Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    válasz AliceWake #17 üzenetére

    Értem én, hogy ezt a bétát Magyarországon nem egyszerű feltenni egy tetszőleges Pixelre (ja, de), pláne a Mobilaréna berkein belül, mondjuk fél nappal a hármas béta élesítése után (és akkor talán mehetnének is a magyar nyelvű screenshotok), de hogy sikerül még a Wind down-t is Android Q-s fícsörként beharangozni, amikor az MÁR_MA_IS minden egyes, guglis Digital Wellbeing-appot natívan futtató androidos telefonon elérhető (kilences droiddal szerelt Nokiák tömkelegén pl.), az valami külön honi csoda lesz.
    Értem én, hogy Note 9-en nincsen ott a DW a beállítások között, mert a Samsung nem implementálta azt a saját Pie-változatába, és sideloadolni is csak úgy lehet, hogy aztán pl. a Wind down sem működik, de ezért ne ez határozza már meg azt, hogy a cikkíró hallott-e már egyáltalán erről a dologról vagy sem.
    Sic transit gloria mundi, mélyen szeretett MA. :U

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz vicze #22 üzenetére

    Ennyire nem ástam bele magam, de jó, hogy szóltál. :D Ugyanis az S10-es cikket is Alice jegyzi; március elején írta, és egy árva szó nincsen a DW-ről, holott a 9to5google február végi cikke szerint: "First spotted by the folks at XDA-Developers, the Samsung Galaxy S10 is loaded up with Google’s version of Digital Wellbeing out of the box."
    Ennyit az alaposságról... Holott a DW a Pie egyik olyan fícsöre, amely nem egyértelműen van jelen egy kilences droiddal szerelt telefonon, lévén azt a gyártónak implementálnia is kell a rendszerbe. (APK-ból felteheted ugyan, de kb. csak az alkalmazásokkal elb*ßott időt fogod látni összesítve és appokra lebontva.)

    #AliceWake: A DW a Pie indulásakor még valóban béta állapotban leledzett, de még ebben a formájában is jelen volt benne a Wind down. 2018 nyarának végén...

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz AliceWake #25 üzenetére

    Na igen, Bog is lerendezte annyival, hogy ott van "a Digitális Jólét, ami a felhasználást monitorozza". Mint említettem, Pie alá APK-ból is fel lehet tenni a DW-et; akkor pont ennyit fog tudni az app: monitorozni. Ha meg natív a DW, akkor meg be lehet állítani, hogy pl. egy óra jútúbozás után letiltson az app, vagy hogy mondjuk este 11-kor kiszürküljön a UI, mondván, ideje már abbahagyni a mobil nyomkodását. Ezekre nem kitérni, ugyanakkor arra meg igen, hogy "gyárilag fent van a Spotify, az Office Mobile, a Facebook, a LinkedIn és a OneDrive", véleményem szerint jó nagy aránytévesztés.

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Somatom #45 üzenetére

    Ez a Multi Resume is érdekes dolog. Ha ma megnyitsz egy YT-ot, illetve mellette/alatta egy Chrome-ot, akkor az utóbbinál úgy is tud futni a videó, hogy közben a másik appban matatsz (tipikusan scrollozol, mondjuk). Messengernél, multiscreen esetében meg csak akkor frissül az app, ha rá is böksz, mert addig szünetelteti a droid az applikációt. (Persze ez is csak egy újabb "first-world-problem", hiszen a Messenger értesítései azért ettől függetlenül is beesnek a készülékre.)
    Kérdés, mennyivel több naftát kér ezentúl a rendszertől az, hogy a két megnyitott app szimultán fusson.

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák