Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz saxus #53 üzenetére

    Lassu, bloated, instabil, nem elegge reszponziv
    hat fene tudja, en ugy latom hogy villamgyors es tokeletesen reszponziv :)
    Linux alatt SOHA nem lattam meg olyat, hogy a rendszer terhelese miatt nem tudtam volna pl. arrebbhuzni egy ablakot - ezt windowson rengetegszer tapasztaltam...

    Feleslegesen lassit es csak plusz problemakat general.
    milyen problemakra gondolsz? az, hogy egy teljesen masik gepen meg tudom jeleniteni a serveren futo program ablakat, nekem hatalmas pozitivum :)

    hanem nagyon elesen szetvalik az X, az ablakkezelo (itt is utolag lett hozzareszelve a kompozit rendering, raadasul vannak dolgok, amiket mai napig nem tud, ami miatt lassu pl. a flash player is), es a GUI toolkit.
    igy van, szetvalik, nagyon helyesen. ez teszi lehetove a rugalmassagot, olyan ablakkezelot hasznalsz amilyet akarsz, illetve ami legjobban illik a munkastilusodhoz
    a kompozit rendering nem az ablakkezeloben van, hanem magaban az X-ben. az meg hogy 'utolag lett hozzareszelve', hat basszus, 25 eve hol letezett szerinted ilyesmi? :DDD
    a flash player meg baromira nem az ablakkezelo/X miatt lassu, hanem mert az Adobe szarik ra nagy ivben (ugyanez az oka az OSX alatti lassusagnak es instabilitasnak is, ahol alapbol nincs is X)

    desktopon en nem legozni akarok, hanem hasznalni.
    nem is kell legoznod, ugyanaz mukodik itt is, mint mas OS-eknel: telepites utan ott van egy komplett rendszer. a LEHETOSEG adott arra, hogy mast hasznalj

    Azon kivul vannak benne eleg ganysagok is nehol, pl. for ciklusban bytenkent masolas, stb.
    lehet, a kodot nem nezegettem, csinalja az akit megfizetnek, vagy baromira raer :)
    amugy ez semmit nem mond arrol, hogy mas megoldashoz kepest milyen, leven ugye nem tudod osszehasonlitani forraskod hijan...

    az, hogy nincs rendszerszintu vagolap, ami minden szoftverben egysegesen mukodne.
    mar hogyne lenne: egerrel kijelolsz, kozepso gombbal beszursz ;)
    egyebkent olyannyira van rendszerszintu vagolap, hogy kulon util is van a megjelenitesere: xclipboard

    Nem ertem, hogy egy terminal emulatornak, ami ugyanugy grafikus feluleten fut, miert kellene mashogy mukodnie, mint pl. egy OpenOffice.org.
    azert, mert mikor a microsoft nekiallt mindenfele szutykot ganyolni, a CTRL-C kombinaciora rakta a 'copy' funkciot, nagy ivben leszarva azt, hogy az mar foglalt (program megszakitasa), csak azert hogy nekik mas legyen, mint mindenhol mashol (ez egyebkent rentegeg idiotasagukban megfigyelheto, pl. a konyvtarelvalaszto '\' a '/' helyett, stb)
    mivel a teljes Unix vilag nem fog azert masik kombinaciora valtani, hogy a MS segget nyalja, a CTRL-C nyilvan nem hasznalhato terminalban masolasra, ezert van helyette a shift-tel bovitett valtozat
    a grafikus feluletu programokban meg pont a 'user-kompatibilitas' megtartasa miatt maradt a CTRL-C

    zt egyebkent legjobban az OSX-n oldottak meg, meg ott valahogy jobban be is tartjak az UI design ajanlasokat
    igen, az OSX remekul ossze van rakva, latszik hogy atgondolt, jol megtervezett a felulete, nem csak 'na ezt meg nyomjuk be oda' jellegu, ami a windowsra es Linuxra egyarant jellemzo (sajnos)

    Nezzuk munkatarssal az ugyviteli rendszert, aztan rakattintok egy legordulo menu lefele nyilara. Erre elojon egy uj ablak.
    bazzeg :DDD az ilyenekert jar jobb helyeken azonnali fejloves... (marmint nyilvan nem neked...)

    "hat, a dock-ot minimum meretre huzva alig latom az ikonokat, ennel hova legyen meg kisebb? :S"
    A mellette levo teruletre gondolok. Jo, oke, dock is szelesedik, ha tobb bazart lekicsinyitek.

    nem hulyet jatszom, de tenyleg nem ertem :B
    a Dock egy ikonsor, ami mellett nyilvan van fel nem hasznalt terulet, amig nem lepik el az ikonok
    ugyanez megvan windowson is, a kulonbseg annyi hogy ott nem a desktop hatteret latod, hanem a taskban szinet...

Új hozzászólás Aktív témák