- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
- MWC 2026: Meglepően jó áron jön a kicsi, de erős, illetve a nagy és fotós Xiaomi
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- iPhone topik
-
Mobilarena

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Arra gondolsz, hogy egy virtuális gépen lefuttatják a régebbi Z/OS-t?

Nem tudom pontosan, hogyan zajlik a dolog. Csak sejtem, hogy valami olyan emuláció lehet, ami a processzort emulálja, tulajdonképpen hasonlóképpen, mint egy virtuális gép.
Erre viszont valami egyéb megoldás kéne, nem az a jó, hogy elkezdjük szórni a helyet snap-re meg flatpakre.
Tudod, mit szoktak erre írni külföldi fórumokon? Hogy a tárhely olcsó, $0.5/GB...
Tárhelyfelhasználás szempontjából biztos, hogy nem a legoptimálisabb megoldás a flatpak meg a snap, de egyrészt könnyebben szabályozhatok a jogosultságok (akár grafikus felületről is), másrészt egy normálisan összerakott flatpak vagy snap csomagnál nem fordulnak elő olyan függőségi problémák, mint amivel tordaitibi is küzd, harmadrészt a rendszertől elkülönülve futnak. Ez egyrészt jó biztonsági szempontból is, másrészt azért, mert használhatsz több éves kernelt is úgy, hogy közben az appjaid frissek maradhatnak.
Ha most tordaitibi átállítja a Pythont 3.7-re, azzal veszélyezteti a rendszere stabilitását. Bár kicsi az esély rá, hogy nem fog elindulni a rendszere vagy valami hiba lesz, mert csak minor verziót ugrana, de akkor is van valamekkora veszélye.
De ha nem állítja át, akkor nem működik nála az SMPlayer.
Van még más alternatíva, pl. letölti a SMPlayer forrását, átírja benne a Python elérési útvonalát, és lefordítja magának, de ez megint csak elég macerás, és a frissítéseket is manuálisan kellene kezelnie. Esetleg megpróbálkozhat valami cgroups/firejail okossággal, de azzal ugyan csak nagyon problémás lenne.
Én ilyen esetben simán feldobnám a flatpakos SMPlayert és problem solved.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Parkside szerszám kibeszélő
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen okostelefont vegyek?
- BestBuy topik
- Robot fűnyírók
- Google Pixel topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



