Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RCH

    tag

    Segítség, segítség!
    Kezdek bekattanni.
    Szülinapi emlékeztetôt akarok készíteni Tasker + Autocontact segítségével.
    Minden délben átnézi a Tasker a naptárat és ha van bejegyzés, melyben szerepel a "születésnapja", azt átemeli egy változóba, aminek a tartalma mondjuk "Vég Béla születésnapja" lesz.
    Ebbôl kell kiszednem a nevet, ami alapján az Autocontacts beazonosítja az embert, kikeresi a számát, fotóját, blabla.
    Az Autocontacts paraméterben a nevet kéri, amit a naptárbejegyzésbôl tudok kinyerni variable find/replace paranccsal (születésnapja szó cserélôdik semmire, így csak a név marad), vagy a másik verzó, hogy a naptárbejegyzés szavaiból tömböt hozok létre és akkor az elsô két elem a vezetéknév, keresztnév lesz.
    Bármelyiket is választom, az Autocontacts megkapja egy változóban a nevet, de valamiért nem tudja értelmezni.
    Ellenôrzésképp Flash-sel kiirattam a változó tartalmát (Vég Béla), szerintem nincs felesleges space, vagy ilyesmi de az autocontacts nem szereti. (Ha felcserélem a vezetéknevet a keresztnévvel, akkor se.) Ellenben, ha nem változót használok a paraméter megadásnál, hanem kézzel beírom, hogy Vég Béla, akkor minden tökéletesen mûködik.
    Képtelen vagyok rájönni hol a hiba.

Új hozzászólás Aktív témák