- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- iPhone topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
Aktív témák
-
bsh
addikt
ide is leírnám egy problémámat, hátha itt tudtok rá valami okosat mondani. és előre is bocs, de hosszú lesz, megpróbálok minden részeltet leírni.
szóval két gépem van otthon, a következő képpen bekötve: kábeltévé -> kábelmodem -> 100mbit-es router -> gigabites switch -> a switchen a két gép. így a két gép közt gigabites kommunikáció van, kifelé meg a 100mbit (de ez bőven jó az 1mbites netemhez!
)
az asztali gépemen xp van, a szerveren meg ubuntu
az asztali gép nforce4 ultra + a64 x2 4200, és az alaplapi gigbites hálókártyát használja, ami elvileg pci expresses, szóval nem szűk keresztmetszet a busz. a szerver nforce2 + sempron 2300 (vagy 2200?), és ott egy pci-os realtek gigabites kártya van betéve.
a szerveren samba is fut, és ez van beállítva local master browsernek illetve domain master browsernek is, valamint ehhez szinkronizál a windows időt, stb.
namost ugye a samba nem éppen atomgyors, de kicsikartam belőle a maximumot, és 25mb/s helyett 35-tel olvasok/írok rá a win gépről. de ez még elég sovány. az ubuntu hálózati beállításokat még nem optimalizáltam. nincs jumbo frame sem.
gondoltam, hogy esetleg a vinyó lehet a szűk keresztmetszet, de az tud 50-60 megát is másodprecenként, úgyhogy ennyire nem kéne lassúnak lennie...
gondoltam a pci buszra is a szerverben, hogy az a szűk keresztmetszet, de ennyire azért az nem lehet szűk...
aztán hogy a szűk keresztmetszeteket kiiktassam, teszteltem egy szerver-kliens benchmark-kal a tiszta sebességet udp-vel, memóriából memóriába, és érdekes dolog derült ki, amit nem értek:
ha a win gépem a szerver és a linuxon fut a benchmark kliens, akkor olyan 600mbit-et érek el. fordítva viszont, azaz ha a linuxon fut a szerver és win-en a kliens, akkor csak olyan 450-et.
szerintem még tcp-vel is el kéne érjem a 800mbit-et, nem?
mi lehet a gond? mit kell optimalizálni? miért különböző a sebesség a két irányban?
valami tipp valakinek?
Aktív témák
- Milyen okostelefont vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Linux kezdőknek
- 3D nyomtatás
- TCL LCD és LED TV-k
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 14 – Kések, késélezés
- Elden Ring
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Gyúrósok ide!
- További aktív témák...
- Apple iPhone 13 Pro Max /128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:83%
- LG 55QNED823RE / QNED / 55" - 140 cm / 4K UHD / 120Hz & 4ms / HDR Dolby Vision / FreeSync + HDMI 2.1
- Asus Vivobook S16 S3607QA-PL018W
- Lenovo IdeaPad Slim 3 Ryzen 7 8840HS 15" FHD+ 24GB 1000GB Teljeskörű garancia
- 188 - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i5-13450HX, RTX 5060
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
)
