- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Megérkeztek a Xiaomi 15T sorozatának telefonjai Magyarországra
- OnePlus 8T – fazonigazítás
- Fotók, videók mobillal
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Apple iPhone 13 Pro Max - őnagysága
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
Új hozzászólás Aktív témák
-
darál0w
Jómunkásember
válasz
echterion #13180 üzenetére
egy AMD fant megkérdeztem
válasz:
gyorabb teszt : 2 fajta játét 2x fél óra. Meg legalább szórakozol.
5-10 perces stabiliti teszt meg nincs szvsz.#13193) gabber9511
igen, droppolás. és nem a mostani feszt, hanem az alapfeszest kérdeztem.
vmint nemértem mit keresel itt, ha bármint is mondok te nem azt csinálod...
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
echterion #13021 üzenetére
a geil oldalán van pár f*szág, már elnézést. nekem Black Dragonjaim vannak, arra írtak először 1.8-2.4et (na kösz). 1.89en stabilak 1000@cl5-15ön a 800@5-15ösök, pedig négy kétgigás memóriát hajtok... szóval felesleges annyi fesz. arról nem is beszélve, hogy őrült módjára fognak melegedni. telán egy picit még csökkenthetnél is.
a default feszek nem mérvadóak, a VID az. a "default" feszeket az Asus lapok (ezekszerint az ASrockok is) hajlamosak kilőni az egekbe. megoldás: két lépcsővel csökkentsd a CPU feszt, prime, ezt addig csináld amíg még stabil. a legalacsonyabb stabil fesz kell Neked.
sajnos AMDhez nem értek, szal a többihez nem tudok hozzászólni
.
-
laccc85
csendes tag
válasz
echterion #13026 üzenetére
Ez lap, és bios beállítás függő is.
Bár nekem 100 foknál restartolna automatikusan,nem tapasztalatból mondomcsak a bios szerint,de nem tudom amd-nél hogy van,igaz volt nekem is,csak akkor nem voltam tuning érdekelt,mint most az intelnél.
És ha lehetőséged van,vagy lenne rá, megnézhetnéd másik lapban valakinél,hogy ott milyen értékeket mutat(na)?
És akkor tudnál kalkulálni otthon ,csak tippként mondom -
laccc85
csendes tag
válasz
echterion #13021 üzenetére
Nekem meg pont fordítva van
A maghő több 10-12 fokkal,mint a procihő.
cpu 26fok, magok 38,39 fok
De szerintem ez a jó érték, mert a proci felületével közvetlenül érintkezik a hűtő,így az az alacsonyabb hőértékű.
Akkor lehet neked rossz benne az érzékelő, találkoztam már hasnlóval,csak ott sokkal többet mutatott mint ami volt -
Gyufaaa
veterán
válasz
echterion #13010 üzenetére
Egy valamit nem értek. Hogy tuningoltad ennyire fel a gépet? Hasra ütés szerűen, vagy mert "másnak is ennyin megy"? A ramoknak minek adsz annyi feszt? Nincs rá szükségük egyáltalán szerintem. Az NB-t pedig próbáld meg csökkenteni. Szerintem ott lesz neked a bibi. Alapfeszes tuningnál mennyire jutottál? Vagy azt nem is próbáltad?
-
Vigilante
őstag
válasz
echterion #12060 üzenetére
Hi köszi az infokat a rmjaim 800 on mennek szal 1:1 be az 1600 as FSB vel, és a Proci is max 65 fok még de mivel akarom húzni +feszel fog kelleni a hűtő hyper tx3 vagy ez amit mondtál nem néz ki rossznak meg ennek lehet szabályozni a sebességét is( gondolom akkor 4 kábel jön ki belőle nem 3? )
-
Dyingsoul
veterán
válasz
echterion #12047 üzenetére
Igen, sokat jelentett, de öö nekem kicsit ködös ez a tuning dolog :S ha csak +10%-al emelem meg a feszt, akkor húzhatom bármennyivel a procit, nem fog kihalni? A procihűtőmről mi a véleményed? procival együtt nem kéne a ramon is tuningolni? persze eredeti kérdésem a proci volt, csak ahogy enéztem a procival együtt húzták a ramokat is. Mellesleg az alaplapom 1066-os ramokat támogat, sőt, gyártói oldalán az van, hogy 1200mhz OC ramokat is.
Szerk: sztem a tuningolásba hétfőn kezdek bele, akkor kapom az új vidkártyát meg +4gb ramot is! De erre a ram dologra mindenképpen kellene keresni vmi megoldást, mert nem semmiért vettem 1066 mhz-s ramokat... Persze ezért nem hibáztatok senkit, ne érts félre!
Köszi amugy a segítséget!
-
lipi67
nagyúr
válasz
echterion #8629 üzenetére
Ahogy mondják,túllövi a frekit és kész.Nem is az a baj,h nem fix 100.1es lapokban(Pl.Asrock)sokat javíthat a tuningon(cpu tuning-FSB)ha nem fixálod le,de..Valamilyen emberi értéket adni kell neki,mert a lapok"csodákra"képesek.Úgy belövik neked,h el is száll!Ha fejlettebb lenne(megbízható)az auto,akkor hagyhatnád ott.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Amd ryzen 5950x + Msi x570s carbon wifi Team Group 32GB samsung b die . Jegelve MMGpOffical számára.
- Intel Core i5 4590S 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i9-9900K - Garancia - Ingyen posta
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900KF 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro BONTATLAN // Számla+Garancia //
- Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB // Számla+Garancia //
- AKCIÓ! 750W Seasonic PRIME TX-750 Titanium tápegység garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest