- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Yettel topik
- Mobil flották
- Huawei Watch Ultimate - dizájnultimátum
- Milyen okostelefont vegyek?
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Magisk
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
#72042496
törölt tag
válasz
atifarkas #205 üzenetére
Hali!
Én is szeretnék egy ilyen kártyát, de még mindig bizonytalan vagyok...
Tehát, az általad ajánlott software összeállítással már működik a hardware-s mpeg2 kódolás? Egyszerre avi-ba is fel lehet venni, vagy marad az mpeg2-ből való áttömörítés? TXT már elérhető ezzel a kártyával?
Az infrás távitányító mennyire gáz? Szükség esetén bármilyen Ati által gyártott rádiós cuccal kiváltható? -
wassermann
addikt
Ha BT8**-as áramkör csücsül rajta, akkor felvételre iuVCR, TV-nézésre DScaler.
-
krumpligumo
csendes tag
Sziasztok. Éppen itt olvasgattam a fórumon mikor eszembe jutott hogy az én régi pixel view play tv pro-mat be kellene üzemelni.Az lenne a kérdésem hogy milyen progit ajánlatok hozzá mert a gyári elég lapos.
-
atifarkas
tag
A Media Centerrel veszek fel teljesen jo, szep a kep es a hang is jo. Ugyan ez a power cinemaval is. Igaz egyikben sincs nagy beallitasi lehetoseg. good best stb. De a legjobb mindenhol a dvd szabvanyban foglalt. Szal azt tomorites nelkul lehet kipenderiteni dvd-re. Ha meg avi-ba akarom akkor meg szepen komotosan attomoritem a 720*576 os kepet. De tvbol felvenni csak klippeket vettem fel eddig. De most mar egy jo szerver miatt ezt sem kell mar...
. MiniDV-rol meg ugy is 1394-en keresztul szedem le.... A windows xp media center tv-je a time shiftel nagyon utos!!. Az ati mmc tv shiftje nagyon messze van tole, eg es fold van kozte....
A nagy lehuzoja a kartyanak: INFRAS taviranyito, ezt hogy minek kellett bele rakni, nagyon felesleges. Bar a elore hatra stb nyilait meg jatekokben is lehet hasznalni. Majdnem mint egy game pad, csakhat egyszerre 1 gomb nyomhato
. Szal semmit nem er. Ezert hasznalom a Aiw 8500dv-nek a radios taviranyitojat. ha masnak is van ilyen en azt ajanlom ne adja el, az egyik legjobb taviranyito....
-
atifarkas
tag
lehet 26500ft korul van, bemesz egy boltba es mondod hogy ezt kered: Shapphire Theatrix 550 pro. Es meg megemlited melle hogy a Ramiris nagyker forgalmazza. En ugyan igy tettem, hetfon megrendeltem, penteken mar hasznaltam is. Azota mar majdnem minden problemajara rajottem... Az eddig legjobb parositas hozza a Windows XP Media Center Edition 2005 + a legujjabb Ati Rio 550 driver. ja es hogy majd legyen hangod a PowerCinemaban az AC3 filter allitsd be hogy csak ac3-as hangnal toltodjon be. Amugy a kepe majdnem olyan szep eles, tiszta mintha egy csillagos 5os kep minosegu DVD-t neznel.
. A szoftverekkel van meg kis gond.....
-
exile
tag
Lehet már kapni?
-
BusyChild
tag
meg nem. europaba se, allitolag meg kuzkodnek a driverekkel.
a gbpvr viszont mar tamogatja vmi szinten a karit de nincs minden meg lefixalva.
Bővebben: link -
INNUENDO
tag
Lehet már kapni végre ?
-
INNUENDO
tag
Az nagyon jó ugyanis már régóta ezt akartam tudni, hogy a PowerCinema tud-e 50-fps -ben megjeleniteni. De most meg abban a video rewiev -ban azt modta a pacák hogy a PowerCinemával nem lehet használni a Comozitot meg az S-video -t
Pedig mint írtam a PlayStation_2 miatt akrtam tudni hogy tudja-e az 50 fps -t de cseszhetem ha egyszer semmilyen képet nem tudok behozni -
rudi
nagyúr
A tunert leteszteltem, előbb utóbb kimegy a cikk is, türelem. A kártya szerencsére még nem kapható, a hardver akár jó is lehet, de megfelelő szoftvertámogatottság nélkül lyukas garast sem ér.
-
INNUENDO
tag
Rudi-nak a cnn-ről felvett videofájla 50 fps -es ‼
-
Bela001
csendes tag
Már van, ahol kapható kinnt..
http://www.monarchcomputer.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=PROD&Store_Code=M&Product_Code=190674&Category_Code=Video-Cap
B. -
BusyChild
tag
varom mar a nagy tv tuner round up ot
rudi ugye keszul vmi? -
atifarkas
tag
,HOL LEHET KAPNI???? PH-sok, ti kittol kaptatok?
-
emre33
addikt
még mindig nem lehet kapni ?
-
emre33
addikt
még mindig nem lehet kapni ?
-
emre33
addikt
UP
-
BusyChild
tag
meg mindig nincs forgalmazo?
min fogok TVzni
[Szerkesztve] -
Ez elég kevés információ annyi derül ki a kártyádról hogy Booktree 878-as chip van rajta, ezt elég sok program támogatja.
1.Szedd le a DScalert innen: Bővebben: link
Használd az autodetect funkciót a kártyabeállításnál, elsőre nem lesz könnyű beállítani a programot ha még nem volt tunered.
2.Szedd le az Everest rendszerinformációs programot Bővebben: link Az eszközök/fizikai eszközök alatt nézd meg mit ír ki a kártyádra.
3.Ha megvan a tipus keress drivert, vagy használd az általános btwincap wdm drivert és egy tv néző programot pl. a windvr-t.
[Szerkesztve] -
general
addikt
Hali!
Segítségre lenne szükségem. Leletem otthon egy video capture kártyát, tv tunerrel, de semmiféle progim nincs hozzá. A chip alapján találtam a neten drivert hozzá, a win fel is rakta magának, tehát elvileg műxik, de nem tom, hogy használhatnám!
Milyen programot ajánlanátok hozzá, és honnan lehetne beszerezni azt?
A chipen a felirat: Bt878KHF
25878-12
CA1921.3
9919
KOREA
A tuner modulon: TPI8PSB11P
907E0803
Ha tudnátok segíteni, megköszönném!
gen -
DcsabaS
senior tag
iuVCR-rel próbáltátok? (Az általában elég jól lezeli a WDM-es eszközöket, beleértve hangolást, hangot, multisegment capture-t és időzítést is).
Bővebben: link -
attilav
tag
Ha minden igaz a lakhelyemen már kapható a PVR150, egy neves nagyker árlistájában a webes online raktárkészletet mutatta a boltos. Így nagyon valószínű tudnak hozni, pedig azt hittem ezért is pestre kell caplatnom.
Lehet beleugrok ebbe, mindenhol jó tapasztalatok vannak.
Atinál a mindent kihasználó szoftverre kitudja meddig kell várni.
[Szerkesztve] -
Mog
csendes tag
Melyik driverrel használod a kártyát? A hexusos fórumon a GB-PVR-es srácnak sehogy sem sikerül hangot előcsalogatni a PAL rendszerű kártyából, semmilyen szoftverrel. Én megemlítettem, hogy neked sikerült hangot is felvenni. Neked a hivatalos ati driverrel sikerült, vagy valamilyen más van? GB-PVR-rel hogy megy a kártya? Van hang?
-
Megnéztem a felvételeket, 0 deinterlace.
Viszont a betűminőség és az állóképek minősége ígéretes.
Van egy sejtésem hogy ez is olyan kártya lesz mint a Pinnacle PCTV pro kártyám ahol:
-gyári alap WDM drivert használok
-DScaler-el nézem a tv-t
-WinDVR-el veszek fel
-külső távirányító program van a gyári helyett
-mivel a rádió sem megy a gyári programmal ezért itt is külső programot használok. -
rudi
nagyúr
A fésűsség 99% hogy a VGA kérdése, mert a mai VGA-k hardveresen támogatják az mpeg2 (vagyis DVD) lejátszást és az éppen a fésűsödés eliminálását jelenti. Sok-sok ingyenes, állítólag működő programot kipróbáltam az utóbbi napokban, és az a tapasztalatom, hogy alapban támogatják az 550-est, de éppen azok a fícsörök nem jönnek elő, amik a kártya lényegét jelentenék. Akkor ez a GP-PVR lesz az utolsó utáni próbálkozás
-
Mog
csendes tag
Virtual VCR-rel másnak sem jön hang! Ha jól tudom ezzel a programmal még senkinek se sikerült hangot csiholni a kártyából.
Esetleg még próbáld meg a GB-PVR-t. Ez egy ingyenes program, állítólag már támogatja a theater 550Pro alapú kártyákat. Ha minden igaz akkor állítani lehet benne részletesen a felvétel minőségét stb. Az egyik programozó írta, hogy neki működik ezzel a kártyával, csak hang nincs nála. Neki is PAL rendszerű kártyája van, esetleg leírhatnád a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban.
Az nvidia DVD decoder-t próbáld ki ha van időd lehet, hogy megoldást nyújt a fésűs lejátszásra. Sokan írták, hogy jó tapasztalataik vannak ezzel a programmal...
[Szerkesztve] -
rudi
nagyúr
Ahogyan írtam, amint jók lesz szoftvertámogatás, kerítünk mellé egy megfelelő konkurenst (pl. Hauppauge PVR 150) és összevetjük őket.
-
rudi
nagyúr
válasz
dystopia #170 üzenetére
SEMMIRE!!! Várni kell! Ez a kártya a fícsörök ismeretében NAGYON NAGYON NAGYON állat! Amitől tartottunk, hogy a szilikontuner lassú az 3rd party szoftverrel megoldódott, és a többi bosszúság is szoftveres okra vezethető vissza. Amint 3rd party programozók nekilátnak eszementül jó lesz a kártya. A Tul és a Sapphire 80-90 USD körül forgalmazza, szóval drága sem lesz.
-
rudi
nagyúr
Játszottam pár órát Virtual VCR-rel is. Eccenrűen nem jön a hang. Talán az nForce2 driverek vagy hardver miatt lehet. Nálam a kártya ennyit tudott, nem vagyok hajlandó 3-4 napnál többet játszadozni vele. Írok egy tech bemutatót, kaptok pár shotot összehasonlítva egy Leadtek softveres kártyával, és csinálok felvételt a SAJÁT CyberLink szoftverével 4-6-8 Mbps-ben, amit felajánlt. Több sajnos egyelőre nincs, majd ha jutnak valamire a szoftverfejlesztők, akkor újra elővesszük a témát egy másik hardveres mpeg2 tömörítő ellenében.
-
rudi
nagyúr
válasz
dystopia #164 üzenetére
Köszi az infót! Lécci nézd meg ezt a spektrumosat: Bővebben: link ez mindenhol vonalas nálam.
-
dystopia
tag
A foci.mpg media playerrel nem vonalas, powrdvdvel sem. Megneztem, media player alatt is a cyblink video/sp filter dekodol, tehat nem meglepo az egyezes. Kartya: radeon9200 (melohelyi gep). Viszont ugyanitt: virtualdubmod vonalaz mint annak a rendje, akkor is, ha hardware YUV overlay be van kapcsolva.
-
rudi
nagyúr
válasz
Flashcash #162 üzenetére
Próbáltam a BeyondTV-t is, nagy valószínűséggel ez sem boldogult a hardveres tömörítéssel, mert a timeshiftes videója egyrészt ronda, másrészt eszi a pocesszort. Megjelenik az ATI Analog Audio Capture, de hangot nem ad. A Cyberlink szoftverével is az volt az érdekes, hogy bármilyen hangbemenetre állítva (TV Tuner, Aux, Line-in stb.) a Wave csúszkával lehetett állítan a hangerőt, talán azért mert a PCI buszon hozza át a hangot. Újabb vicc a PowerCinemában, hogy ha a TV lejátszót lenémítottam, akkor lenémította az összes hangot (mp3, ICQ hangjai stb.).
Nálam a focis videó lejön most is, tegnap viszont kimaradozások voltak a szolgáltatónál. -
Nem tudom megnézni a videókat még flashget+közvetítő beállítással sem engedi leszedni nekem a fájlt.
WinDVR sorozatnál az audio source-ban nem jelent meg valamilyen ATI audio?
Ha tudod a BeyondTV-t még nézd meg.
Ezen a fórumon vannak még szoftver infók amivel próbálták a kártyát.
Bővebben: link -
rudi
nagyúr
Végső fejlemények:
Megnéztem az eddig Media Playerrel interlaces videjókat Media Player Classikkal és csodák csodájára azzal rendesen lejátsz (gondolom a Radeonom besegít neki). De akkor a windózos Media Playernek és a sima nézőkének (lister) miért nem? Felpakoltam még egy focis videjót, nézzétek meg hogy Nálatok milyen Bővebben: link! Nálam Media Playerrel a labda szinte végig vonalas, de Media Player Classikkal teljesen rendben van, még a miőség is elfogadható.
A 2D és 3D fésűfiltereket, és a zajcsökkentő algoritmust nem tudtam semmilyen programmal állítani, bár a Media Portal felajánlotta.
Szerintem ennyi lesz mostanra, várjuk a jobb szoftvereket! -
rudi
nagyúr
válasz
Flashcash #155 üzenetére
WinDVR2 és 3 is működött többé kevésbe, tudtam direkt streamet felvenni, de hangot ezzel a programmal sem tudtam előcsalogatni TV nézés közben. A Media Portallal legalább a felvételnek volt hangja. A WinDVR-ekkel az volt a baj, hogy nagyon gyengén találták meg a csatornákat. Az ATI CD nem segített, instalálási hibára hivatkozik.
-
Még annyit hozzáfűzök a szoftvertámogatáshoz hogy számos külső program írója is csak most tudott ilyen kártyát szerezni.
A hardveres Mpeg2 kódolású Hauppauge PVR kártyáknál leggyakrabban használt szoftver a gbpvr írója is csak most kapott egy Theater 550-et.
Így a következő pár napban tőle is várható egy új program ami kezeli a theater 550-et. -
Számítógépben használt TV tunerkártyáról van szó, a képminőség értékelésénél fontos szempont a felvevő programmal elérhető deinterlace minősége.
Az hogy te TV-n visszanézel egy számítógépes tunerrel felvett videót csak egy alkalmazás a sok közül. A legtöbben a gépükön akarják nézni a felvett anyagot hiszen emiatt is vettek tunert, ezért a deinterlace hiánya/minősége alapszempont az értékelésénél.
Rudi:
Én a következő programokkal próbálnám tesztelni a gyári WDM driverek felrakása után:
1, WinDVR2 teljes felbontású Mpeg2 felvétel/audio source-ATI Theater
2, újabb WinDVR3 ami elvileg optimalizálva van a kártyára
3, ATI multimedia center: A teljes verziós All-in-wonder drivercd-t innen tudod leszedni: Bővebben: link. ATI vga kártya mellett elvileg működnie kell a kártyával, némi képminőség romlással.
4, BeyondTV fórum információk alapján jól működik a Theater 550-el.
5, Windows Media Center Edition erre lett optimalizálva a kártya, tökéletesen mennie kell vele.
6,egyéb programok: SageTV, ChrisTV
[Szerkesztve] -
attilav
tag
Ez a mediaportal vmi opensource dolog, a hardveres rögzítéshez meg nyilván olyan titkokat kellene kiadni nekik ami üzleti érdeket sért.
Ezért nincsenek opensource 3d támogatással rendelkező driverek az ati/nvidia újabb chipjeihez linux alá.
Hacsak megnem egyeznek egy profitorientált céggel, vagy saját szoftvert ki nem adnak, nem lesz (normális) hardveres encode.
[Szerkesztve] -
rudi
nagyúr
Légy szives FÉKEZZ!!! Ez a kártya hardveres mpeg2 tömörítő, a szoftverében csak három képminőség között lehet válogatni és csakis mpeg2-t tud menteni, ennyit tud, többet nem, így produkál ilyen videókat, ergo a júzer így kapja meg, vagyis használhatatlan. Most nekem olyan program kell ami támogatja ezt a kártyát és képes a TV adást normálisan felvenni! Ha nem találok ilyet akkor nálam megfelelő szoftveres támogatottság hiányában megbukott a kártya, azt sem hiszem el, hogy tud normális videót felvenni.
-
attilav
tag
A fésűs kép nem gond, ha a felvételből dvd-t csinálsz és tévén nézed nem lesz fésűs. Ha tv-n akarod visszanézni vétek deinterlaceelni.
Olyan programmal csinálj belőle dvd-t ami nem tömöríti újra az mpeget, (pinnacle studio, ulead csicsák kiesnek)
Jó lehet: Tmpgenc DVD creator DVD lab. DVD maestro, Adobe DVDencore(ha a képet és hangot különválasztva húzod bele csak akkor kapcsolható ki a transcode).
Ha monitoron nézed akkor lehet deinterlace. -
rudi
nagyúr
Nos, új fordulatok hadserege! Kezd elegem lenni a kártyából, de különösen a szoftverből. 3rd party cuccok közül a következővel próbálkozom: Media Portal Bővebben: link. Elvileg támogatja, gyakorlatilag csak szoftveresen tudok felvenni vele és egyéb bajaim is vannak. Ha valaki ismeri ezt a programot és segítene, vagy ajánlana egy másikat, ami támogatja a Theater 550-eset azt megköszönném. Egyelőre a felvett videjó még 8 mbps-nél is fésűs lesz, mindha nem lenne normális 3:2 pulldown. Raktam fel két samplet és egy ATI demo videót, véleményeket várok.
CNN Bővebben: link
ATI 3D Comb Filter Bővebben: link
Spektrum Bővebben: link - ez már a 3rd party cuccal készült, minőséget még nem állítgattam, de itt is fésűs...
Az már 100% hogy nem a szilikon tuner a lassú, mert ezzel a proggival a digitálisak sebességével vált csatornát - szinte azonnal. A screenshotok minősége is többé kevésbé rendben van, de a videóval nem boldogulok, és az a vicces, hogy a Radoen 9550-esem mozgáskompenzációja meg 3:2 pulldownja rendbehozza a képet, vagyis monitoron nem fésűs a cucc... Várom az ötleteket!
Ja, a kártya amúgy eredeti ATI, de nem ATI edition Cyberlink PowerCinema 3 volt hozzá (már le is töröltem a fenébe). -
dystopia
tag
Akkor megvolt a napi betevo vvarez, plusz ha majd eljut egy ilyen theater550pro-s kartya hozzad, akkor szakerthetnel arrol gyakorlati tapasztalatok alapjan, en ugyanis ruditol ilyenekre szamitok. Ja, es pont a theater 100-as driverenek WDM-es implementacioja buggy, pl. directshows programokkal meg nem tudtam interlacelt videot kesziteni, mig a vfw-s driverrel megy. (ha valakinek megy, szoljon, akkor tovabb kiserletezem). De persze gagyi az egesz ugy ahogy van, nademajdatheater550pro!
-
attilav
tag
Egyébként a szilikon tuneres asus TVFM 7135 höz az intervideo Home Theater jár, ez egy wdm alapú program és hagyományos tuneres pctv-prómmal is megy.
A WindDVR-hez és a Home Theater-hez is van ''végtelenítő'' patch az astalavistán.
[Szerkesztve] -
attilav
tag
A record/common/Mpeg file path alatt érdemes beállítani hova mentse a felvételeket, mert alapból azthiszem a gyökérbe hányja.
-
attilav
tag
''virtualdub alatt''
WFW alapú, szvsz semelyik kártyával sem produkál jó eredményt (xp alatt).
Érdemes inkább a WindDVR3-t(www.intervideo.com) feltenni ez felrak egy viszonylag jól konfigolható mpeg encodert-t amit más programok is bírnak használni, aztán magát a digitalizálást nem a WINDVR-el csinálni, mert az deinterlace-el mint a hülye és nemlehet kikapcsolni, hanem a Fly2000Tv-vel(http://auzol.narod.ru/files/last/fly2000_setup.exe) végezni Settings/Video/Video Stream size: 720X576Pal vörös színnel a listában. Ekkor váltottsoros felbontás lesz, csíkozódni fog a kép, ez nem baj mert tv-n úgysem látszik.
Aztán Record/Mpeg video/InterVideo 3.0/Custom, alul pedig extended options,
Mpeg Mux format: MPEG2 , ne a DVD mert az .vob-ot csinál.
Deinterlace/Denoise: None None
Aztán attól függően milyen felvétel kell Constant, Average, Variable, és a Bitsűrűség beállítása.
Aztán a Record/Common fülön bejelölni az use capture audio stream-et hogy legyen hang.
Végül Settings/Audio/Record source, és kiválasztani a felvételi hangcsatornát.
''csodacsippestuner támogása: tudom majd kedvenc tvnézőprogramjaimat használni?''
Elivleg működnie kell ha a program teljes mértékben a wdm driveren keresztül kezeli a kártyát, ekkor a tuner transzparens eszköznek látszik a programok felé, azaz tökmindegy milyen. Illetve Fly2000nél a Settings/Hardware/Hardware setup/Use generic wdm card-ot be kell jelölni. De általában ez alapértelmezett.
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
dystopia
tag
Ha tényleg lehet kérdezni/kérni akkor én azt kérném, hogy a szoftverkörítésből a driver-t azért vizsgálgasd meg, és nézd meg hogy muzsikál flyds (vagy más directshow) és virtualdub alatt, mekkora felbontásban lehet digizni, sebességre milyen (pl. bírja-e real timeban egy olyan gépen, amin amúgy megy fullres xvid kódolás bt8x8-calt). Jó lenne azt is tudni, hogy a hangot a video dekóder tudja-e digizni (és milyen minőségben) vagy azt csak hangkártyán keresztül lehet. A driver próbálgatása azért is lenne fontos, mert a philips meg bt (cx) cuccokhoz képest itt a third party driverekre valszeg nem támaszkodhatunk. És ehhez kapcsolódik a csodacsippestuner támogása: tudom majd kedvenc tvnézőprogramjaimat használni? Mondjuk ha ez egyedi probléma, akkor hagyd a fenébe, de kíváncsi vagyok, használja-e valaki a gyári programokat tévézésre és digizésre egyáltalán. És ha már tv, akkor képminőség: zajszűrése rendben van? Vagy inkább mégis egy Terratecet vegyünk (most elég olcsó!).
Én addig voltam amúgy theatre hívő, amíg nem vettem egy VIVO-s kártyát: az ősrégi bt878-cas tunerem (ami kevesebbet ér, mint amit a vivoért fizettem) sajnos röhögve sárbatiporja képminőségben, gyakorlatilag a video in-ért (tehát a theater-ért) feleslegesen fizettem.
Persze ha theater fícsörökről írsz elméleti fejtágítót, azt is szívesen olvassa az ember, aztán megy megvenni a terratecet egy dinoszaurusz philips video dekóderrel és tunerrel, mert hát éljen a hype, csak ne az én pénzemen... -
rudi
nagyúr
Lesz PH teszt. Szerencsére nálunk még nem kapható túlzottan, így nem szembesülnek a júzerek a gyér szoftverrel. Most rántom össze az elméletet a cikkez, később kipróbálom más szoftverrel is.
Maga a chip nagyon jó, de még kell egy kis idő, hogy a hardveres részeit támogassák a komolyabb szoftverek. Persze ez az idő el fog jönni és akkor nagyot üt majd a kártya -
rocket
nagyúr
Feljebb linkeltek mar
[Szerkesztve] -
rudi
nagyúr
A képminőség isteni, programoztam ilyen 3D filtereket korábban és elég jó az, amit az ATI csinált. A felvétel minősége is jó, szerintem a kábel TV zajossága a ''szűk keresztmetszet''. Pár HDTV-s konverzió megtekintése után egy jó LCD-n nekem kicsit túl homályos, de ez a filterek hatása.
A beállítás lehetőségek ultragyengék a CyberLink szoftver miatt, holnap megnézem valami normálissal is. -
-
bzoley
veterán
-
attilav
tag
Nem digitális hanem szilikon tuner van rajta
New silicon TV tuner
In previous ALL-IN-WONDER and TV WONDER cards, ATI has gone with a TV tuner from Philips to provide TV functionality. The Philips tuners were quite responsive changing channels quite rapidly, and didn’t generate a lot of heat, but the Philips tuner was massive, often taking up the bulk of space on the PCB.
In contrast, THEATER 550 PRO uses a silicon TV tuner from Microtune, the MT2050. The new tuner is tiny, and sits underneath a gold-plated casing on the TV WONDER ELITE and Sapphire THEATRIX at the very top of the board. The new tuner requires minimal external components, and contains fewer parts -- in turn allowing it to consumer less power and generate less heat. According to ATI, the MT2050 is able to generate a power saving of 11% over older tuners, while requiring 20% less surface area.
Az áramfelvétel és a pcb-n felhasznált hely csökken általa.
Pont ezért is keresek olyan kártyát ami szilikonos és hardveres mpeget is tud.
Igaz hogy a szilikon tunerrekkel szerelt kártyákon nincs teletext ? -
BusyChild
tag
video review 30mb:
Bővebben: link
a sok marketting duma utan az urge megis felismeri hogy mennyire 'weak' eza szoftver amit adtak a kartyahoz -
BusyChild
tag
ATI THEATER 550 PRO Card Roundup
Bővebben: link
[Szerkesztve] -
bzoley
veterán
Ha a közeljövőben nem jelenik meg hozzá a saját szoftvere akkor nem érdemes ilyet venni
Azért ez még nem kizáró ok. Ez mégis csak egy tv tuner. Ha napi 8 órában szeretnék digizni, akkor valami célkártyát vennék. Viszont, ha egy jó tunerre van szükségem, (állítólag) tökéletesen megfelel. Én eddig is XVID-ben rögzítettem(nagy ritkán), így sokra mentem a hardveres mpeg2-vel. Azt semmi esetre sem jelenteném ki, hogy nem érdemes megvenni. A digitális tunerről meg egyel előrébb leírtak mindent. -
Mog
csendes tag
Ha jól tudom akkor azok a kártyák amik hardveresen tudják az mpeg2 tömörítést (Sapphire Theatrix, Hauppauge pvr- 150, -250 stb. stb.) azok ezt nemcsak a saját softtal tudják. Pl. ha hauppauge PVR-150-el veszel fel sage TV-vel vagy Sapphire Theatrix-szal Windows MCE 2005-t használva akkor is tudsz hardveres mpeg2 tömörítést alkalmazni. Ha minden igaz akkor a Windows MCE 2005 alatt használható kártyák egyik feltétele, hogy tudjanak mpeg2 enkódolást. Ha ezt nem tudná kihasználni az MCE, mi értelme lenne...
Digitális tunert nem tartalmaz a Sapphire Theatrix, mivel ez egy analóg tuner kártya.
Digitális tuner az amivel a digitális formában sugárzott adásokat tudod fogni. Ati-s köntösben is van digitális tuner, de ez a HDTV-Wonder.
Bár személyes tapasztalatom nincs, de nem olvastam sok jót az NVTV-ről, de egy Hauppauge PVR-150-nel jól jársz, ha hardveres mpeg2 tömörítéssel rendelkező kártyát keresel. Ez már kapható Mo-n., olyan 23-24 ezer körül már lehet kapni, és külföldi fórumokon nagyon dícsérik. -
attilav
tag
Imho a hardveres digitalizálást nem lehet rajta kihasználni, azt minden kártya csak a saját szoftverével tudja, persze lehet felvenni 3rdparty programmal is de az már csak szoftveres enkódolás.
Ha a közeljövőben nem jelenik meg hozzá a saját szoftvere akkor nem érdemes ilyet venni.
A hauppage felé kacsingatok, pedig jó lett volna az ati mert digitális tunert és a hardveres enkódot egyszerre tudja.
Vagy esetleg Point of View NVTV nvidia chipsettel digitális tunerral. De az ár kb 2x. -
emre33
addikt
vegyen má valaki egy ilyet
-
INNUENDO
tag
Köcce ... SECAM ?
Az ATI honlapon lévő TV Wonder Elite driver -ei fullra jók a Saphire theatrixhoz is ?
Vagy esetleg van jobb a Saphire honlapján ?
[Szerkesztve] -
INNUENDO
tag
Amúgy az NTSC minek a röviditése ?
-
atifarkas
tag
válasz
Flashcash #118 üzenetére
Hat akkor ezek szerint csak egy ev mulva vagy kesobb lesz olyan MMC ami tamogatja a theater550-et
. Majd mikor a Aiw-okon is ilyen tv-tuner lesz. De azert elindul a MMC TV a kartyan nem? mint ahogy feljebb is irtak hogy elindul mas nem ati tv tuneren. Csak eppen nem hasznalja ki az osszes tudasat...
-
Közben megjelent az ATI Multimedia Center 9.06 természetesen Theater 550 támogatás nélkül.
Végigböngészve a Hexus netes fórumot kiderül hogy az eredetileg MMC támogatással hirdetett TV kártya MMC támogatását az ATI alacsony prioritásúnak tartja, így nem fejleszt hozzá MMC-t a közeljövőben. A kártyához a Windows Media Center Edition ajánlott szerintük.
A jelenlegi MMC szoftvereket a Theater 200-ra optimalizálják, a támogatás visszavonásában szerepet játszhatott az is, hogy az új X600/800 All in Wonder kártyák is csak a Theater 200 chipet használják.
A Hexus fórumon a felhasználók félrevezetésről, átverésről írnak és igazuk van.
Összegezve van egy hardveresen jó TV tuner megfelelő szoftver körítés nélkül.
[Szerkesztve] -
emre33
addikt
namá ! mikor lesz már leirás, teszt, vélemény ?
-
BusyChild
tag
thx ez egy igen hasznos cikk volt tobbek kozott megtudtam miaza 3dcomb
jo jelminoseg mellett valoban jobb mint az aiw os kartyak
kulfoldi helyeken beyond tv nevu progival hajtottak meg, de vajon mennyire aknazza ki a program a kartya tudasat mert az alapbol mellekelt soft egyaltalan nem
ha megjelenik mo-n letesztelitek a karit? -
engusz
veterán
ATI TV Wonder Elite
Bővebben: link -
INNUENDO
tag
Atifarkas : köcce
Arra vagyok még kíváncsi, hogy eza Powercinema támogatja-e az 50fps videot ( ahogyan a Dscaler is támogatja például)
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
BusyChild
tag
kerdes hogy mikor lesz kaphato vegre
engem is erdekelne eza kari, pont kapora jonne de ahogy melyebben beleolvastam hogy a soft resze szivas...megvarom amig a ph! vagy vki leteszteli jol
-
INNUENDO
tag
Hogyha PCI -on keresztül megy a hang, akkor a hangerőszabályzóban melyik lesz az a csúszka amelyik a tuner hangjához tartozik ?
-
Megkérdeztem az ATI-t a multimedia center támogatásról röviden idézek a válaszukból:
''There will not be a Multimedia Center for the Theatre 550 based TV cards. The Cyberlink program is meant to be a replacement for the Multimedia software.''
Még annyit írnak hogy az Intervideo-val a Cyberlink-el együttműködve fejlesztenek további programokat, hw információkat szolgáltatnak a külső gyártóknak.
Picit átverésszagú a dolog mert a megjelenéskor ATI MMC támogatást ígértek, és ma is ha megnézem a Theater 550 flash demóját ott MMC ablakokat mutatnak.
Ezek után döntse el mindenki maga, hogy megéri-e egy jelenleg megfelelő szoftvertámogatás nélküli egyébként jó hardverbe befektetni. -
Mog
csendes tag
válasz
Flashcash #105 üzenetére
'Mindenfélét magyaráztak, hogy ez miért van, de értelmes érveket nem hallottam...
'' Ezt arra értettem, hogy nem tudtak értelmes magyarázatot adni arra, hogy miért nem lesz MMC támogatás, nem arra, hogy miért működik most a régebbi MMC-vel valamilyen módon... csak pontatlanul fogalmaztam!
#104:
De én nem mint közgazdász szeretném majd használni a kártyát!!!!!!
''Bar azert mar vagy fel eve piacon van az theater550 igy mar tenyleg kene hozza rendes programot adni.''
Pontossan erről van szó... -
Működhet a jelenlegi Multimedia Center programmal is az egységes WDM driveren keresztül, ahogy működik nekem a Pinaccle PCTV tunerkártyámmal is.
Pedig nekik végképp nincs közük az ATI-hoz.
Persze a képminőség nem ugyanaz mint egy ATI tunernél a ráoptimalizált MMC-vel.
Aki bizonytalan az ne vegyen Theater 550-es kártyát amíg nem jelenik meg az MMC a kártyához, mert nagyot csalódhat a jelenleg mellékelt szoftverekkel. -
atifarkas
tag
Hat ez az Ati-nal mar egy szokas! Elsonek kiadnak egy jo hardvert aztan lassan elkezdenek neki gyartani valami szoftvert. De ezt a programozast elegge takarekon csinaljak, nem kapkodnak. Mikor anno megjelenta a win2000 nem tudtam rajta hasznalni a AIW rage 128-am. Mire megjelent a mar teljes valtozatu mmc ami nem akadt ki minden szarnal es WDM driverek is jok voltak addigra megjelent a WinXP. Hat ott is belehuztak. de azota a MMC tudasa igencsak kibovult!
-TimeShift
-Mpeg4-es felvetel
-Felvetelnel zajszuro(nagyon jo!! szep kepet csinal! es nem homalyosat)
-EasyLook
-Skin(igaz ez csak 3 db)
Es pont ezek miatt szereti mindenki!
Es ne feled kozgazdasz szemmel maskep nez ez ki! Mivel ha folyamatosan cseppenket adjak a program, hardver tudasat, akkor nem csak az elso heten leszel elegedett, hanem majdnem minden honapban azt mondod huuu miket tud. Mennyit fejlodik. Nem fizetsz erete es megis ujjabb tudast tud a kartyad. Ezert majd legkozelebb is Ati termeket fogsz venni. Bar azert mar vagy fel eve piacon van az theater550 igy mar tenyleg kene hozza rendes programot adni.
Amugy mar tenyleg jo lenne ha lehetne mar kapni PAL-vatozatot! -
Mog
csendes tag
válasz
Flashcash #101 üzenetére
Nem arra gondoltam, hogy működnie kéne!
Csak meglepő az, hogy az ati-nál mennyire elzárkóznak attól, hogy MMC támogatást adjanak ehhez a kártyához, és ehhez képest valamilyen módon már most működik... Úgy tűnik, hogy nem kéne megszakadni, hogy az MMC-t theater 550P kompatibilissé tegyék. Mindenfélét magyaráztak, hogy ez miért van, de értelmes érveket nem hallottam...
Én is olvastam, hogy 9.06 lesz a köv verzió, mivel a 9.04 azt hiszem a HDTV kártyákhoz lett kiadva, vagy valami ilyesmi, ezek csak kósza hírek. Végül is ebből a szempontból mindegy, hogy hanyas lesz, ha nem működik együtt a theater 550P-vel.
Nem értem, hogy amikor adott egy kiválló képességű kártya, akkor mér nem lehet hozzá valami szoftvert is kiadni, ami kihasználná a képességeit. És adott egy kiválló képességű sokak által egekig magasztalt szoftver (MMC), ennek a kettőnek a találkozása biztos siker lenne... Így külföldi fórumokon csak arról lehet olvasni, hogy hogyan próbáljuk meg kicsikarni a kártyában rejtőző képességeket, és ez miért nem megy...
Én már több hónapja (3) várok erre a kártyára, de kezdek bizonytalanná válni, hogy tényleg használható lesz-e... Kacsingatok a Hauppauge PVR-150 felé... -
Az lenne az érdekes ha tökéletesen működne.
Van ugye egy több éve frissítgetett MMC szoftver amit az All-In Wonder kártyákon található Theater 200 chipre optimalizáltak. Ez a chip van pl. egy 9800 vagy a legújabb X6-800 All-In-Wondereken is már nagyon régóta.
Ehhez képest megjelenik egy új chip a Theater 550 ami nem csak egy egyszerű frissítés, gondoljunk a 16MB DDR ramra, az új hangmodulra, a hardveres digitalizálásra.
Miért kellene az új funkcióknak működnie a régi MMC-vel?
Abban természetesen hibás az ATI hogy az ígért MMC támogatás nélkül adta ki a kártyát.
MMC-vel kapcsolatban, az egyik MMC fejlesztő szerint készül és a 9.06 lesz a következő verzió. A késlekedést magyarázhatja a több új hardveres jelentősen eltérő funkció integrálása a szoftverbe. MMC nélkül nem sok értelme van ennek a kártyának.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- CPU léghűtés kibeszélő
- Kerékpárosok, bringások ide!
- PayPal
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Opel topik
- További aktív témák...
- Bitcoin Miner Eladó Bitmain Antminer S19 JPro 104 Th 3150 watt
- DDR3 BAZÁR! 8GB 16GB 1333MHz 1600MHz 2400MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Playstation 5 Slim Digital edition! OLVASS!
- Bomba ár! Dell Latitude E6440 - i5-4GEN I 8GB I 250GB I 14" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB SSD fekete játékkonzol extra játékokkal garanciával hibátlan
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest