- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Keretmentesít a Galaxy S25 FE
- iPhone topik
- Magyarországon is kapható a Moto G85 5G
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Attix82 #5762 üzenetére
Azt mondod, hogy ne teszteljünk a legújabb DX11-es játékokkal, mert erősen a GCN-nek kedveznek? Ez valami mániád lett. De nem tudom, hogy hol a gond. Márciusban a Kepler tesztben leírtuk, hogy a Keplernek gondja lesz a compute hatékonysággal. Akkor persze nem volt rá példa, de ettől még látszott. Azóta érkezett 5 darab DX11-es játék, ami erősen igényli a compute hatékonyságot. Most mit csináljunk? Ne teszteljük egyiket sem, mert a Keplernek ez nem fekszik?
(#5763) Alpachino: Hihetetlenül nehéz belegondolni, hogy megkérdeztük a DICE-t, hogy melyik a játékuk legmegterhelőbb része. Ők azt mondták, hogy a Going Hunting küldetés eleje. Azzal mérünk.
A számításigényes játékokra pedig: A DiRT Showdown mellett mér érkezett a Sleeping Dogs, a Sniper Elite V2, a GR: Future Soldier és a Nexuiz. 5 játék három hónap alatt, ami erősen számol. A fejlesztők sem hitték, hogy a Kepler visszalépés lesz a Fermihez képest.
Mindenki csak a DiRT Showdownnal jön, mint egyetlen példa. Nyissátok ki a szemetek. Ez csak egy példa. Azért kap akkora figyelmet, mert sokkal rosszabb benne a Kepler, mint a GCN, de ezt is megmagyaráztuk. Ellenben a többi számításigényes játékban sem erős annyira a Kepler. A GR Future Soldierben a GTX 680 a Radeon HD 7870 szintjére képes ... Nem muszáj trendről beszélni, de jelenleg több DX11 játék erre megy, és azzal, hogy az AMD a következő fél évben hat AAA játékra kötött szerződést, eléggé megnyomható a compute vonal. -
lowzor
veterán
válasz
Attix82 #5735 üzenetére
Ebből a tesztből nem fogod megtudni, hogy hol helyezkedik el a 660, mert ennek a készítőit is lepénzelte az NV, hogy jobb eredményt kapjanak az ő kártyái.
A BF 3 sem releváns, mert az is jobban van kicsit optimalizálva NV-re (a gépigényen is látszik, mert NV oldalon a GTX 560 az ajánlott, AMD oldalon meg a 6950, ami tudjuk, hogy jóval erősebb).
Én egyelőre a PH tesztnek hiszek, hogy a 660 a 7850 szintjén van, sőt pár százalékkal alatta is. -
Tomix24
addikt
válasz
Attix82 #5749 üzenetére
1 GB. Annyim nem volt sajna pénzben hogy 2 GB-ost vegyek, de szerettem volna egy erős karit..
980MB-ot tol bele a Ramjába a BF3 úgy hogy minden maximumra van állítva, és pont nem tojta össze magát, meglepetésemre. ~30 Fps körül ment úgy átlagban, kis húzással. De a filterek tolják tele a Ramot, pl Max Payne 3 a jó példa erre, így ott max leljebb veszek az élsimításból hogy bele férjek. Eddig csak ott fogyott el a VRAM egyedül. Minden új játékot kipróbálok, végig viszek ha lehet.
-
Alpachino
veterán
válasz
Attix82 #5713 üzenetére
Nem, csak a 660-at, viszont a haver kinek a konfigját összedobom, a 7870 mellett döntött, így kedden lesz alkalmam mind két karit tesztelni
BalaNce87 Nézd már meg pl. Crysis2 alatt a GPU kihasználtságot MSI AB-vel mérve folyamatosan játék közben, ultra, DX11, 1080p-ben.
-
Tomix24
addikt
válasz
Attix82 #5561 üzenetére
A tesztekkel az otthonit nem érdemes összehasonlítani, hisz nagy eséllíel nem ugyanazon processzorral rendelkezel, mások lehetnek a Driver beállításaid,illetve maga a driver is. Tehát nálad ugyanazon kártyákkal más lenne a diagram, de lényegében ugyanaz.. A Dirt is valós játék, csak az Nvidiások félnek tőle, mert 10nél több lámpa világít benne, és ettől elhasal bármelyik kártyájuk. De persze, teljesen játék függő, van ahol az Nvidia jobb kicsit, van ahol az AMD, ezt aláírom. De a Compute olyan fegyvertény, mint a Physx, hisz lesz annyi játék ami használja a compute-t, mint ahány a Physx-et.
-
miresz
veterán
válasz
Attix82 #5562 üzenetére
Azért azt hozzá kell tenni,hogy ahogy nő a tesseláció,és a felbontás,a kepler úgy veszti az erejét,a gcn arhitectúrás AMD-k meg nem olyan arányban. Nem igazán van előnyük sehol sem az új nvidia kártyáknak. A Physx meg nem mindencsak nem előny,ha van egy 4 magos procid jobban fut rajt,mint a kártyán.
-
válasz
Attix82 #5294 üzenetére
No egy kis teszt............
Sapphire 7850@1100/1350.MHz + i7-860@4000.MHz
Minden teszt ULTRA beállításon futott! a többi beállítás és az eredmények a képeken!
8F16xEQAA-setup mivel AMD nem tud QSSAA -t
És a végre egy kis meglepetés.....
2560x1440@8F16xEQAA szintén ULTRA beállításon
Mivel sajnos a P.H nem enged csak max 1920.as képméretet így
és 2560 RESULT
és végül egy kép Menet közben
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Hobby elektronika
- Kevesebb dolgozó kell az Amazonnak, AI veszi át a rutinfeladatokat
- Okos Otthon / Smart Home
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Spórolós topik
- Elektromos autók - motorok
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Lenovo Thinkpad P16 G2 - i9-13980HX, 64GB, 1TB SSD, 16" WQUXGA (3840 2400), RTX 4090 (ELKELT)
- Wacom Cintiq DTK-2260 - Digitális rajztábla
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Asus Rog Strix G16
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged