Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    "A Qualcomm termékfelelőse szerint a Nokia táblagépe minden téren jobb ajánlatnak tűnik a Microsoft frissített modelljénél"

    Csak azt felejtette el hozzátenni, hogy mindkét ajánlat lényegesen rosszabb, mint bármely, teljes értékű Windows-al (azaz x86-os procival) szerelt tablet (ami még olcsóbb is akár).

    De nem baj, legalább a napi MS/Nokia/RT reklám megvolt...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Yokayee #12 üzenetére

    Hát úgy semmiképpen, hogy csak a hátrányokat örökli a rendszer, a lényeg meg lemarad... mert az RT ennyit tud.

    (#13) ldave
    Lehet, de ha azt veszem, hogy egy RT annyira sem használható, mint egy droid, egy atomos gépen pedig az összes létező program elmegy, ami windowsra készült (leszámítva az újabb játékokat), akkor ez egy No-Brainer.

    Hiába a sebesség, ha nincs mit meghajtani. Kicsit olyan, mint F1-es kocsival munkába járni. Lehet, csak értelme nincs...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz NGA #28 üzenetére

    Figyelj csak! Mi azt értjük, hogy neked mindenre megfelel az RT, és még biztos vannak így vele sokan, de van akinek NEM elég a tudása, főleg, hogy van olcsóbban, teljes értékű Window-os tablet.

    Most kérlek, próbáld meg elmagyarázni nekünk, hogy miért kéne 100-150 ezer forinttal többet fizetnem egy Surface RT-ért, mint egy teljes értékű Windows-os tabletért??

    Mivel tud TÖBBET a surface RT?

    Támaszd már alá racionális érvekkel, hogy miért fizessek kétszer annyit valamiért, amit tized akkora funkcionalitással bír!

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #32 üzenetére

    Ezzel az érvvel csak az a baj, hogy ha kihoznak majd egy Atom procis tabletet, magnézium házban, támasztóval, stb, akkor pont annyiba fog kerülni mint a Surface RT (de még az is lehet, hogy olcsóbb lesz), funkcionalitásban meg így is, úgy is köröket fog az RT-re verni.
    Tehát megint ott vagyunk, hogy az RT a ROSSZABB választás...

    Vassili_Zait
    Azok meg vesznek 50 ezerért egy droidot és csók. De az gazdagabbja/igényesebbje is inkább Ipadre fog szavazni a jobb kijelző, és az összehasonlíthatatlanul kellemesebb kezelhetőség miatt. A Win RT-t Pain In The Ass kezelni, főleg az asztali felületet, 10 colon...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz afk22 #36 üzenetére

    Igazából nekem mindegy, hogy milyen X86-os tabletről beszélünk, és milyen RT-ről, nálam a legvacakabb új generációs atommal szerelt tablet is magasan veri a legcsúcsabb RT-t.
    Egész egyszerűen azért, mert egy X86-os tablettel bármit meg lehet csinálni, amit az RT-vel, pluszban még nagyon sok mindent, amit asztalival, viszont az RT-vel meg szinte semmit.

    Én amire használnám:
    -Természetesen a klasszikus tablet funkciók, netezés, levelezés, filemzés (youtub, és nem egész estés film), képregény, olvasás, stb - Erre jó az RT-is.
    -Néha Word, de inkább Excel (aminek tudnia kell együttműködni egy spéci, egyedi progival) - erre már nem feltétlen jó, mert nem teljese értékű az office, nem tudom, hogy mennyire tudna együtt működni az említett céges progival.
    -A fent említett, egyedi, X86-re tervezett progi használat, akár menet közben, az utcán sétálva, kávézóban (RT kilőve)
    -Photoshop (adott esetben egérrel, monitorra dugva) - RT kilőve
    -Szabadidőmben régi jó Win-es játékok - RT kilőve.

    Tehát látható, hogy én gyakorlatilag egy lapotpot váltanék ki egy ilyen tablettel, mert most laptopon intézem ezeket, mégis jó lenne egy 600 grammos tabeltet cipelnem egy 2,5 kilós noti helyett, amit utcán, járművön nem is tudok használni.

    Egy ideig erősen tervezgettem az Asus T100 beszerzését (ami 120 rugó), de végül úgy döntöttem, hogy várok egy nagyobb felbontású modellre, amiben Z3770-ea proci lesz.

    http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/asus-transformer-book-t100

    Az sem baj, ha T100-as árához hozzácsapnak +50 rugót, de akkor már tényleg harapjon az a tablet.
    És akkor nem lesz gond a sebességgel sem, tehát mindenben alázni fogja a legcsúcsabb csúcs RT-t is.

    Annyit hozzátennék a dologhoz, hogy akinek még nem volt a kezében Surface RT, mindenképp javaslom, hogy próbálja ki. Nálam 2 napig volt egy, és az első másodpercben leesett az állam az összeszerelési minőségtől, a hihetetlenül kemény, masszív, elképesztően minőségi háztól, a Kickstander hangjától, stb.
    Aztán 5 perc múlva már legszívesebben berúgtam volna a sarokba, hogy ott rohadjon meg, mert annyira kezelhetetlen. És ha a kezeléstől eltekintünk, akkor sem alkalmas semire, amire én használnám.
    Ha pedig csupa "tablet only" funkcióra vágyom, azt az igényem tökéletesen kielégíti a Nexus7-em (igaz a 7 col nekem kicsi, szal lehet lecserélem valami 10-esre.)

    Ami a lényeg. 100 rugó alatt lenne értelme az RT-nek, de amíg drágább, mint a legolcsóbb atomhulladék, addig felejtsük el.

    Persze hajlandó vagyok újragondolni a nézeteimet, ha valaki megmondja nekem, hogy MIVEL TUD TÖBBET az RT operációsrendszer, mint a jóval olcsóbban kapható X86-os, teljes értékű Windows????

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WinPho #39 üzenetére

    Látom nem érted. Sokadszorra. 50-100 rugó környékén lenne értelme az RT-nek. Kevesebbet tud, mint egy teljes értékű OS, kerüljön is kevesebbe. Tehát ha az RT-s eszközök ára mélyen alámegy a legolcsóbb Atomos eszközök árának, akkor lesz létjogosultsága. "Kis pénz, kis foci alapon".

    De ha 100 rugóért kapok egy atomos tabletet, ami mindet tud amit az asztali gépem, akkor miért adnék ki 250-et valamiért, ami semmit??? :W

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WinPho #44 üzenetére

    Ebben alapvetően akár igazad is lehetne, a különbség csak annyi, hogy az Apple nem árul olyan tabeletet, amin fut az asztali OS-ük, és fele annyiba kerül, mint egy iPad.

    Amúgy nekem kicsit gyanús ez a 120 rugós át, ezt hol találtátok?

    BTW ha 70 rugó környékén árulnák a Surface-eket, akkor egy szavam sem lenne. Akkor a tudásához megfelelően lenne árazva a cucc...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    NGA

    Az a baj, hogy te magad is elismered, hogy egy RT semmivel sem több, mint egy tartalomfogyasztó droid. Ezzel nincs is baj, a gond ott kezdődik, hogy nem úgy van árazva.

    Ami meg a többi általam felvetett opciót illeti: Én ezeket a funkciókat 2-vel ezelőtti Atom procis netbookon is toltam, és tény, hogy közel s távol nem volt akkora élmény, mint asztali gépen, de LEHETETT. És itt ez a lényeg. Hogy ha ma a táskádban van mondjuk egy Asus T100, az az igazán erőforrás igényes alkalmazásokat leszámítva kivált egy laptopot, míg egy RT meg sem közelíti ezt a funkcionalitást.

    Most lehet olyan dolgokat mondani, hogy neked 16 giga RAM kell a photoshophoz, viszont az én tapasztalatom az, hogy egy vacak 2010-es Atomon, 1 giga RAM-mal szépen elheggesztgettem a klános honlapot. Igazából csak a monitor felbontása volt kicsit szegényes. Semmi más gond nem volt.

    Szóval engem senki nem tud meggyőzni arról, hogy jobb egy Surface RT drágábban, mint egy Z3770 Atommal szerelt tablet, olcsóbban. No Way. Olyan, mintha azt mondaná valaki, hogy jobb egy kerékpár 10 milláért, mint egy autó 5-ért. Hiába az űrtechnikás anyaghasználat, ha semmit nem ér az egész.

    Még egy apróság. A három nagy OS közül (IOS, Droid, RT) messze az RT a legmacerásabb kezelés fronton, így még ha olcsó lenne is, hát... gyanítom a többség inkább droidot választana.
    Mondjuk ha ezt helyre teszik, meg ésszerűen árazzák, lenne létjogosultsága, de a jelenlegi helyzet alapján én nem látom.

    Egyébkén meg még mindig várom az érveket, hogy mivel is tud többet az RT mint a teljes értékű W8. Erre még soha senki nem tudott nekem felelni...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Yokayee #63 üzenetére

    Szerintem a driverezettség miatt. Részben.
    Lehet a WP jóval kesesebb eszközzel kompatibilis, ha meg megpróbálnának mindent beletenni, akkor meg maga a WP hízna túl nagyra, sok helyet elvenne a memóriából... (RT-s tabiknál anno ez is komoly gond volt).

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #65 üzenetére

    Itt egy kicsit védenem kell a Windowst. Akár frászt kap az átlaguser a csempéktől, akár nem, tableten az asztali felület tényleg használhatatlan (oké legyünk őszinték, nem használhatatlan "csak" kvára körülményesen/nehezen/idegesítően használható). Szóval a csempe egy jó koncepció.
    A baj azzal van, hogy az MS nem tudta úgy prezentálni, hogy az vonzó legyen. Mert a legtöbb felhasználói visszajelzés szerint (és szerintem is) ronda, unalmas, egysíkú.
    És a legtöbb livetile-nak csak marginális funkcionalitása van, vagy még annyi sem.

    Igazából arról soha senki nem is álmodjon, hogy az asztali felületet valaha is jól fogja tudni kezelni tableten. Arra kéne rájönnie az MS-nek, hogy hogyan lehetne ezt ízlésesen, esztétikailag vonzó módon tálalnia, értelmes funkcionalitással megtoldva.

    Szvsz a csempe nem fog elvészni, max átalakul, valami picit vonzóbbá. Legalábbis, ha van eszük...
    Mindig is mondtam, hogy a megtor UI alapötlete jó. Mind telefonon, mind tableten, csak a megvalósítása nem lett jó. És asztali gépen sem érdemes erőltetni.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Napfénysüti #69 üzenetére

    Vegyél!

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz NGA #71 üzenetére

    Az első Surface RT volt nálam 2 napig, de nem használtam végig, mert pár óra után idegbajt kaptam...
    Úgy kb. 3-4 órát nyomkodtam. Elég volt. Egy életre. Sokkolóan rossz volt, főleg mikor kénytelen voltam az "asztali" felületet használni.

    Oké, tény, hogy plakátot nem ezeken kell szerkeszteni, ezt elismerem. De akkor had fogalmazzak másképpen.

    Ott vagy te, mint user, aki teljesen elégedett az RT-vel. Most nem kérdezem meg, hogy mennyiért vetted, de biztos vagyok benne, hogy a feléből kaptál voltan azonos tudású Anroidos tabletet (az anyaghasználatot leszámítva, mert az tényleg olyan, hogy ebből a szempontból azóta sem volt jobb tabi a kezemben). Az miért nem elég filmezni, stb.

    De mondok még jobbat. Tegyük fel, hogy letesznek eléd két tabletet. Egy RT-t meg normális Windows 8.1-est.
    A kettő kb egy árban van, és kb. azonos hardverrel szerelt.
    Melyiket fogod választani?

    Semmilyen érv nem szól az RT mellett, mert bár, ha te épp olyan felhasználó vagy, aki nem is nagyon fog/akar asztali alkalmazásokat futtatni a tabletjén, az nem jelenti azt, hogy ez a jövőben nem fog változni.
    Általános igazság az, hogy jobb, ha valami VAN de nincs rá szükség, mint ha NINCS amikor kéne.

    Így van ez a tabletekkel is. Amíg van olyan tablet, ami teljes asztali funkcionalitással bír, miért venne valaki olyan tabletet (ráadásul drágábban), ami ezen funkciókat hírből sem ismeri.
    Erre válaszolj nekem! MIÉRT? MIÉRT?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz ldave #78 üzenetére

    Oké. A baj az, hogy az iPad az első volt. Nem volt alternatívája. A "baj" az is, hogy Apple vonalon nincs alternatívája az iPadnek, pláne nem féláron, nagyobb tudású.

    Ha nem létezne X86-os Windows-os tablet 100k-ért, akkor talán indokolt lenne az RT árazása. De mivel léteznek, így nem az.

    A fő baj pedig az, hogy amit te leírsz, arra tökéletesen alkalmas egy Atomos X86-os tablet is. Plusz még egy csomó olyan dolgot is tud, amire az RT nem képes. Mindezt féláron, mint az RT.

    Ha jól értem az RT olyan felhasználóknak készül, akik bármekkora összeget képesek és hajlandóak kiadni, egy igencsak korlátoltan használható OS-ért, én pedig egy olyan felhasználó vagyok, aki korlátozott mennyiségű pénzt képes és hajlandó kiadni és cserébe a lehető legnagyobb funkcionalitást várja el.
    Szerinted melyik típusú fogyasztóból van több??

    Egyébként bármennyire is személyeskedsz, 78 komment óta egyik RT párti fórumtárs sem tudta megválaszolni az alapkérdésem. Mert nem indokolható. Ennyi. Ők is tudják, de nem ismerik be.
    Nem arról van szó, hogy jó-e az RT, hanem arról, hogy a teljes értékű X86-os Windows JOBB. Ez szimpla tény.

    No de én nem is akarom itt tovább tépni a szám. Maradjunk annyiban, hogy a Win RT akár csak fele olyan sikeres is lesz, mint az iPad, akkor hajlandó leszek elgondolkozni a véleményem felülvizsgálatán, de ha idén is bukós lesz az RT, akkor talán az MS-nek kéne rájönnie arra, amire az összes partnere rájött már, és le kéne lőnie ezt a projektet (legalábbis jelenlegi formájában).

    Aki akar vegyen csak semmire sem jó RT-t horror áron, én a magam részéről egy X86-os tabira gyűjtök, és a gyártók is jobban teszik, ha ezt a vonalat erősítik. Ebben van a jövő...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz NGA #85 üzenetére

    Jah, a Core procisak.
    De az új generációs Atom elég durva teljesítményt hoz, nudli fogyasztással. Ezek passzívan hűthetőek, kibírnak 7-8 órát, talán többet is, és mindet tudnak, amit az RT-s tabik. Meg még sokkal-sokkal többet is.
    Olcsóbban.

    Akkor?

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz ldave #86 üzenetére

    Meglátjuk meddig jutnak vele. Finoman fogalmazva sem hiszek a sikerükben.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz ldave #90 üzenetére

    De miért 2-se sorozatú Atomokat hozol fel példának (azok még ipari hulladékok)?

    No mindegy, ami a lényeg, várjunk egy fél évet, és kiderül, hogy mennyire lesz népszerű. Addig meg ne menjünk egymás idegeire. A piac majd eldönti, hogy kinek van igaza.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz NGA #94 üzenetére

    Tudtommal igen.
    Egyébként olvastam róla pár tesztet, a teljesítménnyel mindenki elégedett, a műanyag házat fikázzák, hogy elég gyengusz lett...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák