- Google Pixel topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- iPhone topik
- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- Egy friss tanulmány szerint az AI-ban utazó cégek 95%-a csak elégeti a pénzét
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Lesz Xperia 10 VII, méghozzá újratervezett külsővel
- Poco X6 Pro - ötös alá
Új hozzászólás Aktív témák
-
#16820480
törölt tag
Attól, hogy a telefon dobozában van még nem nulla a csomagolási és szállítási vonzata, mert nagyobb doboz kell neki és súlya ugyanúgy van. Ha külön csomagolják, akkor a telefon doboza kisebb lesz. A perifériát lehet puritánabb dobozba csomagolni, nem kell feltétlen az a vaskos, bevont, színes szagos megoldás, hiszen csak egy töltő.
Külön csomagolni és szállítani eddig is kellett, hiszen az Apple is, ahogy a többiek is árulnak külön töltőt, már arra az esetre is, ha csak elromlik és venned kell másikat. Ezek száma valamelyest nőni fog, de biztosan nem annyival, ahány telefont eladnak. Ráadásul a raktárra termelt termékek esetében a raktár eláll, legfeljebb visszaveszik a termelés, ha nem fogy annyira, majd idővel kikopik. Erre biztosan vannak ott oks emberek, bonyolult képletekkel, akik kiszámolják hogyan optimális. -
Ricardo
titán
válasz
Donki Hóte #144 üzenetére
Most ugyanezt kiszámolhatod a raktárkészletre gyártott , és soha el nem adott darabszámmal, de arról fogalmunk sincs mennyi lehet, hiszen nem tudjuk ki az aki vesz külön, és ki az aki nem.
Hány millió tonna plusz csomagolóanyagra van világszinten szükség a külön adott töltők egyenkénti becsomagolásához? Mivel a külön dobozolt töltők több helyet foglalnak, mintha a telefon dobozában lennének, szállítani és raktározni is plusz költséget és környezetterhelést jelent. Mennyi plusz üzemanyag elhasználását jelenti ez ? Nagyobb raktár, több energiafelhasználás. Mennyivel több világszinten?Ezeket (és még egy sor általam kifelejtett "apróságot") vegyük bele a fenti számításba, és megtudjuk valóban van e értelme a gyártók anyagi hasznán felül.
Valamiért ezek a nagyon zöld gyártók nem azt az utat válálasztották, hogy "Nem adunk ki annyi fajta készüléket, így kevesebb hulladékot termelünk a világba"
-
pusszycat
nagyúr
válasz
Donki Hóte #144 üzenetére
Nem az a gond, ne számolják bele ha nincs benne, mert akkor az nem környezettudatosság hanem f@szság.
-
2020-ban eladtak nagyjából 1 milliárd (!!!) mobiltelefont. Ha csak a 10%-ához nem adnának töltőt, akkor az 100 millió töltővel kevesebb töltőt jelent.
Ha ebből 50 millió usernek nincs töltője, akkor ők megvesznek 50 millió töltőt, de 50 millió töltővel akkor is kevesebb kerül forgalomba.
Ha egy töltő 10 deka, akkor az 50 millió le nem gyártott töltő az 5 ezer tonna megspórolt anyagmennyiséget jelent.
Ha a telefonok feléhez nem adnának töltőt, akkor az már 25 ezer tonna megspórolt (ki nem bányászott, gyártásba nem került, el nem szállított, nem készletezett) anyagmennyiséget jelentene
-
Ricardo
titán
válasz
LurkerSheik #142 üzenetére
Mekkora alapkészlet lesz? Erről van infód? Világszinten hány millió darabból áll majd raktárkészlet, ami majd csökken, ha vásárolsz egyet? Ez mennyivel lesz (vagy nem lesz) kevesebb, mintha minden telefonhoz adnának egyet? Ha kevesebb is lesz, csökkenti e annyival a környezet terhelést, a kevesebb darabszám, mint amennyivel a külön csomagolás, raktározás, szállítás növeli?
A fő kérdés pedig ez.
A valóságban is kisebb lesz az ökológiai lábnyom, vagy csak a marketing anyagokban?Én nem vagyok meggyőződve hogy igen, de ne legyen igazam.
-
Hülyeség amit írsz.
Nem lesznek legyártva.
Amikor a bolt polcáról elveszel egy töltőt akkor csökken egyel a készlet, ami a beszállítói láncban is megjelenik idővel. Ha nem veszel, nem jelenik meg.
Nem vagyok egy logisztikus zseni, de a készletezést elég real-time lehet követni manapság.
Függetlenül az appletől vagy barmelyiktol.Csajom iphonejához se adtak már töltőfejet. Teljesen jó neki az 5 éves 3 portos QC3-as töltő az éjjelin, amibe mehet a watch kábel is és egy qi töltő az airpodsnak.
Nekem szemely szerint az 1 portos fejekkel van a bajom manapsag, mindenki tele van mindenfele kutyuvel, tenyleges felesleges azokat hozzacsomagolni mar.
Felteszem a googlenel is dolgoznak piackutatok. -
madgie
titán
Hagyjatok már a hülyeségeitekkel, olyan power bankjeim vannak, amiről mondjuk órákig elmegy a tényleg szabvány PD-t használó fényképezőm (X-T4) videófelvételkor, vagy a Macbook Air M1-em is gyorsabban tud az egyikről tölteni, mint a gyári töltőjével. Hiába van a PD szabványban mondjuk 15V 3A, ha a Huawei hasraütésszerűen 10V 4A-t álmodott meg magának. Tölteni lehet vele, csak jóval lassabban.
És még mindig ott a hozzászólásom másik fele, hogy az USB-C, mint szabvány kb a plug&play alapokat sem hozza sok esetben, mert mi a francért nem megy egy külső ssd használható sebességgel egy bármilyen, nem bóvli, hanem más brand által gyárott USB-C kábellel? Miért kell azon totózni, hogy legyen a hátizsákomban a külső SSD-hez és a fényképezőhöz is egy látszólag ugyanolyan kábel, amit nem lehet felcserélve használni? -
Fall-N
veterán
Olyan powerbankot kell venni, amelyik ismeri a gyorstöltést, azaz nem áll meg a tudomány a 2, 2,4 A /5 V-nál. Ha tud legalább 20 V-ot akkor normális sebességgel tölt.
Nem a Type-C-vel van a baj, hanem az állandó spórolással. Létezik érdekes módon 100 W fölötti töltő is és az is Type-C kábelen megy át, úgy hogy a kábel mindkét végén USB-C.
Szóval a szabványok adottak és jók, csak talán a gyártóknak nem kellene spórolni. Bár ez is kezd megoldott lenni, mert manapság egy alap középkategóriás telefon is tud legalább 18 W-os gyorstöltést (QC vagy PD, lényegtelen).
-
Nem állítottam, hogy bármilyen töltővel/powerbankkal működik a dolog, így könnyen lehet, hogy a neked meglévő powerbankjaid nem megfelelőek erre a feladatra.
Azt írtam, hogy egy JÓ PD szabványú mobiltelefon töltő helyettesít egy csomó mobil/laptop/fényképezőgép/tablet töltőt. Megveszed ezt a jó töltőt és onnantól 5-7 évig nem érdekel az, hogy a vicces kedvű mobiltelefon gyártók éppen adnak, vagy nem adnak töltőt a telefonjaikhoz
(Az igaz, hogy a Huawei más szabványt használ sok tekintetben (lásd pl. a felhasználókkal direktben történő kib.szásnak számító NANO szabványú microSD kártyát, amit nem használ a Huawein kívül senki
), de a PD szabvány felülről kompatibilis a Huawei töltési rendszerével.)
-
madgie
titán
válasz
Donki Hóte #137 üzenetére
Ja, persze, bedugom az itthoni négy powerbank bármelyikébe a Huawei Mate 20 Pro-t és egyikkel sem lesz rendes gyorstöltésem, mármint olyan, amivel ne két óráig masszírozná a nagy akkuba a dzsúzt.
Szerintem hagyjuk ezt az androidos univerzumot, pont ugyanakkora káosz a Huawei/Oppo/stb a saját megoldásaival, mint amúgy az USB-C csatlakozó maga (aminél a külső SSD-m gyári kábele gyors adatátvitelre képes, de más eszközöket tölteni pocsék, egy telefon/tablet USB-C kábele meg tölteni tölthet gyorsan, ha épp azon a szabványon működő eszközt raksz rá, de a külső SSD vinyósebesség alá lassul tőle).
Egyébként úgy tűnik, mintha a Lightningot védeném, pedig dehogy, egy kalap khm... az is. Csak tudnám, milyen csatlakozószabványt akar erőltetni az EU, mikor nincs értelmes, normális, egyszerű szabvány sehol sem. -
Meg az Apple ezer éve ökoszisztámában gondolkodik, ott a Macbookod, annak a töltőjével 2016 óta max sebességgel töltheted az iPhone-t.
Mi ebben a nagy durranás? Egy PD szabványú mobiltelefon töltővel gond nélkül működik az összes olyan notebook, aminek a gyári töltője 19-20 voltos feszültséget ad
Az én 8 éves ThinkPad T530 laptopom kiválóan működik egy PD szabványú mobiltelefon töltőről
Tehát egy (legalább 45 W-os) PD szabványú töltővel és egy (legalább 20 000 mAh-s) PD szabványú powerbankkal (a megfelelő kábellel történő csatlakoztatás után) a családban lévő összes fényképezőgép, notebook, akciókamera, androidos tablet, mobiltelefon, stb. tökéletesen tölthető, úgyhogy ha megyünk bárhová, akkor csak egy töltőt, egy powerbankot és 4-5 féle kábelt viszünk magunkkal, ezzel a készlettel minden készülék tölthető.
Szóval az androidos univerzumban is igaz az, hogy egy jó töltővel minden készülék az általa értelmezhető legnagyobb sebességgel tölthető
-
-
arpivw81
tag
Aztán meg ha tönkremegy,és mondjuk a töltő miatt,nyugodtan rávágja a szervíz,hogy nem a gyári töltőjével lett használva,és szépen bukja az ember a garanciát.
-
Fall-N
veterán
válasz
beastars #126 üzenetére
De miért lenne lehúzás?
Ha a jövőben nem adnak a telefon mellé töltőt, akkor nyilván nem is kell eladni semmit a telefon cseréjekor. A töltő és a kábel meg megmarad, ami ugyanúgy tölt. A gyorstöltőt meg kábelt meg megveszi az ember pluszban, ha igényes, amit szintén nem ad el a user. De ma már a legolcsóbb elosztón is van két darab USB port, ami tudja az alap 2A/5V töltést (10W). Kábel meg csak akad otthon, ha nem az sem drága, ha megfelel a standard minőség belőle (egy mezei USAMS Type-C kábel 1000 Ft). ami nem nagyon romlik el évek múlva sem. Kinek kell a gagyi gyári tartozék akkor?
Töltőt is kapni jó árban, csak nem a gyártótól (pl. Samsung) kell venni túlárazva, ami szintén OEM kínai. 5ezer Ft egy 65 W-os Baseus töltő, mai megbízható és tesztelt.
-
Fall-N
veterán
Nekem egy 4ezer Ft-os Hama kábel van [link], amit használok (igaz tavaly 5ezer volt az MM-ben). Ez egy ideig jó lesz. A töltőfej még a gyári Redmi Note 7 töltője. Nem veszek még új töltőfejet (bár a telefon tudja a 18 W-os töltést, a gyári töltő nem), mert van egy Arctic töltő állomásom [link], ami tudja a Quick Charge 2.0-át, meg ezen töltöm a többi kütyüt (TWS, Bryton kerékpár komputer, USB-s lámpák stb.
Ha nemsokára cserélek telefont, akkor valószínűleg Redmi (Note 10 5G) vagy Poco (X3 NFC, M3 Pro) lesz, amihez adnak gyorstöltőt (még). Ha nem akkor veszek egy Baseus 65W-osat, az mindent lefed egy időre. A gyári tartozékok minősége mindig rosszabb. Arra jók, ha el kell adni a telefont, akkor lehet mutatni, hogy megvan gyári csomagolásban a dobozzal együtt.
Ez előny, mert fólia és tok nélkül is karcmentes volt és most is az a telefonom.
-
beastars
tag
Látom sokan el hiszik hogy ,a környezetünket védjük a töltöfej elhagyásával. Sajnálom őket hogy ennyire lehet őket befolyásolni .. Ha jól emlékszem a Xiaomi, és a Samsung még ez miatt trollkodot is a az amerikai gyártóval. Aztán lás csodát őket is hirtelen el kapta a tudatos környezet védelem.
és mindjárt ők is be látták hogy még jobban tudjunk le huzni a vásárlókat. Már várom hogy a jővö elektromos autóknál az aksit vegyétek meg külön.
Hiszen addigra már majdnem midenkinél lesz pár darab nem használt akksi otthon
-
tDr1v3r
veterán
Hmm, kábel... kollégám kapott új céges telefont év elején (Samsung A20e), nem működik vele normálisan a tartozékként mellécsomagolt kábeé és a gyorstöltős fej.
Oké, nyilván elég olcsó telefon és nincs is baj vele (napi használatra is elég gyors, kár hogy azóta nem rendelhető nálunk, csak azok a szar indiai átmatricázott A12-k vagy mik vannak), de dobtam egy hátast amikor mutatta hogy nem tölt a gyári kábelével túlzottan gyorsan, aztán IT-ról kért másik, nem gyári kábellel meg jó...
Részemről annyi hogy a töltőfejek nálam nem használódnak el. 2013 óta az iPad töltőfejét használom a sajátomnál (cégeshez meg a OnePlus fejét a piros szalagkábellel), utángyártott Baseus kábellel eddig (most már Hoco van, csóri bírt 4 évet mellettem), nem látom azt hogy egy egyszeri beruházás töltőfej gyomorba vágna most hogy majd nem adnak mellé gyárilag... főleg úgy nem hogy már normális elosztót is szereztünk be USB csatlakozókkal apámnak. Szerencsére nincs olyan szituáció nálam hogy kelljen a gyorstöltés, a telefonjaim is bírják szuflával mellettem, meg idejük is van feltöltődni este.
-
Fall-N
veterán
válasz
Donki Hóte #15 üzenetére
Nem beszélve arról, hogy sokszor a gyári gagyi 2A/5V töltő + a kábel is gyatra minőségű. A gyorstöltés miatt kezd csak megváltozni a dolog, így legalább a töltő fej jó minőségű.
Magyarul érdemesebb venni egy jó minőségű kábelt, plusz ha nem adnak a telefonhoz, akkor egy gyorstöltőt 65W-osat és elég lesz egy jó ideig. Vannak jó minőségű, olcsó töltők (Blitzwolf, Baseus, Hama stb.) nem kell drágán megvenni a Google, Samsung, Apple vackát.
Mivel én vettem egy igényes és jó minőségű Hama Type-C kábelt meg egy QC szabványú Arctic állomást engem nem zavar ha nem adnak mellé.
-
weberzolee
aktív tag
Az év legkomolyabb félremagyarázását fogalmaztad meg
Tehát számodra az egységes töltő azt jelenti, hogy van a világon 1 db töltőfej amit 10 féle kábellel használhatsz és minden telefont a maximális sebességgel tudsz vele tölteni? Kapaszkodj meg, egy telefont bármilyen töltőfejjel fel lehet tölteni, de a kábelből csak az megy bele aminek kompatibilis a vége.
Az hogy a gyártók évről évre növelik a W-ot az egy dolog. Attól még fel lehet tölteni egy 1A -es töltővel is, max tovább tart. Próbálj meg egy miden szabványt ismerő töltővel feltölteni egy micro-USB -s csatival szerelt telefont egy USB-C kábellel. Naugye...
Egyébként pont az Apple az aki nem ült fel a Watt vonatra. Ő az a gyártó aki az USB-IF specifikáció 2014 -es létrehozása óta (ugyanez a leírás tartalmazza az USB-C -t is) a PD -t használja és nem hoz létre mindenféle szipiszupi gyorstöltési szabványt.
A Foxconnos hír 2012 -es. 'Emútnyócév'...A Samsung meg felrobban. Ja nem. Kész szerencse hogy Indiában nem dolgoznak gyerekek (amúgy 14 évesek voltak, Kínában szerintem a szerencsésebbek közé tartoznak akik ott dolgozhatnak), és a Foxconnál is csak az Apple gyártat. Gondolom a Nokiát / Intelt / Sonyt ugyanígy leköpöd amiért ott készül. Egy microUSB csatis telefon 2020 -ban mi ha nem profit maximalizálás?
-
spect80
senior tag
válasz
#16820480 #120 üzenetére
nem, fogalmam sem volt róla, köszi hogy felvilágosítottál!
És szerinted akinek nincs macbook-ja az mit fog csinálni? 3,5 órán át fogja majd pc notebook-ról tölteni a telefont, amikor éppen együtt kell tölteni a kettőt?
Vagy amikor csak simán úgy mennél el otthonról hosszabb időre, hogy minél kevesebb cuccot vinnél magaddal, akkor vajon mennyire lesz kényelmes az öklömnyi méretű notebook töltőfejet cipelni notebook nélkül?
Valamiért az iphone felhasználókról nem az a komformista hozzáállás jut eszembe, akik majd ilyesmivel akarnak szórakozni. -
#16820480
törölt tag
Azt amúgy vágod, hogy ultrabookokhoz is manapság csomó gyártó már ilyen töltőt ad, amit használhatsz telefonhoz is? Illetve ha egyszerre kell tölteni a telefont és Macbookot, akkor (kapaszkodj meg) bedugod a laptopot a fali töltőbe és a telefon töltőkábelét pedig a laptop másik USB-C foglalatába. Mágia
-
Noukoum
veterán
-
spect80
senior tag
A mondandóm lényege az volt, hogy nem környezetvédelemből, hanem puszta gazdasági okból hagyják ki a töltőt. A QC valszeg évekig semmiben nem fog korlátozni, mert a QC4 már most gyorsabb, mint az iphone bármelyik gyorstöltése valaha is volt és lesz még egy darabig.
Ez meg megint egy függőség...ha van macbook-od, akkor ok. ha meg nincs - mint ahogy nagyon sok iphone felasználónak nincs -, akkor így jártál, vedd meg az aktuális telefon gyortöltőt sokezerért, mert az még mindig nagyságrenddel olcsóbb, mint bármilyen mac notebook töltő.
De ha van is mackbook-od biztosan bekövetkezik, hogy egyszerre kell tölteni a kettőt. És akkor megint jön a dilemma, hogy a notebook töltővel töltöd a kettőt felváltva, vagy töltöd notiról lassan.
Az apple nem környezetvédelmi innovációból triplázta meg az értékét 3 év alatt. -
spect80
senior tag
válasz
weberzolee #48 üzenetére
Az egyforma töltő 1x évig volt a dobozban pont csak addig, amíg az iphone, ipod, ipad sorozat ugyanazt használta. 2018 óta az apple 2 éves életciklusú gyorstöltési szabványokat dob piacra (i8, ix: 15W, Ixs, I11: 18W, I12: 20W), érdekes módon pont most marad ki. Az egyszer megvételre meg térjünk vissza 2 generációval később, amikor 3,5 óra lesz a telefon feltöltése a 2 éves töltővel.
A foxconn gyárai közben 7x24-ben mennek ahol gyerekmunkásokkal dolgoztatnak 12 órás műszakokban. erkölcs és környezetvédelem. hát hogyne...
véletlenül sem profitmaximalizálás -
weberzolee
aktív tag
Értem. Tehát az Apple szemét mert szerinted a profit miatt elhagyna valamit de mindenki másnál OK mert így 50 centet nyer minden telefonon a microUSB miatt.
. Amúgy ennek mi köze van ahhoz hogy ki hány telefont hoz ki? Ha 100/1 microUSB akkor az már nem egységes (mert hogy az egységesítés volt a téma)
-
spect80
senior tag
szerintem azért, mert ez a telefon a Google referenciakészüléke egy egész ökoszisztémával, saját szolgáltatásokkal, amiknek több komponense nem müködik itthon. pl az assistant nem tud magyarul, google pay is nagyon ritka. Így valószínűleg nem lenne annyira kelendő hogy ezért kiépítsenek itthon egy teljes forgalmazói hálózatot.
-
Yeffy
veterán
válasz
SkyLine3000 #75 üzenetére
+1
ujabb remek otlet majmolasat lathatjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- BestBuy topik
- Óra topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- alza vélemények - tapasztalatok
- Milyen egeret válasszak?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Nyaralás topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A32 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3107, 100% Akkumulátor
- Xiaomi Redmi Note 14 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- DELL Precision 5560 i7-11850H 32GB 1000GB T1200 FHD+ 1 év garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - 1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, 95% Akkumulátor,MS2148
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest