Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Apollyon #23 üzenetére

    A 4 kg csonttömeg nem mért adat
    Tudom... Ezért írtam, hogy "a mért adatok alapján"... Tehát teljes testtömeg (amit mért) - (mínusz ;] ) egyéb dolgok, amiket szintén mért... :) ;]

    Amúgy ja, teljesen igaz, akár ki is jöhet a 3 kg is, vagy még kevesebb, de ezért is írtam azt is, hogy akkor ne beszéljünk ilyen tömegekről, hanem mondjuk sűrűségről, mert annak már van értelme. És akkor az sem mindegy, hogy nedves súly vagy száraz súly, stb...

    Az baj ezekkel - amit szintén írtam ;] -, hogy annyira egyedi mindenki, hogy nem lehet "Átlag Valaki"-t megmérni és az alapján kitalálni, hogy a mért adatok akkor most jók vagy rosszak. Megoszlások alapján tudod magadat elhelyezni valahová, bár ez sem feltétlenül igaz, ha mondjuk nem érzed magad jól a bőrödben mondjuk 60 kilósan ("mert nekem az adatok alapján annyinak kéne lennem"), hanem mondjuk csak 65 kilósan. Arról nem is beszélve, hogy ezek az értékek alapvetően semmit nem mondanak a tényleges egészségi állapotodról (valódi csontsűrűség vizsgálat, erek állapota, belső szervek állapota, fittség, stb. - és akkor a genetikai részekbe még bele sem mentünk)... Pedig az a lényeg, nem is feltétlenül a kilók :)

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák