Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    Sziasztok!

    Elképzelhető, hogy a közeljövőben le szeretném majd váltani a jelenlegi rendszeremet, ami egy 7 éves Z-2300. Egyelőre még csak tapogatózok, információkat gyűjtök, nem szeretném elsietni az egészet. Mindezek mellett jó lenne tudnom, merre induljak el, illetve nézelődjek, éppen ezért szeretném a ti véleményeteket is kikérni. Mivel laikus vagyok a témában, és megmondom őszintén, jó ideje nem nézegettem az újdonságokat, illetve a már régóta piacon lévő rendszereket, ezért nem szeretnék beleugrani semmi bizonytalanba.

    Ahogy olvasgattam a topikot, az olcsóbb 2.1-ekkel többségében nem vagytok kibékülve, amit valamilyen szinten meg is értek. A logimmal - mondjuk úgy - hellyel-közzel meg vagyok elégedve, már, ami a filmek és játékok alatti teljesítményét illeti. Ugyanakkor zenehallgatás tekintetében már hagy kivánnivalót maga után. Egyes stílusokhoz megfelelő, mondjuk úgy korrekten szól, viszont vannak olyanok, ahol nem. Alapon eléggé tompa a hangzása, amit egyénileg beállított EQ-val azért nagy mértékben tudtam orvosolni.

    Hogy őszinte legyek a topikban elhangzottak miatt is gondolkodtam el a váltáson, emellett meg szeretnék egy, a jelenleginél mérföldkövekkel jobb rendszert, amit leginkább/elsősorban igényes, minőségi zenehallgatásra használnék, de természetesen a játék és a film sem lenne utolsó szempont. Stereo rendszerben gondolkodok, nincs szükségem a "sok pont egyes szettekre". Hogy mik az elvárásaim? Nagyon fontos lenne a letisztult, természetes hangzás, legyen részletgazdag, de persze nem "túlcsicsázott". Szeretek az apró, nüansznyi részletekre is odafigyelni zenehallgatás során. Továbbá nem fontos az, hogy kiemelkedően hangos legyen, nem vagyok az a típus, aki bömbölteti a hangfalakat, "emberi" hangerőn szoktam zenét hallgatni, de természetesen, ha feljebb lenne csavarva, akkor se jöjjön zavarba, a hangfalak ne üvöltsenek, szépen, természetesen, megfelelően szólaljanak meg. Nem vagyok mélyorientált, nem akarok disco-t a szobámba, illetve, hogy szétessen a lakás, mert közel sem ez a stílusom, de ahol kell ott pontosan, megfelelően szólaljon meg ez a tartomány is. A Z-2300 esetében ezt a "brummogó, dübörgő" mélyet sosem szerettem, eléggé illúzióromboló tud lenni zenehallgatás közben (igaz EQ-val valamennyire tudtam ezen javítani). Zene tekintetében mondhatjuk mindenevő vagyok, talán a rap és a klasszikus áll tőlem a legtávolabb.
    Küllem tekintetében nekem mindig is sokkal jobban bejött a visszafogott, szolid dizájn, és az e külső mögött komoly alkatrészekkel rendelkező termékek. Tehát az anyagminőség is fontos szempont lenne.
    Természetesen PC-hez lenne kötve, mindemellett pedig olyan sok hely nem lenne neki, illetve a szobám is kicsinek mondható. Szóval, ha egy mód van rá, asztalon elférjen, de nagyobb méretű, földre helyezhető hangfalaknak is tudnék azért helyet szorítani. A hangkártya, az Essence STX természetesen maradna, ha ez befolyásol valamit is.

    Legfontosabbat hagytam a végére, mégpedig, hogy mennyi szánok erre az egészre. Eléggé széles intervallumot fogok megadni: jelen pillanatban 100-200k között gondolkodok. Abban az esetben, ha pl. 210-220k-ért elérhető egy best buy, nagyon ajánlott hangfal, akkor az még beleférhet. Mivel előzőleg írtam, hogy nem most szeretném a vásárlást meglépni, hanem a közeljövőben, így még változhat a keret, akár redukálódhat, akár bővülhet. Igaz utóbbi, tehát a felső határ nagy valószínűséggel marad, mert ennél többet nem akarok kiadni ilyen célokra.
    Most így hirtelen az Audioengine A5+-ot nézegettem, ami külsőre is bejön és 115-130k között érhető el. Nem tudom a fentebb leírt elvárásoknak ez megfelel-e. Ha van ebben az árszegmensben ennél komolyabb, jobb alkatrészekből összerakott hangfal, akkor írjátok meg nyugodtan.

    Elnézést a hosszú irományomért és hogy ennyire ömlesztve írtam az egészet! :B
    Minden segítséget, ötletet szívesen fogadok és a válaszokat nagyon szépen köszönöm!

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #29784 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    Nem meglepő módon - hiszen, mint írtam nem vagyok otthon a témában - a Behringer-ről, mint gyártóról nem hallottam. Egyébként tudom, hogy nem csak ez a legfontosabb, de külsőleg tetszik. :)
    Amikor 7 évvel ezelőtt még tizenéves fejjel megvettem a Z-2300-at, zenehallgatásnál a méllyel már akkor voltak problémáim, méghozzá az, amit már az előző hsz-emben leírtam. Sok olyan hozzászólást lehetett olvasni a neten, hogy a szateliteket lecserélték ennél a típusnál, mert nem voltak vele megelégedve. Talán minden nagyképűség nélkül írhatom, hogy az árához képest viszonylag korrekt hangzást elő tudtam belőle hozni, persze komolyan belenyúlva EQ-val, emellett meghibásodás miatt a potmétert is cserélnem kellett, stb.
    Amúgy előtte sokáig egy 17"-es CRT monitorba épített stereo hangszórókat használtam, mondanom sem kell számomra komoly előrelépés volt akkoriban ez a Logitech. Most pedig azért szeretnék jóval komolyabban előrelépni.

    Gyári kábelek cseréjére én is gondoltam, volt már szerencsém komolyabb kábelekhez (ami nem 1-2-3 ezer forint) és szépen lehett különbséget észrevenni a gyári állapothoz képest még egy olcsóbb szetten is.

    "...nehogy ilyet vegyél, nem ajánlás."
    Mint írtam, nem fogom elsietni a dolgot, köszönöm a típust, elraktározom. ;)

    A személyes meghallgatásra sajnos nem igazán van lehetőségem. Ha Pesten vagy környékén élnék, akkor könnyebben megoldható lenne. Persze jogos, egyértelmű, hogy így tudnék a legkönnyebben dönteni.

    (#29786) PuMbA: Köszönöm neked is a segítséget, illetve a konkrét típusokat!
    A szobám csak 15 m2. Megfelelő eszköz hiányában sajnos képet nem tudok készíteni, de hasonló a helyzet elhelyezés szempontjából, mint, ami smiti hsz-ében van. Sarokban a számítógép asztal hasonló méretű (talán valamivel szélesebb), a hangszórókat természetesen ugyanígy az asztalra tenném Legalábbis ez lenne a legegyszerűbb megoldás, aztán az megint kérdés, hogy mennyire ajánlott így. (Monitorom nagyobb az U2312HM-nél, viszont annyira nem szeretném mellé préselni, úgyhogy elképzelhető, hogy változtatás lesz majd.)
    Csak érdeklődésképpen: nem mintha nem lennének megfelelőek az általad ajánlott típusok, hiszen árban, ha mindent hozzáveszünk ezek sem olcsóak közel sem, de melyik lenne a következő lépcsőfok, ami érezhető pluszt hozna ezekhez képest akár hangminőség, akár pl. anyagminőség terén?
    Az általam felhozott Audioengine-el mi a probléma? Nem azért kérdezem, mert ez nálam a favorit vagy elsőbbséget élvez bármelyik más típusnál.

  • Rasiel

    senior tag

    Az előző hsz-emből kimaradt két dolog, amit fontosnak tartanék. :B
    Az egyik, hogy ilyen árban lévő hangfalaknál - ha egy mód van rá - én már nem szívesen bajlódnék napokat, esetleg heteket az equalizer beállításával, tehát én ezt teljes egészében kizárnám a zenehallgatásból. (Tudom, vannak itt jó páran, akik ASIO+foobar kettőssel hallgatják a zenét, így azoknak ez amúgy sem opció, viszont én WASAPI+AIMP3 kettőst nyüstölök már elég régóta, így először megpróbálnám ezzel.) Mint írtam, a mostani rendszeremnél sajnos ezt nem tudtam megtenni, mert anélkül teljesen tompa, élettelen volt a hangzás. Örülnék neki, ha most már ilyenekkel nem kellene bajlódnom. :) Pl. monitorkalibrálással szívesen elszöszmötölök, de ez az a terület, amiben abszolút nem vagyok jártas, így inkább megkímélném magam a több napos állítgatástól.
    A másik dolog pedig, hogy nem tudom ezeknél az aktív hangfalaknál mennyire van jól megoldva a zajszűrés. Azt nem szeretném, ha nem hallgatok semmit sem, közben be van kapcsolva a rendszer és mindeféle zaj, sercegés jönne a hangfalakból még akkor is, ha viszonylag alacsony hangerőre van állítva. Viszonylag halk a gépem, éppen ezért ezek engem eléggé zavarnának. Jelenleg a Z-2300-nál hangkártya használatával csak akkor hallok minimális zajt, ha a szatelitekhez közel hajolok, tehát, ha normális távolságból nézem a monitort, akkor semmi ilyet nem tapasztalok. (Akkor persze igen, ha ebben az esetben maximumra feltekerem a hangerőt, de az abszolút nem életszerű.)

  • Rasiel

    senior tag

    válasz PuMbA #29795 üzenetére

    Igen, böngészés közben belefutottam HitSpace weboldalán pár típusba, amit darabáron tűntettek fel, úgyhogy mondhatni felfelé inkább nem érdeklődök, ezeket hanyagolom, mert számomra nem megfizethető kategória. :) Azért köszönöm, hogy megosztottad velem, legalább tudom, hogy mennyi az annyi, ha valaki feljebb akar lépni.
    Hülye kérdés lesz, de az állvánnyal tényleg ennyivel jobb lenne az asztalhoz képest? Ahogy írtam, nem célom a monitorba "belebújtatni" őket, tehát vagy asztal csere/nagyobbítás lenne vagy pedig az imént említett állvánnyal oldanám meg a dolgot. Félre ne értsd, ha már ennyiért szeretnék hangfalakat venni, nem mindenáron spórolni akarok, de csak akkor tenném állványra, ha az tényleg annyival jobb megoldás lenne.

    Egyébként Audioenginnel kapcsolatban laikusként a "túlárazott" válaszra számítottam, legalábbis az általad ajánlottakkal összehasonlítva, amelyeket végignéztem és legjobban a két Prodipe jön be, abból is elsősorban - talán nem meglepő módon - a Pro8, ami elmondásod szerint ilyen méretű szobába nem igazán szerencsés. :B

    (#29796) dudika10: Köszi a válaszod!
    "...de ennyi pénzért a sarokba tennéd?"
    Mint már írtam, nem vagyok hozzáértő, ezért is minden tanácsot, javaslatot szívesen fogadok. :K

    120x80x61 cm a PC asztalom mérete, tehát pl. fentebb említett Prodipe Pro8 V2 két hangfala éppen elférne a kijelző mellett, amit persze nem így szeretnék megoldani. A monitortól kb. 1,2 m-re szoktam ülni, de természetesen, ha zenét hallgatok még bőven tudok és szoktam is hátrébb menni. Szőnyeg és függöny pedig van. (Ha a szobámról vázlatot szívesen fogadsz, akkor persze tudok küldeni. :) )

    "Az a baj, ha nem tudsz hallgatózni, akkor mi is csak vaktában lövöldözünk, vagy eltaláljuk az ízlésed, vagy nem. Ha legalább 2-3 darabot meghallgatnál és elmondanád, hogy mi miért tetszett / nem tetszett, akkor máris több esélyünk lenne."
    Teljesen igazad van, tisztában vagyok vele, hogy ez nagyon fontos szempont, hiszen nem biztos, hogy egyforma az ízlésünk. Emellett meg gondolom már volt olyan nem is egyszer, hogy ajánlottatok valamit, az illető megvette és utána nem tetszett neki.
    Utánanézek majd, hátha a közelben van 2-3 db kipróbálására, meghallgatására lehetőség, de szerény véleményem szerint erre csekély az esély.

    "EQ-hoz nem kell hozzányúlni, sőt, ezekhez a 4-6 sávos szarokhoz szigorúan tilos, de ettől függetlenül az első 1-2 hétben biztos késztetést éreznél rá. Adj időt a fülednek, hogy alkalmazkodjon az új szituációhoz."
    Finoman szólva sem vagyok kapkodós, türelmetlen típus. Előfordult már párszor, hogy ez meg az elsőre nem igazán tetszett, aztán időt hagyva neki egyre jobban bejött. EQ-hoz is csak akkor szoktam nyúlni, ha már nagyon muszáj. Huzamosabb hallgatás után ez sem az első napokban szokott bekövetkezni. :)
    Tehát ettől nem félek, abban biztos vagyok (a vélemények is maximálisan ezt mondatják), hogy a jelenlegi 2.1-hez képest jóval másabb lesz. Első körben kisebb, apróbb eltéréseknek is tudok örülni, mint előzőleg írtam komolyabb kábellel már hallgattam olcsóbb rendszert és ott is mosolyra húzódott a szám, amikor meghallottam a gyárihoz képest.

    "Az ajánlott 5, 6 és 8"-es dobozok egyikével sincs gond, de azokból választani vagy meghallgatás után, vagy teljesen véletlenszerűen lehet."
    PuMbA ajánlásából eddig a két Prodipe áll nálam az első helyen. Az Audioengine A5+-t sem hoztam még ki a listámról, viszont ha itt csak a márkanevet kell megfizetni és értékelhető előnye (egy átlagfelhasználó számára) nem igazán van mondjuk egy Prodipe Pro5 V2-vel szemben, akkor valószínű, hogy inkább elfelejtem. Ha ténylegesen minőségibb cuccokból van összerakva, akkor természetesen még elgondolkodok rajta.

    Egy szó mint száz, a neten fellelhető tesztek többségét és főleg Youtube videókat már régen elfelejtettem, ha hangcucc vásárlása előtt állok. Így tényleg szinte csak a személyes megtekintés és meghallgatás után lehet kiválasztani a számunkra legmegfelelőbbet.

    (#29797) Degeczi: Köszönöm neked is hasznos infókat!

  • Rasiel

    senior tag

    válasz B.Á.L.!.N.T #29799 üzenetére

    Köszi!

    Sokmindent meghallgatok, pop zenétől kezdve az alternatív rockon keresztül a komolyabb metalig, szóval elég széles tartományban, igaz persze vannak kivételek. Igazából azt szeretném, ha a különböző stílusokban ne igazán kelljen kompromisszumot kötnöm, minden jól, számomra megfelelően szóljon rajta (mindenféle belenyúlkálás nélül), ahogy kell. Ahogy írtam, a normális mélyet is szeretem (igaz nem kell nekem közel sem olyan, amivel házat lehet bontani), pl. Prodigy, illetve hasonló (elekronikus) zenét is szívesen hallgatok, ami pl. a Logimon is vállalhatóan szól. Ugyanakkor több pop szám esetében az előzőleg említett "búgás, brummogás", stb. elrontja az egészet: pl. Igaz Youtube minőség, de szemléltetésnek megteszi. Főleg az elején tapasztalható a számomra idegesítő, több helyen kiemelt mély, magasabb hangerőn komolyabban zavaró. Pedig ezt leszámítva a Z-2300-on is részletesen szól (tudom, erre a válasz: mert nem hallottad még normális hangfalakon ;] ).
    Ezek mellett pedig vannak olyan számaim, amit még eddig nem hallottam semmilyen rendszeren normálisan szólni, ezekre is nagyon kíváncsi lennék, mit mutatnának egy komolyabb cuccon.

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Zoluska #29807 üzenetére

    Köszi az állvánnyal kapcsolatos magyarázatot és tippet, meg fogom nézni, illetve érdeklődni! :R

  • Rasiel

    senior tag

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, amiben szeretném a segítségeteket kérni. Voltam már itt kb. 1 hónapja érdeklődni hangfalvásárlással kapcsolatban. Az ajánlottak közül leginkább a két Prodipe jött be, viszont a nagyobbik PreSonust sem vetettem el.
    Buta kérdés lesz, de arra lennék kíváncsi, hogy a legjobb eredmény érdekében milyen kábellal érdemes ezeket a studio monitorokat összekötni: rca, trs vagy xlr? Egy Xonar Essence STX lenne a hangkártya. Hogy őszinte legyek nem néztem még utána, így gondoltam előtte itt megkérdezem.

    Köszönöm a segítséget!

  • Rasiel

    senior tag

    Sziasztok!

    Nemrégiben kértem itt ajánlást hangfalvásárlással kapcsolatban. Kaptam is segítséget, a felsoroltak közül a PreSonus Eris E8-ra esett a választásom. Ugyan a szobám mérete miatt elsősorban az 5"-es mélysugárzóval rendelkezőket részesítettétek előnyben, de hosszas gondolkodás után mégsem ilyen mellett döntöttem. Az Eris hangképe tetszik, részletesen szól és a mélytartomány is teljesen jó a Logitech után. Még az elhelyezésen javítani szeretnék, de ezt egy kicsit később lépem majd meg.
    Egy idegesítő problémám viszont van vele. Alapzaja természetesen van, ezen nem is csodálkoztam. Ha be van kapcsolva, de nincs a PC-hez kötve és közel hajolok a hangfalakhoz, akkor bőven érezhető "sistergést" lehet tapasztalni, a Logitechhez képest erőteljesebbet. Amennyiben viszont megfelelő távolságból ülök a PC előtt, úgy nem zavaró, bár, ha nagyon fülel az ember, akkor kivehető ez a zaj. Ami viszont komolyan aggaszt, idegesít, ha hozzákötöm az ASUS hangkártyámhoz (RCA csatival) és elindítom a gépet még nincs is probléma, de a Windows logonál, amikor "kattan" egyet a hangkártya egyből erőteljesebb "sercegést", enyhe pattogást lehet hallani a hangfalakból. Ez már a gép előtt ülve is bőven zavaró, számomra elviselhetetlen. Sokkal erősebb volt ez a hang, amikor a PC, monitor és a hangfalak ugyanazon elosztóba voltak dugva. A hangfalakat átkötöttem egy külön elosztóba, így bőven mérséklődött a zaj, most ez a jelenlegi állapot, de még mindig borzasztóan zavar. Ennyire nem megfelelő hozzá egy belső (PCIE-es) hangkártya, mert így összeszedi a zajt? Azt még érdemes megemlítenem, hogy mivel alsótápos házam van, így a hangkártya közvetlen a tápegység felett helyezkedik el.
    Ugyan ezelőtt, amikor itt jártam, nem írtam le, de a Logitech esetében is dettó ugyanilyen zajt tapasztaltam az utóbbi időben, régebben nem volt rá példa. Viszont itt voltak olyan időszakok, amikor eltűnt ez a zaj, de jellemzően akkor kezdte újra, amikor a másik szobában pl. be volt kapcsolva a számítógépét vagy valamilyen elektromos eszköz használatban volt. De volt példa arra is, hogy az előbb említettek megléte nélkül is hallható volt a zaj.

    A leírtak alapján mit tudtok javasolni?

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #30832 üzenetére

    Köszi!

    Utolsó tippeddel már próbálkoztam, de az sem hozott javulást. Igen, ha egy elosztóban vannak, akkor jóval erősebb a zaj, úgy már elviselhetetlen.

    "A sistergés a hangfalak input gain potijának lejjebb tekerésével nem mérséklődik?"
    De, mérséklődött. Középállásban volt a poti, most negyedéig letekertem, így már vállalhatóbb.
    Akkor ezek szerint a hangkártya szedi össze a zajt. :(((

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #30834 üzenetére

    "Ha lehúzod a hangkártyáról, akkor elmúlik a zaj?"
    Amikor bekötöttem, első körben ezt próbáltam meg, ha lehúzom őket a hangkártyáról, akkor nincs cicergés, csak az alapzaj van meg, de mint írtam, ez csak akkor hallható igazán, ha közelhajolok hozzá. A szobámban lévő mindkét konnektorban próbáltam, ugyanaz a helyzet.

    Egyébként a Logitech-nél ez a cicergés (mint, ami most a PreSonus-nál is jelen van) egy idő után jött elő, addig semmi ilyen problémám nem volt vele. Volt, amikor erőteljesebben, volt, amikor enyhébben lehetett érzékelni és olyan is előfordult, amikor abszolút nem. Amikor előjött ez a probléma, akkor próbálkoztam egy olyannal, hogy kikapcsoltam, kihúztam az elosztóból, a tápkábele végét a radiátorhoz jó párszor hozzáértettem, vártam egy bizonyos ideig, majd visszadúgtam, bekapcsoltam és a zaj (cicergés, enyhe pattogás) ha nem is minden esetben vagy megszűnt vagy pedig mérséklődött. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #30836 üzenetére

    RCA kábeleket most vettem újonnan, ettől függetlenül persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet hibás.
    Ha külső hangkártyával lehet orvosolni a dolgot, akkor lehetséges, hogy a későbbiekben majd beruházok egyre, addig marad a két poti lejjebb tekerése. Windowsból tudom állítani a hangerőt, úgyhogy ezzel biztosan nem lesz gond. :)

    Ha már itt tartunk, akkor a későbbiekben érdemes beruházni RCA helyett XLR kábelekre? Zaj mérséklése, illetve egyéb tekintetben lenne-e előrelépés vagy az RCA is teljesen megfelelő?

    A másik, hogy az alapzajt valami úton-módon lehet-e mérsékelni, vagy el kell fogadni, hogy ez ilyen?

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    Ez a fullra feltekerem a mélyet dolog hasonló ahhoz, amikor valaki az újonnan vett monitorját ~75-100%-os fényerőn használja, mert úgy - elmondása szerint - szebbek, élénkebbek a színek. Hiába akarod neki megmagyarázni, hogy nincs igaza és az úgy közel sem megfelelő/optimális több szempontból sem, ő hajthatatlan. :)

    Az Eris 8-amat (igaz, ez árban nem mérhető a jelenleg szóban forgó Microlabhoz) már pár hete nagy megelégedéssel használom és egy percig sem gondoltam arra, hogy a hátulján lévő magas- és középhangokért felelős potméterhez hozzányúljak. EQ nélkül, mindent kikapcsolva is teljesen megfelelő számomra a hangzása. Ha már itt tartunk, a Logitech Z-2300 után a mélytartománnyal is meg vagyok elégedve. :K

  • Rasiel

    senior tag

    válasz VIBO #31412 üzenetére

    Ez sajna nálam is jelen van, ha túl közel van a telefon a hangfalakhoz. Loginál nem volt ilyen.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz haly #32617 üzenetére

    Konkrétan 7 évig használtam egy Logitech Z-2300-at, ami az általad említett Z-623 elődje. Úgy vélem, olyan orbitális különbség nem lehet a kettő között, így talán valamelyest már tapasztaltam, mire képes egy ilyen rendszer. Mozizásra mindent összevetve elment, viszont zenehallgatásra az alap "szett" számomra teljesen alkalmatlan, vállalhatatlan volt: tompra, élettelen, összességében fakó hangzás jellemezte, kevés részlettel, szegényes közép-, illetve mélytartománnyal, feleslegesen túlsúlyos méllyel. Idővel a hangzásán tudtam javítani. Kapott egy Xonar hangkártyát, új potmétert, minőségibb kábelezést, valamint nem utolsó sorban elég komolyan bele kellett nyúlnom EQ-val, hogy számomra megfelelő hangzást kapjak. Így már azt mondom, hogy a jelenlegi rendszeremmel összehasonlítva korrekt volt a hangzása. Ugyanakkor jól írta fentebb lezso, a stúdió monitorok már egy teljesen más dimenzió. A legjobb az egészben, hogy megvettem, beszereltem, bejárattam és szól. Szól, ahogy én szeretném: nem puffogva, nem dübörögve, hanem részletesen. És nem kellett a hangszínszabályzóval hetekig, hónapokig bajlódnom, eszembe sem jutott, hogy hozzányúljak.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Rasiel #32618 üzenetére

    "...szegényes közép-, illetve mélytartománnyal"
    Bocsi, a vége magastartomány akart lenni. :B

  • Rasiel

    senior tag

    válasz szjoci #32735 üzenetére

    Tapasztalataim szerint igen, megérheti egy jobb rca-jack kábel, természetesen normális kereteken belül. A Z-2300-hoz használtam egy, a gyárihoz képest jobbfajta kábelt, érezhető volt a változás, természtesen pozitív irányba. Ugyanakkor, mint mindennek, ennek is időt kell hagyni.

    Egyébként eladósorba került egy rca-jack kábelem, ha netán érdekelne, akkor írj nyugodtan.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz dudika10 #33289 üzenetére

    +1, támogatom. :K

    Feree13: Z-2300-ról váltottam, 8"-os stúdió monitor párra.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz PuMbA #33292 üzenetére

    "Néhány mélyre mixelt számnál csak annyit hallok, hogy morajlik a 40Hz, mint az állat."
    Erre esetleg tudnál példát írni, linkelni? Mert szívesen meghallgatnám otthon az én rendszeremen is. :K

  • Rasiel

    senior tag

    válasz schawo #33301 üzenetére

    + PuMbA: Köszi, meghallgattam többször is tegnap este. Ahhoz képest, hogy "csak youtube minőség", egész korrekten szól. Tényleg viszonylag erőteljes benne a mély, amit én sem preferálok túlzottan, de ez számomra még elfogadható, a határon belül van. Különösebben nem találtam olyan részeket benne, amibe igazán bele tudtam volna kötni, így laikusként (:B), maga a szám is tetszett. :K
    Egyébként a monitorok jelenlegi elhelyezése nálam elég pocséknak mondható, hiszen a sarokban van, közvetlen az ablak mellett. Így elsődlegesen a mély tartománnyal vannak problémáim itt-ott, de ezt reményeim szerint napokon, heteken belül tudom majd orvosolni állványokkal és áthelyezéssel. Utóbbit szerintem a napokban megoldom, előbbire pedig még azért várnom kell kicsit.

    (#33309) Feree13: Nagy eséllyel azt mondom, hogy igen. :K Pl. itt egy rövid vélemény, többek között az LSR308-ról.

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #33312 üzenetére

    Én is azt az opciót mondanám, hogy először vegyél egy számodra megfelelő stúdió monitort és amennyiben nem vagy elégedett a méllyel, úgy később veszel mellé egy subot (ugyanakkor, ahogy fentebb írta lezso, azért ebben az esetben az elhelyezéssel lehet szívni). Viszont, ha megvetted a hangfalakat, hagyj időt nekik, "járasd be" őket. :K Nem akarlak plusz költségekbe verni, illetve nem is a fórum témája, de egy normális külső interfészt, egységet is megérdemelnének majd a hangfalak. Plusz a megfelelő kábelezés sem egy utolsó szempont, persze normális kereteken belül maradva. Egy alap Z-2300-hoz képest ég és föld kell, hogy legyen pl. az általad kinézett LSR305. :) Én viszonylag könnyen hozzászoktam a jelenlegi monitoraimhoz, egy percig sem volt az az érzésem, hogy hol van a Z-2300-ban megszokott mély, nem is hiányzott egyáltalán.

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #33314 üzenetére

    Külső hangkártyára vagy DAC-ra gondoltam, stúdió monitorokhoz inkább ezek ajánlottak.
    lista
    topik

    Kábelek tekintetében pedig olcsóbb kategóriában leginkább a Klotz kábeleket (XLR, RCA - az előbbi ajánlottabb, ár: 10.000 Ft alatt) szokták javasolni, drágábban pedig AudioQuest, Furutech, stb.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #33321 üzenetére

    Kb. szeptember óta használom az E8-ast, fentebb már leírtam a véleményemet, mélyben nekem nincs hiányérzetem a Logitech után. Elsősorban zenehallgatásra vettem. A vásárlás előtt felállított elvárásaim mindegyike teljesült ezekkel a monitorokkal: szép, részletgazdag, dinamikus hangzás; megfelelő közép- és magastartomány (előbbi a Logitechhez képest komoly előrelépés, utóbbinál pedig a magas hangok nem tolokodóak, élesek, hosszabb hallgatás után sem fárasztja az embert). Írom ezt úgy, hogy, mint említettem, nálam az elhelyezés egyelőre elég tré.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz flanki #33323 üzenetére

    Igen, ez így van :K Meg amúgy is, ha már ennyi pénzt beleöltem ebbe az egészbe, az a legkevesebb, ha kapnak egy-egy normális állványt, plusz megfelelő helyre kerülnek. Igaz, ezt már az elején illett volna megoldanom.

    Gondolom az elején egy picit fura volt a Genus a Logitech után... :)

  • Rasiel

    senior tag

    válasz vinczepeter2 #33793 üzenetére

    A JBL esetén darabárról beszélünk, tehát összesen a két hangfal ~100k-ba fájna neked, de ezt lezso már fentebb írta. Ha esetleg te is így értetted, akkor elnézést érte.

    Audioengine A5+-ról engem több helyen lebeszéltek, javarészt csak a nevét fizetnéd meg.

    Egyértelmű, hogy a személyes meghallgatás a legjobb megoldás, ha van rá lehetőség, főleg, amennyiben ennyit ki szeretnél adni hangfalakra. Én, személy szerint nem mentem el hallgatózni, de szerencsém volt, mert sikerült olyat választanom, amelynek összességében nagyon bejön a hangzása. Ugyanakkor elképzelhető, ha személyesen összehasonlítottam volna pár típust, akkor találtam volna számomra a jelenleginél is megfelelőbbet.
    Itt leginkább a HitSpace szaküzletet szokták ajánlani, de itt az általad említett Klipsch-t nem lehet kapni, ha jól láttam.

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz krichd1 #33849 üzenetére

    +1
    Ez nálam is megoldotta a zajjal kapcsolatos problémákat. Anno egy Essence STX kártyát használtam minőségi(bb) RCA kábelekkel. Sajnos elég sok zajt összeszedtek a monitor hangfalaim. Aztán váltottam egy szimmetrikus felépítésű DAC-ra, illetve XLR kábelekre és a problémák nagy része megszűnt. Azért írom, hogy nagy része, mert még sajnos mindig külön elosztóba kell kötnöm a PC-t és a hangfalakat, mert, ha ez nincs így, akkor zajosak lesznek a hangfalak, igaz nem olyan mértékben, mint anno RCA-val és belső hangkártyával. Ha esetleg erre tud valaki valamilyen megoldást, annak nagyon tudnék örülni. :)
    A monitorok hátulján lévő input gain potit is visszatekertem közép/alapértelmezett állásba, így sem érzékelek több zajt, ellenben az előző párossal ebben az esetben számomra már elviselhetetlen volt. Emellett még az a jelenség is eltűnt, ha valaki felkapcsolta a lakásban a villanyt mondjuk egy másik helységben, akkor egy enyhe pattogást lehetett hallani a hangfalakból.

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz krichd1 #33858 üzenetére

    Esetleges hálózati elosztó cserére gondoltam már, mivel ezekből csak ~1000 Ft-os, "tescos" típusaim vannak itthon, így már az elején számítottam arra, hogy majd érdemes lenne egy normálisabb típust beszereznem. Amennyiben ez nem segítene, úgy megfontolom az utóbbi kettő lehetőséget is, amelyet írtál.
    Köszönöm a segítséget!

    (#33860) lezso6: Ilyenről még nem hallottam, nem hangzik olyan szívderítően. :) Nekem is volt olyan lámpám nem is olyan rég, ami minden bekapcsoláskor zavarta a Logitech hangfalaimat: ilyenkor pattogást, sercegést lehetett hallani a szatelitekből.

    (#33865) Jimy83: Amikor megvettem az Eris E8-at, és miután összedugtam, néztem egy nagyot, mert brutálisan nagy zaja volt. Aztán gondoltam átkötöm egy másik elosztóba csak a hangfalakat és szerencsére ez megoldotta a probléma nagy részét. Örülök, hogy neked is sikerült ezzel a megoldással. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    Sosem értettem, mi értelme van annak, ha valaki feltölt Youtube-ra egy videót, hogyan is szólnak a hangfalai... :)

  • Rasiel

    senior tag

    válasz nonozoom #33882 üzenetére

    TROLL ON
    katt
    aggya a mélyet444!!!! ikszdéikszdé Kommentet is érdemes elolvasni. :K Csinálok neki egy kis reklámot. ;]
    TROLL OFF

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #33888 üzenetére

    Az a minimum. Nagyon erős 2.1-es szett, csak ajánlani tudom. ;]

    (#33889) Jimy83: Ismerem a videót, az egy igazi klasszikus, ha tudod, melyik illetőhöz köthető. :) Egyébként már én is kutattam utána (a konkrét címre is rákeresve), de sajnos hiába, mert el lett távolítva minden videómegosztó weboldalról. :(

  • Rasiel

    senior tag

    Ha már fentebb a kiemelésekről volt szó, akkor csak érdekességképpen megkérdezném, hogy ebben a számban nálatok mennyire érzékelhető némely esetben a mélykiemelés?
    A hangfalaim állványokon vannak, de még így is kissé fellelhető benne néhol a kiemelés, ami azért tud zavarni. :)

  • Rasiel

    senior tag

    Sziasztok!

    Ha jól emlékszem, még valamikor a nyár folyamán jártam itt, két problémámra kerestem megoldást, amelyek a következők voltak a Presonus Eris E8 + TEAC UD-301 párossal:
    - amennyiben egy hálózati elosztóba kötöttem a PC-met a két hangfallal és a külső DAC-al, úgy erőteljes zajt tapasztaltam a két speaker-ből. Külön elosztóban megszűnt ez a jelenség.
    - a stúdió monitoraimat a szobámban lévő mobiltelefonom eléggé zavarta, amennyiben hívást, szöveges üzenetet kaptam. Hasonló jelenség állt fenn (bár jóval enyhébb volt a zaj), ha valaki a közvetlen mellettem lévő szobában telefonált.

    Ezt a két problémát orvosolta egy minőségi(bb) hálózati elosztó, amelyet miután beüzemeltem teljes egészében megszűntek ezek a jelenségek.
    Egyébként a tippet itt kaptam, amit ezután is szeretnék megköszönni. :R A másik dolog, amiért ezt megosztottam veletek, mégpedig az, ha netán valakinek hasonló problémái voltak, illetve lennének a jövőben, akkor számára ez egy esetleges opció lehet megoldás tekintetében.

  • Rasiel

    senior tag

    Ugyan nem ebbe a topikba való, de fentebb is ment hasonló téma, ezért rákérdeznék, hátha valaki tud rá megoldást. Azzal lehet kezdeni valamit, ha a hangfalak - többek között - a videókártya zaját felveszik. Ez természetesen csak akkor fordul elő, ha (komolyabb) terhelést kap a VGA, ergo elindítok egy játékot és a GPU használat megugrik.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Degeczi #35907 üzenetére

    Presonus Eris E8 egy TEAC UD-301-el összekötve AQ Carbon USB kábellal. Ennyire rossz lenne az a külső DAC? :B

    Szerk.: Egyébként normál hangerőn játszok és úgy nem érzékelhető, alacsonyabb hangerőn hallható a gép előtt ülve. Nem olyan eget rengető probléma, de örülnék, ha lenne rá valami megoldás. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz krichd1 #35909 üzenetére

    Köszönöm mindhármotok válaszát. :R

    (#35909) krichd1: Józan paraszti ésszel első körben én is az alaplapra gondoltam, mint hibalehetőség. Tehát nagy valószínűséggel egy későbbiekben eszközölt alaplapcsere megoldhatja ezt a problémát? Másra már én sem tudtam gondolni, mivel egy normálisnak mondható kábelezést kialakítottam, minőségibb hálózati elosztóval.

    (#35910) Degeczi: Jogos, írhattam volna egyből a pontos típusokat. :K Igen, saját (többek szerint relative komolyabb) PSU-val rendelkezik a DAC, ezért is gondoltam, hogy ez nem okozhatja a problémát.

    (#35911) lezso6: Ha lehetőségem lesz, kipróbálom mindenképpen. Viszont a napokban próbáltam egy AudioQuest Jitterbug-ot a gépem USB portjára kötve és arra dugtam rá az UD-301-el összekötött AQ Carbon kábelt, viszont nem hozott lényegi változást zaj szempontjából ez a "kiépítés" sem. :( Egyébként lehet, hogy hülyeség volt részemről ezzel próbálkozni... :B

    Szerk.: Ami viszont érdekes, ezt a zajt leginkább a jobb oldali hangszóróból lehet hallani, a bal oldaliból kevésbé, összességében véve nagyon minimálisan

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #35916 üzenetére

    Ok, érthető, amit írsz, a Jitterbug-os dolgot az optikai és coax témán túl írtam, amolyan megjegyzésként. :)

    Viszont, ha továbbra is USB-vel szeretném használni majd a rendszeremet, akkor egyéb megoldás nincs rá, mint az alaplapcsere? De gondolom ez sem feltétlenül oldja meg a problémámat...

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #35918 üzenetére

    Alaplapváltás amúgy be van ütemezve nálam a közeljövőben, tehát a problémától függetlenül mindenképpen cserés lesz.
    Még egy fél évvel ezelőtt szemeztem egy USB isolator-al, ami ár szempontjából nem is lett volna nagy tétel, viszont a bökkenő az volt, hogy a DAC-omat nem lehetett megtalálni a támogatott eszközök listáján. ;]
    Az AQ Jitterbug-os témát azért is hoztam fel, mert néhány nappal ezelőtt úgy gondoltam, hogy megoldás lehet a problémára, viszont szomorúan kellett tapasztalnom, hogy nem az. :)

    Amikor belevágtam a stúdió monitoros világba, nem gondoltam volna, hogy ennyi probléma, gond előjöhet. Természetesen semmi keserű szájíz nincsen bennem, hogy leváltottam az előző, bögreszett rendszeremet, mert hangzás tekintetében nagyonis elégedett vagyok vele, csak ilyenkor látszik, hogy mennyi gond felmerülhet ebben az egészben. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz lezso6 #35921 üzenetére

    Egészen pontosan ez lett volna az. Hivatalos oldal manual-jában nincsen benne az UD-301.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz krichd1 #35927 üzenetére

    Köszi!
    Az alaplapcserével kapcsolatos ajánlásodat megfogadom, úgy próbálok majd választani, hogy legyenek rajta az átlagnál jobb USB portok. Egy darabig még biztosan marad a jelenlegi, de, ha az esetleges csere után sem javulna a helyzet érezhető mértékben, akkor kipróbálok majd egy USB kártyát, ahogy tanácsolod.

    "Jitterbug semmire se jó"
    Azt tapasztaltam, hogy a használatával megszűnt pl. az AIMP4 zenelejátszó programom megnyitása után keletkező minimálisan hallható kis zaj, valamint az a kis "sercegés, cincogás" is, ami, akkor fordult elő, ha telepítettem valamit a HDD-re vagy egyikről a másikra másoltam adatot. (Ez utóbbi probléma egyébként akkor jelent meg, amikor lecseréltem a hálózati elosztót egy normálisabb darabra és a PC, valamint a hangfalak egy elosztóba kerültek; előtte egyébként pont az volt a baj, hogy ezt nem lehetett megoldani, mert úgy komoly szinten zajossá váltak a hangfalak).
    Az egyébként nem tudom, mennyire szól bele az egészbe, hogy pl. a lakásban közel sem mondható korrektnek a kábelezés. Ez idővel amúgy is mindenképpen - a hangrendszertől függetlenül - cserés lesz, viszont egyéb okok miatt ez egyelőre nem kivitelezhető. :)

    "Vagy csak egyszerűen megszabadulsz a videókártyától."
    Ennyi. IGP-vel minden megoldható. :D

    "Amúgy az Eris E8 még nem rendes stúdió monitor."
    De azért nyugtass meg, hogy abban az árkategóriában, amiben elhelyezkedik, nem rossz vétel. ;]
    Egyébként véleményed szerint, honnan kezdődnek az igazi stúdió monitorok?

    (#35928) samu2062: Ez nem így van, pár nap, hét után már komoly változásokat tapasztaltam, ami a hangot illeti. :K

  • Rasiel

    senior tag

    válasz monti0222w #37476 üzenetére

    Inkább az Eris E5-ról olvastam rosszabb véleményeket, sokaknak az E4.5 bejött.
    Nálam a nagy testvér, E8 lett anno a befutó, amivel teljesen elégedett vagyok, jobb kábelekkel pedig lehetett finomítani a hangzásán . :K

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz deja vu #37839 üzenetére

    Nem akarom feleslegesen tolni, de, ha teheted, légyszíves hallgass meg egy Presonus Eris E8-at is! Kíváncsi lennék, hogy az általad felsorolt mezőnyben, hol helyezkedne el nálad. Anno, mikor vásárlás előtt voltam, végül ezt választottam, viszont tettem ezt úgy, hogy nem mentem el hallgatózni. :B Ennek kb. két éve, azóta megelégedéssel használom. :K

  • Rasiel

    senior tag

    válasz deja vu #37847 üzenetére

    Az nem probléma, én sem vagyok az. :) Viszont más véleményét mindig, mindenben szívesen meghallgatom, még akkor is, ha valamilyen szinten laikus a témában. :K

    Egyébként, ahogy írják, illetve én is tapasztaltam, nagyon sokat számít a szoba akusztikája. Nekem kb. 15m2-es szobám van, bőven próbálgatnom kellett, hogy lenne a megfelelőbb elhelyezni a hangfalakat. (Anno javasolták is, hogy ekkora szobába inkább vegyek kisebb mélysugárzóval rendelkező monitorokat).
    Mindezek mellett meg egy normális állvány is sokat tud hozzátenni az összképhez, valamint a külső DAC minősége sem egy utolsó szempont, illetve a kábelezés sem. Ezek közül egyébként - egyéni véleményként - az elhelyezés a legfontosabb, de pl. utóbbi is (kábelezés) számomra sokat tudott dobni az egészen. Persze kérdés, kinek mennyit érnek meg ezek a dolgok, illetve mennyire van füle hozzá, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz deja vu #37851 üzenetére

    Tisztában vagyok vele, nem is azért írtam az esetleges jobb kábelekre való cserét, hogy anélkül nem lehet meglenni. :) Ez is egy opció, amivel többet lehet kihozni a rendszerekből. Elképzelhető, hogy sokaknak nem is lesz akkora különbség, hogy megérje egy vagy több drágább kábel. Nem véletlenül írtam a felsorolás második felébe ezt a lehetőséget. :K
    Igen, ahogy írod: első körben válassz egy jó hangfalpárt, majd hozzá egy megfelelő DAC-ot, ami már látom meg is történt. :) Úgy vélem egyébként, hogy az általad választott Steinberg megfelelő lehet pl. a Mackie MR8 feletti kategóriá(k)hoz is. Mint már írtam, én is laikus vagyok a témában, erre majd konkrét(abb) választ adnak a hozzáértők. Én már közel másfél éve egy TEAC UD-301-et nyúzok nagy megelégedéssel, igaz ez kb. annyiba került, mint a hangfalpár, tehát esélyes, hogy "overkill" hozzá, mert többek véleménye szerint komolyabb kategóriához is megfelelő ez a külső interfész.

    Szóval, ha majd elmész hallgatózni, akkor szívesen olvasnám a véleményedet, mert nekem is hasonló árfekvésű hangfalaim vannak, plusz anno én is - talán mondhatom - ugyanilyen cipőben jártam kb. két éve, mint te most. :)

    "Már nem gyűjtöd a NEC monitorokat?"
    És te az Eizo-kat? ;] :)
    Viccet félre téve, sosem gyűjtöttem őket, de valahogy mindig közelebb álltak a szívemhez, mint más gyártó termékei. Mondom ezt úgy, hogy elismerem pl. a Dell, illetve az Eizo jobb típusait is. :K Ugyanúgy megvan még a két NEC monitorom, csak már jó ideje eltávolodtam a témától, topikba abszolút nem írok és nem is nagyon olvasom. Nagyrészt időhiány miatt,
    illetve egy picit próbáltam belekóstolni nagyon alap szinten a hangfalas témába is. Mindig is szerettem volna a PC-s átlag hangfalak fölé lépni picit, kinőttem már az olcsó 2.1-eket. Igazából sosem szívleltem igazán őket, csak hát a pénztárca, ami mindig gátat szabott az esetleges feljebb lépésnek. Most a jelenlegi rendszeremmel mondhatjuk, hogy boldog vagyok, persze lehetne még rajta mit finomítani, tisztában vagyok a hátrányaival, hibáival, vannak olyan dolgok, amelyeken lehetne javítani, de nem egyszerű (~15m2-es szoba, elhelyezés, stb.), de még így is mérföldkövekkel jobb, mint a régi Logi Z-2300-am volt. Persze árban sem közel egy kategória a kettő, így ilyen szempontból nem fair összehasonlítani őket, de azért mégiscsak az előző szettemhez tudok viszonyítani. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Dexar007 #37869 üzenetére

    Mondjuk számomra már az hihetetlen, hogy a DAC és az anélküli állapot között nem érzékeltél különbséget. :) Akkora differenciát pedig szerintem badarság várni, mint, ami a TV hangszórója és a Kürbis között volt.
    Jómagam egy Z-2300-ról váltottam Eris E8-ra. Amennyiben az alap állapotot (tehát mindenféle belenyúlás, EQ, stb.) nézzük, akkor nagyon komoly volt a különbség a két hangfal között. (A Logitech-nek konkrétan nem volt középtartománya és a magas is elég silány volt). Viszont, ha az általam egyedileg beállíott EQ-val rendelkező Logit hasonlítottuk az Eris-hez, akkor azért már nem volt olyan brutálisan nagy a differencia. Mondtam ezt akkor, mikor utóbbi még nem volt bejáratva. Miután ez megtörtént, számomra nagyon komoly különbségek álltak elő. Tudom, egy Z-2300-at ne hasonlítsunk egy Kürbis-hez, de akkor sem igazán tudom elképzelni, hogy - pl. normálisan elhelyezve a hangfalakat - egy Mackie MR5-el vagy MR6-al hallgatva a zenét, ne legyen érezhető a különbség egy Kürbis-hez képest.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz newmoonlight #38061 üzenetére

    Abszolút nem úri huncutság a hangfaltüske, elérhető áron lehet venni teljesen jókat, amelyek szépen tudnak hozzátenni a hangzáshoz. Hát még egy megfelelő elhelyezés, valamint állvány is. ;]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz UNauthorized #38818 üzenetére

    Milyen forrásokat szokták hallgatni az AIMP-lejátszóval? Gondolok itt pl. arra, hogy MP3-at, esetleg FLAC-at és ezeken belül milyen minőséget.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Dexar007 #41632 üzenetére

    Akkor te abba a kategóriába esel, mint ismerősöm. :) Elsőként szögezzük le, hogy hallottam már több 2.1-et, illetve jómagam is arról váltottam (kb. 40 ezres kategóriáról beszélünk). Nekem egy Eris E8-am van egy nem belépő kategóriás DAC-al, plusz vállalható kábelezéssel. Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban, amelyeket általában ő hallgat. Közben elfelejti hozzátenni, hogy az ő rendszere esetében dinamikáról nem is beszélhetünk, plusz a mélyet is szépen "elkeni" a 2.1-e, ergo magasabb szintre tekerve igazi rezonanciakatasztrófa alakul ki. Brummogás az megvan, de semmi "élet" nincs benne, közel sem üt, ahol kellene, csak puffog az egész. Többek között ezt untam meg az előző Logi szettemben és cseréltem vállalható szinten lévő 2.0-ra. Amire közel sem mondom azt, hogy tökéletes, de számomra minden téren előrelépés, akár a játékokat, akár a filmeket nézzük, zenéről pedig ne is beszéljünk. Amúgy filmek esetében sincs problémám a méllyel, bőven elég.
    Egyébként (sajnos) az emberek nagyon nagy százaléka akkor mondja valamire, hogy jól szól, ha hupog, adja a mélyet. A többi tartományt nem igazán tudják értékelni, csak közben cincogjon valami a magassugárzókból, oszt' jóvan. Persze elfogadom, ha másnak más tetszik, nem vagyunk egyformák. Ha szükséged van a fentebb írt mélyre, akkor neked bőségesen elég egy "olcsóbb" 2.1-es rendszer. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Rasiel

    senior tag

    válasz olymind1 #43859 üzenetére

    Nekem is volt hasonló gondom az Eris E8-cal. Egy normálisabb hálózati elosztó (nem az a pár ezer forintos) megoldotta a problémát, így egy egységben tudom használni a PC-t, illetve a stúdió monitorokat.

Új hozzászólás Aktív témák