Hirdetés
- Az év utolsó napján előbújt pár Galaxy S26 dummy
- MIUI / HyperOS topik
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Google Pixel topik
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- Okosóra és okoskiegészítő topik
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Apollyon
Korrektor
válasz
N0zer0
#23116
üzenetére
Na akkor belepofázok én is.
N2600.. Ez egy atomos gép, ahogy látom az adatlapodon egy netbookos csodában van. Ma már ritka mint a fehér holló, legalábbis itthon nem nagyon kapni ilyen professzoros gépet.
A netbook maga meg sajnos nem élt sokáig, eleve kiherélve jött a piacra, de főleg félreértelmezték a platform célját, és be is bukott az egész netbook történet.
Nem is értem mi a frásznak akarnak az emberek 10 colos kijelzőn 720p-t nézni (ezt ne vedd magadra), meg manapság ugyanígy fullhd filmeket a tableteken, hát sajnos úgy néz ki ez az értelmi szint.Én mostanában szereztem be egy N455-ös gépet, egyelőre csak ismerkedem vele, még meglátom mire lesz jó. Az biztos, hogy erre nekem nem fog kelleni 3D, és igazából sírva röhögtem mindig is, hogy ilyen kis mütyi szartól mit akarnak az emberek azon kívül hogy böngésznek meg szövegszerkeszt meg emaileznek. Átlagfelhasználónak másra ugyanis nem jó. Filmeket nem ezen kell nézni, aki meg elsődleges gépnek vette, az beszívta.
Viszont azt kell mondjam hogy nekem tetszik, a terminálablakok simán elférnek rajta, és az akkus üzemidő is elég jónak mondható. A tableteket gyűlölöm, maszatolós szar mind, a konzumidiótáknak lett kitalálva (tisztelet a kivételnek), olyan szoftverrel ami maximum tapera mobiltelefonokba jó. Ellenben a netbook egy teljes x86 platform, teljes értékű billentyűzettel (vagy ha nem akkor dugsz rá egyet usb-n), nem beszélve arról hogy egér is van, és nem tapicskolni kell.
Visszatérve, igen, az gáz hogy nincs videogyorsítás, de ez is annak köszönhető hogy ma már mindenki inkább a tableteket nyúzza, az atomot meg magára hagyták úgy ahogy van, szóval gondolom értelme sem lett volna erre fejleszteni már a drivereket.
Most vagy te vagy itt egyedül aki pattog emiatt a fórumon (ne érts félre igazad van, aztán lehet majd jövök én is
) hogy nincs egy régi, alig népszerű szinte egyedi hw-re rendes sw.Nekem egyelőre nincs gondom, minden működik rajta úgy, ahogy kell (Debian 8 xfce, bár ebből lehet wm lesz), jó az üzemideje is, szinte már nem is értem miért kukázták (amúgy de, elcseszték).
Az mondjuk igaz hogy fő gépnek nem használnám.
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- Az év utolsó napján előbújt pár Galaxy S26 dummy
- MIUI / HyperOS topik
- Sütés, főzés és konyhai praktikák
- Sweet.tv - internetes TV
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Amazon Fire TV stick/box
- Elektromos autók - motorok
- Milyen routert?
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- Keresünk Galaxy S23/S23+/S23 Ultra/S23 Fe
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R7 3800X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB Zalman T3 Plus CM 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
) hogy nincs egy régi, alig népszerű szinte egyedi hw-re rendes sw.

