Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Crytek #46259 üzenetére

    A IP lopásnak van más aspektusa is.
    Sok-sok évvel ezelőtt szintén megtörtént, hogy egy-két ember az AMD-től úgy ment át az nvidiához, hogy magukkal vittek többtízezer oldal dokumentációt, terveket.
    [link] [link]

    Nem emlékszem, hogy a pernek lett volna eredménye, de igazából majdnem teljesen mindegy hogy az illetőkre sikerült-e rábizonyítani,
    - ha a kár megtörtént, akkor megtörtént
    - nyilván egy magánszemély nem fogja tudni téríteni az okozott kárt.

    Ha az adatlopás megtörtént az azt jelenti, hogy a versenytárs évekre előre tud minden tervedről, minden lépésedről. Mivel hogy ugye ebben az iparágban 3-4-5 évre előre kell tervezni, ha 1-2 évente irányt váltasz, az az eredményezi, hogy semmi nem készül el.
    Ebben a kontextusban már nem is tűnik olyan meglepőnek, hogy miért tűnhetett úgy, mintha az NVidia mindig egy lépéssel az AMD előtt lenne, minden kiadott kártyára volt válaszuk, már előre 1-2 hónappal kiadva.

    Az AMD-nek nem csak a pénze volt kevés GPU-t fejleszteni, főleg nem irányt váltani, hanem minden korábban tervezett lépésére a versenytárs megfelelően fel is tudott készülni aláásva ezzel a versengést.

    Ha megint ilyen jellegű információk szivárogtak ki, akkor az nem csak sebezhetőséget jelent, hanem azt is, hogy a következő 5 évben sem lesz semmilyen verseny

Új hozzászólás Aktív témák