Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Set-Comment™

    senior tag

    válasz vicze #8 üzenetére

    Csak egy aprocska pelda, Win RT ugyanugy kezel printereket mint a nagytestvere. Mas tabla kepes erre?

    Illetve akit leugattal az Ipad-rol valtott WinRT-re...:P

    http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

  • NGA

    addikt

    válasz vicze #8 üzenetére

    Nem értem. Milyen külső eszközöket nem használhatok RT-n?

    Az USB port teljes értékű. Ami driver megvan Win8-ra, azokat az eszközöket kezeli. Tudok USB nyomtatón nyomtatni, szkennelni, rá lehet kötni USB bill-t, egeret, lekezeli a mobiltelefonokat, nemrég a kollegám Sony Xperia mobilját kötöttük rá, simán vitte háttértárként. Viszi az elterjedt játékkontrollereket, a külsö HDD-t, pendrive-ot, mobilstickeket. Ez már eleve több, mint amit tud a WP. Természetesen nem azonos a Win8-al, de remek eszköz.

    (#22) Set-Comment™: Hagyd, ezért fizetik valószinűleg, minden RT-s cikkhez odamegy, és behány pár mondatot. Élvezi nagyon. Én kevésbé, mert értelmes. normális mondandója nincs, csak, hogy mennyire szar az rt.

    [ Szerkesztve ]

  • Vassili_Zait

    senior tag

    válasz vicze #29 üzenetére

    Hát nem hiszem, hogy ezek az RT-s tabletek a rendszergazdáknak lennének kitalálva... sokkal inkább egy normális átlagembernek, aki csak netezik és filmet néz... valamint be szeretné dugni a pendrive-ot meg a mobilwinyót a gépbe... valamint esetleg néha szöveget, vagy táblázatot akarnak szerkeszteni... belőlük kb 1000-szer több van mint az első kategóriából...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #32 üzenetére

    Ezzel az érvvel csak az a baj, hogy ha kihoznak majd egy Atom procis tabletet, magnézium házban, támasztóval, stb, akkor pont annyiba fog kerülni mint a Surface RT (de még az is lehet, hogy olcsóbb lesz), funkcionalitásban meg így is, úgy is köröket fog az RT-re verni.
    Tehát megint ott vagyunk, hogy az RT a ROSSZABB választás...

    Vassili_Zait
    Azok meg vesznek 50 ezerért egy droidot és csók. De az gazdagabbja/igényesebbje is inkább Ipadre fog szavazni a jobb kijelző, és az összehasonlíthatatlanul kellemesebb kezelhetőség miatt. A Win RT-t Pain In The Ass kezelni, főleg az asztali felületet, 10 colon...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • NGA

    addikt

    válasz vicze #29 üzenetére

    Te valahol nagyon el vagy tévedve. Az RT tartalomfogyasztásra való. Arra, mint a többi tábla.
    Azaz filmet nézz rajta, netezz, pdf-et olvass, zenét halgass. Ezt kiegészitették azzal, hogy beleraktak egy Office-t, ami igaz korlátokkal, de ellátja egy átlag felhasználó igényeit.
    Sajnos nem tudom mi az a VPN, mivel még soha nem kellett, de ez nem az? Windows RT VPN

    Bevallom én nem vagyok Enterprise admin mint Kirk kapitány, igy fogalmam sincs mit kellene tudnia az RT-nek. Csak azt látom, hogy mindenki azt hiszi, hogy minden feladatot tableten kell megoldani, és ha azon nem lehet, akkor az szar.

    cairojack:

    Én amire használnám:
    -Természetesen a klasszikus tablet funkciók, netezés, levelezés, filemzés (youtub, és nem egész estés film), képregény, olvasás, stb - Erre jó az RT-is.

    Erre való, de mivel simán kikötöm bármilyen hdmi tv-re, és viszi a 15 gigás FullHD mkv-t, igy simán lehet filmet nézni rajt.

    -Néha Word, de inkább Excel

    Alapfunkciókra tökéletesen megfelel az RT. Ha jól tudom nincs makro.

    -A fent említett, egyedi, X86-re tervezett progi használat, akár menet közben, az utcán sétálva, kávézóban (RT kilőve)

    Desktop appot nem tudsz rendesen érintőképernyőn kezelni. Semmi értelme nincs. Próbálj meg távoli gépet vezérelni érintőképernyőn, elég nagy szenvedés

    -Photoshop (adott esetben egérrel, monitorra dugva) - RT kilőve

    Erre mindegyik tablet kevés. Én PS-ezek, és a normális használatához kell legalább 16 giga ram, meg egy jó erős proci, meg kb 1-2 terra merevlemez. Még laptopon is szenvedés.
    Egyébként egeret, monitort kezel az RT is.

    -Szabadidőmben régi jó Win-es játékok - RT kilőve.
    Én pl imádok RT-n régi jó kis SNES játékokkal játszani, van rá emulátor. 8.0-ra volt dos emulátor is, ami jól futtatta a régi játékokat is, meg x86 emulátor is. Ha ismét feltörik az RT-t, akkor ezek lesznek ismét.

    Ezek alapján neked semmiféle tablet nem lenne jó, nem te vagy a célközönség.

    [ Szerkesztve ]

  • NGA

    addikt

    válasz vicze #58 üzenetére

    Én nem állitottam azt, hogy teljes értékű. Ott volt, hogy kb.
    Megmagyarázom, hogy értsed, mert elég sokáig rugózol rajta.

    Van az átlagfelhasználó. Van neki egy laptopja, amin Windows 8.1 fut. Ezen netezik az IE11-el mondjuk, filmet néz a modern ui-s filmnézővel, képeket a muis képnézővel, zenét hallgat a mius zenelejátszóval, mert ezek is elegek neki, nem kezd keresgetni mindenféle x86 alkalmazásokat. Észreveszi, hogy van áruház, itt feltelepit esetleg pár alkalmazást, pl mkv, flac lejátszót, mert ezek is fontosak. a TV-je dlna-t tud, igy hasznos az is neki, hogy igy át tudja lőni a tv-re a filmet.
    Ő egy átlagfelhasználó, ismerek sok ilyet, akinek még az is nehézséget okoz, hogy pendriveról felmásoljon egy képet a merevlemezre.

    Namármost ennek a felhasználó megkérdezi, hogy ezekre a feladatokra mit vegyen? Ami fontos: az eddig elhangzottakat tudja csinálni rajt, birja 9-10 órát az akksija, jó minőségű legyen. Hallotta, hogy van valami RT. Ha neki el kéne mondani, hogy mit tud az RT, akkor ezt mondanám: "Kb ugyanaz, mint a windows 8.1, csak nem használsz 3rd desktop appokat."

    Igy érthető, vagy fürészeljük tovább a fingot?

  • Set-Comment™

    senior tag

    válasz vicze #65 üzenetére

    "Átlagfelhasználó a csempék láttán frászt kap és az az első, amit le szeretne tiltani, rosszabb esetben még kikapcsolni se tudja azt az izét...(ha nem olvastam volna előre, esélyem nem lett volna)."

    EEEEESSS eljutottunk a szaracsempeig! Koszonjuk, leulhet:D

    http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #65 üzenetére

    Itt egy kicsit védenem kell a Windowst. Akár frászt kap az átlaguser a csempéktől, akár nem, tableten az asztali felület tényleg használhatatlan (oké legyünk őszinték, nem használhatatlan "csak" kvára körülményesen/nehezen/idegesítően használható). Szóval a csempe egy jó koncepció.
    A baj azzal van, hogy az MS nem tudta úgy prezentálni, hogy az vonzó legyen. Mert a legtöbb felhasználói visszajelzés szerint (és szerintem is) ronda, unalmas, egysíkú.
    És a legtöbb livetile-nak csak marginális funkcionalitása van, vagy még annyi sem.

    Igazából arról soha senki nem is álmodjon, hogy az asztali felületet valaha is jól fogja tudni kezelni tableten. Arra kéne rájönnie az MS-nek, hogy hogyan lehetne ezt ízlésesen, esztétikailag vonzó módon tálalnia, értelmes funkcionalitással megtoldva.

    Szvsz a csempe nem fog elvészni, max átalakul, valami picit vonzóbbá. Legalábbis, ha van eszük...
    Mindig is mondtam, hogy a megtor UI alapötlete jó. Mind telefonon, mind tableten, csak a megvalósítása nem lett jó. És asztali gépen sem érdemes erőltetni.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • NGA

    addikt

    válasz vicze #65 üzenetére

    Mint irtam, a Win 8.1 RT sok újdonságot hozott. Köztük a teljes értékű flash böngészőt, azaz simán futnak a flash-es játékok, és a youtube, online filmnéző oldalak. Ha nem beépülő modulként, hanem máshogy de van adblock is.

    "Átlagfelhasználó a csempék láttán frászt kap és az az első, amit le szeretne tiltani, rosszabb esetben még kikapcsolni se tudja azt az izét...(ha nem olvastam volna előre, esélyem nem lett volna)."

    Ennek ellenére folyamatosan nő a WP eladások száma, ami szintén szaracsempe.

  • Set-Comment™

    senior tag

    válasz vicze #68 üzenetére

    Idő kell mire megszokjak az emberek, 7 eve az erintokijelzos telefonokat fikaztak a gombossal szemben...

    http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

Új hozzászólás Aktív témák