Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pusszycat

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Donki Hóte #15 üzenetére

    A helyes megoldás ami szimpatikus lenne, 2 verza egy töltős ami drágább egy töltő nélküli ami olcsóbb. Ebbe nem lehet belekötni azt hiszem.

    Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

  • Ricardo

    félisten

    válasz Donki Hóte #15 üzenetére

    ". Na, ezek a töltők feleslegesen lettek legyártva, "

    Ezek most is le lesznek gyártva. Hiszen nem lehet hiány. Képzeld el hogy valaki nem kap töltőt, de kellene neki, ezért rendelni szeretne. de nem kap, mert hiány van.

    Nem tudják előre mennyi kell majd, így legyártanak egy csomót. Egy jó részüket ugyanúgy feleslegesen ahogy eddig. De külön lesznek csomagolva, sokkal több hulladékot telmelve, mintha egy dobozban lennének a telefonnal. Persze külön csomagolva a raktárban is több helyetfoglalnak, és egy kamionba is kevesebb fér belőlük. Szuperzöld.

    A telefonhoz kapcsolódó kütyük (órák, headsetek, aktivitásmérők, hangszórók) eddig is csak kábelt kaptak. Most a telefonhoz sem lesz töltő. Aki havonta elhagyta, vagy összetörte a mobilját, annak valóban akad pár plusz töltő a fiókjában. Én személy szerint vigyázok a dolgaimra, így a régebbi telefonjaimat vagy eladom, vagy családon belül kerülnek új gazdához. Persze megy velük a töltő is. Így nincs plusz töltőfej. Persze az elmúlt években emellett megjelentek a családban a BT Headsetek, aktivitás mérők , okosórák, és egyéb kiegészítők. Ahogy említettem ezek egyike sem kap saját töltőfejet. Így enélkül a baromság nélkül is kevesebb töltőfej van, mint kellene. Ha telefoncsere lesz, akkor külön öröm lesz plusz pénzt kiadni töltőre is. A már említett okok miatt "nagyon zöld" is.

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Donki Hóte #15 üzenetére

    Pontosan. Nekem is évek óta a dobozban pihen, talán 2016 óta... az iPhone-t a 8 éves iPad töltőfejével töltöm, órát a 2012-es iPhone fejével, céges Samsungot apum régi buta Nokiájának töltőjével, az AirDots-omat meg a OnePlus QC fejével. Konkrétan a telefonom két generációja használatlan töltővel várja a továbbadást.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • forumpista

    tag

    válasz Donki Hóte #15 üzenetére

    Én mostanában mindig mosolyogva ébredek. Mert eszembe jut hogy végre sikerült megoldani az
    -évi sok milliárd kidobott pet palack problémáját és már nem úszkálnak hegy méretű szigetek az oceánon
    -megszünteti a túlnépesedést a 3. világban
    -hogy gyárak nem okádnak sok millió tonna mérgező anyagot a folyókba és tengerekbe, tönkretéve azzal a teljes élővilágot
    -hogy már az összes erőmű szelet és napot használ
    -hogy már mindenki gyalog és kerékpárral közlekedik autó helyett ha csak lehet
    Egy szó mint száz, eljött az aranykor, és már csak az a fránya mobil telefon töltő, na az ami egy tüske, de most, végre, ennek az ügynek is sikerült pontot tenni a végére...
    Na ilyenkor szoktam leesni az ágyról és felébredni...

    Komolyra fordítva:
    tényleg ez a legnagyobb baj a világon, ezzel kell kezdeni?
    Véletlenül sem ez van valahol leghátul a megoldandó listán, mondjuk közvetlenül a mesterségesen belassított, szándékosan avultatott és szerelhetetlenné tett mobiltelefonok mögött???
    Az nem fáj senkinek, hogy egy mobiltelefont ki kell dobni pár év után, mert vagy belassítják szoftveresen, vagy olyan szinten szerelhetetlen hogy bármi tönkremegy benne akkor kampec?
    Mit gondoltok melyiknek van nagyobb környezeti lábnyoma, a töltőnek vagy a mobiltelefonnak?
    Nektek fáj az évi 20 millió "feleslegesen" legyártott töltő (ami még csak be sincs bizonyítva, már bocsánat, de az hogy valaki a hardverapron bontatlan töltővel árulja a telefont az nem bizonyít semmit), de nem fáj az évente feleslegesen kidobott 100 millió telefon?

    Hát, szép új "zöld" világ, bolondok világa...

  • Fall-N

    veterán

    válasz Donki Hóte #15 üzenetére

    Nem beszélve arról, hogy sokszor a gyári gagyi 2A/5V töltő + a kábel is gyatra minőségű. A gyorstöltés miatt kezd csak megváltozni a dolog, így legalább a töltő fej jó minőségű.

    Magyarul érdemesebb venni egy jó minőségű kábelt, plusz ha nem adnak a telefonhoz, akkor egy gyorstöltőt 65W-osat és elég lesz egy jó ideig. Vannak jó minőségű, olcsó töltők (Blitzwolf, Baseus, Hama stb.) nem kell drágán megvenni a Google, Samsung, Apple vackát.

    Mivel én vettem egy igényes és jó minőségű Hama Type-C kábelt meg egy QC szabványú Arctic állomást engem nem zavar ha nem adnak mellé.

    [ Szerkesztve ]

  • madgie

    titán

    válasz Donki Hóte #137 üzenetére

    Ja, persze, bedugom az itthoni négy powerbank bármelyikébe a Huawei Mate 20 Pro-t és egyikkel sem lesz rendes gyorstöltésem, mármint olyan, amivel ne két óráig masszírozná a nagy akkuba a dzsúzt.

    Szerintem hagyjuk ezt az androidos univerzumot, pont ugyanakkora káosz a Huawei/Oppo/stb a saját megoldásaival, mint amúgy az USB-C csatlakozó maga (aminél a külső SSD-m gyári kábele gyors adatátvitelre képes, de más eszközöket tölteni pocsék, egy telefon/tablet USB-C kábele meg tölteni tölthet gyorsan, ha épp azon a szabványon működő eszközt raksz rá, de a külső SSD vinyósebesség alá lassul tőle).

    Egyébként úgy tűnik, mintha a Lightningot védeném, pedig dehogy, egy kalap khm... az is. Csak tudnám, milyen csatlakozószabványt akar erőltetni az EU, mikor nincs értelmes, normális, egyszerű szabvány sehol sem.

  • pusszycat

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Donki Hóte #144 üzenetére

    Nem az a gond, ne számolják bele ha nincs benne, mert akkor az nem környezettudatosság hanem f@szság.

    Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

  • Ricardo

    félisten

    válasz Donki Hóte #144 üzenetére

    Most ugyanezt kiszámolhatod a raktárkészletre gyártott , és soha el nem adott darabszámmal, de arról fogalmunk sincs mennyi lehet, hiszen nem tudjuk ki az aki vesz külön, és ki az aki nem.
    Hány millió tonna plusz csomagolóanyagra van világszinten szükség a külön adott töltők egyenkénti becsomagolásához? Mivel a külön dobozolt töltők több helyet foglalnak, mintha a telefon dobozában lennének, szállítani és raktározni is plusz költséget és környezetterhelést jelent. Mennyi plusz üzemanyag elhasználását jelenti ez ? Nagyobb raktár, több energiafelhasználás. Mennyivel több világszinten?

    Ezeket (és még egy sor általam kifelejtett "apróságot") vegyük bele a fenti számításba, és megtudjuk valóban van e értelme a gyártók anyagi hasznán felül.

    Valamiért ezek a nagyon zöld gyártók nem azt az utat válálasztották, hogy "Nem adunk ki annyi fajta készüléket, így kevesebb hulladékot termelünk a világba"

Új hozzászólás Aktív témák