Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Somatom #30 üzenetére

    Hehe, neked minden android újítás felér egy fejfájással. :D

    Thanos was right.

  • vanye

    senior tag

    válasz Somatom #45 üzenetére

    Ez a Multi Resume is érdekes dolog. Ha ma megnyitsz egy YT-ot, illetve mellette/alatta egy Chrome-ot, akkor az utóbbinál úgy is tud futni a videó, hogy közben a másik appban matatsz (tipikusan scrollozol, mondjuk). Messengernél, multiscreen esetében meg csak akkor frissül az app, ha rá is böksz, mert addig szünetelteti a droid az applikációt. (Persze ez is csak egy újabb "first-world-problem", hiszen a Messenger értesítései azért ettől függetlenül is beesnek a készülékre.)
    Kérdés, mennyivel több naftát kér ezentúl a rendszertől az, hogy a két megnyitott app szimultán fusson.

    Stern des Südens!

  • joey04

    titán

    válasz Somatom #62 üzenetére

    fenéket. tudom, neked a mostani megszorítások is fájnak amit a google csinál, de mindig sokkal szabadabb lesz, mint az iOS. ez az előnyük, aki a droidot választja felsőkategóriában, az ezért teszi.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Divinity

    őstag

    válasz Somatom #67 üzenetére

    Mondjuk ha mélyebben belegondolsz ezek a megszorítások jogosak. Muszáj meghúzni a határt mert egyre több a user és egyre nagyobb az ágaskodás a privacy irányba. Mivel eddig nem voltak aktívak ebben a szférában most minden fáj de azok a fejlesztők akik tényleg értelmes dolgot tesznek le az asztalra fognak találni workorundot viszont a kis kínai a random macskás appjával nem fogja emberek ezret lelopni adattal.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • Divinity

    őstag

    válasz Somatom #71 üzenetére

    Ha ez a döntés a userek kezében lenne akkor szinte adnának egy pofont a sz*rnak. Persze ha valahol mélyen a fejlesztői beállításokban lenne egy full control kapcsoló akkor az lenne a legoptimálisabb megoldás ellenben meg marad a root mivel a system appok jogosultságát nem piszkálják.
    Ha a store-ból tölt le az ember valamit és az nem követel semmi speckó jogosultságot az is éehet biztonsági rés, bármi lehet az. Ellenben pont ezt próbálják megoldani ezekkel a megszorításokkal. Mivel eddig volt és mostmár nincs így fáj érem én és egyetértek de mivel egyre nagyobb hangsúly van a Privacy & Security oldalon így muszáj feláldozniuk olyan dolgokat amik nagyobb vezsélyt jelentenek és kisebb réteg használja arra amire kéne.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • joey04

    titán

    válasz Somatom #71 üzenetére

    Megértem az álláspontodat, de a Google szemszögéből is meg kell ezt vizsgálni: Ez nem egy hobbirendszer, ez a legelterjedtebb mobilos operációs rendszer a világon. Nem lehet akkora szabadságot adni a usereknek mint az elején. Még későn is kezdték el behozni ezeket a megszorításokat. Nem azok a felhasználók vannak többségben, akiket úgy érdekel mint téged, akik úgy beleásták magukat a témába mint te. A döntő többség teljesen laikus felhasználó, akik ha egy app azt közli vele, hogy esélye van megnyerni a Galaxy S10-et ha megadja a hozzáférést mindenhez amit az adott app kér, akkor már örömmel kattint is. Értem én, hogy aki hülye az haljon meg, stb, de a Google ezekből az emberekből él (persze az Apple is, meg mindenki, csak most a kugli a téma), és meg kell oldania, hogy ne történhessen ilyen a rendszerükön, bolondbiztossá kell tenni. Lehetne mondani, hogy legyen egy kapcsoló, ami feloldaná a korlátozásokat egy figyelmeztetés után, mint most a fejlesztői beállítások pl., vagy engedélyt kellene kérni stb, de ezek megoldása, kijátszása villámgyorsan terjed a neten, és hozzáférnek a laikusok, akik az emlegetett idióta nyereményt ígérő app miatt feltúrnák a netet és minden létező korlátozást és biztonsági funkciót kikapcsolnának. És hiába ők a hülyék, akkor is a Google rendszere lenne a "szar", azzal lenne tele minden, hogy könnyen kijátszható, kikapcsolható a védelem és korlátozás és sebezhetővé válik a rendszer, a felhasználó. Na ezért van ezekre szükség, és ezért lépett a Google is erre az útra. Hogy hol a határ az jó kérdés, az emberek véleménye alapján az iOS ügyesen lavíroz, mert az átlag laikustól ugye olyan vélemények szoktak jönni, hogy nem tud bt-n fájlt küldeni (ez már kezd kikopni), meg hogy 2 kattintással nehezebb felmásolni egy letorrentezett filmet. Korábban még odáig is csak kevesen jutottak el, hogy zavarja őket az, hogy csak az adott app látja a számára felmásolt fájlokat, egy másik, adott fájltípust kezelő app nem, ha csak fel nem másoltad neki is.

    szerk.: látom picit lassan írtam.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák