Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CRate7

    újonc

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék Radeon softver beállításába, mert hiába YT videók-fórumozások böngészése, nem jutok dűlőre.
    Aki jobban ért hozzá szívesen fogadom a segítségét és köszönöm.
    Annyi még hogy nem általános felhasználó vagyok pc részen, tudok pár dolgot csinálni de ilyet most csinálnék elsőre későbbi nagyobb videokártya váltás miatt inkább ezen a videokarin gyakorolnék.

    Konfog: i3 9100F
    msi rx 570 armor 8g oc(garis vga)
    2x8gb ddr4 kit
    asrock z390 phantom gaming 4s

    Tehát a problémám.
    A kártya teljes terhelés alatt 73 fok és kb olyan 1300-1400 on pörög. 55 fokon megy sima internetezés alatt is(0 rpm bekapcsolva, finomhangolás: automatikus, automata hangolás:alapértelmezett) teljesen mind1, hogy hűvös e vagy meleg a szoba, ekkor rendszeres időközönként felpörög a venti kb 1000rpm re hogy 55 fokon tartsa.
    Alul szerettem volna feszelni, a max 7.-1150 mv -ot lenyomtam 1020 ra 6.-1010 és így tovább
    majd rányomtam a változtatások mentésére ( az alap gyári beállításokról mentettem profilt, és az általam alúl feszelt profilt is mentettem)semmi máshoz nem nyúltam. Futtattam benchmarkot és játék alatt is kipróbáltam.
    MSI Afterburn bekapcsolva
    Következőt láttam alattuk.
    1. Teszt --A Hőmérséklet nem csökkent, a fogyasztás nem csökkent 122wattt ,venti 1400 rpm 1150mv
    2.teszt Hőmérséklet csökkent 63fok fogyasztás nem csökkent, venti 2200 rpm mv 1020
    3.teszt, hőmérséklet nem csökken 77fok, fogyasztás nem csökken , venti 1100 rpm 1150 mv
    (3. tesztnél hozzá teszem hogy már egyéni magasabb venti profilt alkalmaztam ahogy alacsonyabb alul feszelést is)
    4.teszt. Mindent vissza nyomtam gyári beállításra , töröltem a mentett profilokat a mappából
    Eredmény: hőmérséklet fix terhelés alatt 73 fok, fogyasztás változatlan . venti hol 1100 hol 1500 on pörög game alatt, az msi afterburn alatt a feszültség kb 960-1030 között mozog-ez eddig játék alatt maxon ment azaz 1150-en.
    Azóta már 3x letisztítottam display driver-er a drivert a gépről és vissza tettem de változásokat továbbra sem tudtam elérni akármit változtattam, inkább melegedett a gpu és vagy alacsonyan vagy majdnem szinten tartotta a venti a hőmérsékletet.
    Hol a baj? Az az érzésem mintha a driver nem akarja/ tudja értelmezni az általam megadott értékeket vagy hol olvassa hol nem....
    Aki tudja pontról pontra írja le hol hibázhatok vagy tud jobb tanácsot adni. Más VGA még nem volt ezen az alaplapon sem a win 10 en.

Új hozzászólás Aktív témák