Hirdetés
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Beárazták a Nubia Z80 Ultra európai verzióját
- Milyen okostelefont vegyek?
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Amazfit Helio Strap – képernyőmentesen
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Elgépelte a Nubia, hogy Air
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Shyciii
veterán
válasz
fatpingvin
#30800
üzenetére
Abban, hogy ha elgépelek valamit, akkor a hibaüzenetet ki tudom vezetni mondjuk a /dev/null-ba ahelyett, hogy a history_file -ba tegye.
Pl:
command -v ping 8.8.8.8 1>>history.log 2>/dev/null
command -v blabla 1>>history.log 2>/dev/nullElső esetben beírja a ping útvonalát a history.log-ba mert érvényes utasítás. második esetben nem ír bele semmit, mert ugye a halálba küldi. Valami ilyesmi kellene a .bashrc alatt is valahogy, mert ugye ennek minden Enter után le kellene futnia, meg persze érvényes parancs után (az nem baj ha nem kerülne bele a script indítás rossz helyről) az eredeti teljes parancs kerüljön bele a bash_historyba.
Anno mikor zsh-t használtam, abba alapból volt ilyen funkció. A historyba csak azok kerültek bele, amik rendben le tudtak futni. Sokkal áttekinthetőbb a history, ha az elgépelt krikszkrakszok nem kerülnek bele.
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3464, 96% Akkumulátor
- Samsung Galaxy A32 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! GB B450 AORUS Elite R5 5600X 32GB DDR4 1TB SSD NITRO+ RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA 750W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3921, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


