-
Mobilarena
AMD Radeon™ HD 7730 / 7750 / 7770
Új hozzászólás Aktív témák
-
Švejk
őstag
válasz
djculture #21541 üzenetére
Két gépben is megnéztem őket, az egyikben 1 hónapja volt lecsekkolva a táp, és tuti minden rendben vele. A másikban egy jó éve találtak mindent rendben. De az előbbinek 100 hogy jó a tápja. Sajnos másik értelmes kártya nincsen perpillanat így nem tudom megnézni
Rejtélyes hiba eléggé. Egyébként Gigabyte, rev1.0 7770, nem sok jót hallok a márkáról, meg sajnos nekem is van már negatív tapasztalatom róluk. -
AeSDé Team
őstag
-
halhatatlan
aktív tag
válasz
djculture #21018 üzenetére
szerintem is mert mikor húzom a lapot mindennel eggyütt,rendszer alatt kék halál.pedig a lap meg proci látom hogy menne de,a ramok miatt nem lehet mert nem egyformák.hiába veszem vissza 400-ról 333-ra akkor is ez van mert nem egyforma a gyári időzités,hiába állítom a biosba egyformára.
-
halhatatlan
aktív tag
-
-
CirrMee
addikt
válasz
djculture #20186 üzenetére
A Bonaire (7790) mihez képest melegedős?
A 7770 -hez képest például marhára nem, van köztük kőkemény 5W különbség (egyik 80W, másikuk 85W -os kerettel operál). Ahhoz képest, hogy a Bonaire a 7770 -hez képest sacc. 34% -al több tranyót tartalmaz, jóformán meg sem mutatkozik ez a fogyasztásban - épp ellenkezőleg, jóval hatékonyabb e tekintetben, mint a házon belüli elődök/konkurensek. Az sem egy utolsó szempont, hogy bár szinte ugyanannyi a fogyasztása a 7790 -esnek -nek, a hőt leadó felület (magméret) igencsak megnőtt, ami miatt hatékonyabban hűthető.Az előbb viccből megküldtem kicsit a gépet, az alap sima Zafi' 7790 1Gb -os kari 62°C -nál nem ment feljebb, akkor sem, ha a vele egy géptérben lévő, 4GHz -re tekert i5 is nekiállt fűteni mellette. Az csak hab a tortán, hogy a 7790 is 1200/1600 -on teker, és nem alap órajelekkel működik nálam...
-
Lacccca87
addikt
válasz
djculture #20186 üzenetére
Ezért sem jó vétel a mostani széria, Egyszerűen kipréselték belőle amit lehetett.
Zsákutcába futottak mint az NV anno és csak tranyószám meg fogyasztás növekedéssel tudnak + teljesítményt elérni.Majd az R3 az talán jobb lesz és nem csak egy átnevezés. (habár középkategóriába gyanítom hogy a mostani R290 es chipek lesznek lebutítva/átnevezve.
-
buek1967
tag
válasz
djculture #20054 üzenetére
Msi 7790 2GB OC-vel, régi x38-s lapon Q6600/3200-al hajtva semmi gondom nincs. Ja: a proci is teljesen kihajtja, nem vettem még észre bottlenecket. Lehet, hogy az Asus a gond, vagy a chipseteddel inkompatibilis a Radeon 7000-s széria. Én, olvasva a problémákat, kockáztattam az MSI 7790-el és nekem bejött szerencsére.
-
Gainka
őstag
válasz
djculture #20051 üzenetére
Igen tudom, ezért akarom miél hamarabb meglépnia config cserét(eladni), ha megnézitek a régi 8gigát szemét aljas modon
20 ezerbe számoltam (pedig tizen valamennyiért vettem
)e miatt jön ki ugy az uj config hogy "csak" 30 ezret kell potoljak az i5-ös cuccra, e miatt igaz csak 4giga memoria lesz de mihelyst tudok veszem mellé még 4et. Aztán tölem jöhet akármilyen uj dx meg anyucikám kinja a bf3-4 el meg a codokkal assassins creedekkel (amiknek azért van pár óra játszási idejük) el elszek sokáig. És azért késöbb egy i5 elbir egy nagyobb vga-t igy van dragonfx .
(5e ház, 10 táp,15 alaplap, 45 proci,10 ram, Tudom nem egy húha na de ez van, szoval ez igy 85, 55 ért megy el a régi. remélem összejön aztán öröm bodottá
-
Gainka
őstag
válasz
djculture #20048 üzenetére
Nem tudok neki mit csinálni :/
Bár annyira nem vészes hisz a 8 gigát még fele áron vettemNagyon el lett kurrantva ez memoria árak, de nem baj vigyék csak még feljebb, az nem igaz hogy ugy is meg veszik, mert ez hülyeség csak az veszi meg akinek nagyon kel, akinek kéne még 8 az ingább lemond rola hisz az elözött fele annyiért vette.
-
-
krex89
csendes tag
válasz
djculture #20030 üzenetére
Igen elsőre is.Megvettem dec.23-án majd 30án vissza vittem , hogy fekete képernyőt kapok.Másfél hétig volt náluk, hogy egy 3órás 3dmark terhelés után megállapítsák náluk nem produkálta a hibát. hazahoztam beköt bekapcs és fekete kép. Akkor utána jártam és megtudtam a black screen-t. 2 hétig próbálgattam hol jó volt hol nem (egyhuzamban 5 napig bírta nélküle) majd a szervízzel egyeztetve és egy driver nélkül próbáljam ki tanács után(ami persze sikertelen volt) vissza vittem most hétfőn.tegnap hívtak a szervízből, hogy nem produkálja a hibát és még ma egyszer meglesik.
-
TIT
veterán
válasz
djculture #20027 üzenetére
Köszi.
Néha 1-2 játéknál pl.bf4 volt kifagyás,black screen és restart magától.
Érdemes használni a giga easysaverét vagy csak gondot okoz,mert a zenéknél bezizeg,befagy a hang.
Akkoriban pont 1,5 évig az nvidia csak ült és semmit nem fejlesztett.
Hát igen a 7xxx sorival régebben is voltak gondok,bezzeg a 4xxx nem,csak 3,5 év után megadta magát a 4770. -
raubisoda
senior tag
válasz
djculture #19951 üzenetére
Mármint az enyém?Az tudja LG Flatron W2361V
-
Janou
őstag
válasz
djculture #19889 üzenetére
Az oké, de ha csak pár 1000 Ft a különbség árban egy 7770-hez képest? Itt ez volt a kérdés. Én sem adnék érte sokkal többet egy 7790-hez képest. Ha az erősorrendet nézem: 7750 -> 7770 -> 7790 -> 260X és csak pár 1000 Ft választja el a 7770-től akkor konkrétan egy árban van a 7790-el.
ui.: Sőt képzeld el ahol melózom a 260X olcsóbb mint a 7790.
Az milyen? (Mondjuk nálunk így is *urva drága.
)
-
dragonfx
veterán
válasz
djculture #19786 üzenetére
+1.ennyi.magát minősíti. pénzes anyuci apuci porontya nem érti majd ha maga keresi meg a pelenkás korszak után akkor talán.
én leírtam nekem jó így.aki nem hiszi el ne higgye. én azt ajánlok amit akarok.demokrácia van.amit tapasztalok az alapján elég.de érted 1680ba tolja és azt hasonlítja fhd.hez.....de nem baj....u.i.:egy klikkelés lenne 1680ba átraknom mérni egyet de engem nem érdekel...
-
Lacccca87
addikt
válasz
djculture #19747 üzenetére
Szerintem később se fog. Ez kb így bukott dolog, egyetlen ami életben tarthatja az az AMD és konzolok összekapcsolódása. Amire ezt kitalálták az az APU-k kisegítése a szánalmas CPU teljesítményük miatt, de ott se fog sokat érni meg ott meg még az IGP nem elég erős hozzá.
-
Stonerice
őstag
-
miresz
veterán
válasz
djculture #19647 üzenetére
Nekem ilyen van,nagyon jó kártya. Elég sok 7790 járt már nálam,de ez az egyetlen amire azt tudom mondani,hogy hibátlanul működik.(bár ha most kellene vennem én R7 260X-et vennék,kevesebb velük a probléma) Egyetlen gondom vele az a ventilátor vezérlés. Alapból nagyon magas az alap fordulat,és ha egy kis terhelést kap már pörög is fel. Viszont furmark alatt max 57C'-os.
Ha a vetivezérlést át lehetne írni a biosában akkor hibátlan lenne. Én Afterburnerben csináltam neki egy ventiprofilt,azzal tökéletes hűs,és halk.
Apropó nem tudna nekem segíteni valaki a biosban való átírásban?
-
CirrMee
addikt
válasz
djculture #19583 üzenetére
>ssd az megint olyan cucc amivel villogni lehet hogy 1mp alkatt bejön az asztal meg 1/2 mp alatt betöltődik a program, de nem fog miatta érezhetőbben jobban futni egy játék.
Az 1-2mp nálam erős túlzás, van az több is. Amúgy akiket ismerek tulajokat, azok rendszerint csak a rendszer tárolására / működtetésére használják (köztük én is). Nem kell nagy ész ahhoz hogy belássuk, igazából ez az a terület, ahol a legtöbbet lehet vele nyerni.
>Legviccesebb mikor a gyártó is beharangozza hogy szekvenciáléis tempó 600mega/mp, ja mire lehet kihasználni veszünk kettőt és egymásrol msáolgatunk oda vissza, vagy ramdiscről próbaként másolunk.
Ram Disc az Amiga óta nem érdekel. Ott volt értelme, ma már nem nagyon.
Az SSD szekvenciális tempója valóban "lenyűgöző", viszont valamiért nem divat a hozzáférési időkkel példálózni, pedig ez az adat ami igazán üt, és teszi azzá az SSD -t, ami valójában.
Az i330 -as a gépemben kb 0.20-0.21ms értékkel tolja, a 3 terrás merevlemez meg 14.51 -es legjobb értékkel bír. Ez közel 70x -es különbség, miközben a szekvenciális sebesség tekintetében 267/185 megát tolnak (SSD 450 körül lenne, ha Sata 6g lenne a lapomon), azaz nálam a merevlemez hozza a SSD 2/3 -át (2.4x lenne gyorsabb az SSD, ha menne a Sata 6G). Viszont ha ugyanerre a merevlemezre rászórom az OS -t, látványosan szenvedni fog az SSD -hez képest, holott olvasási sebességben ugye alig marad el...
Magyarul nem (csak, és kizárólag) a szekvenciálissal kell villogni, nem amiatt építik be sokan rendszer "vinyónak". Az én lapomon hiába korlátozza le 267 megára a szekvenciális értéket az alaplapi vezérlő, a 3g adta korlátokkal is sokkal használhatóbb a gép, mint ha merevlemezről működne az OS.>A cuccokat ugyis mindenki vinyón tárolja (mert egy 1-2T ssd is elég betyár áron lenne), azok meg tudnak 150-180 megákat ha üresek, ha telenek megfele 100megára is lemegy a tempó.
Ebben ismét benne van az alapvető hiba: baromság a mai árak mellett nagy méretű SSD -t venni, hogy mindent arra tuszkoljak. Sokkal jobban megéri egy 60-120Gb -os SSD, ami mellé be kell társítani egy merevlemezt. A játékoknak egy gyors lemez sebessége bőven elég, a rendszer meg hatékonyabban működik SSD -ről. A bazi nagy SSD önmagában ma még inkább a parasztvakítás kategóriája (a vevő akar vakítani vele), ha nincs mögötte valós, tényleges igény.
> Akkor mire használom ki a 600 megát?
Attól hogy 4GHz -en ketyeghet a procim full terhelésen, nem fogok azért hisztizni, mert üresjáratban nem hajlandó annyival menni. Ha szükség van rá, majd ki lesz használva.
Van baja annak, aki normál otthoni használatnál csak azt hajlandó nézni, hogy mi a szekvenciális olvasás csúcsa, és közben az elérési időkből adódó tényleges előnyöket nem hajlandó megemlíteni, vagy tudomásul venni. Pedig az OS pont az a dolog, ahol a sok kis apró fájllal való b*szakolódás kifejezetten előnytelenné teszi a merevlemezt.
Ki a frászt érdekel hogy pár mp alatt betölt az OS, az csak pár másodperces rész a gép használata közben. De ha beindult, 8Gb memória mellett mindent azonnal a júzer pofájába tol, nincs fejmozgatás, töredezettség (van, csak következmény nincs SSD -n), vagy a kettő kombinációja miatti várakozási idő. -
CirrMee
addikt
válasz
djculture #19541 üzenetére
Amit írtam az egy példa volt.
Írhattam volna egy X4 -es Phenom II -est is, az etetésen ugyanis azt értettem, hogy ekkora kártyákhoz magszám azért kell, AMD esetében meg tényleg nem árt, ha bőven van. Nem pedig azt mondani, hogy mer' nekem kétmagos van, azért az sem teljesít rosszabbul, mint a 3/4 magos procival... -
Picturemaker
őstag
válasz
djculture #19543 üzenetére
Nyilván a felhasználási területet kell behatárolni. Aki csak játszik, jobban jár egy "gyengébb" proci-erősebb VGA kombóval. Próbáltam, egy PhenomII 960T 3,6GHz-en totál "kitekeri" a 7870OC-ból amit az tud.
Persze lehetnek olyan játékok ahol jobban megy Intel, mert a játék xarul van megírva és egy, esetleg két szálon megy. Ott a kékek előnyben vannak.Ez a GPU-s dolog azért még odébb van. PS-nél például az első dolgom kikapcsolni a GPU gyorsítást, mert elcseszi a képet. Bizonyos nagyítási értékeknél elmosódott lesz a fotó, úgy meg nem tudok dolgozni vele.
-
Picturemaker
őstag
válasz
djculture #19541 üzenetére
Ha csak játékra kell a gép, akkor egyet értek veled. Elég max. FX6300, de 2 magos proci azért manapság kompromisszumos ilyen felhasználásra. Én spec nem multizom, munka miatt újítottam be egy drágább procit. Komolyan, mintha a vérem csapolták volna.
Egyszer volt egy nagyon-nagyon-nagyon drága cpu-m. AMD 233-as, iszonyat sokba került. Intelnél akkor az MMX200 volt a csúcs.
-
dragonfx
veterán
válasz
djculture #19535 üzenetére
na ezt mondom én is játéka válogatja.amelyik játék " normál" recept szerintme van megírva hogy a vga.t terhelje és ne a proci az menni fog 2 magon 7870nel is faján ahol meg fosul megcisnálva mert fele felébe terheli ott az i5 mellett a 7770 is kevés lesz hiába hajtja ki akkor meg az lesz gyenge....ördögi kör egyszerűbb az iylne gammákat gyorsna végigvinni levett grafikával azt delete. én 2-3 játékért cserélnék amiket kb végigvittem már....idén max ha lezs uj nfs a project cars meg azzuro corsa érdekel....
-
szkink
aktív tag
válasz
djculture #19452 üzenetére
Hát én pedig egy i3-as procit néztem ki,AMD-ből ami bele férne a keretbe az ez: AMD FX 6300 (3500Mhz ,14MB total cache,32nm,95W, AM3+ Vishera) BOX vagy még talán i5-ből ez: Intel Core i5-3330 (3000Mhz 6MBL3 Cache 22nm 77W skt1155 Ivy Bridge) BOX az alaplapot még nem tudom de a két alkatrészre nettóba (áfa nélkül)mert én így kapom
kb 50k lenne.Köszi a segítséget és bocs az offért.
-
raubisoda
senior tag
válasz
djculture #19507 üzenetére
Ez azért ebben a formában nem igaz.Volt nekem anno nv amd(ati) 4830 4850 4870 xfx na azokat lehetett itt meg spórolnak de én sejtem miért.egy tesztet olvastam valahol (de lehet baromság majd javítsatok),hogy ha megtudod tépni a 7750-et rendesen de kultórált keretek köszt nagyon közel kerül a 7770-hez és akkor a kispolgár nem fog venni nagyobbat.
-
raubisoda
senior tag
-
-
konci79
őstag
válasz
djculture #19439 üzenetére
Ez pl olyan mint nekem kellene majd?
-
-
Gaboman
nagyúr
válasz
djculture #19423 üzenetére
DVI-on van bedugva, de lehet nem nyomtam be rendesen.
Most megmozgattam, rá nem szoktam csavarozni sosem, lehet ennél a kártyánál megteszem.Egyébként nagyon jó a kártya teljesítménye, BF4 alatt ahol a 6870 lement 23FPSre a 260X 29-30FPS.
Szépem folyamatosan megy nem lassul be.
Mindenhol gyorsabb nála 10-20 valahol még 25-30% is megvan.
22fokos szobában 35 fokos terhelve eddig 69-70 fokig ment fel, viszont ezt olyan csendben teszi hogy teljes terhelésen sem hallani semmit belőle.Heaven ilyen beállításoknál 30 perc tesztelést követően 39% fordulaton 70 fokos síri csendes.
-
Steelmanus
addikt
válasz
djculture #19373 üzenetére
Kicsit visszaolvasva latom hogy masoknak a 7790-es karival fagyogat a rendszer es fokent ezert panaszkodnak. Nalam nincs fagyas ha engedelyezve van az Alvo mod, es ezaltal a Zerocore, csupan kikapcsolaskor sokaig kell varni amig kilovi magat a gep. Nagyjabol 25-30 mp, ezt tette akkor is ha vincsin volt az op.rendszer, es most is amikor mar SSD-t hasznalok. Ha nincs Zerocore akkor 2-3 mp a leallas.
Nalam is engedelyezve volt a BIOS-ban a CPU Enhanced Halt (C1E), ha letiltottam akkor is lassan kapcsol ki a gep. Igaz csak siman az Asztalrol probaltam ki, tehat nem ment semmi amikor az Alvo modot probaltam.
Majd elinditok egy torrentet hogy lassam kifagy-e ha mukodik a Zerocore.
Amugy nincs semmilyen mas hibam, 13.12 -es drivert hasznalok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
AMD Radeon HD 7730 / 7750 / 7770
- 28nm GCN mikroarchitektúra
- DirectX 11.1 támogatás
- 128 bites memóriabusz
- ZeroCore Power
- 47 / 55 / 80W-os TDP
- Linux kezdőknek
- EAFC 25
- Bittorrent topik
- Milyen légkondit a lakásba?
- Forr az AI-láz, az Apple tőzsdei rekordját is túlszárnyalta az NVIDIA
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Parfüm topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- EA Sports WRC '23
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M i5 10400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman S4 Plus TT 500W
- CarPlay / Android Auto adapter meglévő Android alapú fejegységhez
- Csere-Beszámítás! AMD Számítógép PC Játékra! R5 5500 / RX 5700XT / 32GB DDR4 / 256SSD+1TB HDD
- Nvidia Quadro M2000/ M4000/ P2000/ P2200/ P4000/ P5000/ RTX 4000/ RTX A2000 / RTX A4000
- Bomba ár! Dell Precision M4800 i7-4800MQ I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I K1100M I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest