Új hozzászólás Aktív témák
-
nemszabad
tag
Rokonszenves szemlélet, az enyém is ilyesmi.
Sajnos az emberek elenyésző hányada rendelkezik ilyennel.
Rám ferde szemmel néznek a cégnél, mert nem kocsival járok be, hanem tömegközlekedek. Meg csóringerner tartanak, más magyarázat (környezettudatosság) nem létezhet erre az elképesztő dologra, amit művelek. Ha ingyen lenne az üzemanyag, akkor is tömegközlekednék. Persze a global felmelegedésen meg szörnyülködnek (most ne firtassuk, hogy van-e ehhez köze az emberi tevékenységnek, vagy nincs). Szegény bolondok.
-
-
TDP az a base clockra vonatkozik asztali gépeknél szerintem. Meg van rakás másik TDP érték pl TDP max érték ami lehet 200-300w körül is.
Szervernél is gondolom úgy megy ezért példának egy cascade lake 125w-os Xeon proci (ami nálam prime 95 alatt evett 250w-ot konnektorból)
Látható hogy ott bizony van egy szép max power limit, na az lesz a proci maximális fogyasztása. Beállítható a max időtartam amíg túllépi az alap limitet.Notiknál meg a gyártó határozza meg. Pl i7 4720HQ-nál nincs is konkrét limit de a power limitek nem állíthatóak.
AMD-nél nem tudom ez hogyan működik. Ez a HWinfo64-nél van, de AIDA64-ben is van ilyen CPUID résznél. -
sb
veterán
Ez hülyeség, hogy nincs egy szinten a Ryzen idle-ben. Max 10W lehet köztük, de inkább nincs semmi. Más tesztekben kimérik egálra vagy akár fordítva is.
Eleve az X570 zabál, itt ezt láthatjuk. De alapvetően sok múlik a lapon. Plusz ram/IF, ahogy írod. A ram tuningot egy ideje Intel oldalon még szinte jobban tolják mint Ryzen alatt, ott is többet fog enni valamivel.
Ryzennél meg az IF is típusfüggő mennyit tesz rá.Én is írtam a 2700-am mellől, hogy sokat rádob. +10-15W volt a 3600 körüli IF+ram. Ráadásul Zen+-nál az energiamenedzsment is valahogy gyengébben muzsikált.
Én is onnan indultam, hogy wtf a fogyasztásmérőn 70W "idle-ben" mikor Intelen ez 48W volt (egy 10W+ -os dvga-val, tehát anélkül 40W alá becsúszott az Intel konfig, SSD+HDD+pár venti, tehát nem is teljesen minimál konfig.)0. Aztán rájöttem, hogy hiába 0.5% a cpu usage, 1-2 háttérben futó cucc nem hagyja idle-ben futni a procit. Két progi kilőve taskbarról 70W -> 48W. (ez nyilván sw oldali gond, Intelen emlékeim szerint nem futottak anno... de nem is releváns, mert 70W-ot azért nem mérnek itt sem a ph tesztben
) De akár egy háttérben futó Firefox is ad annyi terhelést ami nem engedi le idle-be.
1. Win10 energiaséma: A fentin már az is javított 10W-ot ha power saver-en futott a gép. Balanced vagy a régi kedvenc Ryzen balanced nagyon agresszív séma. Mondjuk ez kell is, mert így meg tetű lassú lett a response time... Ez szerintem egy releváns, megoldandó sw-s feladat - kapcsolódik a heterogén cpu-knál felvázolt problémakörhöz. Eltérő magok esetén is kérdés, hogy mit tud/tehet a hw alacsonyabb állapotba és milyen sw-ket hagy pörögni. Itt ugye nem kellett volna. (Itt most nálam aktívan váltogat a sémák között, így mindkettő él, van menedzsment és reszponzivitás is.)
Ryzen/balanced sémáknál viszont inaktív vagy nagyon lightos egy rakás energiamenedzsment-funkció. Órajelek állítása agresszív, parkolás tiltva vagy nagyon passzív, stb...2. ...vagy pl. a PCIe menedzsment inaktív. Ez is további 5-10W lehet. Cserébe a reszponvizitásnak ez is odavág. De összességében egy ilyen vagy egy passzívabb cpu séma még egy SSD 4k tesztet is lefelezhet, harmadolhat simán.
Szóval volt 70W. Passzív sémával 60W de szarból várat nem tud csinálni: a gázos progikat kiiktatva 48W. Erre passzív séma: 45W, PCIe menedzsment: 40W alja. Ugyanaz a konfig.
Azóta 4650G-re váltottam. Ez már ugye Zen2.
- Javult energiamenedzsmentben, mert itt kb nincs különbség (2-3W) a sémák váltogatásában.
- Mivel Renoir, IF/ram az égben, 4200-4733. A fogyasztáson mégsem látszik. Monolitikus felépítésű de azért IF itt is van ami kapja a magas órajelet, extra feszt. Többet is mint sima cpu-nál.
Itt dvga-val, szar progikkal együtt 45W-ról indul kb. az ami 70W volt. Dvga nélkül 30W. Az összes többi hókuszpókusz: szar progik kiiktatása vagy fut egy FF a háttérben, energiasémák bűvészkedése még leviszi kb. 26-27W-ig, de ennyi. Ez már kb. nulla hozzáadott érték.
Mellette most épp 3800-as IF/ram, de ugyanezt tudja 4400-on is.Szóval annyira nem fogyaszt rosszul ez sem. Finoman szólva. Terhelés nélkül de dgpu-val együtt ugyebár. Alulfeszelés nincs, IF tuning extra. (Nagyon minimalizálva ki lehetne kapni a HDD-t, most épp 2db NVMe SSD-ből egyet, a ventik is ráraknak jó pár wattot. 20W alatt lenne.)
És nem csak a monolitikus felépítésből jön mint látható a többi különbségen a Zen+-hoz képest...szerk: Mind konnektornál mért érték.
-
tasiadam
veterán
Ott eros bottleneck lenne a 2700X. volt egy xeon 1240 v2-n, bf1 alatt es warzoneban is 60-70%on ment, meg 50 wattot evett. Es ki a franc gondolta volna ilyen terhelesnel h ez bottleneck? Es az volt. Nem menne 100%on a CPU akkor se, na ebbol indulok ki. Akkor se lepodnek meg, ha a 1660S mellett egy erosebb 8 magossal megtobb fps-em lenne.
Nezzuk pl a 10700F-el es szembe vele egy 2700X. Pl egy 3060Ti kitekeresehez szerintem a 10700F tobb fpst adna ugyan azon fogyasztas mellett. Vagy ha ugy tetszik, a 2700x csutkan porogne, legyen gyari fogyasztassal, kb 150w-ot. Mig a 700F nem kerne ennyit.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Olcsó Laptop! Dell Latitude 7280. I5 7300U / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!) - ELKELTEK
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z390 i5 9400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060Super 8GB Corsair Carbide Series 200R 600W
- Samsung Galaxy S21 Ultra /Kártyafüggetlen / 12/256 GB / 1Év garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest