Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silenzio

    addikt

    Elcseréltem a "régi" telefonom (S9+) egy ilyen Honor V20-ra. Az "új" telefonom S10, jelenleg a sorsára vár. Tapasztalataim:

    - Az üzemidő zseniális. Jelenleg 94%-on vagyok. A Samsungot is ugyanúgy nyektetem, hasonló felhasználással, FB, böngészés, játék, fotózás. az 78%-on állt, és játékot nem is telepítettem vagy futtattam. Adjátok össze.
    - A Samsungból végképp elegem lett a sokadik beakadó appal. Egy hónap alatt 6 üzemidő-ámokfutást generált. 12%-ot merült 8 óra alatt kikapcsolt nettel, úgy, hogy aludtam.
    - Csak egy kamera van, de hátrány ez, ha S10-nél 3-ból 2 szar? Digitális zoommal élesebb képeket lőttem, mint a Samsung S10 optikai zoomjával. (Képeket is fogok feltenni.) Rettenet jó ez a Sony szenzor. Színekben a Samsung a nyerő, ez kissé kékes fotókat lő, de bízom benne, hogy kalapálni fogják. A másik meg: utómunka. Színezni lehet utólag, de a részleteket visszanyerni nem.
    - Filmic Pro. Hobbi filmes vagyok, és erre telefonos berkekben ez a legjobb app. Samsungon rengeteg beállítást ismer, a 3 kamerából "csak" a zoomlencsét tiltja, de mit érek vele, ha valamiért akármit, akárhogyan állítok, (apertúra, záridő, ISO, felbontás, fps) riceg, szaggat a kép mozgásnál? A Honor nem tud 4K 60 fps-t, de a ricegés negyedannyira sem jellemzi, mint a csúcsszuper S10-et. Épp egy szürreális-horrorisztikus filmetűdre készülök. Az elmosott hátterű, DSLR hatású videó teljesen levett a lábamról. Lehet egyelőre kukázom a Filmicet, és a gyári appal forgatok. A kép művisége direkt előny egy ilyen álomszerű filmnél.
    - Az Amoled hiánya nem zavar, a FHD+ sem. Persze a színek kevésbé teltek, és a fényerő is rosszabb, de könyörgöm: az S10 úgy "fuldoklott" mindig a nap végére kikapcsolt GPS-szel, javaslatra törölt Gmail appal, mindenütt sötét háttérrel, hogy szabályosan depressziós tüneteket mutattam a fojtogatóan szűkös üzemidő miatt. Itt fél óra nyomkodás után 50 óra volt a becsült üzemidő teljesítmény módban, 90 óra közepes energiatakarékossággal. Meg aztán ott a PWM, sokaknak bassza a szemét. Szerintem én is fáradékonyabb vagyok az OLED bámulásától.
    - Éjszakai fotók. Samsungban is van ilyen mód. Összeeresztettem őket. Megmutathatom, de zokogni tudnék a koreaiak szereplésétől.

    Csakis kíváncsiságból szereztem be ezt a telefont, de pár óra hümmögés után azon kaptam magam, hogy a SIM kártya valahogy "átkerült belé". Fél órája kikapcsoltam az S10-et, egyelőre megy vissza a dobozába. Nagyon nem nekem való. Már látom, hogy P30 Pro lesz belőle a végén úgyis, de örülök, hogy beszereztem ezt a "kis" Honort, megnyugtatott, hogy nem véletlenül vonz a Huawei portfóliója jobban. Az EMUI ergya, meg elég "Almás", de a legkevésbé sem zavar, mert nagyon jó plusz funkciókat ad.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák