- iPhone topik
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Magisk
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- Telekom mobilszolgáltatások
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Milyen okostelefont vegyek?
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolomon17
senior tag
"Samu S9/S9+, Samu Note9, Samu A* széria, ASUS Zenfone 5z, Honor View 10, Meizu 15 Plus, és így tovább...
Ha valaki nem talál ezek között neki szimpatikusat, az meg is érdemli..."
Több havi keresgélés után ezek közül pl. nekem az összes kieső volt. Meizu 16th volt még a shortlist-en, mint komolyan vehető ajánlat jack dugóval, de egyrészt voltak félelmeim a UI oldalon, plusz körülményesen beszerezhető (és szervizeltethető/garanciázható, ha bármi van).
A Samsung sajnos igen drága lett, csomó embernek megfizethetetlen. S6-om volt utoljára, előtte Nexus 5, utána Oneplus 5, szoftvert és felületet nézve mindkettő jobban szerepelt nálam és árban is jobbak voltak. Honor View 10 térképen volt, de szintén nincs valami acélos szoftver-támogatás, hardver is régebbi (ettől még nem rossz), Zenfone meg egy notch-bajnok...
-
joey04
titán
Tényleg nem érted? Videóknál ha nincs notch a telefonon, akkor sem tudod fullscreenben nézni, mert levág a tartalomból értsd már meg.
Na mindegy, majd ha mindent kijelző alá tudnak pakolni, akkor nem kell ezt a mókás hisztit hallgatni a notch miatt. Persze a videó akkor sem fog fullscreenben menni, szóval nem leszünk előrébb, de legalább nem erről fog szólni minden telefon topikja, mert már marha unalmas.
Játszani nem szoktam, de gndolom a fejlesztők döntik el, hogy összehúzzák a képet, vagy megengedik a notchnak, hogy belelógjon, van megadják a döntés lehetőségét.
Az a baj, hogy fordítva ülsz a lovon.
jack téma: a 6t-nél pont a kijelző alatti leolvasó viszi a helyet, de ez megint fordított nézőpontra vall, hiszen nézd így: nagyon ügyes a xiaomi, hogy ekkora telepet pakolt bele (mellesleg ekkora kávával, hagyományos ujjlenyomat-olvasóval, vastagabb házzal nem akkora bravúr, de a játék kedvéért ezektől tekintsünk el), de ha ennyire ügyes, az azt jelenti, hogy a 6t ennél is kisebb akksit kapott volna, ha lenne rajta jack, vagy: a pocoba még ennél is nagyobb férne, ha nem lenne jack.
-
hajbel
addikt
A pocophone akkora alsó kávával oldja meg, amire simán odaférne az ujjlenyomat olvasó + fizikai gombok, csak éppen ott tátong üresen a hely. Nekem igenis tetszik, hogy alul nincs akkora káva, viszont elől van az ullenyomatolvasó és nagyobb a telep, mert nem kell hely a jack csatlakozónak. Játszani én pl. nem játszom telefonon, de az általad linkelt notch egyrészt sokkal nagyobb, mint a 6T-é, másrészt youtubeon elvileg pinch outot nyomsz, ha éppen abba néhány milliméterbe esik, amit látni szeretnél, vagy zavar a notch és lekicsinyíti a képet. Ugyanez a többi videolejátszónál. Milyen normális telefon jön szerinted jack csatlakozóval még? Én egyet sem ismerek.
-
joey04
titán
A notch egy olyan dolog, amit tévesen értelmeznek. Természetesen az nem jó, hogy "kitakar" a kijelzőből, de szerencsére ez nem is igaz. Itt egy példa:
Miért is lenne jobb notch nélkül? Az a terület bizony akárhogy is nézem, plusz terület. Sokan felhozzák a videókat. Igen ám, de a fenti példát látva valójában az a nézet lenne a default a notch nélküli telefonokon, amit a notchos telefonon érsz el, amikor összehúzod a videót, hogy ne takarjon ki belőle a notch, hiszen a képernyőarány miatt pl egy notch nélküli note 9-en is össze kell húzni, mert fullscreenben levág az is a videóból. Kellett kis idő, de a gyártók arra is rájöttek, az értesítéseket hogyan oldják meg. Talán még itt van némi kompromisszum továbbra is, de máshol nincs.
a jackről meg már írtam, én pl. már vagy 3 éve bt fejest használok, akkor is, ha éppen telefonom van, amin van jack csati. ha csak annyit elértek vele, hogy +1 mah-t sikerült nyerni a telepnél, nekem már megérte.
-
A notchot az összes, amíg azt látja, hogy a szifonexxen van. Majd ha nem lesz, akkor ciki lesz. Jack mellőzése szintén zenész.
Az pedig, hogy a cég függ az anyacégtől anyagilag, ami esetleg erőforrást is jelent pluszban, nem jelenti azt, hogy nem a profit termelése az elsődleges cél, sőt, még inkább elvárás.
-
hajbel
addikt
Több helyet foglalt a kijelző alatti ujjlenyomtaolvasó és a nagyobb akksi. Leglábbis ez a hivatalos indoklás. Én tudok ezzel élni, főként mivel az értesítési ledet már megoldották appal, a jackhez pedig van átalakító a dobozban, valamint a jóféle type-c bullet füles 16 font/euró a hivatalos boltban, ami nem egy óriási összeg. Nyilván lassú az ujjlenyomatolvasó, de ha hátul van, minden alkalommal fel kell emelni a telefont a feloldáshoz, ha pedig már felemelem, face unlockot is használhatok (ami gyorsabb mindennél). Viszont így asztalon heverve is fel lehet ébreszteni a telefont. Szerintem az egész lázongás vihar a biliben. OP ide vagy oda, 1 éven belül eltűnik a jack a telefonokról.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- újszerű iPhone 15 Pro 128GB black titanium fekete titán független 3 év garancia ajándék tok
- Apple Iphone 13 128gb csillagfény színű OLCSÓN . Csere/beszámítás
- Xiaomi Redmi 13128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Honor 90 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- LG 77G4 - 77" OLED evo - 4K 144Hz 0.1ms - MLA - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged