Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz tasiadam #67 üzenetére

    és mennyi fps-nél van limit?
    konkrét példa:
    forza 1440p@ ultra korlátlan fps
    3100+3070 - 220w bpd -, konnektorból 260-280w
    ugyanez 60-as korláttal 120-130w
    persze ez a cpu nem gammer, de elég jól szemlélteti mi a különbség a 60-as és korlátlan fps étvágya között
    60-asnál a vga nagyrészt passzívan ment
    több tagtól is láttam hogy bf5-özik és nagyon meleg a cpu-ja, akár intel akár amd, nyilván mert a vga is pluszban a pofájába fűt, de a cpu-t is terheli rendesen - ha jól rémlik avx-et is használ -

    szerk:
    cpu az mindkét esetben 400rpm-es hűtő melett ment, de 60-as korláttal a hőfokok sokkal lightosabbak voltak
    perrsze korlátlannál sem sütött, zen 3100 nem az a fajta - főleg jól beszabályozva -, de ott is elég jól látszott mit számít ha limitálva van az fps

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz tasiadam #67 üzenetére

    jah látom, 60fps
    próbaképp engedd el korlátlanra
    és ez csak egy játék, már nem egy ilyen zabás van
    onnatnól meg ha valaki játékon kívül másra is használja a gépet - mondjuk nem havi két órában, hanem napi többen - , már egy sima 10700 is drága lesz hosszú távon -
    nem beszélve arról a hőtermelésről amit produkál, nyáron vagy el kell viselni pluszban, vagy a klímának még azt is hűtenie kell, és ha jobban kell hűtenie többet eszik az is
    10700-tel szemeztem, de nálam már pl pont játék nincs, videó vágás ritkán, tényleg ritkán, havi pár óra
    de ezek a cpu-k 100w alatti étvággyal sok érdemit nem produkálnak, ha meg tényleg használnám akkor zabálna, tehetek rá dög hűtőt is, le is passzoltam az ötletet - hiába van most már nagyon jó ára de fentebbiek tükrében nekem nem jó deal, egy 10400/11400 v 11500 az még igen, utóbbiak csak ha jelentsen jobb az új igp, de arról még nem találtam érdemit -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák