- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola Edge 30 Neo - wake up, Jr...
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Huawei Mate X6 - keleti oldal, nyugati oldal
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Apollyon
Korrektor
válasz
tvamos #33552 üzenetére
"Kicsit szomoru vagyok, hogy o Windows-os srac, nem Linuxos..."
Mondjuk lassan már annak is örülni kell, ha valaki egyáltalán még számítógépezik, és nem mindent is telefonról néz / intéz. Sokan dobták a laptopot / notebookot egy telefonért, és már soha nem váltanak vissza.
-
tvamos
nagyúr
válasz
tvamos #33544 üzenetére
Csak most latom, hogy 41.7 GB a .cache folder. Az nem sok egy picit? Mondjuk elfert eddig. Mi lehet ez a window_System.zip? 21.4GB. Ez eleg nagy file-nak tunik nekem.
Szerintem ezeket nyugodtan torolhetem.No, hirtelen lement a foglaltsag 49GB-ra, igy akar egy 250GB-s SSD-re is rafer minden.
-
-
-
-
vargalex
félisten
válasz
tvamos #31660 üzenetére
Szia!
Ezek alapján az első partíció (ha valóban valami ext2/3/4) mount-ja:
mount -o loop,offset=20480 xxx.img /mnt/test
De ilyen Microsoft basic data partíció típust én egy sérült HDD-n láttam...
Szerk.: Most látom, hogy ezt a választ már megkaptad, csak nem tudom, hogy próbáltad-e.
-
gregory91
senior tag
válasz
tvamos #31660 üzenetére
Vagy sérült a 3-as partició vagy nem ext4-es lesz,mert a e2fsprogs csomag támogatja a ext2,ext3,ext4-es fájlrendszert(a listán pedig nem szerepel a ext4).
Esetleg az alábbi csomagok telepítésével talán többre lehetne menni.sudo apt-get install -y ntfs-3g
sudo apt-get install -y ntfsprogs
sudo apt-get install -y xfsprogs
sudo apt-get install -y xfsdumb
sudo apt-get install -y udftools
sudo apt-get install -y reiser4progs
sudo apt-get install -y reiserfsprogs
sudo apt-get install -y reiserfs-utils
sudo apt-get install -y nilfs-utils
sudo apt-get install -y lvm2
sudo apt-get install -y cryptsetup
sudo apt-get install -y dmsetup
sudo apt-get install -y jfsutils
sudo apt-get install -y hfsprogs
sudo apt-get install -y hfsutils
sudo apt-get install -y dosfstools
sudo apt-get install -y mtools
sudo apt-get install -y f2fs-tools
sudo apt-get install -y btrfs-progs
sudo apt-get install -y btrfs-tools
Ezek telepítésével rontani nem ronthatsz ugyanakkor több fájlrendszert tudsz ezekkel "kezelni" a továbbiakban. -
-
bambano
titán
-
bambano
titán
válasz
tvamos #20288 üzenetére
válasszuk teljesen két külön részre a dolgot.
1. valahogyan a programodnak el kell indulni
2. a kimenetének meg kell jelennie.ezt azért is érdemes kétfelé venni, mert eredetileg (amíg nem tunneleztél ssh-n X-et) két külön hálózati kapcsolaton ment a dolog.
1. tehát a málnán fut az ssh szerver, amire egy desktop pc-ről feljelentkezel egy ssh klienssel. a málnán fut egy program, várja a kapcsolódási kéréseket és kiszolgálja őket. ha ez a 22-es porton fut és ssh protokollt beszél, akkor ssh szerver. tehát bejelentkezel az ssh kliensedről az ssh szerverre és kapsz egy terminál sessiont.
2. elindítod a programodat, ami a DISPLAY környezeti változóból kiszedi, hogy hol várakozik egy olyan X szerver, amelyik az ő grafikus képét meg akarja jeleníteni. A programod, ami a málnán fut, felkapcsolódik a desktopodon levő, kapcsolódási kérelemre váró (6000-es tcp port lenne, ha nem ssh tunnelen csinálnád) X szerver programra. Ezek után a megnyitott tcp kapcsolaton X grafikus primitíveket (=rajzolási parancsok) küld a málnáról a desktopra, ahol az x megjeleníti.ehhez a málnára nem kell semmilyen grafikus alrendszer, mármint olyan, ami fizikailag grafikus kijelzőt kezel. a málnára elég egy magasabb szintű toolkit, a gdk, ami a magasabb szintű rajzolási igényeket alacsonyabb szintű X primitívekké fordítja.
/bocs, ezt most nem az asztali gépemen írom, így lehet, hogy kicsit kusza lesz a kinézete.../
-
-
-
-
válasz
tvamos #19614 üzenetére
13-as ubuntu féle, nem debian.
(#19615) bob.zxr:
Igen.
Az ubuntu nem jött be, pedig szerettem. Volt olyan hülyesége, hogy nem volt wifi, de még a laptopét sem ismerte fel.
A mint meg tetszik, eddig ez a nyerő és most megpróbálnám. Megint win7 mellé, mert zenére a linux verhetetlen, jobb mint 7 alatt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fogyjunk le!
- Hitelkártyák használata, hitelkártya visszatérítés
- PlayStation 5
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Subaru topik
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Milyen házat vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- Használt Intel procik - Core 2 - Dual Core
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG Flow Z13 + ROG XG RTX 3070 - i9 12900H 16GB DDR5 RAM 1TB SSD + RTX 3070 8GB WIN
- Lenovo Legion 5 Gaming. Az ár irányár, komoly érdeklődés esetén van lehetőség egyeztetésre
- Mini PC, tiny PC HP Fujitsu Esprimo i5-7500T
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest