Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PDA_FAN

    tag

    válasz Füleske #11 üzenetére

    Ha most bemész a Mazda kereskedésbe, neked sincs állami támogatás, kivéve, ha még a múltkori pályázaton sikerrel indultál. De ha abban a szűk másfél napban nem sikerült pályáznod, akkor neked sem 8,5 milláért mérik.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Füleske #33 üzenetére

    Nem, ez nem az. Az öngyilkos ajtónál külön tudod nyitni a hátsó sor ajtaját. Ennél nincs az a veszély, ami annál igen.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Füleske #41 üzenetére

    Szerintem pont az elsö ajtó nyitási kényszere miatt nem az. hiába mondja annak a Wiki, amiért a többi annak van tekintve, ez nem az. Az első ajtó védi minden veszélyes mutatványtól.

  • tomcat78

    őstag

    válasz Füleske #56 üzenetére

    Egyrészt egyet értek azzal, amit írsz. De azt gondolom viccnek szántad, hogy az már környezettudatosság, hogy nem fulladsz meg a városban. Ezt mond az erőművek környékén élőknek pl. telibe ki fognak röhögni. A probléma gyökerét sehol nem változtatja meg egy villanyautó sem. Csak térben elhelyezve máshol összpontosul a probléma. Bár ez is csak szélirány függő sok esetben. Ezért tartom ebben a formában parasztvakításnak, amit rá akarnak húzni. Nincs meg semmilyen formában a háttere, hogy a pusztán elektromos hajtás önmagában teret hódítson. Sokan nem tudják, de pl a diesel mozdonyok is elektromos hajtásúak. Mégsem lesznek épp környezetbarátok.
    Nem vagyok a villanymotorok ellen, ha esetleg félre érthető voltam. De ez így simán csak sz@r. Nem a hajtás mibenléte miatt! Hanem pont az ilyen fulladjanak meg inkább máshol mentalitás miatt, és én ettől már baromi környezettudatos vagyok hozzáállástól. Holott pusztán csak annyi történik, hogy nem a saját asztalunkra sz@runk, hanem máséra.... :R
    Persze, ezt a problémát nem az autók generálják. De fel kéne fogni, hogy az elektromosság előállítása önmagában szennyezi a környezetet. És amíg ez így van, egy elektromos jármű sem lesz "zöld". Az energia termelést kéne megreformálni, hogy ez működjön. Addig....? Vakulj paraszt, vegyél, fogyassz, hangzatos szlogenek mögé bújtatva. Szerintem...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz Füleske #58 üzenetére

    Mint írtam is, a problémát nem az elektromos autók generálják. Csak épp hozzá tesznek a megnövekedett energia igényükkel. A lokális megszűnése valaminek mióta egy probléma megoldása??? Akkor mégis csak a szart lapátolod, ha azt az energiát használod, amivel máshol szennyezik a környezetet. Lakott terület vagy nem, épp kurva mindegy. A levét pont ugyanúgy megiszod a városodban, mezőn, bárhol. Az általad emlegetett szmog csak egy része a problémának. Bár azt kétségtelenül elfogadom, hogy lokálisan javulhat a helyzet ilyen téren. Ha le csatlakozol a hálózatról, és termeled magadnak az elektromosságot, bármihez, majd elégedetten csettintek, hogy tényleg igyekszel tenni is valamit. A probléma forrása ebben a formában maga az elektromosság. A megújuló energiák egyenlőre a fejlesztések energia igényét sem fedezik( bár ez vélemény, nem tény, nem jártam utána) És akkor itt még nem vesézgettük a megnövekedett igényeket a lithium iránt, ami jelentősen megugrott az elektromos autókkal. Bányászat: energia. Akkumulátorok előállítása: energia. És ezt lehetne a végtelenségig ragozni.
    Ne érts félre, nem kötöm magam egy fához, ha ki akarják vágni, nem mentek bálnákat, stb.
    A bajom csak annyi, hogy ez így megint csak marketing bullshit a fogyasztói társadalom számára. Ami semmi másról nem szól, mint a profitról. A módjával van bajom, ahogy el akarják adni. Főleg annak fényében, hogy az elektromos hajtás rohadtul nem új találmány. Emlékeim szerint már Tesla is kísérletezett vele, az autógyár épp emiatt vette föl ezt a nevet, ha minden igaz. Sőt, talán Fordnak volt is valami kezdetleges elektromos járgánya (ha tévedek, nyugodtan javítsatok :R ) Így lett volna kapacitás az energia termelést megreformálni, és nem akkor kapkodni, mikor ég a ház. És erre az elektromos autók csak rátesznek egy lapáttal. Remélem így egyértelmű, hogy mi a fő bajom az elektromos autózással, mint jelenséggel. :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák