Hirdetés

2019. február 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

(#901) r.levente75

r.levente75
(PH! addikt)

Ma megkostóltam jó. Olyan mint a síma csak egy kis intenso beüléssel. Erősségre hasonló finom.

(#902) lmno válasza r.levente75 (#901) üzenetére

lmno
(senior tag)

Hol lehet kapni?

(#903) r.levente75 válasza lmno (#902) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

A dolce gusto oldalán rendeltem belőle kettőt és egy generosot. Volt egy 20%-os kuponom így majdnem bónusz volt a posta.

(#904) san01 válasza r.levente75 (#901) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Én tegnap rendeltem, de ma cseszett hozni a DHL. Remélem holnap hozza. :)

[ Szerkesztve ]

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#905) r.levente75 válasza san01 (#904) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Megjön az. Nálam mindig másnapra megjött ha este nyolc előtt rendeltem.

(#906) Rage47 válasza r.levente75 (#901) üzenetére

Rage47
(PH! addikt)

mennyire érezni a különbséget a simához képest?

(#907) r.levente75 válasza Rage47 (#906) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Nagyon.

(#908) azbest válasza r.levente75 (#907) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Intenzíven ? :DDD

(#909) san01

san01
(PH! addikt)

Na, tegnap megjött nekem is a pakk, finom az új café au lait intenso, krémes és tényleg van egy kis intenso utóhatása is. :)

HTC U11 | Origin: Captain_Adamica

(#910) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Mai pótkapszulás.

Linux Mint XFCE / Samsung Galaxy A8 / Xiaomi Mi Band 2

(#911) gabika1969 válasza RBJ (#910) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

:K
Crema de gusto...nagyon jol nez ki. Ez is perte? ?ml

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#912) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Habosított tej, diy kapszula.

[ Szerkesztve ]

(#913) gabika1969 válasza RBJ (#912) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

Gratula, a habot utólag tetted rá, ugye?

Üdv Mindenkinek!

(#914) RBJ válasza gabika1969 (#913) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

:N

(#915) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Mai.

Ezzel az elemes habosítóval nem vagyok kibékülve. Nem megyen vele a latte art olás. :DDD

(#916) Rage47 válasza RBJ (#915) üzenetére

Rage47
(PH! addikt)

majdnem sikerült pedig :D

(#917) Muerte68

Muerte68
(PH! addikt)

Spar-ban 1390-most az összes fajta-elég sok volt pld caramellás is-én a szokásos fajták mellé egy Roy-capuccinót vettem hát ez most nem jött be,nem az igazi :N

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#918) lmno válasza Muerte68 (#917) üzenetére

lmno
(senior tag)

A Soy Cappuccinoból kidobáltam az összes szójakapszulát, annyira rossz volt, és megittam inkább a kávékat habosított igazi tejjel...

(#919) Muerte68 válasza lmno (#918) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

dettó :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#920) azbest

azbest
(PH! félisten)

múltkoriban beszélgettünk itt a vízkőtelenítésről. Lehet sokan rosszul csinálják ez alapján.

Most toltam citromsavval egyet a mini automatával. Hasonlóan, mint a videóban.

Szóval, előtte már be volt kapcsolva a gép. Így amikor hosszan akartam nyomni, akkor valójában csak gyorsan kikapcsolt :D
Tehát az indulás kikapcsolt gépről kell menjen. 5 másodpercig nyomva tartottam bekapcsoláskor a gombot és így villogó zöld lett a gomb.

Ezután a max meleg irányban indítva kortyonként kicsurgat forró vizet, majd megáll, majd megint csurgat, kb 2 percen át csinálja lassan. Így tud hatni az oldás. Csináltam egy kis felvételt róla: [link]

Aztán abbahagyja, a csurgatást és visszaugrik a kar. Ekkor hagyni kell békében kb 2 percig, villog tovább.
Szerintem itt jön egy hideg irányú kör is, mert csak azt vette be. de az csak gyorsan végigmegy. Ha tele volt a tartály tisztítós vízzel, akkor szerintem elég is hozzá.

Megint 2 perc szünet.

Nem fejezi be a villogást, hanem tiszta vízzel újratöltve egy teljes mennyiségre állított meleg öblítés jön.

két perc szünet.

Majd friss vízzel még a hideg irányban is egy nagy öblítés.

És ekkor fejezi be a villogást magától. Amikor szünetet vár, akkor nem is engedi egyik irányban sem indítani az öblítést. És utána is csak azt az irányt fogadja el, ami szerinte jön. Szóval, ha hideg jön, akkor nem veszi be a meleg irányt.

Gondoltam leírom, mert nagy kavart láttam a múltkori beszélgetésekben. Úgy tűnt, hogy vízkőtelenítés helyett van aki csak öblítést tolt tévedésből. Meg hogy van aki villogáskor lekapcsolta öblítés helyett. Remélem segítettem.

Btw, hamburgban a rewe boltban 4.7 euro a gyári fajta dobozonként. :)

[ Szerkesztve ]

(#921) gabika1969 válasza azbest (#920) üzenetére

gabika1969
(fanatikus tag)

Nagyon köszönjük!! :R
Holnap én is megcsinálom kb. három hónapos....

Üdv Mindenkinek!

(#922) Bodrik válasza azbest (#920) üzenetére

Bodrik
(MODERÁTOR)

Ezt a hozzászólásod beteszem az összefoglalóba..jól fog jönni másnak is! Köszönjük!

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki vagyok...

(#923) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Szerintem visszább már valaki feltette rendes pdf be hogyan kell és az a normál. :DDD
Én is nagykanál citromsavval, havonta lebonyolítom.
Ime.

[ Szerkesztve ]

(#924) azbest válasza RBJ (#923) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

igen-igen, [link], így utólag megnézve paszol is hozzá, amit írtam.

Csak zavaró a minden egyben ábra és leírás. A manuális picolónál kicsit másképp van, a mini és egy másik esetén van csak 8-as pont a hidegvizes vízkőtelenítő lépéssel. A többi kb hasonló. Téged is összezavart, az akkori kommentjeid alapján :D Meg valaki mintha olyat is írt volna, hogy villogósan kapcsolja ki, ami azt jelenti, hogy nem is ment végig a programon.

(#925) RBJ válasza azbest (#924) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

Én már lehet kitapasztaltam, Nálam annyi a különbség, hogy egy adaggal több vizet használok el talán.
Nekem rendesen végigfut a program. Villogás megszűnik. Igaz kevésnek érzem az időt mert más gépeket meg hagynak fél napig ázni.
Nem is tudom, hogy ez alatt a pár perc alatt oldódik e valami. De ezért fogom havonta vízkőmentesíteni, hogy még véletlenül se legyen gond.
Minden hónap végén mentesítés. ;]

Engem a honlapjukról letölthető verzió zavart meg ami a mini me hez nem passzol.
A fenti ábra már fedi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

(#926) r.levente75 válasza RBJ (#923) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Igen én voltam leírással együtt ment fel. Ezt ajánlja gyárilag a dolce. Persze ettől el lehet térni.

(#927) zsoltee10

zsoltee10
(PH! addikt)

Sziasztok!

Én is csatlakozni szeretnék a kapszulás kávéfőző tulajok táborához. :)

Krups KP100B Kávéfőző jó? Mitől drágább a többi?

(#928) lmno válasza zsoltee10 (#927) üzenetére

lmno
(senior tag)

Ez manuálisan adagolja a vizet, neked kell leállítani.
Ilyet érdemes szerintem, ez már automata: [link]

(#929) zsoltee10 válasza lmno (#928) üzenetére

zsoltee10
(PH! addikt)

Ahham, értem. Köszönöm szépen, akkor inkább ilyet veszek. :)

(#930) benvolio válasza zsoltee10 (#929) üzenetére

benvolio
(őstag)

Ha van a közeledbe Auchan, most akciós: [link]

(#931) zsoltee10 válasza benvolio (#930) üzenetére

zsoltee10
(PH! addikt)

Sajnos itt csak Euronics. Holnap benézek hozzájuk, van-e.

(#932) b.kov válasza lmno (#928) üzenetére

b.kov
(senior tag)

Egyébként szerintem nem olyan nagy probléma, ha nem automatán adagolja a vizet a kávéfőző. Legalábbis én néha szoktam kísérletezni. Vagy az automatával is lehet manuálisan adagolni?

A matematikus olyan, mint egy vak ember egy sötét szobában, aki egy fekete macskát keres, ami valójában nincs is ott. /Charles Darwin/

(#933) r.levente75 válasza b.kov (#932) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

+1 meg azt olvastam hogy nem is adagolja pontosan a vizet mivel a kapszulában mindig marad víz amivel nem tud számolni a gép.

(#934) azbest válasza r.levente75 (#933) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

arra még nem gondoltál, hogy úgy adják meg a kiválasztandó vízmennyiséget, hogy az passzoljon a kapszula kialakításához? Ez nem azt jelenti, hogy mennyi kávé fog kijönni, hanem azt, hogy mennyi vizet használ fel az elkészítéskor.

(#932) b.kov
az automatánál is megszakíthatod a víz kiadását, ha kézzel visszapöckölöd a kart, szerintem.

Gépvásárlás kapcsán érdemes amazon.de-t is nézegetni. Most is vannak akciós gépek. Nem ismerem milyen, de a De 'Longhi gép most 42 euro körül van magyar áfával.
Standard shippinggel forintban
Change payment total to HUF 14.118,31.

[ Szerkesztve ]

(#935) r.levente75 válasza azbest (#934) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Én nem is akarok gondolni erre, mert nincs ilyen masinám. Itt írta valaki most nem keresném vissza ha nem haragszol.
Egyébként meg kapszulánként változik a benntmaradt víz mennyisége. Nem gondolom hogy ilyen intelligens lenne az a gép.

(#936) azbest válasza r.levente75 (#935) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Nem a gép intelligens, hanem az, aki a kapszulára és a kapszula dobozára ráírta, hogy hanyas fokozatot kell a vízadagolásból választani. Ugyanis a gyártó is tudja, hogy marad benn víz :P

(#937) r.levente75
nem annyival megy, hanem annyi kv jön ki, mert az egyikben több marad benn.

[ Szerkesztve ]

(#937) r.levente75 válasza azbest (#936) üzenetére

r.levente75
(PH! addikt)

Erre egy jó példa a buondi ami egy vonalas 40ml kell hozzá és az ardenza ami szintén egy vonalas de 35ml vízzel megy. :))

(#938) benvolio válasza azbest (#934) üzenetére

benvolio
(őstag)

Egész jó és érdekes ennek a kapszula tartója, külön zárható, ennek már a hibásak se lennének akadály, nem folyna orrán száján. :)

(#939) Muerte68 válasza b.kov (#932) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Szerintem sem gond a kézi adagolás csészébe elég jól be lehet lőni+igen ott a kisérletezés :)
Az autómatán is tudsz mást állítani fokozatokban-az 5000ft külömbséget megéri az autómata a 10+ezer már meggondolandó,szerintem
Nekem a sima van egy két nap alatt belövi magát az ember-de ha jó áron van jobb akkor természetesen azt érdemes venni :K

(#940) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Hiába nálam az automata én mindig többet csapolok kv ból mint az előírt mennyiség.
3 csík mindig nálam. :DDD

(#941) @rglaaf

@rglaaf
(PH! kedvence)

A baristát én is két csikra állítom egyen nagyon durva :K

(#942) Muerte68

Muerte68
(PH! addikt)

A Tesco-ban megint van 22-26-ig 4+1 akció-5db-nál 1149ft/db.

(#943) qqzs

qqzs
(senior tag)

Vany egy csomo nem fogyo fajta foleg grande style. Azonkivul hogy tejeskave lesz belole reggelihez van valami otletetek hogy lehetne ezekbol kappucsino vagy latte szeru izeket kesziteni? Arra mar rajottem hogy szerintem itt mindegyikbe ugyanaz a kave van es ha 7 csikosat 2 csik vizzel fozom le akkor eszpresszo lesz belole :)
De arra nem birok rajonni hogy a normal 3.5%os tejbol hogy lehet olyan tejet kesziteni amivel nem keveredik a rafozott kave. Azaz hideg tejjel nem keveredik meg erdekes iz elmenyt ad az edes hideg tej alul meleg kave felul de nem az igazi , raadasul egy oraig kell keverni mig a cukor eloldodik a hideg tejben :)

[ Szerkesztve ]

(#944) Muerte68 válasza qqzs (#943) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

habosító esetleg?az a cukrot is elkeveri :D

(#945) lmno válasza qqzs (#943) üzenetére

lmno
(senior tag)

Egy ilyennel: [link]

(#946) qqzs válasza Muerte68 (#944) üzenetére

qqzs
(senior tag)

Attol feljebb jon a tej. En nem disztejhabot szeretnek a kavera hanem ugyanazt amit a gyari tej tud hogy lent marad es kulon :)

[ Szerkesztve ]

(#947) Muerte68 válasza qqzs (#946) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

Előtte kell- a cukorral felhabosítod és utánna rá a kávé-nem utána az csak felkavarás :)
Ha felhabosítod sűrűbb lesz a gép is azt csinálja csak nyomással.

[ Szerkesztve ]

(#948) qqzs válasza Muerte68 (#947) üzenetére

qqzs
(senior tag)

Hat igy elmondva nem logikus. Haban levego van az meg konnyeb mint a kave.

(#949) Rage47 válasza qqzs (#948) üzenetére

Rage47
(PH! addikt)

jó ez is

forró tej tetejét felhabosítod, aztán mehet rá a kávé :) így lesz belőle 3 rétegű latte: alul tej, középen kávé, felül hab

[ Szerkesztve ]

(#950) Muerte68 válasza Rage47 (#949) üzenetére

Muerte68
(PH! addikt)

hideg tejjel akarja-én is ezt javasoltam csak hideg tejjel :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.