Fotók, videók mobillal
- Milyen videókártyát?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- További aktív témák...
- AKCIÓ! 16GB (2x8) G.Skill Trident Z RGB 4266MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T15 G1 - i5-10GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Konzol felvásárlás!! Nintendo Switch
- Bomba ár! Dell Latitude 7390 2in1 - i7-8G I 16GB I 256SSD I 13,3"FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest